Strona główna
- Samorząd
- Wolontariat
Aktualności
Uroczystość pod pomnikiem Gabriela Narutowicza
- 10.12.2021
W dniu 9 grudnia 2021 r. odbyła się uroczystość pod pomnikiem Gabriela Narutowicza na placu jego imienia w związku z 99. rocznicą wyboru Narutowicza na Prezydenta RP. Na uroczystości szkołę reprezentowały panie Magdalena Kołodziejska i Ewa Łapińska oraz poczet sztandarowy pod opieką p. Marii Pilich.
Mikołajki w T7!
- 08.12.2021
W dniu 6.12.2021 r. korytarze Technikum nr 7 zostały przejęte przez Mikołajów, renifery, wróżki i skrzaty. W ten sposób uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili mikołajkowy poniedziałek. Inicjatywa została zorganizowana przez SU, aby umilić oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia.
Diuna
- 08.12.2021
W dniu 29.11.21 r. klasa 3eg, razem z wychowawczynią Pauliną Patoką i p. Adamem Jabłonowskim, była na pokazie filmu "Diuna". Seans miał miejsce w Multikinie w Galerii Młociny i został zorganizowany przez kino specjalnie dla klasy 3eg. Film znalazł uznanie u młodzieży, która nie może doczekać się kontynuacji.
Jesień seniorów
- 08.12.2021
W dniu 3.12.2021 r. w ramach współpracy z Fundacją Pomocy Społecznej Eva, odbyły się warsztaty pod tytułem "Mam Talent". Seniorki wspólnie z dziećmi pod okiem P. Magdy Kołodziejskiej, P. Ewy Łapińskiej wykonywały mydełka. Nieocenioną pomocą byli nasi wolontariusze, którzy po zajęciach szkolnych poświęcili swój wolny czas, by wesprzeć akcję.
Nagrody w konkursach o tematyce kolejowej zostały wręczone.
- 04.12.2021
W konkursie „Historia kolei w Polsce” zorganizowanym w Dniu Kolejarza, wzięli udział uczniowie 8 klas o specjalnościach kolejowych: 1ega, 1egb, 1tk, 2eg, 2tk, 3eg, 3k i 4k.
Organizatorki konkursu p. Maria Pilich i p. Jolanta Arendarska, w porozumieniu z Dyrekcją szkoły, przyznały I nagrodę Patrykowi Jurkowskiemu z klasy 4k, dwie równorzędne nagrody II, dwie nagrody III oraz 10 wyróżnień.
Wyróżnieni zostali także uczestnicy, adresowanego do całej szkoły, konkursu polegającego na rozpoznaniu i opisaniu obiektów pokazanych na fotografiach na okolicznościowej kolejowej wystawie. Przyznano 3 nagrody - główna przypadła Maksymilianowi Borkowi z klasy 3ma.
Nagrody w postaci książek, broszurek i folderów (o tematyce związanej z koleją i postacią patrona szkoły) oraz okolicznościowe dyplomy laureaci odebrali z rąk p. Dyrektor Agnieszki Borkowskiej-Gut w dniu 30.11.2021 r.
Na zakończenie uroczystości zebrani poznali prawidłowe odpowiedzi na konkursowe pytania. P. Maria Pilich opowiedziała m.in. o Władysławie Reymoncie, który pracował na kolei jako pomocnik dozorcy plantowego i o losach nagrodzonego złotym medalem w 1937 r. w Paryżu polskiego parowozu Pm36.
Kwalifikacje
- 04.12.2021
Nasi uczniowie zdobyli kwalifikacje operatorów na wózki widłowe.
Opiekun p. Andrzej Dąbek
28. Akcja Sprzątanie świata - Polska
- 01.12.2021
Mikołajki w T7
- 01.12.2021
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie.
Przestrzenie (nie)dostępne, różnorodność świata kolei
- 30.11.2021
Nazwa wystawy: "Przestrzenie (nie)dostępne, różnorodność świata kolei"
Twórcy fotografii: Patrycja Bakalarczyk, Kordian Legawiec
Organizator: Jolanta Arendarska
Kurator wystawy: Adam Charif
O twórcach wystawy:
Patrycja Bakalarczyk – absolwentka Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka", zdobyła tytuł technika elektroenergetyka transportu szynowego i obecnie pracuje na kolei, gdzie zajmuje się obszarem utrzymania taboru kolejowego.
Kordian Legawiec – W zeszłym roku ukończył VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego, obecnie jest studentem Politechniki Gdańskiej. Pasjonat wszystkiego co szybkie i na kołach - motoryzacji, a także kolei. Oprócz tego pasjonat dobrej fotografii. Podczas sesji zdjęciowych wydobywa to, czego nie dostrzegamy na pierwszy rzut oka oraz łączy piękno techniki z doskonałością natury.
Skrócony opis wystawy:
Wystawa fotografii pn. "Przestrzenie (nie)dostępne, różnorodność świata kolei" przedstawia niedostępne dla pasażera i osób postronnych elementy kolei w taki sposób, by pokazać ich surowe, metaliczne piękno i zachęcić do wrażliwości na estetykę otaczającego ich świata.
Cel wystawy:
Celem projektu jest uświadomienie i aktywizacja miłośników kolei do podjęcia działań w sferze artystycznej oraz nowego sposobu postrzegania kolei.
Założenia artystyczne:
Wykonane zdjęcia zapleczy technicznych w Warszawie i terminala przeładunkowego w Pruszkowie pozwoliły zatrzymać w kadrach niedostępne dla pasażera i osób postronnych elementy kolei w taki sposób by pokazać ich surowe, metaliczne piękno i zachęcić do wrażliwości na estetykę otaczającego ich świata.
Autorzy postawili na kontakt przyrody z techniką, zachęcając do bliskości z naturą, biegania czy jeżdżenia na rowerze. W kółko i wciąż. Najchętniej w przestrzeni otwartej poznając oblicza świata innymi oczami niż codziennie. Niech wciągnie nas nowe podejście do kolei i przemysłu, wychodzące poza jego stereotypową funkcję.
II Ogólnopolski Konkurs Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego
- 30.11.2021
Serdecznie zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego. Konkurs jest skierowany do pasjonatów kolei i uczniów szkół kształcących się na kierunkach związanych z branżą transportu kolejowego. Celem konkursu jest podnoszenie świadomości młodzieży w obszarze kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym, która jako postawa ukierunkowana na odpowiedzialność nieodłącznie wiążąca się z wartością nadrzędną, jaką jest zdrowie i życie ludzkie.
Każda szkoła uczestnicząca w konkursie otrzyma certyfikat z podziękowaniem potwierdzający udział w konkursie. Konkurs jest organizowany przez Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei oraz Zespół Szkół im. S.W. Reymonta w Małaszewiczach.
Harmonogram konkursu - wyciąg
Do dnia 10 grudnia br. - przyjmowanie zgłoszeń - uczestnicy i Komisje Szkolne dokonują zgłoszenia na stronie internetowej dedykowanej konkursowi:
https://kolejnaciebie.pl/ii-ogolnopolski-konkurs-ambasadorzy-bezpieczenstwa-kolejowego/
Po dokonaniu zgłoszenia uczestnik otrzymuje e-mailowe potwierdzenie zgłoszenia oraz materiały przygotowujące do konkursu - literaturę konkursową.
16 grudnia br. - I etap konkursu uczestnicy piszą zdalnie test wiedzy na temat bezpieczeństwa w transporcie kolejowym.
21 grudnia br. - ogłoszenie wyników I etapu Konkursu na stronie Organizatora
24 marca 2022 roku - II etap - Gala finałowa - Prezentacja innowacji związanych z bezpieczeństwem w transporcie kolejowym.
Szkolnej Komisji Konkursowej przewodniczy Jolanta Arendarska (sala71). Wszyscy, którzy zgłosili swój udział w konkursie proszeni są o kontakt z przewodniczącą Komisji.