• Wycieczka 2oze i 3s

     • 27.09.2022

      W poniedziałek 27 września uczniowie klas 2 oze oraz 3s wraz z nauczycielami Renatą Kędziorą, Martą Kowalczyk i Aleksandrą Retką, byli na wycieczce w Nieborowie, Arkadii i  Sromowie .

      Uczniowie zwiedzili zabytkowy kompleks pałacowy, romantyczny park i muzeum ludowe.

     • Akcja Sprzątanie Świata pod hasłem Wszystkie śmieci są nasze

     • 15.09.2022

      15 września uczniowie Technikum 7 zaopatrzeni w worki i rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata". Akcja rozpoczęła się pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów. Uczniowie sprzątały teren wokół szkoły. Akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były widoczne.

      Udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

      Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.

     • Uroczystość z okazji 83. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę

     • 16.09.2022

      W dniu 16 września 2022 r., w przeddzień 83. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, poczet sztandarowy naszej szkoły (pod opieką p. Marii Pilich) wziął udział w dorocznej uroczystości patriotycznej pod pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. Pomnik ten stoi u zbiegu ulic Bonifraterskiej i Muranowskiej. Ma formę ustawionej na nasypie toru kolejowego platformy sowieckiego wagonu deportacyjnego, wypełnionej krzyżami katolickimi, prawosławnymi oraz symbolami religijnymi innych wyznań. Po lewej stronie wagonu umieszczona jest symboliczna zbiorowa mogiła obłożona kamieniami, z tablicą z orłem i datą sowieckiej agresji na Polskę 17.IX.1939 r. Na będących częścią pomnika podkładach kolejowych widnieją nazwy regionów i miejscowości b. Związku Radzieckiego, miejsc walk i męczeństwa Polaków.

     • Targi elektroenergetyczne ENERGETAB

     • ​​​​​​​13.09.2022

      W dniach 13-15 września uczniowie klasy 4el zwiedzili największe w Polsce targi elektroenergetyczne ENERGETAB, podziwiali piękne widoki Beskidu Śląskiego i atrakcje turystyczne Bielska Białej.

      Na targach uczestniczyli w 6 mini wykładach podczas których mieli okazję poznać najnowocześniejsze rozwiązania w branży elektrycznej.

     • Mecz Otwarcia Jubileuszu 150 - lecia Szkoły

     • 16.09.2022

      Doczekaliśmy się !!!

      16 września odbył się długo wyczekiwany Mecz Otwarcia Jubileuszu 150 - lecia szkoły UCZNIOWIE kontra NAUCZYCIELE. Wydarzenie to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak  i nauczycieli. Tym razem pogoda dopisała, trybuny były wypełnione do ostatniego miejsca. Pani Dyrektor, Agnieszka Borkowska - Gut, rozpoczęła wydarzenie krótkim przemówieniem, w którym zwróciła uwagę na bogatą historię Technikum nr 7. Następnie w niebo poszybowało 150 kolorowych balonów, które uświetniły rozpoczęcie Jubileuszu.

      Sam mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Nauczyciele bardzo dzielnie dotrzymywali kroku Uczniom i nie poddali się tak łatwo, walcząc do ostatnich sekund. 

      Po zaciętej grze, przepięknych zespołowych akcjach, przejęciach piłki, spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną zespołu Uczniów 8:2.

      Zwycięska drużyna odebrała puchar z rąk Pani Dyrektor, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na koniec zawodnicy obydwu drużyn zostali nagrodzeni gromkimi brawami wspaniałej publiczności za trud i wysiłek jaki włożyli w stworzenie tego fantastycznego widowiska.

      Z okazji rozpoczęcia Jubileuszu 150 - lecia Technikum nr 7 została również wykonana pamiątkowa fotografia, którą stworzyli Uczniowie. 

     • Giełda podręczników szkolnych

     • 12.09.2022

      W poniedziałek 12 września 2022 r. podczas obu długich przerw  w auli szkolnej odbywała się giełda podręczników szkolnych. Cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, przede wszystkim z klas pierwszych.

      Organizatorami byli p. Maria Pilich i p. Dariusz Wojtasik.

     • Uroczystość z okazji 83. rocznicy obrony Warszawy

     • 8.09.2022

      8 września 2022 r. szkolny poczet sztandarowy i delegacje uczniów klas 1al, 1e i 3eg wzięli udział w dorocznej uroczystości patriotycznej pod pomnikiem Barykada Września 1939 roku u zbiegu ulic Grójeckiej i Opaczewskiej. Opiekunami naszej młodzieży byli: p. Maria Pilich, p. Andrzej Gałan i p. Jakub Kusz.

      Wspomniany pomnik upamiętnia bohaterskie walki w obronie Warszawy w dniach 8-27 września 1939 r. Stoi w miejscu, gdzie znajdowała się najważniejsza barykada blokująca główny kierunek niemieckiego natarcia.  Odsłonięto go w 1979 r. Jego projektantem był jest Julian Pałka (1923-2002).

     • Światowy Dzień Umiejętności Czytania

     • 14.09.2022

      8 września przypadał Światowy Dzień Umiejętności Czytania. Celem tego święta, ogłoszonego w 1965 r. przez UNESCO, jest zwrócenie uwagi na fakt, jak ważna jest umiejętność czytania i pisania.

      We wrześniu 2022 r. rozpoczął się jubileuszowy rok szkolny - obchody 150- lecia naszej szkoły.

      Z tych dwóch okazji społeczność szkolna posłuchała, za pośrednictwem radiowęzła, kilku wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

      A dlaczego właśnie tego poety? Otóż mały Kostek był w r. szk. 1913/1914 uczniem klasy 1 „Kolejówki”, która w tym czasie była szkołą ogólnokształcącą z elementami zawodu kolejarza.

      Wiersze wybrała i przeczytała p. Maria Pilich

     • Spotkania z przedstawicielami pracodawców i Wojska Polskiego

     • 2,5.09.2022

      Początek roku szkolnego to czas stawiania sobie celów i planowania własnej przyszłości. Aby uczniom Technikum nr 7 ułatwić to zadanie Andrzej Dąbek – Kierownik Szkolenia Praktycznego zorganizował 2 i 5 września dla uczniów spotkania z przedstawicielami pracodawców i Wojska Polskiego.

      Uczniowie klas trzecich odbyli cykle spotkań z przedstawicielami poszczególnych branż zawodowych, poświęconych specyfice zawodu.

      Uczniowie w czasie spotkań mogli nawiązać bezpośredni kontakt z pracodawcami.

      2 i 5 września również uczniowie klas czwartych mogli zapoznać się z szeroką ofertą kształcenia i służby wojskowej od przedstawicieli Wojska Polskiego.

      Klasy czwarte odwiedziły też Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli tam w cyklu spotkań i wykładów dotyczących spedycji, logistyki i odnawialnych źródeł energii.

      Spotkanie z pracodawcami, przedstawicielami wojska i uczelni pozwoliły na wzbogacenie wiedzy uczniów.

     • Narodowe Czytanie

     • 2.09.2022

      2 września 2022 r. w Technikum nr 7 odbyło się Narodowe Czytanie.

      Rok 2022 został ogłoszony Rokiem Romantyzmu Polskiego, ponieważ 200 lat temu Adam Mickiewicz ogłosił drukiem Ballady i romanse. Z tej okazji dzieło to zostało wybrane jako tekst Narodowego Czytania przez prezydenta Andrzeja Dudę.

      2 września uczniowie Technikum nr 7 na zajęciach z wychowawcami odczytali fragmenty wybranych utworów.

     • Mecz Otwarcia Jubileuszu 150 - lecia Szkoły

     • 6.09.2022

      Rok szkolny 2022/2023 jest rokiem szczególnym dla całej społeczności Technikum nr 7 d. ,,Kolejówka, gdyż mija 150 lat od momentu, gdy w naszej szkole zadzwonił pierwszy dzwonek. Od tego czasu szkoła bardzo się zmieniła, a jej mury opuściło już kilka pokoleń absolwentów.  W ramach roku jubileuszowego odbędzie się szereg, imprez i konkursów, których głównym celem jest przypomnienie wydarzeń, osób, faktów, mających największy wpływ na tradycję i rangę naszej 150-letniej już instytucji oświatowo-wychowawczej, cieszącej się w środowisku lokalnym dużym uznaniem. Uroczystości jubileuszowe będą wspaniałą okazją do wspólnych spotkań, integracji społeczności szkolnej - absolwentów, byłych i obecnych pracowników, uczniów oraz ich rodziców.

      Przez mury naszej placówki przewinęło się przecież kilka pokoleń uczniów, a to właśnie uczniowie stanowią największą wartość szkoły i każdego związanego z nią wspomnienia. Zachęcamy do dzielenia się ciekawymi  przeżyciami z okresu szkoły średniej. Bardzo cenne będą także zdjęcia budynku i terenu wokół szkoły. Zebrane od Państwa materiały pragniemy opublikować. Prosimy je przesyłać na e-maile EAugustyn@eduwarszawa.pl oraz martakowalczyk@eduwarszawa.pl - zdjęcie powinno być opisane: imię i nazwisko właściciela, rok wykonania zdjęcia lub opisywanego wydarzenia, informacje o osobach znajdujących się na zdjęciu. Już w piątek, 9 września, zapraszamy całą społeczność szkolną na mecz otwarcia jubileuszu. Wspólnie rozpocznijmy wielkie świętowanie Jubilatki.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

     • 1.09.2022

      1 września 2022 r. o godzinie 9.00 w auli Technikum nr 7, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

      W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście – przedstawiciele współpracujących ze szkołą firm oraz uczelni wyższych.

      Dyrektor szkoły Pani Agnieszka Borkowska – Gut serdecznie przywitała wszystkich przybyłych gości, nauczycieli, uczniów klas pierwszych i ich rodziców.

      W trakcie wystąpienia zaznaczyła, że rok 2023, to rok jubileuszowy, w którym przypada 150 – lecie istnienia technikum – najstarszej średniej szkoły technicznej w Polsce.

      Na prośbę Pani Dyrektor zgromadzeni uczcili minutą ciszy 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

      Podczas uroczystości głos zabrali p. Piotr Wakuła – Dyrektor Biura Koleje Mazowieckie, st. kapral Przemysław Łuszczki, ze Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej oraz major Krzysztof Dziurdzia Szef Wydziału Wojskowego Centrum Rekrutacji Warszawa – Ochota.

      Na zakończenie wystąpił przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Jakub Madejczyk, który w imieniu starszych kolegów ciepło przywitał uczniów klas pierwszych.

      Dźwięk dzwonka tradycyjnie rozpoczął nowy rok szkolny 2022/23

     • Godziny pracy sekretariatu

     • 2.09.2022

      Godziny pracy sekretariatu

       

      Sekretariat Technikum nr 7 przyjmuje interesantów

      od poniedziałku do piątku w godzinach:

      09:00 - 15:00

       

      Sekretariat Uczniowski Technikum nr 7 przyjmuje interesantów

      od poniedziałku do czwartku w godzinach:

      8:30 - 15:30

       

      Kontakt telefoniczny:

      Sekretariat - 885 523 574

      Sekretariat Uczniowski - 519 717 515

   • Kontakt

    • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
    • 22-822-32-52
    • Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56
     02-353 Warszawa
     Poland
    • 519-717-515
    • 885-523-574
   • Logowanie