• Konkurs Transport Przyszłości

     • Zakończył się konkurs plastyczny dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych pod hasłem TRANSPORT PRZYSZŁOŚCI

       

      Konkurs plastyczny zorganizowany został z okazji obchodów 150. rocznicy powstania warszawskiej „Kolejówki”. Wpłynęło 212 prac. Każda była ładna i jury konkursowe długo zastanawiało się nad ich ocenieniem. Ostatecznie przyznano 35 nagród, których laureatami są:

       

      - W I kategorii: dzieci przedszkolne i „zerówki”:

      1. Antoni Bzinkowski z Przedszkola nr 59

      2. Julia Dwirkowa z MDK „Ochota”

      3. Anna Goszczyńska z Przedszkola nr 102

      4. Hanna Kaczmarek z Przedszkola nr 70

      5. Gabriela Kuśma z Przedszkola nr 239

      6. Jagoda Madeja z Przedszkola nr 225

      7. Szymon Maj z Przedszkola nr 59

      8. Oliwia Matusiak z Przedszkola nr 293

      9. Janusz Miśkiewicz z Przedszkola nr 114

      10. Antoni Mystkowski z Przedszkola nr 225

      11. Amelia Olak z Przedszkola nr 102

      12. Emilia Piecyk z Przedszkola nr 176

      13. Adrianna Walczuk z Przedszkola nr 312

      14. Helena Wiśniewska z Przedszkola nr 102

       

      - W kategorii II: klasy 1 – 3:

      1. Weronika Błońska z MDK „Ochota”

      2. Pola Dobrowolska ze Szkoły Podstawowej nr 61

      3. Oliwia Jackowska ze Szkoły Podstawowej nr 61

      4. Kalina Lewandowska z MDK „Ochota”

      5. Daria Nycz z MDK „Ochota”

      6. Stanisław Rolewski ze Szkoły Podstawowej nr 61

      - W kategorii III: klasy 4 – 6:

       1. Zofia Czajkowska ze Szkoły Podstawowej w Mrokowie

       2. Natalia Grabowska ze Szkoły Podstawowej nr 264

       3. Borys Grzegorczuk ze Szkoły Podstawowej nr 264

       4. Gabriela Grześkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 377

       5. Anna Kozłowska ze Szkoły Podstawowej nr 377

       6. Aleksandra Lesiak ze Szkoły Podstawowej nr 388

       7. Van Khanh Nguyen ze Szkoły Podstawowej nr 264

       8. Stanisław Rozbicki z MDK „Ochota”

       9. Zofia Sadkowska ze Szkoły Podstawowej w Mrokowie

      10. Adam Szczepański ze Szkoły Podstawowej w Mrokowie

      11. Alisa Wyzhyborska ze Szkoły Podstawowej w Mrokowie

       

      - W kategorii IV: klasy 7 – 8:

      1. Łucja Banasiak ze Szkoły Podstawowej nr 264

      2. Denis Dawidow ze Szkoły Podstawowej nr 61

      3. Zofia Radecka ze Szkoły Podstawowej nr 61

      4. Jan Szachnowski ze Szkoły Podstawowej nr 264.

       

      Laureatom nagród i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

      O terminie i miejscu wręczenia nagród powiadomimy za pośrednictwem sekretariatów placówek oświatowych.

       

     • Konkurs Mechatroniki, Automatyki i Robotyki PW - Edycja 2023

     • Uczeń klasy 2m, Mateusz Błauciak, uzyskał tytuł Laureata Konkursu Mechatroniki, Automatyki i Robotyki Politechniki Warszawskiej.

      Pierwszy etap "Konkursu Mechatroniki, Automatyki i Robotyki Politechniki Warszawskiej  - edycja 2023" odbył się 1 marca 2023 roku. Miał on formę testu online, a udział w nim wzięło 231 osób, z czego 48 przeszło do etapu finałowego, który odbył się 1 kwietnia 2023 roku, na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

      Etap finałowy również miał formę testu, składającego się z 26 pytań zamkniętych.

      Z 48 osób, które zakwalifikowały się do etapu finałowego, 11 osób z najlepszymi wynikami uzyskało tytuł Laureata.

      Tytuł Laureata Konkursu MAiR zapewnia możliwość przyjęcia poza procedurą kwalifikacyjną na studia pierwszego stopnia na kierunkach:

      - Automatyka i Robotyka oraz Mechatronika na Wydziale Mechatroniki PW

      - Automatyka i Robotyka Stosowana na Wydziale Elektrycznym

      - wszystkich kierunkach na Wydziale Fizyki PW

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Mistrzostwa Dzielnicy ochota w piłce nożnej

     • W dniach 17.04 – 21.04, odbyły się Mistrzostwa Ochota - dzielnica m.st. Warszawy w piłce nożnej chłopców. Nasi Uczniowie przystępowali do tej rywalizacji jako obrońcy tytułu z zeszłego roku. W fazie grupowej wygraliśmy wszystkie spotkania, awansując tym samym do meczów półfinałowych z pierwszego miejsca w grupie. W meczu półfinałowym po rzutach karnych okazaliśmy się lepszym zespołem od VII LO im. Juliusza Słowackiego. Mecz finałowy został rozegrany w piątek, i jak w zeszłym roku zagraliśmy w finale z XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie, tym razem lepsi okazali się rywale wygrywając nieznacznie 1:0.

      Bardzo dziękujemy wszystkim szkołom za sportową rywalizację. Gratulacje dla całego zespołu oraz Pana Kacpra Hawryluka za dobre przygotowanie do zawodów, pomimo braku dostępności boiska.

      Szkołę reprezentowali: Bartosz Sitek, Łukasz Hendrych, Oskar Paczkowski, Ruben Nieścieruk, Sebastian Komosa, Jakub Kutwin, Maksymilian Czaplicki, Tomasz Grzesiak, Kacper Wrona, Antoni Sałapa,  Wiktor Ptak, Gabriel Dzienis.


      Wyniki meczów:

      Technikum nr 7     4 – 2     LO XLVIII

      Technikum nr 7     5 - 1      Technikum nr 10

      Technikum nr 7     4 – 3     ZSSiL


      Półfinał:

      Technikum nr 7     1 – 1   (k. 3:2)  LO VII  

      Finał:

      Technikum nr 7   0 – 1  LO XIV

     • Doniesienia z Eramusa +

     • ,,Za nami tydzień praktyk w Vitalis Gut Wehlitz w Schkeuditz. Uczniowie w dalszym ciągu zdobywają cenne doświadczenie zawodowe podczas zajęć praktycznych, ale też doświadczają różnorodności kulturowej przebywając w otoczeniu kolegów z Portugalii, Serbii, Litwy, czy Czech. W weekend również nie leniuchowaliśmy. Dobra pogoda pozwoliła nam zwiedzić piękne miasta - Berlin oraz Drezno!"

      Nam pozostaje jedynie zazdrościć.

     • Wyjście do kina

     • 20 kwietnia klasy 2m i 2lg, wraz z Paniami Wicedyrektor, Ewą Łapińską i Magdaleną Kołodziejską wybrały się do kina na film ,,Egzorcysta papieża" w wersji anglojęzycznej.

     • Wycieczka Koła Kolejowego

     • W dniach 15-16 kwietnia 2023 r. Absolwenci i Uczniowie naszej szkoły wybrali się w sentymentalną podróż po Podlasiu i Mazurach. Pierwszy etap prowadził z Warszawy przez Sarnaki, Białystok i Sokółkę do Augustowa. Jedną z atrakcji zatrzymania się w tym mieście była możliwość zwiedzania lokomotywy SU42 i rozmowy z maszynistą. Drugim etapem była trasa do Orzysza przez Suwałki, Olecko i Ełk. Na stacji w Ełku na uczestników wycieczki oczekiwała lokomotywa ST44. Przedostatnią częścią wyprawy był odcinek Orzysz - Białystok. Dzięki uprzejmości członków stowarzyszenia Kolejowe Podlasie w późnych godzinach nocnych najwytrwalsi mieli możliwość przejazdu na symulatorze EN-57 606.

      Opiekunowie: Pani Marta Jastrzębowska, Pan Mateusz Częstochowski

     • HACKATON historyczny - wielki sukces Naszej drużyny

     • W dniach 13 - 15 IV 2023 na PGE Narodowy miał miejsce Kongres Pamięci Narodowej zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
      W ramach wydarzenia odbyły się m.in.: Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach „Echa Katynia”, panele dyskusyjne poświęcone historii i polityce historycznej, kiermasz wydawnictw IPN-u, pokazy grup rekonstrukcyjnych, wystawy, ciekawostki w Strefie Nowych Technologii, Olimpiada Gier Planszowych oraz HISTHACK. Zakoduj historię przyszłości!

      HISTHACK. Zakoduj historię przyszłości! - to ogólnopolski konkurs dla  16. zespołów uczniowskich wyłonionych w I etapie po jednym z każdego województwa.

      I etap konkursu odbył się w marcu 2023 r. i naszą szkołę reprezentował zespół z kl. 4 ma w składzie: Michał Hoinca, Maciej Ulinowicz i Mateusz Szuba.
      Zespół Technikum nr 7 pokonał wszystkich innych konkurentów z województwa mazowieckiego i jako najlepszy z Mazowsza przeszedł do II etapu.

      II etap konkursu odbył się w dniach 13-14 kwietnia 2023 r., podczas którego 16. zespołów zmierzyło się z wyzwaniem „przygotowania gotowego projektu edukacji historycznej wykorzystującego nowe technologie”.

      Zespół Technikum nr 7 d. "Kolejówka" w składzie: Michał Hoinca, Maciej Ulinowicz i Mateusz Szuba wykonał świetny projekt, który zdobył III miejsce! Tym samym nasi Uczniowie znaleźli się w trójce najlepszych drużyn w Polsce!

      Opiekun – Pani Agata Pruszczyńska

      BRAWO! GRATULUJEMY!

     • Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w Piłce Siatkowej

     • W dniach od 27 do 29 marca 2023 r. dziewczęta z Naszej Szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Dzielnicy Ochota w Piłce Siatkowej. Uczennice dzielnie walczyły, ale osiągnięte rezultaty nie pozwoliły na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Zawodniczki to w większości uczennice klas pierwszych, a to daje nadzieję na wspaniale wyniki w następnych rozgrywkach.

      Szkołę reprezentowały: Oliwa Kołodziej, Łucja Chrzanowska, Karyna Andrukh, Zofia Dubelska, Bożena Dubyk, Daria Kozłowska, Taisia Jakubowska, Aleksandra Smirnova, Amelia Staniszewska.

      Opiekunami grupy byli panowie - Piotr Adamski i Kacper Hawryluk

     • Wesołych Świąt

     • W tym świątecznym czasie składamy całej społeczności szkolnej oraz przyjaciołom szkoły, najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz nadziei i siły, z którymi bez problemu pokonacie wszystkie trudności. Niech świąteczny czas będzie okazją do wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół.

      Zdrowych i wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

     • Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa

     • W marcu Uczniowie klasy 1 e odwiedzili Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa, mieszczące się przy ulicy Puławskiej 6. Młodzież poznała najważniejsze zadania instytucji, a także dowiedziała się, między innymi, jakie przywileje i prawa mają polscy żołnierze, którzy posiadają status weterana. Historię i specyfikę służby poza granicami kraju pozwoliła im poznać także cześć spotkania prowadzona w sali Tradycji, gdzie zgromadzono liczne pamiątki, dokumentujące udział Polaków w wielu odległych zakątkach globu. W pamięci zostanie zapewne również szacunek do polskich żołnierzy i pracowników cywilnych wojska, poległych podczas służby poza granicami państwa. Celem wyjścia było oddanie hołdu weteranom oraz kształtowanie poczucia patriotyzmu wśród Uczniów.

      Opiekunami wycieczki byli Pan Kacper Hawryluk i Pan Radosław Dudkowski.

     • Prezentacja firmy 3N Solutions

     • W poniedziałek 3. kwietnia 2023 r. uczniowie klas 3e i 4 el zostali zaproszeni na prezentację firmy 3N Solutions, która zajmuje się  kompleksową konserwacją urządzeń elektro-energetycznych między innymi  czyszczeniem ich pod napięciem do 30 kV opartym na technologii suchych gazów  oraz  pomiarami elektrycznymi i termowizyjnymi.

      Na początku wizyty uczniowie zapoznali się historią firmy oraz  ofertą świadczonych przez nią  usług jak też ofertą praktyk zawodowych i staży wakacyjnych. Ponadto zapoznali się z budową celek w rozdzielni średniego napięcia oraz czyszczeniem aparatów elektrycznych unikatową metodą suchych gazów. Następnie pracownik firmy Damian - absolwent naszej szkoły z roku 2019  zapoznał uczniów z najnowocześniejszym sprzętem  pomiarowo-diagnostycznym do lokalizacji uszkodzeń kabli, badania instalacji i urządzeń elektroenergetycznych.

      Dziękujemy pracownikom 3N Solutions za ciekawą wycieczkę zawodową.

      Opiekunami wycieczki byli Pani Jolanta Arendarska i Pan Czesław Grzanka.

      Poniżej w linkach przedstawione są przykładowe prace firmy.

      Czyszczenie obiektu po pożarze:

      https://www.youtube.com/watch?v=LgY-8wTDbqs

      Usuwanie patyny z szyn miedzianych:

      https://www.youtube.com/watch?v=sZwbJpxyhEk

     • Wycieczka do Centrum Weterana

     • 29 marca 2023 r. klasa 3E odwiedziła Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. Podczas spotkania przedstawiciele tej Instytucji przekazali uczniom wiedzę na temat zaangażowania Wojska Polskiego w działania na rzecz światowego pokoju, szczególnie tak ważnego w ówczesnej sytuacji geopolitycznej. Młodzież odwiedziła również na teranie Centrum Skwer Pamięci wraz z Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa.

      Organizator : Daria Idaszewska, Svitlana Różańska

   • Kontakt

    • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
    • 22-822-32-52
    • Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56
     02-353 Warszawa
     Poland
    • 519-717-515
    • 885-523-574
   • Logowanie