• Konsultacje

     • Maturzysto skorzystaj z konsultacji stacjonarnych w szkole!

      Zgłoś się do swojego nauczyciela przedmiotu przez Librusa.

     • Psychologiczne Centrum Wsparcia

     • Powyżej znajdują się informacje dotyczące Psychologicznego Centrum Wsparcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Przy telefonach dyżurują psycholodzy, psychoterapeuci i pedagodzy z czterech specjalistycznych poradni psychologiczno-pedagogicznych.

     • I edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego „Łap Chwilę”

     • Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do udziału w I edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego „Łap Chwilę” pod hasłem „Z perspektywy przechodnia”. Uczestnik może złożyć pracę na konkurs w dwóch kategoriach.

      I. Literackiej:

      1. poezja - maksymalnie dwa utwory poetyckie (wiersze, fraszki, teksty piosenek itp.);

      2. jeden krótki utwór literacki (opowiadanie, pamiętnik itp.) eseistyka i publicystyka (reportaż, esej itp.) do 3 stron A4 maszynopisu

       

      II. Fotograficznej:

      samodzielnie wykonane zdjęcie w formie odbitki o formacie 13×18 cm. Technika wykonania zdjęcia jest dowolna, lecz zachęcamy do korzystania z aparatu w telefonie.

       

      Szczegóły, regulamin, karta zgłoszenia uczestnika są dostępne są u pani Pauliny Kosteckiej i pani Pauliny Patoki. Prosimy zgłaszać się bezpośrednio do wymienionych nauczycielek najpóźniej do 14 lutego 2021 roku.

     • Podziękowanie za udział w III edycji Akcji „Razem na Święta”

     • Ponad 12 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. 

      „Razem na Święta” to akcja, w której zachęca się uczniów do niesienia pomocy innym. Powyżej podziękowanie za udział Technikum nr 7 w III edycji wydarzenia.

     • Plan lekcji od 18.01.2021

     • Od 18.01.2021 (poniedziałek) obowiązuje nowy plan lekcji. Znajduje się on w zakładce Uczniowie i Rodzice: plan lekcji.

      Zajęcia stacjonarne z wybranych przedmiotów na terenie szkoły mają klasy: 2ca, 2cb, 3c i 3p.

      Szczegółowe informacje zostaną przekazane przez Librusa.

     • Jak powstaje szkolny mini satelita?

     • Jesteśmy drużyną "3ST7", złożoną z uczniów Technikum nr 7. W tym roku szkolnym postanowiliśmy wziąć udział w konkursie CanSat.

      Zastanawia was, co to jest CanSat ?

      CanSat to konkurs, w ramach którego uczniowie samodzielnie konstruują mini satelity i wykorzystują je do prowadzenia zaplanowanych przez siebie badań naukowych. Jego inicjatorem jest Europejska Agencja Kosmiczna (ang. European Space Agency, ESA). Działania konkursowe na terenie Polski koordynuje Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska.

      Nasza drużyna pokonała już trzy etapy konkursu i obecnie jest jedną z 20 polskich drużyn, które  nadal uczestniczą w projekcie. Jednak nie chcielibyśmy na tym poprzestać. Walczymy i mamy nadzieję na jak najlepsze wyniki podczas polskiego finału konkursu oraz zakwalifikowanie się do finałów międzynarodowych.

      Realizując swój projekt wykorzystujemy doświadczenie, jakie nasza drużyna zdobyła podczas realizacji innych projektów (zarówno szkolnych, jak i poza szkolnych), m.in. European Astro Pi – Misja laboratorium kosmiczne, misje balonowe, Liga Robotów Mini Sumo.

      Sam pomysł na misję oraz pierwsze prace projektowe miały miejsce jeszcze podczas wakacji.

      Wszystkich zainteresowanych śledzeniem naszych dokonań zapraszamy do mediów społecznościowych, gdzie można również zadawać nam pytania.

      Korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim osobom, które wspierają nas przy realizacji projektu CanSat, a szczególnie przedstawicielom firmy SIM FACTOR – głównego sponsora naszego zespołu. 

      Naszą stronę na Facebooku znajdziecie pod linkiem:

       https://www.facebook.com/SurfaceScanSystemT7