• Targi Praktyk Zawodowych

     • 8.03.2023

      Miło nam poinformować, iż 8 marca w Technikum nr 7 d. "Kolejówka" odbędzie się kolejna edycja Targów Praktyk Zawodowych. W Targach weźmie udział 30 pracodawców z Warszawy i okolic z 5 branż zawodowych. Targi przeznaczone są nie tylko dla Uczniów Technikum nr 7 d. "Kolejówka" - zapraszamy zainteresowanych z pozostałych szkół, jak również osoby dorosłe poszukujących nowych wyzwań zawodowych. Będzie to niepowtarzalna okazja do przeprowadzenia bezpośrednich rozmów z wieloma pracodawcami w jednym miejscu. 

      Poznaj możliwości rozwoju kariery!

      Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Dorota Patrycja Stegienka, Burmistrz Ochota - dzielnica m.st. Warszawy.

     • Miłego wypoczynku!

     • 13.02.2023

      Z okazji ferii zimowych życzymy Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi oraz nabierzcie sił do dalszej nauki.

      Wszystkim Rodzicom życzymy na ten czas zdrowia oraz odpoczynku.

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Technikum nr 7 d. "Kolejówka"

     • 83. rocznica pierwszych masowych deportacji Polaków na Syberię

     • 10.02.2023

      10 lutego 2023 r. - w 83. rocznicę pierwszych masowych deportacji Polaków na Syberię odbyła się uroczystość pod głazem - pomnikiem przy ochockim rondzie Zesłańców Syberyjskich.

      Obecni byli: wiceburmistrz Ochota - dzielnica m.st. Warszawy, Pan Sławomir Umiński, Przewodniczący Rady Dzielnicy, Pan Krzysztof Wojciechowski, kombatanci, nauczyciele i młodzież ochockich szkół ponadpodstawowych. Uroczystość prowadziła Pani Zofia Pogodzińska - Prezes  Klubu Sybiraków Ochoty, Włoch i Ursusa, a okolicznościowe wspomnienie wygłosił dawny zesłaniec (w 1940 r. miał 12 lat) Pan Mieczysław Pogodziński. Złożono kwiaty, zapalono znicze.

      Na tej uroczystości Technikum nr 7 d. "Kolejówka" reprezentowały Panie Wicedyrektor, Agnieszka Królak i Ewa Łapińska oraz poczet sztandarowy pod opieką Pani Marii Pilich. Na ich ręce przedstawiciele klubu sybiraków składali serdeczne podziękowania za opiekę nad pomnikiem upamiętniającym Polaków zesłanych na Syberię.

     • Bal karnawałowy

     • 10.02.2023

      Nic tak nie łączy, jak wspólna zabawa!

      W piątek, 10 lutego na długiej przerwie korytarzami Technikum nr 7 d. "Kolejówka" można było podziwiać pędzący pociąg, jak na Kolejówkę przystało.

      Była głośna muzyka, były tańce, wodzirej poprowadził nas w świat zabawy. Wszystko za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który zorganizował bal karnawałowy, nie zabrakło również gustownych i kreatywnych przebrań.

      Dziękujemy Wszystkim za wspólną zabawę.

     • Wycieczka do Sejmu i integracja klasowa w kinie Helios

     • 6.02.2023

      W dniu 6 lutego 2023 r. klasa 2lg, wraz z opiekunami p. Jolantą Niedzieską i p. Mariuszem Gajosem, wybrała się na wycieczkę do Sejmu na ulicę Wiejską.

      Zwiedzanie rozpoczęło się od podziemnego korytarza, gdzie znajduje się makieta całego obszaru Sejmu i wysłuchania krótkiej prelekcji dotyczącej historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Następnie w dolnym holu uczniowie obejrzeli laski marszałkowskie uprzednich marszałków, kącik poświęcony Janowi Pawłowi II oraz salę sejmową znaną z komisji śledczych. Na schodach z wężowymi poręczami, wszyscy uczestnicy wycieczki, jak nakazuje tradycja, potarli, na szczęście, główki wężów. Na górnym – głównym holu uczniowie obejrzeli dwie tablice pamiątkowe. Jedna z nich upamiętnia Posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli walcząc o Polskę podczas II Wojny Światowej, a druga Smoleńsk 2010 roku.

      Na zakończenie, z balkonu, czyli miejsca przeznaczonego dla fotoreporterów, uczniowie mogli zobaczyć Salę Posiedzeń Sejmu.  

      Po zwiedzaniu Sejmu, dodatkową atrakcją wycieczki, był film „Kot w butach” w kinie Helios, w Blue City.

     • Wycieczka do Centrum Olimpijskiego

     • 17.01.2023

      W dniu 17 stycznia uczniowie klas 1e oraz 4w zwiedzili Centrum Olimpijskie i  spotkali się z panią Martyną Galewicz - biegaczką narciarską, uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang w 2018 roku. W czasie ponad godzinnego spotkania uczniowie dowiedzieli się jakie są warunki kwalifikacji biegaczy narciarskich na IO i jaką drogę musiała pokonać pani Martyna, aby w nich uczestniczyć .

      Opiekunami grupy byli nauczyciele wychowania fizycznego pan Kacper Hawryluk i pan Radosław Dudkowski.

     • Tablety dla Technikum nr 7

     • 6.02.2023

      W dniu 6 lutego 2023 r. nastąpiło uroczyste przekazanie tabletów, które Miasto st. Warszawa otrzymało od organizacji UNICEF.

      Sprzęt może być udostępniony każdemu potrzebującemu uczniowi i ma służyć integracji młodzieży.

     • Spotkanie Koła Strzeleckiego z Mateuszem Tyburskim

     • 19.01.2023

      19 stycznia 2023 roku w Technikum 7 Zespołu szkół im. inż. Stanisława Wysockiego w sali numer 6, absolwent tej szkoły pan Mateusz Tyburski, poprowadził spotkanie dla Koła Strzeleckiego oraz innych zainteresowanych uczniów, celem spotkania było propagowanie sportów strzeleckich.

      W trakcie spotkania przedstawione zostały zasady uzyskania pozwolenia na broń w naszym kraju oraz jak wygląda rozwój tego sportu w Polsce.

      Niewątpliwą atrakcją była demonstracja posiadanej przez niego broni, i możliwość jej dotknięcia, rozłożenia i złożenia.

      Koło Strzeleckie dziękuje za spotkanie i liczy na dalszą współpracę.

     • Wyjście integracyjne 4ma

     • 27.01.2023

      W piątek 27.01.2023r odbyło się wyjście integracyjne klasy 4ma. Zbiórka miała miejsce po trzeciej godzinie lekcyjnej w budynku szkoły. Po blisko godzinnej podróży autobusem linii 172 udało się dotrzeć na tor łyżwiarski Stegny. Kilku uczestników wyprawy posiadało swoje łyżwy, reszta skorzystała z wypożyczalni. Pomimo zróżnicowanego poziomu umiejętności poruszania się na łyżwach, uczniowie z zapałem i radością próbowali swoich sił wykonując kolejne okrążenia. Kilkugodzinna zabawa zakończyła się rozmową oraz wspólnym posiłkiem w jednej z sieciowych restauracji.

      Opiekun: p. Mariusz Kordalski

     • Spotkanie z przedstawicielem firmy Mostostal Warszawa S.A.

     • 24.01.2023

      24 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawiciela firmy Mostostal z uczniami klasy 2TK. W trakcie wykładu młodzież mogła dowiedzieć się o działaniach firmy na rzecz środowiska naturalnego, które są w pełni zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju.

      Organizatorem spotkania była pani Daria Idaszewska.

   • Kontakt

    • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
    • 22-822-32-52
    • Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56
     02-353 Warszawa
     Poland
    • 519-717-515
    • 885-523-574
   • Logowanie