• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • 24.06.2022

      24 czerwca 2022r. odbyło się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w auli szkolnej. Pani Dyrektor Agnieszka Borkowska-Gut wręczyła wyróżnienia oraz Nagrody Dyrektora Szkoły dla najlepszych uczniów.

      Podczas uroczystości p. Zbigniew Chałas ( opiekun Koła Szachowego) dokonał koronacji na Króla i Królową Szachów. Królem został uczeń klasy 3oze - Jakub Janiszewski, zwycięzca rocznych, szkolnych rozgrywek szachowych. Ponieważ "królowa może być tylko jedna", została nią p. Dyrektor Agnieszka Borkowska-Gut.
      Na zakończenie uroczystości wyświetlony został film będący wspomnieniem minionego roku szkolnego.

     • Wakacje 2022

     • 24.06.2022

      Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

      Rok szkolny 2021/2022 właśnie dobiega końca. Był to czas intensywnej pracy, który obfitował w szereg nowych wyzwań.

      Uczniowie, dziękujemy Wam za wielki wysiłek i zaangażowanie w zgłębianie tajników wiedzy, w zdobywanie nowych umiejętności. Gratulujemy wyników w nauce oraz sukcesów wielkich i małych. Szczególne słowa uznania kierujemy do tych, którzy odnosili znaczące sukcesy w zawodach sportowych i różnorakich konkursach. Swoją wiedzą i postawą godnie reprezentowali Naszą Szkołę. Wszystkie te działania służyły wspólnemu dobru i zasługują na ogromne uznanie. Odnosiliście sukcesy w wielu dziedzinach, co oznacza, iż Wasz potencjał i możliwości są nieocenione. Jesteśmy przekonani, że w nowym roku szkolnym będziecie kontynuować swój rozwój. Uważnie  przeanalizujcie rezultaty swojej pracy. Cieszcie się z sukcesów i wyciągnijcie właściwe wnioski z porażek. Nadszedł czas zasłużonego wypoczynku, mamy nadzieję, że wykorzystacie go w pełni, by nabrać sił przed kolejnym rokiem szkolnym. Na wakacyjny czas życzymy Wam: słońca, radości i bezpiecznego wypoczynku, abyśmy wszyscy już we wrześniu spotkali się, by ,,czytać kolejne strony księgi zdarzeń". Jeszcze raz gratulujemy Wszystkim!

      Rodzice i Przyjaciele Szkoły, jesteście szczególną częścią społeczności szkolnej, której rolę trudno przecenić. Składamy podziękowania Państwu za wspieranie wszelkich działań szkoły na rzecz wszechstronnego rozwoju uczniów oraz za współpracę z Dyrekcją, Wychowawcami i Nauczycielami. Podziękowania za współpracę kierujemy także w stronę Rady Rodziców. Życzymy wszystkim Rodzicom wytrwałości i sukcesów w Państwa codziennej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

       

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Technikum nr 7

     • Spacerkiem po warszawskiej starówce

     • 23.06.2022

      W piękny, słoneczny czwartek 23 czerwca, klasa 3tk wybrała się na Stare Miasto, aby razem spędzić miłe chwile przed upragnionymi wakacjami. Na trasie spaceru uczniowie poznali krótką historię Warszawy i popularnych zabytków jej starówki. Chłodząc się kolorowymi gałkami lodów, podziwialiśmy kamienice na rynku Starego Miasta, Warszawską Syrenkę i Zamek Królewski. Po kilkugodzinnym spacerze, głodni i trochę zmęczeni posililiśmy się w znanej pizzerii.

      Opiekunowie: p.  Agnieszka Królak, p. Emilia Augustyn

     • Kierunek Góry Świętokrzyskie!

     • 20-22.06.2022

      Klasa 3ca miłym akcentem zakończyła ten rok szkolny, w dniach 20-22 wraz z wychowawczynią, Panią Emilią Augustyn i Panią Martą Kowalczyk, wybrała się w malownicze tereny województwa świętokrzyskiego. Uczniowie zwiedzili stolicę województwa - Kielce, spacerowali ulicą Sienkiewicza, alejami Parku Miejskiego, a na Rynku poznali historię miasta. Kolejną ciekawą atrakcją był Rezerwat Przyrody - Kadzielnia, dawny kamieniołom pełen licznych skamieniałości. Młodzież podziwiała Amfiteatr Kadzielnia,  miejsce największych imprez i koncertów w Kielcach. Kadzielnia robi wrażenie nie tylko na zewnątrz, ale również i wewnątrz. Wśród wapiennych skał ukryta jest niezwykła siatka jaskiń ukazująca bogactwo zjawisk krasowych, które mogliśmy chociaż w części podziwiać. Miasto zadziwiło nas pięknymi zabytkami, miłą atmosferą i wielością rozrywek.Kolejnym ważnym punktem wycieczki było wejście na Łysą Górę, szczyt o wysokości 594 m n.p.m. Na szczycie podziwialiśmy charakterystyczne dla Gór Świętokrzyskich, tzw. gołoborze, zwiedziliśmy również Klasztor na Świętym Krzyżu. Ciekawą lekcję historyczno-geograficzną odbyliśmy w Centrum Kulturowo Archeologicznym w Nowej Słupi, gdzie poznaliśmy historię starożytnego górnictwa i hutnictwa. W ruinach zamku w  Chęcinach odbyliśmy żywą lekcję historii, przenieśliśmy się w czasy panowania największych królów polskich. Z baszty widokowej podziwialiśmy piękną panoramą najstarszych gór w Polsce - Gór Świętokrzyskich. Przed snem spacerowaliśmy nad pięknym zalewem Chańcza. Widoki, miłe chwile pozostaną na długo w naszej pamięci.....Do kolejnej wycieczki

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • godz. 9.00 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w auli szkolnej dla uczniów klas pierwszych  oraz wyróżnionych i nagrodzonych uczniów klas starszych w auli szkolnej

      godz. 9.40 - Spotkanie wszystkich uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych

     • Wycieczka klasy 1tk do Muzeum Techniki

     • 22 czerwca 2022

      22 czerwca klasa 1tk brała udział w wycieczce do Muzeum Techniki. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z polską myślą techniczną.

      Opiekunowie p. Jolanta Arendarska i p. Małgorzata Aleksandrowska

     • Nagroda Burmistrza Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy

     • 21.06.2022

      21 czerwca 2022 roku w Młodzieżowym Domu Kultury miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród Burmistrza Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy dla najlepszych uczniów ochockich szkół. Miło nam poinformować, że wśród laureatów nagrody znalazł się tegoroczny absolwent naszej szkoły - Błażej Wiśniewski z klasy 4c.

      Gratulujemy i życzymy dalszych naukowych sukcesów!

     • Odwiedziny uczniów Szkoły Podstawowej nr 177

     • 13.06.2022

      13 czerwca 2022 r. odwiedzili nas ze swoimi nauczycielami uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 177 z ul. Szczęśliwickiej. Od p. Marii Pilich usłyszeli najpierw ciekawostki z historii "Kolejówki", a następnie z zainteresowaniem oglądali szkolne muzeum. Szczególnie podobały się im modele pociągów.

      Na zakończenie goście zostali obdarowani broszurkami o tematyce komunikacyjnej i słodyczami. Ich nauczyciele już pytają o możliwość kolejnej wizyty.

     • Wycieczka klas 3w, 3g i 3oze

     • 13-15.06.2022

      W dniach 13-15 czerwca uczniowie naszej szkoły z klas 3w, 3g oraz 3oze udali się na trzydniową wycieczkę na południe Polski. 

      Pierwszego dnia wraz z przewodnikiem odwiedziliśmy Rynek w Krakowie, przeszliśmy trasą Królewską kończąc spacer na Wawelu.

       

      W kolejnym dniu zwiedzanie rozpoczęliśmy od niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Tam uczniowie poznali tragiczne losy, jakie spotkały wielu ludzi w czasie II wojny światowej. Pozostając w zadumie tego dnia udaliśmy się jeszcze do Wadowic, gdzie urodził się Jan Paweł II. Zapoznaliśmy się wnikliwie z historią tego wielkiego Polaka odwiedzając Muzeum Jana Pawła II.
       

      W ostatnim dniu w ramach rozrywki całą grupą udaliśmy się do Energylandii, gdzie mogliśmy skorzystać z największych rollercoasterów w Europie. W czasie wyjazdu uczniowie mieli okazję nie tylko odpocząć od obowiązków szkolnych, ale również otrzymali sporą dawkę wiedzy, która jak się okazało pozostała w głowach młodych ludzi.

      Opiekunami uczniów byli Pan Kacper Hawryluk oraz Pani Małgorzata Niedzieska.

     • Uroczystość na Cmentarzu Powązkowskim

     • 14.06.2022

      14 czerwca 2022 r. szkolny poczet sztandarowy (opiekun p. Maria Pilich)

      i uczniowie klasy 3 tk (opiekun p. Agnieszka Królak) wzięli udział w

      uroczystości na Cmentarzu Powązkowskim  z okazji 177. rocznicy

      uruchomienia  Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Pierwszym punktem

      programu było oficjalne spotkanie przy grobie inżyniera Stanisława

      Wysockiego – jej projektanta i budowniczego. Były przemówienia,

      zostały złożone kwiaty, zapłonęły znicze.

       

      Następnie ze zniczami odwiedzono groby ponad 20 osób – zasłużonych

      dyrektorów, nauczycieli i wychowanków naszej szkoły m. in. bardzo

      lubianego przez uczniów dyrektora (1915-1929) Wacława Gniazdowskiego i

      dyrektora (1945–1965) Aleksandra Uzarowicza, dzięki któremu po II

      wojnie światowej szkoła rozpoczęła zajęcia już w marcu 1945 r.

      jako pierwsza w lewobrzeżnej Warszawie.

       

      Organizatorami uroczystości byli Fundacja Grupy PKP i Polskie

      Stowarzyszenie Miłośników Kolei, a spacer cmentarnymi alejkami

      prowadził p. Marek Moczulski , znawca historii kolei i zasłużonych

      kolejarzy, absolwent Technikum Kolejowego z 1970 r. Trasa spaceru

      nawiązywała do zbliżającej się 150. rocznicy istnienia  naszej

      „Kolejówki”.

     • Wycieczka klasy 2s do Muzeum Narodowego w Warszawie

     • 14.06.2022

      14 czerwca klasa 2s wybrała się z wychowawczynią p. Martą Kowalczyk i opiekunką p. Svitlaną Różańską do Muzeum Narodowego w Warszawie. Tam poszukiwali matematyki w malarstwie i rzeźbiarstwie. Możecie być zdziwieni, ale obrazy i rzeźby często są inspirowane regułami matematycznymi. Świadczy to o interdyscyplinarności matematyki.

      Samą nauką człowiek nie żyje, więc 2s drugą część wycieczki spędziła na trampolinach, świetnie się bawiąc.

     • Wycieczka klas 2eg i 3eg do Piły i Szczecina

     • 9-10.06.2022

      W dniach 9-10 czerwca 2022r. odbyła się wycieczka klas 2eg i 3eg do Piły i Szczecina. Uczniowie mieli okazję zwiedzić nastawnię dysponującą stacji Piła Główna, poobserwować bieżącą pracę dyżurnych ruchu i zwrotniczego, a nawet zapowiedzieć konkretne pociągi.
       

      Następnego dnia była możliwość zwiedzania Sekcji Utrzymania Taboru spółki POLREGIO S.A. i Izby Historii Kolei na Pomorzu Zachodnim. Dzięki uprzejmości pracowników Zachodniopomorskiego Oddziału POLREGIO S.A. uczniowie zwiedzili wagon motorowy SN-61, odbyli wirtualną podróż na symulatorze jednostki Impuls1, a także otrzymali drobne pamiątki.

      Opiekunowie: p. Paulina Patoka-Wieteska, p. Mateusz Częstochowski

     • Wycieczka do Muzeum Życia w PRL

     • 13.06.2022

      13 czerwca klasa 2eg wzięła udział w wycieczce do Muzeum Życia w PRL. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ówczesną rzeczywistością.

      Opiekunowie: p. Renata Kędziora i p. Małgorzata Aleksandrowska

     • Wycieczka klasowa 1e

     • 10.06.2022

      10 czerwca odbyła się wycieczka uczniów klasy 1e.
      Jej celem była integracja uczniów, jak również forma wynagrodzenia za cały rok wytężonej pracy.
      Wyjście klasowe w całości zorganizowali uczniowie, tj. zbiórka pieniędzy, wybranie kina oraz filmu.

      Wybrana została optymalna trasa:
      - spacer ze Szkoły na Dworzec Zachodni
      - podróż 7-mio minutowa Kolejką do Dworca Śródmieście
      - spacer z Dworca Śródmieście do Kina w Złotych Tarasach.

      Opiekunowie: p. Justyna Gędek oraz p. Dariusz Różański zapewniali opiekę pedagogiczną.

     • Druk 3D

     • 13.06.2022

      Dnia 13.06 w ramach lekcji w pracowni Mechatroniki odwiedził nas przedstawiciel firmy Seb-Comp. Uczniowie kierunków technicznych, mechatronicznych i kolejowych dowiedzieli się dużo na temat druku 3D, przygotowania modeli do druku 3D oraz skanowania 3D. Na zajęciach była używana drukarka M200 firmy Zortrax oraz skaner Creality. Lekcja pozwoliła na powiększenie wiedzy w temacie biurkowych maszyn CNC drukujących w technologii FDM i SLA. Skaner 3D, który był wykorzystywany pozwolił na stworzenie modelu naszego ucznia. Nasza inicjatywa wywołała zainteresowanie wielu uczniów z naszej szkoły.

     • Konkurs literacki

     • 12.06.2022

      Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 1 tk Kamil Trepczyński, zainspirowany przez p. Marię Pilich, wziął udział w konkursie literackim „Opowiem Wam Historię. Warszawa - dzielnice." (kategoria: Wiersz i zestaw wierszy).

      Współorganizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna w dzielnicy Ochota m. st. Warszawy, która przysłała okolicznościowy dyplom.

     • Finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej

     • 10.06.2022

      W dniach 3.06-10.06 odbyły się finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej kategorii Licealiada. Reprezentanci naszej szkoły po wygraniu zmagań dzielnicowych reprezentowali nasze Technikum oraz dzielnicę Ochota w rozgrywkach miejskich.

      Pierwszego dnia zmagań niestety nie było nam dane zagrać meczu o stawkę, ponieważ nasi przeciwnicy nie stawili się na rozgrywki. Tym samym automatycznie awansowaliśmy do ćwierćfinałów, gdzie przyszło nam się zmierzyć z dzielnicą Śródmieście, którą reprezentowało IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej. W tym meczu doznaliśmy porażki i nie udało nam się awansować do półfinałów, gdzie toczy się walka o miejsca 1-6.
      Dla całej drużyny należą się wielkie brawa oraz gratulację, za wytrwałość i poświęcenie w ostatnich miesiącach. Jest to dobra lekcja dla wszystkich, że jeśli nad czymś się ciężko pracuje, to można osiągnąć swoje cele oraz realizować marzenia.

      Gratulacje również należy złożyć opiekunowi reprezentacji, którym był Pan Kacper Hawryluk

     • Wycieczka do SKM Warszawa

     • 8.06.2022

      Zdjęcie z wycieczki 2eg i 3k do SKM Warszawa 8.06.

      Tematyka: zapoznanie się z bhp przy sieciach trakcyjnych oraz zagadnieniami związanym z taborem i trakcją elektryczną.

      Opiekunowie: M. Przybyszewski i M.Częstochowski