• Zajęcia zdalne do 10 kwietnia 2020
     • Zajęcia zdalne do 10 kwietnia 2020

     • Drodzy Uczniowie i Rodzice,

      Zgodnie z nowym rozporządzeniem MEN z dn.20.03.2020 r.

      http://g.ekspert.infor.pl/p/_da…/akty_pdf/…/2020/58/493.pdf…

      od 25.03.2020 r. (środa) do 10.04.2020 r. (piątek)

      uczniowie będę realizować zdalne zajęcia według znowelizowanego planu lekcji, który jest dostępny w Librusie. Nauczyciele będą sprawdzać obecność i wystawiać oceny, przesyłać materiały edukacyjne, zlecać prace i prowadzić lekcje on-line adekwatnie do planu lekcji.

      Dyrekcja Technikum nr 7

    • Zdalne lekcje
     • Zdalne lekcje

     • Szanowni Rodzice i Uczniowie,

      w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało materiały do nauki zdalnej z uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego ze wszystkich przedmiotów. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów.

      Dbajmy o siebie i swoich najbliższych w tym trudnym czasie.

      Dyrekcja Szkoły


      2020_03_16_Lekcje_z_internetu_Rusza_gov_pl_zdalnelekcje_MEN.docx​​​​​​​

    • Zawieszenie zajęć
     • Zawieszenie zajęć

     • Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

      W związku z komunikatem MEN informujemy, że od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół, nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.

      Jeśli po dzisiejszym spotkaniu dyrektorów szkół z przedstawicielami władz oświatowych pojawią się jakieś nowe zalecenia, poinformujemy Państwa o nich niezwłocznie.

      Prosimy o śledzenie komunikatów na bieżąco.

       

       

      W komunikacie MEN znajdą Państwo również informacje/zalecenia dla Rodziców i uczniów:

       

      "Rodzicu,

      - ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

      - zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;[...]

      - rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

      - śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

       

      Uczniu,

      - pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

      - przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

      - odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

      - przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz."

    • ENERGETYKA WIATROWA NA WYŻSZYM POZIOMIE
     • ENERGETYKA WIATROWA NA WYŻSZYM POZIOMIE

     • W dniu 10.03.2020. w Naszej Szkole gościliśmy pana doktora inżyniera Jarosława Osiaka z Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania, który przeprowadził wykład na temat: "Zagospodarowanie energii wiatru przy użyciu siłowni wiatrowych". Zajęcia te spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy wykazali się istotną wiedzą z zakresu uwarunkowań naturalnych potrzebnych w energetyce. Nasi uczniowie zapoznali się również z ofertą edukacyjną uczelni. Spotkanie to, było drugim z serii wykładów i wyjazdów organizowanych przy współpracy z WSEiZ. Opiekunowie: p. Andrzej Dąbek, p. Anna Olszak, p. Lech Bogdan.

    • "Frankenstein" w Teatrze Buffo
     • "Frankenstein" w Teatrze Buffo

     • W dniu 09.03.2020 klasa 4k obejrzała anglojęzyczny spektakl w Teatrze Buffo, pod tytułem: „Frankenstein”. Przedstawienie było oparte na gotyckiej powieści Mary Shelley. Uczniowie mieli możliwość doskonalenia rozumienia ze słuchu. Opiekun: p. Patrycja Gajdzik

    • Festiwal Nauki
     • Festiwal Nauki

     • W dniu 09.03.2020. przedstawiciele klas 2c i 2k brali udział w II edycji Festiwalu Nauki o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ochota – „Klimat niejedno ma imię”. Zajęli zaszczytne 4 miejsce. Uczestnicy zmagali się z tematem "Barwy ziemi" w ośmioosobowych zespołach. Opiekun: p. Paulina Pięta. Serdecznie gratulujemy.

    • Akademicki Semestr Kreatywny
     • Akademicki Semestr Kreatywny

     • Miło nam poinformować, że uczniowie Technikum nr 7: Błażej Wiśniewski z klasy 2c oraz Dominik Skalski z klasy 3c biorą udział w projekcie: ASK Warsaw Akademicki Semestr Kreatywny - Politechniki Warszawskiej. Są to interdyscyplinarne i innowacyjne zajęcia dla studentów i uczniów z warszawskich uczelni i szkół. W dn. 5 marca uczniowie wzięli udział w uroczystej inauguracji Akademickiego Semestru Kreatywnego. Koordynatorzy p. Magdalena Kołodziejska i p. Ewa Łapińska

    • Akcja: „W szczepionkę nie boli”
     • Akcja: „W szczepionkę nie boli”

     • W dn. 3 marca uczniowie z klas 2c, 1cb i 1sp wzięli udział w akcji: „W szczepionkę nie boli”, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Podczas zajęć prowadzonych przez studentów farmacji uczniowie dowiedzieli się m.in. o odporności zbiorowej, mechanizmach działania ruchów antyszczepionkowych. Omawiana również była tematyka bezpieczeństwa stosowania szczepień ochronnych. Koordynatorzy: p. Magdalena Kołodziejska i p. Ewa Łapińska.

    • Kosmos łączy pokolenia…
     • Kosmos łączy pokolenia…

     • W sobotę, 29.02.2020 r. w Technikum nr 7 odbyły się KOSMICZNE WARSZTATY, w których uczestniczyli ochoccy seniorzy, dzieci z zaprzyjaźnionego domu dziecka oraz nasi uczniowie. Na początku spotkania p. Karol Falkiewicz – opiekun szkolnego koła astronomicznego, opowiedział uczestnikom o Układzie Słonecznym, a następnie zaprosił do szkolnego obserwatorium. W dalszej części warsztatów p. Magdalena Kołodziejska – ambasadorka kosmiczna ESERO, wraz z uczestnikami warsztatów stworzyła kieszonkowy Układ Słoneczny i „zabrała” wszystkich w podróż na Marsa rakietami własnej konstrukcji. Każdy uczestnik warsztatów opuścił je ze swoją, świecącą gwiazdką, skonstruowaną pod czujnym okiem uczniów kl. 1 eg – Adriana Łyżnika i Zbigniewa Witkowskiego. Zarówno dzieci jak i seniorzy mogli liczyć także na wsparcie innych uczniów Technikum nr 7: Magdaleny Sawickiej, Patrycji Sieczki i Pawła Sufczyńskiego.   Warsztaty odbyły się w ramach szkolnego projektu pt. „Kosmos łączy pokolenia, czyli koleją do gwiazd”. Organizatorzy spotkania: p. Magdalena Kołodziejska i ks. Daniel Szafarz.