• Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

• Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i cała społeczność Technikum nr 7 d. "Kolejówka" mają zaszczyt zaprosić Tegorocznych Abiturientów na uroczyste pożegnanie klas maturalnych, które odbędzie się 26 kwietnia 2024 roku o godzinie 9.00 w auli szkolnej.

Serdecznie zapraszamy.

Wszystkich obowiązuje strój galowy

• Wycieczka 2eg i 2ek

• Klasy 2eg i 2ek udały się do Sekcji Warszawa Zachodnia PGE Energetyka Kolejowa w celu poznania funkcjonowania pociągu sieciowego oraz osprzętu sieci trakcyjnej.

Opiekunami klas byli Pan Michał Przybyszewski i Pani Marta Jastrzębowska.

• Pamiętamy

• Klasa 1 m posprzątała miejsce przy Obelisku Zesłańców Sybiru na skarpie przy Rondzie Zesłańców Syberyjskich. 13 kwietnia odbędą się tam uroczystości związane Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Opiekę nad Uczniami sprawowały Pani wicedyrektor, Ewa Łapińska oraz Pani Małgorzata Oknińska.

• Big Brother is watching you

• 9 kwietnia, Nasi Uczniowie poznali wizję świata według George’a Orwella…. Big Brother is watching you.

Wizyta w teatrze Buffo na spektaklu anglojęzycznym, przygotowanym przez THE AMERICAN DRAMA GROUP oraz TNT THEATRE, była świetną okazją do doskonalenia umiejętności językowych.

• Regionalista 2024

• Członkowie Koła Absolwentów Technikum nr 7 zaprosili uczniów z Koła Kolejowego do udziału w projekcie Regionalista 2024. Podczas wycieczki uczestnicy zwiedzili toruńską starówkę. Główną atrakcją był przejazd zabytkowym składem po liniach węzłów: inowrocławskiego i bydgoskiego, a także wycieczka autobusem z poprzedniej epoki.

Opiekunowie: Pan Czesław Grzanka i Pani Dorota Kowalewska - Kalinowska

• Kolejny sukces Mechatroników z Technikum nr 7 d. "Kolejówka"

• Michał Hoinca, Mateusz Szuba, Maciej Ulinowicz oraz Mateusz Błauciak wzięli udział w Konkursie Mechatroniki, Automatyki i Robotyki Politechniki Warszawskiej.

Wszyscy zaprezentowali się wspaniale, a Michał Hoinca i Mateusz Błauciak uzyskali tytuł Laureata konkursu i mogą zostać przyjęci na studia poza procedurą rekrutacyjną.

Mateusz Szuba i Maciej Ulinowicz zostali finalistami konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Nie daj się złapać w sieć - jak wzmocnić zdrowie i szczęście dzięki cyfrowej higienie?

• 19.03.2024 w naszej szkole odbyły się wykłady dotyczące higieny cyfrowej. Dzięki Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa nasi uczniowie dowiedzieli się jaki wpływ na człowieka mają ekrany oraz w jaki sposób twórcy nowych technologii sterują naszym życiem, nie bacząc na zdrowie swoich odbiorców. Wykłady pod tytułem „Nie daj się złapać w sieć - jak wzmocnić zdrowie i szczęście dzięki cyfrowej higienie?” uzmysłowiły, że ludzki mózg potrzebuje higieny cyfrowej, ponieważ nieograniczony wpływ ekranów zdecydowanie obniża jego możliwości. Prowadzący - Pan Filip Dębowski  zapoznał uczniów ze sposobami dbania o higienę cyfrową, a w czasie przerw odpowiadał na indywidualne pytania uczniów, którzy byli żywo zainteresowani tematem. Nie tylko uczniom, ale i wszystkim użytkownikom ekranów, życzymy wytrwałości na drodze dbania o własną higienę cyfrową!