• Warszawa - programowanie w praktyce

     • W poniedziałek 12 lutego 2024 r. grupa uczniów z Technikum nr 7 (klasa 2tk, 3e, 3tk), wzięła udział w warsztatach pt. "Warszawa - programowanie w praktyce", zorganizowanych przez współtwórcę platformy Learningowej Liga Niezwykłych Umysłów (LNU),Radosława Błasiaka.

      Jednym z elementów spotkania było omówienie projektu, do którego zostali zaproszeni nasi uczniowie, ze względu na bardzo aktywny udział w nieobowiązkowych szkoleniach informatycznych.

      Na platformie LNU uczniowie nabierają kompetencji w programowaniu z wykorzystaniem takich technologii jak C++, Python, SQL, Java.

      Platforma umożliwia utalentowanym uczniom naukę we własnym tempie i odpowiednim poziomie zaawansowania.

      Druga część spotkania dotyczyła krótkiego szkolenia w projektowaniu przy użyciu metodyki zwinnej - Agile.

      Opiekunami warsztatów byli Piotr Gil oraz Dariusz Różański.

     • Targi Praktyk Zawodowych

     • Miło nam poinformować, iż 5 marca w Technikum nr 7 d. "Kolejówka" odbędzie się trzecia edycja Targów Praktyk Zawodowych. W Targach weźmie udział ponad 30 pracodawców z Warszawy i okolic z 5 branż zawodowych. Targi przeznaczone są nie tylko dla Uczniów Technikum nr 7 d. "Kolejówka"- zapraszamy zainteresowanych z pozostałych szkół, jak również osoby dorosłe poszukujących nowych wyzwań zawodowych. Będzie to niepowtarzalna okazja do przeprowadzenia bezpośrednich rozmów z wieloma pracodawcami w jednym miejscu.

      Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasto Stołeczne Warszawa, Pan Rafał Trzaskowski oraz Dorota Patrycja Stegienka, Burmistrz Ochota - dzielnica m.st. Warszawy.

      Zapraszamy!

      Poznaj możliwości rozwoju kariery!

     • 84. rocznica pierwszych masowych deportacji Polaków na Syberię

     •  

      10 lutego 2024 r. - w 84. rocznicę pierwszych masowych deportacji Polaków na Syberię odbyła się doroczna patriotyczna uroczystość podObeliskiem Zesłańców Syberyjskichprzy ochockim rondzie Zesłańców Syberyjskich.

      Obecni byli: wiceburmistrz Dzielnicy Ochota Pan Sławomir Umiński, radni, przedstawiciele Koła Sybiraków Ochoty, Włoch i Ursusa, kombatanci, nauczyciele i młodzież dwóch ochockich szkół ponadpodstawowych.

      Nasze Technikum nr 7 d. Kolejówka reprezentowała Pani Maria Pilich wraz z delegacją uczniów klas 2tk i1ae, którzy złożyli pod pomnikiem piękną wiązankę kwiatów.

      Uczestnicy uroczystości bardzo serdecznie dziękowali za obecność sztandaru szkoły oraz wcześniejsze uporządkowanie i ozdobienie zapalonymi zniczami otoczenia obelisku - pomnika upamiętniającego Polaków zesłanych na Syberię.

     • Film pt. „Kos”

     • 9 lutego 2024 roku klasa 3m była w kinie na filmie pt. „Kos”, który jak napisała w recenzji Magdalena Talik jest historią przygotowań do wybuchu 

      insurekcji kościuszkowskiej, ale opowiedzianą niezwykle dynamicznie, ze specyficznym poczuciem humoru.

      Nieprzypadkowo „Kosa” określa się nie jako film historyczny, a historyczne kino akcji i niektórzy doceniają w nim klimat jak z filmów Quentina Tarantino.

      Opiekunowie: p. Małgorzata Aleksandrowska i p. Ewa Kwarciana

     • Karnawał

     • W ostatni dzień karnawału nasi Uczniowie pojawili się w szkole w przebraniach i wspólnie zatańczyli makarenę. Przygotowane stroje wyróżniały się oryginalnością i klasą, nie zabrakło dobrej zabawy i uśmiechów na twarzach.

     • Warsztaty szkoleniowe

     • 31 stycznia i 2 lutego 2024 r. uczniowie klas 3e, 5el oraz 2bo, uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych dla szkół średnich technicznych, które odbyły się w Centrum Wystawienniczym EXPO w Warszawie, podczas trwania Międzynarodowych Targów Elektrotechniki i Oświetlenia. Klasa 5 el uczestniczyła w warsztatach również w roku 2023. Wówczas uczniowie zapoznali się z zasadami spawania światłowodów oraz sposobami układania instalacji teletechnicznych, a w bieżącym roku, w strefie warsztatów, pod okiem specjalistów branży elektrycznej z polskich firm AKS ZIELONKA i BEMKO, uczniowie odbyli szkolenie teoretyczne i praktyczne w zakresie:

      1) Optymalizacji kosztów i czasu wykonywania tras kablowych. Aktualne i nowe rozwiązania na bazie asortymentu AKS Zielonka

      2) Podstawy projektowania i montażu opraw oświetleniowych w technologii LED.

      W ramach poszczególnych tematów, uczniowie wykonywali konkretne zadania praktyczne, po których otrzymali certyfikaty poświadczające ukończenie szkolenia.

      Na zakończenie uczniowie zwiedzili ekspozycję targową. Największą powierzchnię wystawienniczą zajęły firmy z Chin, które zaprezentowały dużą gamę oświetlenia LED-owego, oświetlenia ogólnego, ale również oświetlenia reklamowego.

      Ogółem w warsztatach uczestniczyło 15 szkół z województwa mazowieckiego oraz z Torunia.

      Targi techniczne skupiające firmy profesjonalne, umożliwiają uczniom zapoznanie się z przyszłym rynkiem zawodowym, co szczególnie w naszej szkole jest bardzo istotnym elementem edukacji.

      Opiekunami młodzieży byli Pani Jolanta Arendarska, Pani Marta Szczepanik oraz Pan Czesław Grzanka.

     • Wycieczka na lodowisko

     • Klasa 3tk skorzystała jeszcze z uroków zimy. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych wycieczkę na lodowisko do Parku Bródnowskiego, należy uznać za udaną, każdy świetnie się bawił.

      Opiekę nad Uczniami sprawowała wychowawczyni - Pani Jolanta Arendarska oraz Pani psycholog Kamila Dąbrowska.

   • Kontakt

    • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
    • 22-822-32-52
    • Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56
     02-353 Warszawa
     Poland
    • 519-717-515
    • 885-523-574
   • Logowanie