• Mistrzostwa Mini Sumo w Technikum nr 7 w Warszawie

     • 28.04.2022

      Mistrzostwa Mini Sumo w Technikum nr 7 w Warszawie to impreza zorganizowana przez Koło Mechatroniczne, która odbyła się w czwartek 28 kwietnia 2022 w naszej szkole.

      Zespoły, które wzięły udział w imprezie składały się z uczniów klas mechatronicznych: 3ma, 3ca, 3cb, 1m. Każdy zespół przybrał nazwę, pod którą występował w konkursie. Nasi kibice stawili się licznie. Większość uczniów naszej szkoły chociaż przez chwilę uczestniczyła w zawodach jako publiczność. Pula nagród w tym roku dzięki naszym Sponsorom (NN oraz Radzie Rodziców Technikum Nr 7) wynosiła niemal 4000 zł.

      Po zawodach nagrody zostały wręczone przez Panie Dyrektor. Szczęśliwcy z zespołu BDM otrzymali drukarki 3D Ender 3. Zespoły z miejsc 2 i 3 także otrzymały nagrody.

     • Wycieczka do Teatru Kamienica

     • 25.04.2022

      W dniu 25.04.2022 r. odbyła się wycieczka klasy 3mb oraz 1m do Teatru Kamienica na sztukę pt. My dzieci z dworca ZOO. Spektakl powstał w oparciu o reportaż Kaia Hermanna i Horsta Riecka o tym samym tytule. Dziennikarze niemieckiego Sterna w serii wywiadów przeprowadzonych w połowie lat 70 XX wieku, ujawnili wstrząsający obraz młodzieży berlińskiej, która w latach 60. i 70. XX wieku, w okolicach dworca kolejowego Berlin ZOO, pozbawiona opieki i wsparcia popadała w narkomanię, alkoholizm i nędzę. Sztuka "My, dzieci z dworca ZOO" jest opowieścią nie tylko o uzależnieniu i jego skutkach, ale przede wszystkim o tym, jak cienka jest granica między zabawą a tragedią.

      Wycieczka odbyła się pod opieką p. Magdaleny Kołodziejskiej oraz p. Emilii Bieńkowskiej.

     • V Ogólnopolski Konkurs "Technik OZE Wszystko Może"

     • 21-22.04.2022

      WIELKI SUKCES w V Ogólnopolskim Konkursie "Technik OZE Wszystko Może" Misztal Tymon oraz Korzeniewski Kacper zajęli bardzo dobre 6 miejsce w Polsce .

      W dniach 21-22.04.2022 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku odbył się V Ogólnopolski Konkurs „Technik OZE wszystko może”.

      Konkurs składał się z etapu teoretycznego (test wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii) oraz praktycznego (wykonaniu instalacji hydraulicznej ze stali, miedzi oraz polipropylenu a następnie musieli wykonać odejścia od powstałych instalacji).

      Po zmaganiach w części teoretycznej uczestnicy wybrali się na wycieczkę do zakładu produkującego maszyny rolnicze.

      W konkursie centralnym wzięło udział 12 drużyn z różnych części kraju, tj. Warszawy, Zielonki, Golądkowa, Lęborka, Swarożyna, Kartuz, Słupska, Miętnego, Gdyni, Gdańska, Torunia oraz zespół gospodarzy z miasteckiego ZSOiT.

      Gratulujemy uczniom osiągniętego wyniku i wzorowej postawy w czasie konkursu.

      Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z konkursu.

      Opiekun: p.Jakub Niewczas