9 września 2023 roku Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka" wzięli udział w 4. Rajdzie Pieszym, upamiętniającym powstańców, wycofujących się w pierwszych dniach sierpnia z terenów Ochoty oraz uczestników Bitwy pod Pęcicami.
Celem Rajdu było propagowanie pamięci i budowanie świadomości mieszkańców o działaniach powstańczych na Ochocie. Rajd wyruszył spod parafii św. Jakuba. W trakcie marszu przybliżono historię Ochoty, ważne historyczne miejsca oraz ważne osoby walczące w powstaniu. Podczas rajdu odbyło się spotkanie z płk. Bogdanem Bartnikowskim, który opowiedział o przebiegu marszu żołnierzy. Po przybyciu na miejsce na uczestników rajdu czekał ciepły posiłek. Na miejscu odbył się Apel Pamięci oraz złożono kwiaty.
Opiekunowie: ks. Daniel Szafarz i Pan Mateusz Częstochowski
.png)