• Noc Muzeów 2019 w „Kolejówce”
     • Noc Muzeów 2019 w „Kolejówce”

     • "W tym roku, w sobotę 18 maja 2019 r. niewiele placówek ochockich wzięło udział w akcji Noc Muzeów. Tym bardziej cieszy fakt, że Technikum nr 7 d. „Kolejówka”  przy ul. Szczęśliwickiej 56 – najstarsza  średnia szkoła techniczna w Polsce - już po raz drugi zaprosiła zwiedzających. IV-pietrowy budynek, w którym się mieści od 1953 r. został zaprojektowany przez inż. Jana Golińskiego. Między 19-tą a północą przyszło 411 osób!"

      Cały artykuł:

    • Kosmiczny Piknik Naukowy już za nami!
     • Kosmiczny Piknik Naukowy już za nami!

     • W dn. 25 maja 2019 r. w Technikum nr 7 miał miejsce Kosmiczny Piknik Naukowy, który stanowił podsumowanie projektu pt. „Dosięgnąć kosmosu z Technikum nr 7 i rozwinąć kompetencje”. Projekt ten był realizowany w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych i współfinansowany ze środków Biura Edukacji m.st. Warszawy.

      Partnerami Pikniku byli: ESERO Polska, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej, Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ochota oraz Fundacja OPOR.

      Na uczestników Pikniku czekały liczne atrakcje, m.in. pokazy w mobilnym planetarium, warsztaty kosmiczne, zajęcia w szkolnym obserwatorium astronomicznym, wyrzutnie rakiet oraz konkursy z nagrodami. Wydarzeniem współtowarzyszącym była pierwsza Misja Balonowa zorganizowana przez naszych uczniów z klas o profilu mechatronicznym. Podczas Kosmicznego Pikniku, nie zabrakło również stanowisk przygotowanych przez szkolny zespół Badaczy Wody. Wszak obecność śladów wody we Wszechświecie jest kryterium determinującym poszukiwania form życia poza naszą planetą. Festiwal Wody doskonale wkomponował się w tematykę Pikniku.

      Kosmiczny Piknik Naukowy zaszczycił swoją obecnością p. Krzysztof Grochowski, naczelnik Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ochota.

      Pomysłodawcą pikniku oraz jego koordynatorem była p. Magdalena Kołodziejska.

      W organizację pikniku włączyli się również liczni nauczyciele naszej szkoły: p. M. Kowalczyk, p. K. Falkiewicz, p. M. Aleksandrowska, p. D. Idaszewska, p. A. Imiołek, p. E. Kwarciana, p. A. Jabłonowski, p. J. Wiśniewska, p. A. Olszak, p. R. Kędziora i p. A. Retka.

       

    • Misja Balonowa uczniów Technikum nr 7!
     • Misja Balonowa uczniów Technikum nr 7!

     • W sobotę 25 maja 2019 roku wystartowała pierwsza Misja Balonowa przygotowana przez uczniów naszej szkoły. W jej realizację szczególnie zaangażowani byli uczniowie z klasy pierwszej i drugiej o profilu mechatronicznym. Organizację naszej Misji wspierał zespół krótkofalowców, a w sposób szczególny p. Ryszard Labus. Start balonu obserwował PAXI – maskotka Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Szkolnym koordynatorem zespołu jest p. M. Kołodziejska, a opiekunem podczas startu balonu była p. A. Borkowska-Gut.

      Misja Balonowa zrealizowana została w ramach projektu pt. „Dosięgnąć kosmosu z Technikum nr 7 i rozwinąć kompetencje”, którego celem jest rozbudzenie i wspieranie zainteresowań naukowych uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz rozwój kompetencji kluczowych. Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

    • Noc Muzeów 2019
     • Noc Muzeów 2019

     • Nasza Szkoła już po raz drugi wzięła udział w akcji Noc Muzeów. W sobotę  18.05.2019r., w godzinach od 19 do północy, 411 (!) osób oglądało muzeum szkolne, wystawę starych książek z XIX wieku oraz 1. połowy XX w. i kolekcję różnorodnych lamp kolejowych. Najbardziej podobały się modele pociągów, dawne pomoce naukowe i rysunki techniczne uczniów. Z zainteresowaniem oglądano stare fotografie szkoły, nauczycieli i uczniów. Przyjechali  goście z  Krakowa, Ciechanowa, a nawet z Anglii i Węgier. Najmłodsza zwiedzająca miała 9 miesięcy.

      Goście Nocy Muzeów oglądali także nowoczesne pomoce naukowe w pracowniach: elektrycznej  (hitem był skaczący pierścień)  i mechatronicznej ( gdzie jeździły roboty) oraz urządzenia energii odnawialnej zarówno w sali lekcyjnej jak i na dachu. Wyjście na dach było atrakcyjne także z powodu możliwości zrobienia pamiątkowych zdjęć na tle obserwatorium astronomicznego i interesujących, szczególnie po zmroku, widoków na okolicę.

      Na najmłodszych gości czekały słodycze i drobne upominki.

      Organizatorem Nocy Muzeów była p. Maria Pilich, którą wypytywano o historię szkoły i jej patrona, byłych i obecnych nauczycieli, absolwentów. Tajniki techniczne przybliżali p. Czesław Grzanka, p. Karol Falkiewicz, p. Anna Imiołek, p. Maciej Imiołek, p. Jakub Niewczas i p. Dariusz Wojtasik.

      To była bardzo udana impreza.

    • Konkurs E(x)plory
     • Konkurs E(x)plory

     • Konkurs E(x)plory to nietypowy konkurs o zasięgu ogólnopolskim.

      Nasi uczniowie przygotowali projekt ISPJP - Inteligentny System Poprawiający Jakość Powietrza.

      Temat wzbudził duże zainteresowanie wśród publiczności i jury konkursowego. W wyniku dyskusji na dociekliwe pytania jury, uczniowie już planują jak udoskonalić swój pomysł na przyszły rok.

      Udział wzięli uczniowie z klasy 3c: Aleksander Szczepański, Michał Wierzbicki, Maciej Mróz i Mateusz Gutowski.

      Opiekun: p. A. Imiołek

    • Kosmiczny Piknik Naukowy
     • Kosmiczny Piknik Naukowy

     • Społeczność szkolna Technikum nr 7
      w Zespole Szkół im. inż. S. Wysockiego, d. Kolejówka

      serdecznie zaprasza

      na Kosmiczny Piknik Naukowy,

      który odbędzie się w dn. 25 maja 2019 r., w godz. 10:00 -13:00,
      w naszej szkole, przy ul. Szczęśliwickiej 56 w Warszawie.

      Piknik stanowi podsumowanie projektu pt. „Dosięgnąć kosmosu z Technikum nr 7 i rozwinąć kompetencje”, realizowanego w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych, dofinansowanego ze środków Biura Edukacji m.st. Warszawy.

      Partnerami wydarzenia są: ESERO Polska, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej, Wydział Oświaty i Wychowania
      dla Dzielnicy Ochota oraz Fundacja OPOR.

      Podczas pikniku przewidziano liczne atrakcje, m.in. zajęcia w szkolnym obserwatorium astronomicznym, pokazy w mobilnym planetarium, warsztaty kosmiczne, wyrzutnie rakiet
      oraz konkursy z nagrodami.

      Serdecznie zapraszamy

      https://www.facebook.com/events/1246040392221806/

      Plan Pikniku:

      PlanWydarzenKPN.pdf

       

    • Misja Balonowa uczniów Technikum nr 7!
     • Misja Balonowa uczniów Technikum nr 7!

     • Już w najbliższą sobotę tj. 25 maja 2019 roku, o godz. 10:30 wystartuje pierwsza Misja Balonowa uczniów naszej szkoły. Transmisję ze startu balonu będzie można obejrzeć na jednym ze stanowisk podczas Kosmicznego Pikniku Naukowego, który w tym samym czasie będzie odbywał się na terenie naszej szkoły. Nad przygotowaniem Misji pracowali uczniowie z klasy pierwszej i drugiej o profilu mechatronicznym: Jakub Walachowski, Paweł Sufczyński, Dominik Skalski, Adrian Lema, Błażej Wiśniewski, Jan Grzybek, Krzysztof Ogonowski, Patrycja Jaszewska, Bartosz Kosicki, Krzysztof Wilkowski oraz Adam Paczkowski.

      Szczegóły dotyczące Misji znajdują się na stronie: http://tech4.pl/HAMSPIRIT/?p=989

      Misja Balonowa realizowana jest w ramach projektu pt. „Dosięgnąć kosmosu z Technikum nr 7 i rozwinąć kompetencje”, którego celem jest rozbudzenie i wspieranie zainteresowań naukowych uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz rozwój kompetencji kluczowych. Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy, a jego szkolnym koordynatorem jest Magdalena Kołodziejska, nauczycielka chemii i biologii, ambasadorka kosmiczna ESERO.

    • Badacze Wody z Technikum nr 7 w Parku Szczęśliwickim
     • Badacze Wody z Technikum nr 7 w Parku Szczęśliwickim

     • W dn. 11.05.2019 r. grupa Badaczy Wody z naszej szkoły, udała się do Parku Szczęśliwickiego, aby przeprowadzić badania wody w znajdującym się tam stawie. Uczniom udało się określić pH wody oraz zawartość tlenu, jonów azotanowych (V) oraz jonów fosforanowych (V) w wodzie. Na podstawie uzyskanych wyników można stwierdzić, że w zbiorniku panują dobre warunki dla żyjących w nim organizmów. W drugiej części zajęć, za pomocą specjalnego chwytaka, uczniowie wyławiali i oznaczali małe organizmy wodne. Zajęcia zaszczycił swoją obecnością p. Zdzisław Nitak – prezes Fundacji GAP Polska.

      Badania przeprowadzone w Parku Szczęśliwickim były jednym z działań prowadzonych przez Technikum nr 7 w ramach międzynarodowego programu Badacz Wody, w którym oprócz Polski biorą udział takie kraje jak: Bermudy, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Afryka Południowa, Hiszpania, Szwajcaria, Turcja i Wielka Brytania. Jego celem jest ratowanie wspaniałego świata WODY!

      Szkolny koordynator: Magdalena Kołodziejska

    • Wycieczka zawodowa do Portu Gdańskiego.
     • Wycieczka zawodowa do Portu Gdańskiego.

     • W dn. 9-10 maja 2019 r. klasa 1g, o profilu logistycznym, wzięła udział w wycieczce do Gdańska. Jej głównym celem było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w porcie. Ponadto uczniowie odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej i poszerzyli swoją wiedzę na temat tego wydarzenia. Wizyta w tym miejscu została zaplanowana w związku z tegorocznymi obchodami 80-rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jednym z punktów programu wycieczki była również wizyta w Sopocie i relaks na plaży. Wracając spacerem do Gdańska uczniowie odwiedzili jeszcze piękny Park Oliwski. Opiekunami podczas wycieczki były nauczycielki: p. M. Kołodziejska, p. T. Pietrzak i p. E. Łapińska.

    • 23. Piknik Naukowy już w najbliższą sobotę
     • 23. Piknik Naukowy już w najbliższą sobotę

     • Już w najbliższą sobotę 11 maja na stadionie PGE Narodowy odbędzie się 23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - największa w Europie popularnonaukowa impreza plenerowa. Przeznaczona jest dla wszystkich, którzy ciekawi są świata, a więc przede wszystkim właśnie do uczniów, studentów, nauczycieli i rodziców. W godz. 11.00 - 20.00 w 7 strefach tematycznych odbędzie się prawie 1000 pokazów, spotkań z naukowcami, będzie można poznać najnowsze ciekawostek technologicznych. Ponad 200 wystawców z całej Europy zaprasza do podzielenia się wiedzą i nowinkami naukowymi. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

       

      SZCZEGÓŁY 23.PIKNIKU NAUKOWEGO POLSKIEGO RADIA I CENTRUM NAUKI KOPERNIK

      Od mikroprocesorów po rakiety. Od prostych dźwigni po superkomputery. Postęp nauki pozwala nam budować coraz doskonalsze mechanizmy, dzięki którym możemy dokonywać kolejnych odkryć. Na 23. Pikniku Naukowym sprawdzimy, co łączy ludzi i maszyny. Zapraszamy 11 maja br. na PGE Narodowy w godz. 11.00 - 20.00. Już teraz ujawniamy największe atrakcje wprowadzonych po raz pierwszy 7 stref tematycznych, w których odbędzie się prawie 1000 pokazów. 

       

       

      STREFA PRZYSZŁOŚCI

      Tu znajdą się wynalazki, technologie i badania, które zmieniają nasze codzienne życie. Świat robotów przestanie być tak tajemniczy, a okaże się nawet zabawny po spotkaniu z sympatycznym MelSonem, humanoidem, który świetnie biega, ćwiczy sumo, potrafi naśladować ruchy człowieka. Zaskoczą zastosowania druku 3D - używa się go już do drukowania… narządów. Najmłodsi będą mogli stworzyć trójwymiarowe rysunki za pomocą specjalnego długopisu. Zadziwi PAKS, auto skonstruowane przez studentów, które potrafi przejechać ponad 300 km na jednym litrze paliwa. Będzie można przetestować możliwości samochodu autonomicznego Selfie. Korzysta on z wizji maszynowej, lidaru i innych czujników, dzięki którym może jeździć bez kierowcy. Przeżyciem będzie spacer po składanej kładce dla pieszych - o takim mobilnym moście niejednemu z nas zdarzyło się marzyć podczas marszu wzdłuż najbardziej ruchliwych arterii. I oto jest!

       

      STREFA ZDROWIA

      W tej strefie można będzie sprawdzić, jak odkrycia naukowe zmieniają oblicze medycyny. Nowatorskie metody leczenia żylaków, cukrzycy, otyłości, nietrzymania moczu, przepukliny, dyskopatii - to tylko niektóre innowacje, które mają nam przedłużać życie i czynić je bardziej komfortowym. Na specjalnych symulatorach będzie można samodzielnie "przeprowadzić" operację np. implantacji zastawki aorty, stymulatora serca, stabilizatora kręgosłupa. Na najmłodszych medyków czeka Szpital Małego Misia, w którym dzieci zamienią się w transplantologów. W Strefie zdrowia poznamy zasady działania nowoczesnych protez rąk, nóg, wózków inwalidzkich i egzoszkieletów, a także zapoznamy się z zasadami profilaktyki najczęściej spotykanych chorób.

       

      STREFA KULTOWYCH EKSPERYMENTÓW

      Tu prezentowane będą najbardziej spektakularne i widowiskowe eksperymenty popularnonaukowe. Ciekły azot, suchy lód, mnóstwo piany, pary i kolorów. Będzie tu można wycisnąć prąd z ogórka, zagrać na laserowej harfie i zrobić slime'a. Będą barwne reakcje chemicznych, lewitująca kolej Maglev, magnetyczne działa i doświadczenia szpiegowsko - detektywistycznych. Będzie można zdjąć i zbadać odciski palców oraz napisać niewidzialny list atramentem sympatycznym. Sprawdzić wiedzę o anatomii, składając i rozkładając człowieka-układankę. Na stanowiskach pełnych silniczków, rurek strzykawek, przekładni, zębatek i innych akcesoriów inżynierskich samodzielnie zbudujemy maszyny i przetestujemy ich możliwości na torach przeszkód. Będzie też okazja, by stworzyć własnego robota kroczącego - z papieru i patyczków do szaszłyków.

       

      STREFA RODZINY

      To królestwo przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych, na których czeka wiele aktywności rozbudzających ciekawość poznawczą.Najmłodsi wezmą udział w aktywnościach plastycznych i konstruktorskich, zasadzą własne drzewo i skorzystają z wypożyczalni gier planszowych i plenerowych. Spotkają dinozaury - duże, ale niezbyt straszne. Dzieci obejrzą prawdziwe zęby i pazury tych wymarłych drapieżników. Do badań i rekonstrukcji paleontologicznych wykorzystywane jest modelowanie 3D. Przy pomocy tej technologii będzie można stworzyć także wirtualny model samego siebie: wystarczy chwila cierpliwości, specjalistyczny sprzęt wykonujący 40 fotografii jednocześnie i program komputerowy. Najmłodszych interesuje zwykle praca strażaków - w Strefie Rodziny porozmawiają z nimi i zobaczą symulowany pożar. Dzieci poznają także bajkowe maszyny - maszynę do opowiadania historii, maszynękomplementów i dobrych słów, maszynkę do robienia tęczy i wykrywacz sympatii.

       

      STREFA "ZRÓB TO SAM"

      Tu można będzie samodzielne tworzyć i konstruować. Odwiedzający zabiorą ze sobą to, co stworzą, np. własnego robota R2D2 lub Galimoto - zabawkowy pojazd recyklingowy z Kenii. Będzie okazja do przetestowania elektronarzędzi, takich jak wyrzynarka, opalarka, wkrętarka czy wiertarka, narzędzia stolarskie, a także nowoczesnych akcesoriów majsterkowicza - plotera laserowego, plotera frezującego. Będzie można zobaczyć jak działa Hangprinter, czyli drukarka wielkoformatowa, która mierzy 2,5 m. Dzięki nietypowej konstrukcji może pracować w nieograniczonym polu roboczym - np. drukować meble w całości. Dzisiaj drukujemy już nie tylko przedmioty, ale także organy biologiczne i żywność. Z drukarek bardzo często korzystają także artyści oraz kreatorzy mody. Będzie można sprawdzić, co tworzą w ten sposób i przetestować swoje zdolności krawieckie. Na miłośnikach naprawdę dużych obiektów wrażenie zrobią organy z rur PVC - instrument wyjątkowy na skalę światową.

       

      STREFA CYWILIZACJI

      W tej strefie znajdą się stanowiska związane z historią, sztuką, językiem, komunikacją, naukami społecznymi. Będzie tu można m.in. samodzielnie zbadać wykopy archeologiczne, odnaleźć replikę zabytków, poznać narzędzia wykorzystywane do pracy terenowej. Na odtworzonej prasie drukarskiej wydrukować opisy XIX-wiecznych wynalazków i echnologii. Obejrzeć warsztat do drukowania… tkanin. W średniowiecznym domu zrobić pranie i ubić masło. Sprawdzić, do czego używano tary, kijanek i z czego robiło się proszek usuwający plamy. Samodzielnie zmielić zboże na replice żaren i poznać różne metody krzesania ognia. Czy dawne maszyny europejskie różniły się od japońskich? Przekonać się będzie można, wyplatając bransoletki KUMIHIMO i tradycyjne klapki ZŌRI, w których chodziła kiedyś cała Japonia. Będzie możliwość zagrania w gry z odległych zakątków świata - w indyjską Baggi-bagga, warcaby ze Sri Lanki, bitwę bączków oraz tu-ho.

       

      STREFA GOŚCI ZAGRANICZNYCH

      Tu wystawcami są goście Pikniku. Tu będzie można wyizolować DNA z owoców i warzyw, przygotować molekularną galaretkę, udającą kawior. Obejrzeć drzwi wyposażone w cztery zasuwy zamykane jednym mechanizmem, opisane przez XII-wiecznego inżyniera al-Dżazariego i pudełko zamykane na zamek szyfrowy, autorstwa tego uczonego. Będzie można stworzyć urządzenie nowoczesne - domowy projektor hologramów. Będzie można poznać małego robota pomagającego w akcjach ratowniczych, porozmawiać z iCubem - humanoidem, który rozpoznaje osoby i wykonuje proste polecenia, skonstruować i zaprogramować robota Otto.

       

      Jak co roku na odwiedzających czekają liczne atrakcje w namiotach organizatorów Pikniku: Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Stąd nadawane będą audycje na żywo, będzie tu można spotkać wybitnych naukowców i popularyzatorów nauki, influencerów, znanych dziennikarzy i gwiazdy. Polskie Radio zaprasza do multimedialnej podróży po sekretnym życiu radia, Centrum Nauki Kopernik - do fascynujących spotkań z zaawansowanymi technologicznie, ale i najprostszymi a genialnymi wynalazkami.

       

       

       

       

    • Targi Pracy 2019
     • Targi Pracy 2019

     • Szanowni Państwo,
      ZSS nr 105 i OHP zapraszają na Targi Pracy, które odbędą się 23 maja 2019r. w siedzibie ZSS nr 105 w Warszawie, ul. Długa 9 (na Starym Mieście) w godz. 9.00 - 14.00.
       
      Wstęp bezpłatny.
       
      Targi skierowane są do młodzieży uczącej i pracującej, a także do osób niepełnosprawnych.
      Targi Pracy stwarzają też doskonała okazję do odwiedzenia Starówki Warszawskiej.
       
      Dodatkowych informacji udziela:
      Sławomir Kowalski t. 606 88 60 11
       

       

       

       

    • Lekcje w Europejskim Tramwaju Promocyjnym
     • Lekcje w Europejskim Tramwaju Promocyjnym

     • Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Warszawa zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych zlokalizowanych w Warszawie oraz na terenie gmin wchodzących w skład Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego do udziału w wyjątkowych lekcjach europejskich, prowadzonych w Europejskim Tramwaju Promocyjnym.

       

      Podczas trwających ok. 60 minut zajęć pracownicy Punktu wprowadzą młodzież w tematykę Unii Europejskiej oraz wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja b.r. Podczas lekcji uczniowie uzyskają podstawowe informacje o Unii Europejskiej, funkcjonowaniu Parlamentu Europejskiego oraz wspólnie znajdą argumenty, dlaczego warto głosować w wyborach do PE. Ponadto, młodzieży wskazane zostaną inwestycje na trasie przejazdu, które zrealizowane zostały dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.

       

      Tegoroczna trasa Tramwaju przebiegać będzie obok kluczowych, stołecznych inwestycji, zrealizowanych przy udziale wspólnotowych środków. Uczestnicy przejazdu zobaczą jak wiele widzianych w przestrzeni miasta miejsc, z których korzystają na co dzień, powstało dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Podczas przejazdu, z okien tramwaju widać będzie m.in. stacje drugiej linii metra, Warszawski Ogród Zoologiczny, Teatr Powszechny, a także Centrum Przedsiębiorczości Smolna.       

         
      Zajęcia są całkowicie bezpłatne. Liczba uczestników jednego kursu nie może przekroczyć 26 osób (razem z nauczycielem).

       

      Kursy odbędą się w dniach: 13, 14, 15, 16, 17, 20,  21, 22, 23, 24 maja 2019 roku w godzinach: 10:00 - 11:00, 11:15 - 12:15, oraz 12:30 - 13:30.

       

      Zbiórka, początek jak i koniec kursu ma miejsce na pętli tramwajowej przy Placu Narutowicza naprzeciwko kościoła św. Jakuba.

      Tramwaj dedykowany jest tylko i wyłącznie uczniom, nie zabiera pasażerów na przystankach ani nie zatrzymuje się na nich.

       

      Trasa tramwaju: Plac Narutowicza - Grójecka - Aleje Jerozolimskie - Most Poniatowskiego - Rondo Waszyngtona - Aleja Zieleniecka - Zamoyskiego - Targowa - Plac Wileński - Most Śląsko-Dąbrowski - Aleja Solidarności - Plac Bankowy - Marszałkowska - Plac Zbawiciela - Nowowiejska - Krzywickiego - Filtrowa - Plac Narutowicza

       

      Zgłoszenia  na lekcje europejskie proszę kierować e-mailowo na adres: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl. Informacje udzielane są również telefonicznie pod nr telefonu: (022) 443 28 88  lub (022) 443 02 26.

       

      Tramwaj Promocyjny jest wspólnym projektem m.st. Warszawy i Tramwajów Warszawskich.       
      To wyremontowany i przystosowany do roli mobilnego centrum informacyjno-edukacyjnego wagon tramwajowy typu 105N. Wagon jest klimatyzowany, posiada system nagłośnienia oraz dwa ekrany LCD, które umożliwiają wzbogacenie programu zajęć o emisję prezentacji. Dodatkową atrakcją dla podróżujących jest stylizowane  na zabytkowe wnętrze - eleganckie drewniane wykończenia, rolety w oknach oraz pianino. Tramwaj ten w letnie weekendy wozi po Warszawie turystów (linia T) a podczas corocznej Nocy Muzeów pomaga odwiedzającym dotrzeć z jednego muzeum do drugiego.

       

      PLAKAT_TRAMWAJ.pdf