• Warsztaty: "Nastolatek w samorządzie"

• 24 lutego 2020 roku odbyła się pierwsza tura warsztatów organizowanych przez Miasto Stołeczne Warszawa pt. "Nastolatek w Samorządzie."

Klasy biorące udział w spotkaniu to 1ca i 1k.

Koordynator: p. Marta Kowalczyk

• Studniówka 2020

• 25 stycznia 2020 miała miejsce STUDNIÓWKA tegorocznych maturzystów. Uczniowie wraz z osobami towarzyszącymi do białego rana bawili się w Hotelu Sobieskim.

Życzymy maturzystom wytrwałości w ostatnich powtórkach przed maturą!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

• Szkolna Liga Mini Sumo – Liga T7

• Projekt Technikum nr 7 „Szkolna Liga Mini Sumo – Liga T7” uzyskał grant w ramach programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne.

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie, którego celem jest rozwój zainteresowania robotyką oraz kształtowanie myślenia matematycznego  i jego wykorzystanie do prototypowania. Spotkanie organizacyjne dla 3-osobowych drużyn odbędzie się w dn. 25.02.2020r. (wtorek), o godz. 11.30 w sali 107.

Pomysłodawcami Szkolnej Ligi Mini Sumo są uczniowie klas drugich i trzecich o profilu mechatronicznym oraz elektrycznym: Jakub Walachowski, Dominik Skalski, Oskar Imiołek, Paweł Sufczyński i Bartosz Kosicki.

Koordynator projektu: p. Magdalena Kołodziejska.

• Nowy plan lekcji

Szanowni Państwo,

na stronie szkoły, w zakładce "Uczniowie", pojawił się nowy plan lekcji, obowiązujący od 24.02.2020.

Plan będzie również dostępny w dzienniku elektronicznym.

• 3. Dzień Targów

• Trzeci i ostatni dzień Tagów Pracy w naszej szkole zakończył się 06.02.2020. W tym dniu prezentowały się firmy z branży transportu szynowego: Tramwaje Warszawskie, SKM, PKP Intercity, Metro, PKP Cargo oraz Polregio. Odwiedzili nas również Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Dzienicy Ochota - pan Krzysztof Grochowski i dziennikarka z radiowej Trójki.

Targi zostały objęte patronatem przez p. Katarzynę Łęgiewicz - Burmistrz Dzielnicy Ochota.

• 2. Dzień Targów

• Podczas drugiego dnia Targów Pracy prezentowało się kilkanaście firm z sektora MEEO (mechatronika, elektryka, energetyka odnawialna), między innymi: Enco, Lotams, Wedel oraz PGE. Uczniom udało się zakontraktować praktyki zawodowe i dodatkowe staże wakacyjne.

Zapraszamy dziś na ostatni dzień targów, gdzie będą obecne firmy z branży transportu szynowego.

• Walentynkowy Konkurs Kahoot

• W dniu 5.02.2020. odbył się szkolny konkurs Kahoot: „Valentine’s Contest,” zorganizowany z okazji zbliżających się Walentynek.

Kahoot! to bezpłatna platforma do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Liczna grupa uczniów odpowiadała na pytania związane z Dniem Zakochanych, w języku angielskim. Aby wziąć udział w konkursie trzeba było mieć sprawny telefon.

W konkursie udział wzięły klasy: 1el, 1g, 1mb, 2c, 3g, 3p, 4c, 4g i 4w. Na podium stanęli: Jan Grzybek z klasy 2c (pierwsze miejsce), Oskar Imiołek z klasy 3p (drugie miejsce) oraz Maksymilian Sumka z klasy 4c (trzecie miejsce). Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka angielskiego: p. Paulina Kostecka, p. Martyna Brągiel-Barszcz i p. Ewa Łapińska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• 1. Dzień Targów

• Dzień pierwszy Targów Pracy za nami. Tłumy uczniów wykazały zainteresowanie ofertami wystawców z branży TSL (transport-spedycja-logistyk). Dziś prezentowały się firmy takie jak: Wedel, Geodis, Fresh Logistics, Hardwig oraz Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Jutro będą prezentowały się firmy z branży: mechatronika, energetyka i energetyka odnawialna, a we czwartek - transport szynowy.

• Dzień Hiszpański

• W naszym Technikum w dn. 17.01.2020. odbył się Dzień Hiszpański. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez p. Andrzeja Dąbka, który zaprosił 3 studentki - rodowite Hiszpanki, studiujące w  Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie w ramach wymiany Erasmus. Uczniowie zapoznali się z kulturą, historią i codziennością Hiszpanii. Odbyła się również interesująca dyskusja w języku angielskim. W trudniejszym słownictwie pomagała uczniom p. Patrycja Gajdzik - nauczycielka języka angielskiego.