• ,,Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy"

     • Drodzy Maturzyści,

      nadeszła chwila rozstania, czas refleksji, wspomnień i podsumowań. Dotarliście do mety ważnego etapu w Waszym życiu, jednak do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć znowu dalej. Sięgajcie po nowe doświadczenia, czerpcie z nich wskazówki i przestrogi. Osiągajcie sukcesy, pokonując wszelkie przeszkody, nie zatrzymujcie się nigdy.

      Dziękujemy za cztery lata spędzone w murach naszej szkoły, dziękujemy za radość i młodość, które wnieśliście.

      Życzymy Wam dojrzałych i odpowiedzialnych wyborów. Pamiętajcie, dojrzałość wymaga odpowiedzialności.

       

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

       

      Przekazujemy Wam garść wspomnień ,,Szczęśliwej drogi, już czas"

       

      https://fb.watch/5afB_JqfKx/

       

      Przygotowanie filmu:  Marta Kowalczyk, Karolina Kozak

       

      Tekst: Emilia Augustyn

     • 22 kwietnia - "Przywróćmy naszą planetę"

     • Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

     • Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 do Internatu Koedukacyjnego ZSG w Warszawie

     • INTERNAT KOEDUKACYJNY ZSG

      INTERNAT ZESPOŁU SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH IM. PROF. E. PIJANOWSKIEGO W WARSZAWIE przy ul. POZNAŃSKIEJ 6/8, to placówka opiekuńczo – wychowawcza znajdująca się w centrum Warszawy dla uczniów i uczennic warszawskich szkół średnich. Od ponad 55 lat pracy mamy przyjemność zapewniać młodzieży różnych typów szkół średnich m.in. licea, technika oraz szkoły branżowe – bezpieczne i dogodne warunki do nauki. Jesteśmy kojarzeni z doskonałą infrastrukturą (mamy 66 miejsc w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych) oraz rodzinną atmosferą. Internat jest placówką bardzo dobrze wyposażoną  w nowoczesny sprzęt i urządzenia, w każdym pokoju wychowankowie mają dostęp do bezprzewodowego internetu. Dysponujemy w pełni wyposażoną siłownią, salą gimnastyczną oraz boiskiem sportowym. Mamy do dyspozycji pokoje cichej nauki, nowoczesną kuchnię oraz pralnię. Zadbaliśmy też o doskonale wyposażoną bibliotekę, która liczy ponad 4000 woluminów. Jesteśmy znani z bezkonkurencyjnych cen za zakwaterowanie: 185 - zł/miesięcznie oraz 17 - zł/ dzienna stawka żywieniowa, na którą składają się 3 pełne posiłki (śniadanie i kolacja wydawane są w formie "bufetu szwedzkiego"). Do mocnych stron Internatu ZSG należy szeroka gama kół zainteresowań. Zapewniamy całodobową opiekę, wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Działamy przez cały rok szkolny!   

      O PRZYJĘCIU DO INTERNATU ZSG DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

      Sekretariat Internatu ZSG jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 – 14:00,  internat.zsg@admzsg.edu.pl, tel: 22 628 90 33, 510 051 937, 696 181 539

      ZAŁĄCZNIKI/LINKI:

      https://zsg.edu.pl/index.php/praca-szkoly/wydarzenia/rekrutacja/743-internat-zsg-z-pasja

      https://www.facebook.com/internatPoznanska

      https://www.youtube.com/watch?v=HhJJokpBToU&t=12s

     • Spis powszechny

     • Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat. Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna i bezpieczna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie i nie musimy kontaktować się z rachmistrzem. Aplikacja spisowa NSP 2021 jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/

      Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, powinny zgłosić się do Urzędu Gminy w miejscu zamieszkania. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko komputerowe z dostępem do sieci internetowej. W Urzędzie Dzielnicy Ochota przy ul. Grójeckiej 17A  przygotowano stanowisko komputerowe do samospisu. Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza. Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.

      Więcej informacji: https://spis.gov.pl/