• Spływ kajakowy

     • W dniach 12 i 13 września 2023 r.  uczniowie  klas 1 bl oraz 2 e, uczestniczyli wraz z wychowawcami w spływie kajakowym. Była to świetna okazja do integracji i pogłębienia relacji wśród młodzieży. Wszyscy uczniowie doskonale bawili się, spędzając czas aktywnie na świeżym powietrzu. Na zakończenie spływu, wszyscy ze smakiem zjedli kiełbaski z grilla oraz inne smakołyki.

      Organizatorami wycieczki byli p. Kacper Hawryluk oraz p. Radosław Dudkowski.

     • Giełda podręczników

     • W środę 13 września 2023 r. podczas obu długich przerw  w auli szkolnej odbywała się giełda podręczników szkolnych. Cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, przede wszystkim z klas pierwszych.

      Organizatorami były p. Maria Pilich i p. Marta Olejarczyk.

     • 84. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

     • W dniu 18 września 2023 r., z okazji  84. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, poczet sztandarowy naszej szkoły (pod opieką Pani Marii Pilich) wziął udział w dorocznej uroczystości patriotycznej pod pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. Pomnik ten (autorstwa Maksymiliana Biskupskiego) stoi od 1995 r. u zbiegu ulic Bonifraterskiej i Muranowskiej. Ma formę ustawionej na nasypie toru kolejowego platformy sowieckiego wagonu deportacyjnego, wypełnionej krzyżami katolickimi, prawosławnymi oraz symbolami religijnymi innych wyznań. Po lewej stronie wagonu umieszczona jest symboliczna zbiorowa mogiła obłożona kamieniami, z tablicą z orłem i datą sowieckiej agresji na Polskę 17 IX 1939 r.

     • Dni Pracodawcy

     • W dniach 5-6 września 2023 r. w Technikum nr 7 d. "Kolejówka", odbyła się druga edycja - Dni Pracodawcy. Podczas tego wydarzenia uczniowie klas trzecich spotkali się z pracodawcami, zgodnie ze swoim kierunkiem zawodowym. Młodzież zapoznała się z ofertą poszczególnych pracodawców dotyczącą  praktyk zawodowych, stażów uczniowskich, prac wakacyjnych i stypendiów.

      Wydarzenie to służy budowaniu bezpośrednich relacji zawodowych pomiędzy uczniami a pracodawcami. W tym roku w  Dniach Pracodawcy udział wzięli przedstawiciele 39 firm. 

      Do grona naszych partnerów kształcenia zawodowego należą: 
      PKP IC 
      TAJ 
      WZE 
      PKP Cargo 
      Hellman WL 
      ENCO 
      Budimex
      NoLimit
      KONE
      WKD
      PKP CC
      Raill Mil
      Metro
      Farmacol
      PIAP
      SKM
      DSV
      ANSEC
      INTECO
      Semicon
      Markel
      FM
      PKP PLK
      Agroland
      KM
      MeraSystemy
      DHL
      Tramwaje Warszawskie
      Sodexo
      Raftrans
      PKP Energetyka
      EON
      Mennica 
      SPE
      LotAms
      GTV Poland
      Thales.

      Wydarzenie miało pozytywny wymiar i wzbogaciło uczniów pod kątem kształtowania ich zawodowej przyszłości.

      Organizatorem Dni Pracodawcy w Technikum nr 7 był Kierownik Szkolenia Praktycznego - Pan Andrzej Dąbek.

     • Narodowe Czytanie

     • W piątek 8 września 2023 r. nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w akcji Narodowego Czytania. Akcja ta została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku .

      Lekturą tegorocznej, 12. odsłony Narodowego Czytania było „Nad Niemnem”- najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Książka ukazała się w 1888 roku i  została entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów.
      Powieścią zainteresowało się też kino. Ekranizację książki ukończono w 1939 roku, ale obraz zaginął w czasie II wojny światowej. Kolejny film nakręcono w połowie lat 80. XX wieku. „Nad Niemnem” to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku.

      Fragmenty „Nad Niemnem” były 8 września czytane przez nauczycieli i uczniów podczas  lekcji języka polskiego, historii, zajęć z wychowawcami, ale też matematyki, informatyki, fizyki, chemii i przedmiotów mechatronicznych. Akcję koordynowały Pani Maria Pilich i Pani Marta Olejarczyk, które zapraszają do biblioteki szkolnej wszystkich, którzy chcieliby poznać całość utworu.

     • Sprzątanie Świata

     • 11 września Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka", po raz kolejny, uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata", której celem jest rozbudzenie świadomości ekologicznej i wyjaśnienie, jak ważne jest dla człowieka czyste środowisko.

      Wydarzenie rozpoczęło się ciekawym wykładem o bezpieczeństwie człowieka w świecie, po którym uczniowie przystąpili do pracy, sprzątając wyznaczone tereny wokół szkoły. Akcja przebiegła sprawnie. Teren wokół szkoły został uporządkowany, młodzież zebrała też zużyte baterie i akumulatorki.

      Udział w tym przedsięwzięciu pozwolił uczniom zrozumieć, że należy dbać  o środowisko oraz jak bardzo ważne ,dla zdrowia człowieka, jest czyste otoczenie.

      Opiekunami akcji byli: Pani Svitlana Różańska, Pani Marzena Kocik i Pan Piotr Curyl.

     • Pamiętamy

     • 4 września 2023 r., po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego, delegacja uczniów Technikum nr 7 w Warszawie złożyła kwiaty pod pomnikiem Pamięci Polaków Zesłanych na Syberię w XIX i XX w.

     • 4. Rajd Pieszy

     • 9 września 2023 roku Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka" wzięli udział w 4. Rajdzie Pieszym, upamiętniającym powstańców, wycofujących się w pierwszych dniach sierpnia z terenów Ochoty oraz uczestników Bitwy pod Pęcicami. 

      Celem Rajdu było propagowanie pamięci i budowanie świadomości mieszkańców o działaniach powstańczych na Ochocie. Rajd wyruszył spod parafii św. Jakuba. W trakcie marszu przybliżono historię Ochoty, ważne historyczne miejsca oraz ważne osoby walczące w powstaniu. Podczas rajdu odbyło się spotkanie z płk. Bogdanem Bartnikowskim, który opowiedział o przebiegu marszu żołnierzy. Po przybyciu na miejsce na uczestników rajdu czekał ciepły posiłek. Na miejscu odbył się Apel Pamięci oraz złożono kwiaty.

      Opiekunowie: ks. Daniel Szafarz i Pan Mateusz Częstochowski

     • 84. rocznica obrony Warszawy

     • 8 września 2023 r. szkolny poczet sztandarowy oraz delegacja uczniów klasy 1tka wzięli udział w dorocznej uroczystości patriotycznej pod pomnikiem Barykada Września 1939 roku u zbiegu ulic Grójeckiej i Opaczewskiej.

      Opiekunami młodzieży byli: p. Maria Pilich, p. Dawid Kowalczyk  i p. Jakub Kusz.

      Wspomniany pomnik upamiętnia bohaterskie walki w obronie Warszawy w dniach 8-27 września 1939 r. Stoi w miejscu, gdzie znajdowała się najważniejsza barykada blokująca główny kierunek niemieckiego natarcia.  Odsłonięto go w 1979 r.

     • Spotkanie z Rodzicami

     • Zapraszamy Rodziców na zebrania rodzicielskie, które odbędą się w czwartek, 7 września 2023 roku o godzinie 17.00.

      Rodziców Uczniów klas pierwszych zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją szkoły na godzinę 17.00 w auli szkolnej.

      Rodziców Uczniów klas piątych zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją szkoły na godzinę 18.00 w auli szkolnej.

      Karty informacyjne z wykazem sal zostaną zamieszczone na terenie szkoły.

     • Wręczenie aktów nadania na stopień nauczyciela mianowanego

     • Dzisiaj w naszym Technikum nr 7 d. "Kolejówka" miało miejsce wręczenie aktów nadania na stopień nauczyciela mianowanego. Dokumenty wręczali: Burmistrz Ochota - dzielnica m.st. Warszawy, Pani Dorota Patrycja Stegienka, Zastępca Burmistrza, Pan Sławomir Umiński oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania, Pan Krzysztof Grochowski.

      Wśród nauczycieli, którzy podnieśli swoje kwalifikacje zawodowe byli również nauczyciele Technikum nr 7 d. "Kolejówka":
      Pani Emilia Augustyn,
      Pani Paulina Patoka-Wieteska,
      Pan Mateusz Częstochowski,
      Pan Kacper Hawryluk,
      Pan Damian Wójcik.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim nauczycielom i życzymy satysfakcji z pracy, radości z sukcesów Waszych uczniów, bo ich sukcesy są Waszymi i anielskiej cierpliwości.

     • Apel pamięci bohaterów II wojny światowej i tajnego nauczania w okupowanej Polsce

     • 4 września o godzinie 12.00 Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka" wzięli udział w apelu pamięci bohaterów II wojny światowej i tajnego nauczania w okupowanej Polsce.

      Uroczystość miała miejsce pod pomnikiem nauczycieli Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. Uczniowie upamiętnili czyny polskich nauczycieli w czasie II wojny światowej.

     • Nowy rok szkolny

     • Nowy rok szkolny i ….  zaczynamy go w zupełnie nowej odsłonie.
      Podczas przerwy wakacyjnej, dzięki firmie Budimex SA został dokonany podział sali nr 219, tym samym do dyspozycji Uczniów została oddana nowa sala nr 220.
      Od dziś czynna jest nowa sala nr 4, przeznaczona głównie dla klas o profilu elektrycznym. Wyposażenie sali zostało ufundowane przez firmę Högert Technik
      Mamy nadzieję, że nowe sale będą służyć naszej społeczności szkolnej przez następne pokolenia.

      DZIĘKUJEMY BARDZO wszystkim za zaangażowanie, współpracę, wsparcie i pomoc.

     • Rok szkolny 2023/2024

     • Rok szkolny 2023/2024 możemy uznać za rozpoczęty !!!

      Witamy wszystkich po przerwie wakacyjnej! 

      Klasy pierwsze wzięły udział w uroczystości w auli szkolnej, pozostałe klasy odbyły spotkania ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.
      Przed nami 10 miesięcy pełnych przygód, wspólnie spędzonych chwil i nauki.

      Życzymy wszystkim, aby był to rok wyjątkowy, rok odkryć, dobrych relacji, spełniania marzeń i wielu radości płynącej z poznawania otaczającego świata.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • Dyrekcja Technikum nr 7 d. "Kolejówka" wraz z wychowawcami zaprasza na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się 4 września o godzinie 9.00

      Klasy pierwsze zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją i wychowawcami w auli szkolnej. Po spotkaniach z wychowawcami, Uczniowie klas pierwszych przystępują do testów diagnostycznych, dzielących na grupy językowe (bez ocen).

      Klasy drugie, trzecie, czwarte i piąte rozpoczynają rok szkolny z wychowawcami o godzinie 9.00 w wyznaczonych salach lekcyjnych.

     • Zakończenie roku szkolnego 2022-23

     • 23 czerwca o godzinie 9:00 zebraliśmy się w auli szkolnej, gdzie całą społeczność, przywitała Pani Dyrektor Agnieszka Borkowska-Gut. Gratulowała wszystkim Uczniom promocji do kolejnej klasy oraz życzyła spokojnych i bezpiecznych wakacji. Podziękowała także nauczycielom za ich całoroczną pracą, życzyła zasłużonego, dobrego wypoczynku.

      Uroczystość zakończenia roku szkolnego swoją obecnością uświetnili Pan Sławomir Umiński, Zastępca Burmistrza Ochota - dzielnica m.st. Warszawy oraz Pan Krzysztof Grochowski, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania.

      Po części oficjalnej, Uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach. Odebrali upragnione świadectwa i z radością w sercach opuścili szkolne mury….

     • Wycieczka klasy 4eg na Dolny Śląsk

     • Wycieczka klasy 4eg na Dolny Śląsk dobiega końca. Ostatniego dnia klasa odwiedziła zakład Kolei Dolnośląskich w Legnicy, w których zwiedzili zabytkowe pojazdy oraz hale napraw. Uczniowie mieli również okazję poćwiczyć prowadzenie pociągu w symulatorze kolejowym

     • Nagrody w konkursie TRANSPORT PRZYSZŁOŚCI rozdane

     • 20 czerwca 2023 r. miało miejsce uroczyste zakończenie konkursu plastycznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych pod hasłem TRANSPORT PRZYSZŁOŚCI.

      Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Ochota - dzielnica m.st. Warszawy Pani Dorota Stegienka i Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Pan Krzysztof Grochowski.

      Konkurs zorganizowany został z okazji obchodów 150. rocznicy powstania warszawskiej „Kolejówki”.

      Wpłynęło 212 prac z 18 placówek. Każdy rysunek był ładny i jury konkursowe długo zastanawiało się nad ich ocenieniem. Ostatecznie przyznano 50 nagród w 4 kategoriach (przedszkolaki i „zerówki”, klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII).

      Dla laureatów przygotowano nagrody - gry planszowe „Polska”, „Historia Polski” i „Zakodowany kosmos” oraz smycze z logo dzielnicy Ochota.

      Nagrody wręczały:  Burmistrz Dzielnicy Ochota Pani Dorota Stegienka, dyrektor szkoły Pani Agnieszka Borkowska-Gut, z-ca dyrektora Pani Agnieszka Królak i Pani Maria Pilich – organizatorka konkursu.

      Po otrzymaniu nagrody każdy laureat pokazywał zebranym swój rysunek.

      Wręczono również dyplomy dla placówek i podziękowania dla nauczycieli, pod kierunkiem których prace zostały wykonane.

      Po zakończonej uroczystości Pani Maria Pilich oprowadziła chętnych po naszym muzeum szkolnym, które bardzo się im podobało

  • Kontakt

   • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
   • 22-822-32-52
   • Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56 02-353 Warszawa Poland
   • 519-717-515
   • 885-523-574
  • Logowanie