• 45. Olimpiada Języka Angielskiego

     • Z dumą ogłaszamy, że do etapu okręgowego 45. Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego pod hasłem: "Lepsza znajomość języków obcych jednym z głównych warunków zbliżenia między narodami" zakwalifikowali się:

      1. Jakub Berliński klasa 2 ca

      2. Norbert Jaworski klasa 2 ca

      3. Dominik Skalski klasa 4c

      Serdecznie gratulujemy!

      Dziękujemy również wszystkim uczestnikom i gratulujemy podjęcia wyzwania.

      Organizacja etapu szkolnego p. Paulina Patoka

     • 25 listopada - Dzień Kolejarza.

     • W roku 1981 Dniem Kolejarza ustanowiono dzień św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki polskich kolejarzy. Z tego powodu 25 listopada 2020 r.  Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza na otwarcie wystawy czasowej „Kolej na relaks. Sport i turystyka w życiu kolejarzy".

      https://www.muzeumsportu.waw.pl/wystawy/wystawy-czasowe/1001-wystawa-kolej-na-relaks-sport-i-turystyka-w-zyciu-kolejarzy

      Muzeum w październiku br otrzymało w darze do swoich zbiorów zdjęcia, puchary, medale, plakaty, proporczyki i okolicznościowe znaczki dokumentujące imprezy turystyczne i zawody sportowe związane (poprzez organizację lub aktywne uczestnictwo) z uczniami Technikum Kolejowego oraz znanymi absolwentami takimi jak lekkoatleci Marian Woronin i Zenon Nowosz.

      Mamy nadzieję, że część z tych pamiątek znalazła się na wystawie.

     • Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

     • Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EDWA, ang. European Antibiotic Awarness Day) został ustanowiony w 2008 roku przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

      Kampania EDWA w Polsce organizowana jest w ramach programu polityki zdrowotnej Ministra Zdrowia p.n. „Narodowy Program Ochrony Antybiotyków 2016-2020” reazlizowanego przez zespoł ekspertów Narodowego Instytutu Leków.

      Celem Europejskiego Dnia Wiedzy o Antybiotykach jest zwrócenie uwagi i poprzez prowadzone działania podniesienie świadomości społeczeństwa jak poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego stanowi zjawisko narastania i rozprzestrzeniania się oporności na antybiotyki wśród drobnoustrojów wywołujących zakażenia u człowieka.

     • Darmowe warsztaty „Szkoła z Gigantami” i „Nauczyciel Przyszłości”

     • Drodzy uczniowie i nauczyciele!

      Wystartowały zapisy na darmowe warsztaty "Szkoła z Gigantami" oraz "Nauczyciel Przyszłości", w których nasza szkoła może zdobyć atrakcyjne nagrody. W jesiennej edycji zajęć, uczniowie mogą sprawdzić się w programowaniu gier w środowisku Scratch lub tworzeniu własnych stron internetowych, natomiast nauczyciele zagłębiają się w narzędzia do nauki online oraz języki Scratch i Python. Zachęcamy do udziału, ponieważ to liczba zapisanych osób decyduje o przyznaniu nagrody. Pierwsze zajęcia startują już 30 listopada. Szczegóły i zapisy znajdują się na stronie www.szkolazgigantami.pl

     • Uczniowie Technikum nr 7 w obliczu kolejnej misji kosmicznej!

     • Zespół Motion Detection System 7 (MDS7) z naszej szkoły zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu European Astro Pi – Misja laboratorium kosmiczne.

      Skład zespołu: Konrad Kruczyk (2ca), Oskar Leszczyński (1m), Bartosz Bugajewski (1m), Tomasz Orłowski (1m) i Jacek Szymczak (1m). 

      Uczniowie przygotowali eksperyment, który planują zrealizować wykorzystując jeden z dwóch komputerów Astro Pi umieszczonych na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

      Lista wszystkich zespołów zakwalifikowanych do drugiego etapu jest dostępna na stronie Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA): https://esamultimedia.esa.int/docs/HRE/Selected_teams_2020-2021.pdf

      Gratulujemy zespołom naszych kosmicznych badaczy i trzymamy kciuki za powodzenie misji!

     • „Szkoła do hymnu”

     • W tegorocznej akcji „Szkoła do hymnu” wzięło udział 16 269 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z całego kraju. W załączeniu - pamiątkowy dyplom za udział w akcji.

     • #SzkołaDoHymnu w Technikum nr 7

     • 10 listopada 2020r. o godzinie 11:11 nasze technikum wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaDoHymnu. Z pełną powagą i zaangażowaniem, 17 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami i Dyrekcją zaśpiewało hymn narodowy za pomocą platformy komunikacyjnej. W ten sposób rozpoczęliśmy świętowanie 102 rocznicy odzyskania niepodległości  przez Polskę.

      NIECH ŻYJE POLSKA! CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

      Przygotowanie obchodów: p. Agnieszka Królak, p. Agata Pruszczyńska

     • 11 listopada

     • Technikum nr 7 zawsze uczestniczy w obchodach 11 listopada. Mimo, że jesteśmy zamknięci w domach, nadal mamy w sercach ten ważny dzień w historii Polski.

      Przygotowanie obchodów: Zespół ds. promocji szkoły

     • Święto Niepodległości

     • Biuro Programu „Niepodległa" zainicjowało akcję „Niepodległa do Hymnu.” W ramach akcji 11 listopada br. o godzinie 12:00 w wielu miejscach w Polsce zostanie uroczyście odśpiewany i zagrany „Mazurek Dąbrowskiego.” Ze względu na zaistniałą sytuację, świętowanie będzie miało charakter symboliczny. Więcej informacji o akcji na zamieszczonym zdjęciu.

     • Uczniowie Technikum nr 7 budują mini satelitę CanSat!

     • W dn. 2 listopada 2020 r. dotarła do nas radosna wiadomość, że drużyna reprezentująca naszą szkołę pokonała kolejny etap polskiej edycji międzynarodowego konkursu CanSat. Konkurs CanSat składa się z sześciu etapów. Trzy spośród nich zespół Technikum nr 7 ma już za sobą.

      CanSat to konkurs, w ramach którego uczniowie samodzielnie konstruują mini satelity i wykorzystują je do prowadzenia badań naukowych. Jego inicjatorem jest Europejska Agencja Kosmiczna (ang. European Space Agency, ESA). Działania konkursowe na terenie Polski koordynuje Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska mieszczące się w Centrum Nauki Kopernik.

      Drużyna reprezentująca Technikum nr 7 nazywa się 3ST7. W jej skład wchodzą uczniowie z klas o profilu mechatronicznym: Jan Grzybek (3c), Konrad Kruczyk (2ca), Dominik Skalski (4c), Sebastian Szafrański (2ca) oraz Błażej Wiśniewski (3c). Opiekunem drużyny jest p. Magdalena Kołodziejska. Uczniowie posiadają doświadczenie w realizacji projektów zarówno szkolnych jak i poza szkolnych, m.in. European Astro Pi – Misja laboratorium kosmiczne, misje balonowe, liga robotów mini sumo. Swój projekt badawczy, który zaprezentowali przedstawicielom ESERO-Polska opracowali podczas tegorocznych wakacji.

      Naszej kosmicznej drużynie życzymy powodzenia w tym prestiżowym konkursie.

      Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronach:

      http://esero.kopernik.org.pl/

      http://cansat.eu

     • Pierwsza szkolna Liga Mini Sumo już za nami!

     • W dniu 29 października 2020 r. w Technikum nr 7 odbyły się pierwsze w historii szkoły zawody robotów mini sumo. Turniej był częścią projektu pt. „Szkolna Liga Mini Sumo – Liga T7” realizowanego w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych i współfinansowanego ze środków Biura Edukacji m.st. Warszawy.

      Zmagania robotów przygotowanych przez uczniów z klas o profilu mechatronicznym: 1c, 2ma, 2ca i 2cb można było obserwować na żywo za pośrednictwem Facebooka. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali uczniowie – inicjatorzy projektu: Dominik Skalski (4c), Jakub Walachowski (4c) i Paweł Sufczyński (3c) oraz p. Magdalena Kołodziejska – koordynatorka projektu.

      Po kilkugodzinnych zmaganiach udało się wyłonić zwycięzców. Wygrał robot skonstruowany przez zespół w składzie: Mateusz Moroń (2ca), Jakub Berliński (2ca) i Sebastian Szafrański (2ca). Drugie miejsce zajął robot przygotowany przez Macieja Ulinowicza (2ma), Krystiana Linka (2ma) oraz Adriana Kowalczyka (2ma). Trzecie miejsce wywalczył robot zespołu z klasy 2cb – Grzegorza Faszczy, Mateusza Skrzypczaka i Michała Skrodzkiego. Gratulujemy zarówno zwycięzcom jaki i wszystkim uczestnikom, którzy do końca dzielnie walczyli i udoskonalali swoje roboty.

      W przygotowaniach do zawodów wspierali uczniów nauczyciele przedmiotów mechatronicznych: p. Anna Imiołek i p. Maciej Imiołek.