• Konkurs Bożonarodzeniowy

     • 27 stycznia 2022 r. w Technikum nr 7 odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Diecezjalnym Konkursie wiedzy o Tradycjach Bożonarodzeniowych w kulturze polskiej, literaturze i sztuce. Konkurs składał się z dwóch etapów. Wzięła w nim udział młodzież z czterech szkół.1 miejsce zajął uczeń naszej szkoły Maciej Goszczyński, 2 miejsce Natalia Kultys, a 3 miejsce Olivia Kołodziejska.

      Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

      Dziękujemy Urzędowi do Spraw Kombatantów za pomoc w przygotowaniu nagród.

      Szkolni organizatorzy konkursu: ks. Daniel Szafarz, p. Paulina Kostecka, p. Emilia Augustyn

     • „Wszechmocni w sieci" w Teatrze Kamienica

     • 18 stycznia 2022 roku, Dyrekcja Technikum nr 7 wzięła udział w specjalnym pokazie spektaklu „Wszechmocni w sieci" w Teatrze Kamienica. Spektakl porusza bardzo aktualną tematykę - agresji w Internecie. Przedstawienie podejmuje problem cyberprzemocy i poprzez sztukę stara się zapobiegać temu zjawisku. Po spektaklu odbyła się debata pt. „Rola teatru w kształtowaniu osobowości młodego człowieka”, podczas której rozmawiano o wpływie teatru na młodych ludzi. Wzięli w niej udział zarówno przedstawiciele świata artystycznego, jak i oświaty.

     • Tropem Wilczym

     • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym – zachęcamy do udziału.

      Bieg odbędzie się w naszej szkole dnia 01.03.

      Zapisy w pokoju nauczycieli wf.

     • Dwóch uczniów Technikum nr 7 z nagrodami Prezesa Rady Ministrów!

     • W gronie najlepszych uczniów z całej Polski i wyróżnionych stypendiami znaleźli się uczniowie naszej szkoły Maciej Bober z klasy 4k oraz Maciej Ulinowicz z klasy 3 ma, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz najwyższą średnią ocen w szkole. Uczniowie odebrali dyplomy z rąk Pani Dyrektor, Agnieszki Borkowskiej- Gut.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG)

     • Uczniowie
      Hoinca Michał, Linek Krystian, Stypka Jakub, Szuba Mateusz, Kruczyk Konrad, Wiśniewski Błażej, Ostrowski Michał, Sufczyński Paweł, Kowalczyk Adrian, Krzemiński Jakub, Mazur Szymon, Ulinowicz Maciej, Kosicki Bartosz, Pacześniak Jakub, Strzelczyk Eryk, Brzeźkiewicz Mateusz, Malec Grzegorz, Penkul Jakub, Prokop Arkadiusz ukończyli właśnie I etap Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG).

      Nasi uczniowie pomimo, iż na co dzień uczą się zupełnie innej branży postanowili rozwinąć swoje kompetencje w zakresie zarządzania finansami i umiejętności obrotem akcjami.
      Każdy zespół na start dostaje wirtualnie 20000 zł do obrotu na giełdzie. Oczywiście jest to symulacja giełdy, ale oparta na rzeczywistych notowaniach giełdowych.
      Gratulacje odwagi i chęci. Z niecierpliwością czekamy na drugi etap...

      Projekt edukacyjny obejmuje cały kraj, a w tej edycji bierze udział aż 5080 zespołów.

      Osoby, które chciałyby wziąć w przyszłym roku informacje znajdą pod linkiem https://www.gpw.pl/sigg

      Koordynator p. Anna Imiołek

     • RANKING „PERSPEKTYWY - Technika 2022”

     • JESTEŚMY WŚRÓD NAJLEPSZYCH!

      RANKING „PERSPEKTYWY - Technika 2022”

      Nasze technikum zajęło 13. miejsce w Warszawie oraz 24. miejsce w województwie mazowieckim w tegorocznym rankingu najlepszych techników. Ogromnie cieszymy się z naszego wspólnego sukcesu.

      Dziękujemy nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i wytężoną pracę.

     • Projekt edukacyjny STEM PW

     • Do II etapu ogólnopolskiego Konkursu STEM PW zakwalifikowali się Maciej Ulinowicz z klasy 3ma oraz Błażej Wiśniewski z klasy 4c. Konkurs organizowany jest przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (WEiTI PW) wspólnie z XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Czackiego w Warszawie i Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie w ramach Projektu edukacyjnego STEM PW dla uczniów zainteresowanych naukami Science, Technology, Engineering, Mathematics. Nagrodą główną w konkursie są indeksy na wybrane kierunki Politechniki Warszawskiej.

      Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym uczniom i czekamy na kolejne osiągnięcia.

      Szkolny koordynator konkursu p. Anna Imiołek

     • Głębia ostrości. Pociąg do...

     • Na początku stycznia TVP INFO wykonało w naszej szkole zdjęcia do filmu pt."Głębia ostrości. Pociąg do..."

      "Stalowe potwory, czyli pociągi. Najcięższe i najdłuższe pojazdy lądowe, które na całym świecie przewożą ludzi i towary - od kawy czy herbaty począwszy, przez kombajny, na wyrzutniach rakietowych kończąc. Prowadzą je ludzie, którzy od dziecka marzyli o tym zawodzie i to o nich jest ta opowieść. Opowieść jednak nie tylko o pasji i spełnionych marzeniach, ale też o odpowiedzialności i tragedii. Tylko taki obraz, tak jak wagony podpięte do lokomotywy, jest prawdziwym obrazem każdego maszynisty." Reportaż Roberta Wiącka.