• Pro Memoria w T7

     • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych – 1 listopada, kiedy wszyscy przypominamy sobie o naszych bliskich zmarłych, członkach rodziny bądź społecznościach, w których żyjemy i pracujemy. Uczniowie naszej szkoły udowadniają, że pamięć o tych co odeszli jest wartością, którą warto i należy pielęgnować. Jak co roku, Uczniowie Kolejówki pamiętają o pracownikach szkoły, nauczycielach i innych osobach, związanych z naszą szkołą, którzy odeszli. Naszą tradycją jest dbanie o lokalne groby na cmentarzach miejskich oraz pomniki pamięci, na każdym grobie zapalamy znicz – symbol pamięci o tych, których pośród nas już nie ma. Nasi Uczniowie podążają za przesłaniem Zbigniewa Herberta: ,,Naród, który traci pamięć, traci sumienie”, wartości takie jak, pamięć o tych, którzy byli tu przed nami oraz szacunek dla ich osiągnięć, nie są im obce.

     • Pielgrzymka 4 klas

     • 27.10. 2021. chętni uczniowie klas 4 wzięli udział w pieszej pielgrzymce do parafii św. Zofii Barat. Dystans 11 km pokonali pieszo. W miejscu docelowym uczestniczyli w różańcu i Mszy Św. Nie zabrakło również rozmów przy wspólnym posiłku. Składamy serdeczne podziękowania ks. Karolowi Alexandrowiczowi za wsparcie i pomoc w organizacji pielgrzymki. Opiekunowie: p. Krzysztof Nawrocki i p. Mateusz Częstochowski.

      Tekst: p. M. Częstochowski 

     • 3 kolejka mini sumo

     • Trzecia kolejka Mini Sumo to kolejne modyfikacje robotów. W tej kolejce zobaczyliśmy robota wyposażonego w kamerę sportową oraz robota, który musiał przed samą walką zostać zmodyfikowany a był wyposażony w pług zgarniający przeciwników. Miejmy nadzieję, że pług wróci do nas na kolejne zawody. Problemów z robotami jak zwykle nie zabrakło, co pozwala na naukę robotyki na najwyższym poziomie. Cztery zespoły obecnie zajmują pierwsze miejsce w lidze ze zgromadzonymi sześcioma punktami. Organizacja: p. Rafał Kwiatkowski

     • ElektroEkologia

     • 20.10. 2021. klasa 3el była na warsztatach edukacyjnych w Centrum ElektroEkologii w CIC przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie. Celem zajęć było tworzenie prawidłowych ekonawyków wśród młodzieży, m. in. jak postępować z zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym, a także jakie są konsekwencje i niebezpieczeństwa czyhające na amatorów wydobywania cennych kruszców z elektroniki. Opiekunowie: p. Zbigniew Chałas i p. Czesław Grzanka

     • Och Teatr

     • Dnia 20.10.2021 roku młodzież z klasy 3w wraz z wychowawcą p. Kacprem Hawrylukiem udała się na spektakl pod tytułem „Biała Bluzka” do Och Teatr. Był to bardzo kulturalny wieczór przepełniony sztuką i pewna odskocznia od codziennych obowiązków szkolnych dla naszych uczniów.

     • Warsztaty edukacyjne w Centrum ElektroEkologii w CIC przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie

     • Celem zajęć było tworzenie prawidłowych ekonawyków wśród młodzieży, m. in. jak postępować z zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym, a także jakie są konsekwencje i niebezpieczeństwa czyhające na amatorów wydobywania cennych kruszców z elektroniki. Opiekunowie: p. Zbigniew Chałas i p. Dariusz Wojtasik

     • Ślubowanie i Dzień Edukacji Narodowej 2021

     • 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, zwany popularnie Dniem Nauczyciela. Upamiętnia on rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 r. Tego dnia w naszej szkole miało również miejsce ślubowanie klas pierwszych. Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego wszyscy odśpiewali hymn narodowy, następnie głos zabrała Pani Dyrektor, Agnieszka Borkowska-Gut, która w ciepłych słowa zwróciła się do pierwszoklasistów. Następnie rozbrzmiało uroczyste ,,Ślubujemy!" Tradycji stało się zadość – uczniowie klas I zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej Technikum nr 7. Życzenia i słowa otuchy dla pierwszoklasistów padły również z ust Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, Jakuba Madejczyka, który w tym dniu odebrał Akt Powołania na Przewodniczącego Szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ślubowanie było bardzo uroczyste. Uroczystość ślubowania integruje nie tylko uczniów klas pierwszych, ale całą społeczność Technikum nr 7 – dyrekcję, wychowawców, nauczycieli i uczniów.

      Witamy pierwszoklasistów i życzymy samych sukcesów.

      Tekst: p. Emilia Augustyn

     • Dzień Edukacji Narodowej 2021

     • "Wykształcenie, to dobro którego nic nie jest w stanie nas pozbawić".

      Samorząd Uczniowski Technikum nr 7 obdarował nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej voucherem na szczęście, z terminem ważności - bezterminowy w postaci odrobiny słodkości i czterolistnej koniczynki.

      Chcielibyśmy by naszym pedagogom, to szczęście sprzyjało na każdej płaszczyźnie ich życia.

      Opiekunki SU: p. Marta Kowalczyk i p. Paulina Patoka - Wieteska.

     • Szkolna Liga Mini Sumo

     • Druga kolejka zawodów Szkolnej Ligi Mini Sumo okazała się niewątpliwym sukcesem. Dużą zasługę w tym miała publiczność, która przybyła licznie i głośno dopingowała zawodników. Nasi zawodnicy stawili się na miejsce z ulepszonymi robotami. Niestety, w jednym przypadku drużyna przegrała walkowerem, z powodu problemów technicznych z robotem. Miejmy nadzieję, że robot wróci do siebie po kontuzji i weźmie udział w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się już za tydzień. Przygotowanie p. Rafał Kwiatkowski

     • Ślubowanie

     • Ślubowanie klas pierwszych odbędzie się

      14 października 2021 o godzinie 9:00

      w auli szkolnej.

     • V WARSZAWSKA WYSTAWA MAKIETY KOLEJOWEJ. EDYCJA H0

     • V WARSZAWSKA WYSTAWA MAKIETY KOLEJOWEJ. EDYCJA H0

      w Stacji Muzeum w Warszawie

       

      Gdzie: Stacja Muzeum, ul. Towarowa 3, 00-811 Warszawa

      Kiedy: 16 października 2021 r., godz. 9:00-20:00

                  17 października 2021 r., godz. 9:00-16:00

       

      W dniach 16-17 października Stacja Muzeum, Mazowieckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, Klub Miłośników Kolei „Radomiak” i Świat Małej Kolei ks. Janusza Grygiera zapraszają na "V Warszawską Wystawę Makiety Kolejowej. Edycja H0". Będzie to prawdziwe święto miniaturowej kolei w muzealnej scenerii zabytkowych lokomotyw i wagonów.

      W tym roku dla pasjonatów modelarstwa przygotowaliśmy dużą, mierzącą aż 54 metry, makietę kolejową, po której poruszać się będą miniaturowe pociągi z różnych epok modelarskich: od zabytkowych parowozów, po nowoczesne lokomotywy elektryczne.

      Dodatkowymi elementami będzie wystawa modeli kolejowych i samochodowych oraz dioram o tematyce kolejowej.

      WSTĘP NA WYSTAWĘ W RAMACH BILETU WSTĘPU DO MUZEUM:

      • bilet normalny - 14 zł
      • bilet ulgowy - 7 zł
      • dzieci do lat 7 - wstęp wolny

      Organizatorzy: Stacja Muzeum, Mazowieckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, Klub Miłośników Kolei „Radomiak” i Świat Małej Kolei ks. Janusza Grygiera.

      Partnerzy: DB Cargo Polska S.A. i Fundacja Grupy PKP.

     • Samorząd Uczniowski

     • W piątek 08.10.2021. odbyło się pierwsze spotkanie Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Wzięło w nim udział wielu przedstawicieli klas. Mieliśmy okazję spotkać się, żeby zastanowić się i porozmawiać o tym, jak wyobrażamy sobie funkcjonowanie i działalność naszej organizacji. Kilka słów powiedział ustępujący ze stanowiska Przewodniczącego - Maciej Bober z 4k oraz nowy Przewodniczący - Jakub Madejczyk z klasy 3eg.Opiekunki SU: p. Marta Kowalczyk, p. Paulina Patoka-Wieteska

     • II Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kolejowej

     • 1 października 2021 roku w Stacji Muzeum odbył się finał II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kolejowej ,,Europa Pełną Parą 2021". Do drugiego etapu z naszej szkoły zakwalifikowało się dwóch uczniów: Grzegorz Gerek z klasy 3K oraz Maciej Bober z klasy 4K, który ostatecznie w całym konkursie zajął I miejsce.

      I etap konkursu z powodu nauki zdalnej odbywał się w formie elektronicznej, natomiast Gala Finałowa odbyła się stacjonarnie. Ścisły finał polegał na ustnym odpowiadaniu na pytania przed komisją. W pierwszej części pytania były krótkie z 60 sekundowym czasem na odpowiedź, w drugiej części wymagano, aby uczestnik szczegółowo omówił w ciągu 2 minut określone zagadnienie.

      Biorąc pod uwagę fakt, że w konkursie brały udział wyłącznie szkoły mające w swojej ofercie kształcenia kierunki kolejowe, uczestnicy konkursu mieli przed sobą poważne wyzwanie.

     • Sprzątanie Świata

     • W dniach 20 - 24 września 2021r. odbyła się w naszej szkole akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA. Rozpoczęto ją w dniu 17 września 2021 od pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji.

      Uczniowie sprzątali teren wokół szkoły, część klas udała się do Parku Szczęśliwickiego na wskazany rejon.

      Dzięki sprzyjającej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające – zebrano aż 12 worków.

      Aktywny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o środowisko oraz czystość otoczenia.

      Akcja miała również na celu zwrócenie uwagi na zmianę nawyków w codziennym życiu, segregacji i umiejętnym gospodarowaniu odpadami.

      Koordynatorzy akcji oraz Fundacja Nasza Ziemia dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.

     • Biegi przełajowe

     • Uczeń z klasy 1 oze Rafał Skrzydlewski reprezentował naszą szkołę w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 2000m. Rafał uzyskał bardzo dobry wynik i godnie reprezentował naszą szkołę i dzielnicę rywalizując również ze starszymi uczniami od siebie.

      Opiekun: p. Kacper Hawryluk