• Uczeń Technikum nr 7 stypendystą Prezesa Rady Ministrów
     • Uczeń Technikum nr 7 stypendystą Prezesa Rady Ministrów

     • Uczeń Technikum nr 7 – Paweł Sufczyński, w elitarnym gronie stypendystów Prezesa Rady Ministrów

      W dn. 27.11.2019r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wśród stypendystów znalazł się nasz uczeń – Paweł Sufczyński, któremu podczas uroczystości towarzyszyli rodzice oraz dyrektor Technikum nr 7 – pani Agnieszka Borkowska-Gut.

      Stypendystom nagrody wręczali wicekuratorzy: pani Dorota Skrzypek oraz pan Krzysztof Wiśniewski.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Promocja szkoły w CKZ
     • Promocja szkoły w CKZ

     • W dn. 21-22.XI.19r. nasza szkoła promowała się podczas dni otwartych w  CKZ na ul. Mińskiej.
      Uczniowie z klas mechatronicznych i elektrycznych pod opieką nauczycieli prezentowali urządzenia wykorzystywane w szkole do nauki poszczególnych zawodów. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych.

    • Lekcja angielskiego w Teatrze Buffo
     • Lekcja angielskiego w Teatrze Buffo

     • 20.11.2019. w ramach realizacji programu edukacyjnego „Kolej na kulturę”, klasy 2c i 4c obejrzały spektakl anglojęzyczny, pod tytułem: „Tom Sawyer”, który jest adaptacją powieści Marka Twaina. Teatr Buffo gościł aktorów z TNT Theatre Britain, którzy po mistrzowsku przypomnieli uczniom przygody amerykańskiego chłopca. Była to wyjątkowa lekcja języka angielskiego, podczas której uczniowie mogli osłuchać się z brytyjskim akcentem. Organizacja i opieka: p. Ewa Łapińska i p. Paulina Kostecka

    • Programowanie w przestrzeni kosmicznej!
     • Programowanie w przestrzeni kosmicznej!

     • Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) ogłosiła listę zespołów, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu European Astro Pi – Misja laboratorium kosmiczne. Wśród 18 drużyn reprezentujących Polskę, dwie wywodzą się z Technikum nr 7.


      Nasi przedstawiciele to drużyna Astro Warning w składzie: Konrad Kruczyk, Robert Oksieńciuk, Kamil Szostek, Pavlo Hrabovsky, Jakub Jałowiecki, Roman Chaciński oraz zespół turtlepi – reprezentowany przez Sebastiana Szafrańskiego, Jakuba Berlińskiego, Jana Mikołajczaka-Kuśmirka, Piotra Czamarę, Zygmunta Karpińskiego i Grzegorza Faszczę. Koordynatorem zespołu Astro Warning jest Błażej Wiśniewski, ubiegłoroczny uczestnik konkursu. Wszyscy chłopcy wywodzą się z klas o profilu mechatronicznym.


      Drużyny przygotowały projekty badawcze, które chciałyby zrealizować wykorzystując czujniki znajdujące się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

      Lista wszystkich zespołów zakwalifikowanych do drugiego etapu jest dostępna na stronie ESA: https://esamultimedia.esa.int/docs/edu/AstroPi_2020.pdf…
       

      Gratulujemy zespołom naszych kosmicznych badaczy i trzymamy kciuki za powodzenie misji!

    • Podziękowanie za udział w akcji #SzkołaPamięta
     • Podziękowanie za udział w akcji #SzkołaPamięta

     • Szanowni Państwo,

      w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji "Szkołapamięta", która miała swój finał w piątek, 25 października br.

      Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

      DO AKCJI "SZKOŁA PAMIĘTA" PRZYŁĄCZYŁO SIĘ PRAWIE 1,3 MLN UCZNIÓW ORAZ 108 TYS. NAUCZYCIELI. OTRZYMALIŚMY W SUMIE 11 208 ZGŁOSZEŃ OD SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH.

      Łączę wyrazy szacunku,

      Anna Ostrowska - Rzecznik Prasowy MEN

    • Technikum nr 7 w hołdzie nauczycielom z okresu zaborów
     • Technikum nr 7 w hołdzie nauczycielom z okresu zaborów

     • #SzkołaPamięta

      Przy okazji obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości, nie można pominąć zasług polskich nauczycieli, patriotów, którzy narażając własną wolność i życie, prowadzili walkę o umysły i serca młodych Polaków wynaradawianych w szkołach zaborców.

      W dn. 12 listopada 2019 r. delegacja Technikum nr 7, składająca się z uczniów klasy 3g oraz opiekunów: p. Agnieszki Królak i p. Agaty Pruszczyńskiej, uczestniczyła w uroczystości złożenia wieców pod Pomnikiem Pracy Nauczycieli w parku im. Romualda Traugutta. Pomnik ten w postaci głazu został odsłonięty 12.11.1938 r., z okazji Dnia Nauczyciela, w 20. rocznicę odzyskania niepodległości.

    • Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości na Ochocie
     • Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości na Ochocie

     • Technikum nr 7, jak co roku, włączyło się w obchody Narodowego Święta  Niepodległości na Ochocie. W dniu 11 listopada 2019 r., poczet sztandarowy naszej szkoły, pod opieką p. Marii Pilich uczestniczył we mszy świętej za Ojczyznę w kościele św. Jakuba oraz w uroczystym złożeniu kwiatów pod pomnikiem Gabriela Narutowicza.

      W obchodach udział wzięli m.in. burmistrz Katarzyna Łęgiewicz, jej zastępczynie Ewa Kacprzak-Szymańska i Maria Środoń, radni Ochoty, radni m.st. Warszawy, reprezentanci środowiska kombatantów, harcerze, młodzież szkolna oraz mieszkańcy dzielnicy.

    • Na urodzinach Marii Skłodowskiej-Curie
     • Na urodzinach Marii Skłodowskiej-Curie

     • 07.11.2019 przedstawiciele klasy 1mb wraz z wychowawczynią p. Pauliną Piętą uczestniczyli w obchodach 152. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie.

      Zaproszenie skierowane bezpośrednio do naszej szkoły jest owocem kontaktów z muzeum noblistki przy ul. Freta 16 - organizatorem uroczystości.

      Obchody rozpoczęto złożeniem kwiatów pod pomnikiem Marii Skłodowskiej-Curie na Nowym Mieście (przy ul. Kościelnej), dalsza część uroczystości odbyła się w siedzibie muzeum. Nasi uczniowie mieli okazję poznać potomków Marii Skłodowskiej-Curie: prawnuczkę jej siostry Heleny oraz wnuczkę i prawnuka jej brata Józefa.

      Skoro były urodziny – nie mogło się obyć bez smacznego urodzinowego tortu!

      Klasa 1mb w imieniu całej społeczności Technikum nr 7 wpisała się do pamiątkowej księgi gości muzeum.

    • 11 Listopada
     • 11 Listopada

     • 11 listopada 1918r. wszystko się zmieniło. Tego dnia symbolicznie otworzyliśmy nową kartę w historii naszego narodu. Rozpoczęliśmy budowę nowej Polski.

      Obchody Dnia Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się od obejrzenia filmu pod tytułem: „Wolność we krwi”. W projekcji filmu uczestniczyły klasy pierwsze: 1ca i 1p. Widowisko „Wolność we krwi” jest spojrzeniem na losy typowej polskiej rodziny, która przez pokolenia, mimo wielu przeciwności, pozostała wierna pragnieniu prawdziwej wolności. Premiera przedstawienia odbyła się 15 sierpnia 2018r. na placu Piłsudskiego w Warszawie. Na koniec projekcji, p. Agnieszka Królak przypomniała jak wyglądała historia Polski w latach 70. i 80. Przygotowanie: p. Paulina Kostecka.

      Delegacja uczniów z p. Marią Pilich złożyła kwiaty pod Pomnikiem ku czci Polaków zesłanych na Syberię, którym szkoła się opiekuje.

      Na korytarzach szkolnych uczniowie i nauczyciele mogli podziwiać „Niepodległą Wystawę” przygotowaną przez p. Agnieszkę Królak i p. Agatę Pruszczyńską.

       

      „11 Listopada”

      Ludwik Wiszniewski

      Dzisiaj wielka jest rocznica –
      jedenasty listopada!…
      Tym, co zmarli za Ojczyznę,
      hołd wdzięczności Polska składa.
       
      Przystrojony portret „Dziadka”,
      wzdłuż ram spływa czarna wstęga…
      Odszedł od nas Wódz w zaświaty –
      ból do głębi serca sięga.
       
      Żył dla Polski, walczył za nią,
      na bój krwawy wiódł legiony,
      siał i orał dla Ojczyzny –
      my zbieramy dzisiaj plony.

      Żołnierzyków mamy dzielnych,
      bacznie strzegą granic kraju –
      od nas tylko dziś zależy,
      aby było nam jak w raju.

      Więc o przyszłość walczmy społem,
      pod sztandarem z Orłem Białym,
      tylko pracą i nauką
      przysporzymy Polsce chwały!