• #SzkołaPamięta

• Wzorem lat ubiegłych, uczniowie Technikum nr 7 odwiedzili grób patrona szkoły – inż. Stanisława Wysockiego oraz groby zmarłych nauczycieli, znajdujące się zarówno na warszawskich cmentarzach, jak i w okolicznych miejscowościach.

Tradycja odwiedzania grobów osób związanych z naszą szkołą jest kultywowana od kilkudziesięciu lat, a w tym roku wpisuje się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”.

Społeczność szkoły, w tym szczególnym okresie pamięci, o tych którzy odeszli, dba również o miejsce pamięci poświęcone Zesłańcom Syberyjskim. W dn. 31.10.2019r. uczniowie pod opieką p. M. Pilich uporządkowali Pomnik Zesłańców Syberyjskich znajdujący się przy rondzie ich imienia w Warszawie. Pomnik Zesłańców Syberyjskich od wielu lat pozostaje pod opieką naszej szkoły.

Ludzie żyją tak długo,

jak długo inni pielęgnują pamięć o nich…”

• Dom Samotnej Matki

• 28.10. 2019r. wolontariusze Technikum nr 7 wzięli udział w spotkaniu z kobietami z Domu Samotnej Matki. Bardzo dziękujemy Paniom za miłe przyjęcie. Podczas rozmowy Panie opowiedziały historie swojego życia. Podczas spotkania pomogliśmy w przygotowaniu (malowaniu) aniołków na coroczną kwestę.

Opiekun ks. Daniel Szafarz. Wolontariusze: Klaudia, Patrycja, Martyna, Rafał, Kuba, Paweł.

• Spotkanie z seniorami

• 26.10.2019r. w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie: "Poznajmy się, byśmy się szanowali i sobie wzajemnie pomagali" .Wolontariusze naszej szkoły zainicjowali cykl spotkań z seniorami. W programie była: modlitwa, poczęstunek, śpiew, zabawa, a nawet zajęcia na symulatorze. Uczniowie na ten czas zostali instruktorami. Zabawa była przednia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wolontariatu Technikum nr 7 i młodzieży Ruchu Lednickiego z parafii NMP Królowej Świata w Warszawie. Opiekun: ks. Daniel Szafarz.

• Rozgrywki piłki ręcznej wolontariatu

• 13.10.2019r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Warszawie odbyły się rozgrywki piłki ręcznej dzieci i młodzieży z Domów Dziecka. Zabawa była przednia, ale co najważniejsze wszyscy mogli się zintegrować i się nawzajem poznać. Bardzo dziękujemy wolontariuszom Technikum nr 7, którzy mimo niedzieli poświęcili swój wolny czas😉 Opiekun: ks. Daniel Szafarz. Udział wzięli: Aleksander, Ania, Rafał, Marcin, Michał, Kuba, Paweł

• Konkurs "Arsenał - Warszawa"

• 25.10.2019r. uczniowie klasy 4c - Aleksander Szczepański, Michał Wierzbicki, Mateusz Gutowski i Kacper Olszewski - zdobyli II nagrodę w konkursie historycznym "Arsenał - Warszawa". Opiekun: p. Agata Pruszczyńska.

Gratulujemy wygranej.

• (Nie)zwykła lekcja historii

• W dniu 24.10.2019 roku uczniowie klas 3g i 4g uczestniczyli w projekcji filmu o repatriantach z Kazachstanu, która odbyła się w naszej szkole w ramach Kampanii Społecznej  "Złączyć się z Narodem". Celem kampanii jest przybliżenie Polakom historii repatriantów. Film ukazuje realne życie Polaków mieszkających w Kazachstanie. Po projekcji filmu uczniowie mieli możliwość dyskusji z jego producentem na temat wysiedlenia Polaków na Wschód oraz ich powrotu do Ojczyzny.
            Więcej informacji dotyczących kampanii znajduje się na stronie http://repatrianci.pl/, a zwiastun filmu można obejrzeć na stronie http://12gwiazd.org/filmy.

• Edukacja poza salą lekcyjną

• W dniu 17.10.2019 klasy 2c oraz 2t miały szansę zdobywać wiedzę poza salą lekcyjną.
            Uczniowie zwiedzili Skansen w Sromowie, gdzie podziwiali sztukę ludową oraz zespół pałacowo-parkowy: Nieborów-Arkadia.

Kierownik wycieczki: p. Małgorzata Aleksandrowska. Opiekunowie: p. Małgorzata Deszczyńska, p. Ewa Kwarciana

• Nr konta Rady Rodziców

• Nr konta Rady rodziców: 76 1020 1055 0000 9102 0016 5001

Bank: PKO B.P.

Odbiorca: Rada Rodziców przy Technikum nr 7 w Warszawie, ul. Szczęśliwicka 56, Warszawa

• Szkolne Koło Astronomiczne

• W nowym roku szkolnym swoją działalność wznowiło Szkolne Koło Astronomiczne. W czwartek 17 października br. uczniowie klasy 1 ca, wyposażeni w "specjalistyczny sprzęt", tzn. ścierki, szczotki i detergenty, usunęli z kopuły teleskopu słonecznego nagromadzony tam przez ostatnie miesiące kurz i brud. Następnie rozmontowali urządzenia (nie wszystkie oczywiście) i przeczyścili styki, które na powietrzu pokrywają się tlenkami kilka razy szybciej niż w warunkach pokojowych.
            Nie wszystko udało się zrobić, więc to jeszcze nie koniec prac konserwacyjnych. Gdy porządki dobiegną końca, to rozpoczną się obserwacje Słońca, planet i gwiazd, co nastąpi już niebawem.
            Najważniejsze to entuzjazm i dobre chęci, których w klasie 1ca - jak widać, nie brakuje. Na zdjęciach członkowie Koła Astronomicznego: Pavlo Hrabowsky, Jakub Jałowiecki, Konrad Kruczyk, Kamil Szostek. Koło zaprasza wszystkich uczniów zainteresowanych astronomią.  Opiekunami Koła Astronomicznego są panowie: Krzysztof Szcześniak i Karol Falkiewicz.

• Tom Sawyer w Teatrze Buffo

• 03.10.2019r. uczniowie z klas 1ca, 1cb, 2c, 2g i 3c byli na spektaklu anglojęzycznym w teatrze Buffo. Oglądali przedstawienie pod tytułem: „Tom Sawyer”. Jest to tytułowy bohater powieści Marka Twaina. Opiekunowie: p. Ewa Łapińska i p. Paulina Kostecka.

• Ubezpieczenia

• Szanowni Państwo,

Informacje na temat ubezpieczenia znajdują się w zakładce UCZNIOWIE, u góry strony.