• #SzkołaPamięta

     • Podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie i nauczyciele Technikum nr 7 przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”. Celem akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Ze względu na obostrzenia, związane z epidemią, nasze tegoroczne przygotowania koncentrowały się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych. Zapraszamy do obejrzenia załączonego filmiku, upamiętniającego zmarłych uczniów, nauczycieli i osoby związane z naszą szkołą.

      Przygotowanie obchodów: Samorząd Uczniowski, Zespół ds. promocji i koordynatorzy Pro Memoria.

     • Narodowe Czytanie

     • Z satysfakcją odnotowujemy otrzymanie listu od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu. Lekturą była „Balladyna” Juliusza Słowackiego – tragedia w 5 aktach, która ukazała się drukiem po raz pierwszy w 1839 roku.

      Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Nasza szkoła wzięła w niej udział po raz trzeci.Lekturą 10. edycji Narodowego Czytania w 2021 r. będzie "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

     • 14 października

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy zdrowia, zadowolenia i satysfakcji zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.

      Technikum nr 7

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich nauczycieli niespodziankę. Nauczyciele zostali obdarowani „receptami na szczęście” z okazji ich święta. Tę sympatyczną akcję nadzorowała p. Marta Kowalczyk.

     • Ślubowanie klas pierwszych

     • 12 października 2020r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem pani Dyrektor Agnieszki Borkowskiej-Gut, w którym skierowała wiele ciepłych słów do uczniów. Następnie pani Maria Pilich przybliżyła uczniom historię naszej szkoły oraz postać naszego patrona Stanisława Wysockiego.  Po przemówieniach nastąpiło ślubowanie. Po ślubowaniu uczniowie wysłuchali przemówienia swojego starszego kolegi – nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Macieja Bobera. Wszystkim, już pełnoprawnym uczniom życzymy dużo sukcesów w nowej szkole. Uroczystość poprowadziła pani Agata Pruszczyńska, a nad jej przebiegiem czuwała pani Marta Kowalczyk.

     • Lekcja online

     • Nasza szkoła wzięła udział w lekcji online zorganizowanej w dniu 24.09.2020 przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w ramach obchodów Światowego Dnia Morza. Szkołę prezentowali uczniowie klasy 2lg, którzy zdobyli wiedzę z zakresu logistycznej obsługi portu. Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielał  pan minister Marek Gróbarczyk. Zarząd Morskiego Portu w Gdańsk S.A. wyraził pisemne podziękowanie pani Teresie Pietrzak, przesyłając jednocześnie pamiątkowe gadżety.

     • Nagroda im. Tadeusza Mazowieckiego dla młodych ludzi.

     • Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy dla osób młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego im. Tadeusza Mazowieckiego dedykowana jest zaangażowanym, pełnym pasji i wchodzącym w dorosłość obywatelom i obywatelkom. Chcemy docenić i uhonorować młodych ludzi, działających na rzecz miasta, za ich wkład we wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego, rozwój społeczności lokalnej i poszanowanie praw człowieka. Na zgłoszenia do Nagrody czekamy do 14 października.

      W tegorocznej edycji konkursu zostaną nagrodzone osoby indywidualne oraz osoby działające wspólnie za działania i projekty z 2019 roku. Spośród przesłanych zgłoszeń Kapituła wyłoni laureatów i laureatki w dwóch kategoriach wiekowych 15-19 lat oraz 20-26 lat, którzy otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 30 tysięcy złotych.

      Najważniejsze informacje o Nagrodzie oraz formularz zgłoszeniowy mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej: www.um.warszawa.pl/nagrodadlamlodych

      Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia, które znajduje się na profilu Młoda Warszawa na Facebooku: https://www.facebook.com/events/880582195807942

       

      WYSTAWA

      Nagrodzie towarzyszy wystawa pt. "Mazowiecki. Najpierw jest się człowiekiem", która została przygotowana przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Domem Spotkań z Historią. Wystawę można oglądać od 21 września do 14 października 2020 roku przy skwerze im. ks. Jana Twardowskiego (róg ulicy Karowej i ulicy Krakowskie Przedmieście) w Warszawie. Serdecznie zapraszamy!

      Szczegóły dotyczące wystawy mogą Państwo znaleźć w wydarzeniu opublikowanym przez Dom Spotkań z Historią: https://www.facebook.com/events/545093959606326/

     • Dzień krawata na Dzień Chłopaka

     • 30 września upłynął w naszej szkole pod hasłem "Dzień krawata na Dzień Chłopaka." Nasi uczniowie, którzy pojawili się w krawacie, w szkole, bądź na praktykach poza szkołą zwolnieni byli z odpowiedzi ustnej. Dodatkowo w Librusie poza ocenami i frekwencją można było znaleźć quiz wiedzy: "Ile mężczyźni wiedzą o kobietach?". Przykładowe pytania to: Czym jest zalotka? Na jaką część ciała nakłada się akryl? Co to są sztyblety? Co to jest cellulit? Quiz miał wyłonić największego znawcę kobiet, ale 34% testów, które do nas spłynęły były bezbłędnie wykonane, więc nie było możliwe wytypowanie tylko kilku Panów. Następnym razem testy będą trudniejsze. Cały dzień upłynął w miłej atmosferze. Wszystkim chłopcom i chłopakom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego! Organizator: Samorząd Uczniowski.

     • Europejski Dzień Języków

     • 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, mające na celu zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych i propagowanie zalet różnorodności językowej. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas przygotowali plakaty o krajach Unii Europejskiej w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Plakaty zostały wywieszone na wystawie. Szkolni opiekunowie akcji: p. Paulina Kostecka, p. Paulina Patoka, p. Martyna Bragiel-Barszcz i p. Ewa Łapińska.

     • Uczniowie Technikum nr 7 w finale europejskiego konkursu Astro Pi

     • W roku szkolnym 2019/2020 zespół Astro Warning reprezentował naszą szkołę w konkursie European Astro Pi– Misja laboratorium kosmiczne. Uczniowie: Konrad Kruczyk, Jakub Jałowiecki, Pavlo Hrabovsky, Kamil Szostek, Roman Chaciński i Robert Oksieńciuk, przy wsparciu swojego starszego kolegi – Błażeja Wiśniewskiego (koordynatora zespołu) przygotowali projekt badawczy, który został przeprowadzony na  Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) z wykorzystaniem umieszczonych tam czujników. Na podstawie wyników badań członkowie zespołu opracowali raport końcowy, który został doceniony przez organizatorów konkursu. Uczestnicy otrzymali dyplomy od Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) – organizatora konkursu. Dyplomy przesłane przez ESA wręczyła uczniom Pani dyrektor – Agnieszka Borkowska-Gut.

      Serdecznie gratulujemy zespołowi Astro Warning!

     • Akcja "Sprzątanie Świata" w Technikum nr 7

     • W dniach 14 - 18 września 2020r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". Uczniowie wraz z wychowawcami porządkowali teren wokół szkoły. W akcji wzięły udział 22 klasy. Tak liczny udział w akcji świadczy o wysokiej świadomości ekologicznej naszych uczniów i nauczycieli. Głównym koordynatorem akcji w Polsce była Fundacja Nasza Ziemia. Szkolnymi koordynatorami akcji "Sprzątanie Świata" byli p. Adam Jabłonowski oraz p. Dariusz Wojtasik.

     • Szkolny projekt eTwinning

     • Podczas zdalnego nauczania obecne klasy 2ca, 2cb, 2eg, 2lg, 2w oraz 3c brały udział w projekcie eTwinning. Uczniowie przygotowali w języku angielskim prezentację lub krótki filmik promujący naszą szkołę. Efekty tej pracy możemy zobaczyć poniżej. Koordynatorami projektu były p. Ewa Łapińska oraz p. Paulina Kostecka. Wkrótce pojawią się kolejne projekty w ramach eTwinning. 

     • Z ekologią w nowy rok szkolny

     • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w ekologiczny sposób.

      Na początku września została uruchomiona druga część szkolnej helioelektrowni. Do podlewania zieleni szkolnej wykorzystujemy deszczówkę ze specjalnego zbiornika zainstalowanego przy budynku szkoły.

      Każde zebrane 60 kg makulatury to uratowane 1 drzewo! Pamiętając o tym w dn.16.09.2020r. oddaliśmy ok. 800 kg makulatury. W akcji ładowania zebranej makulatury do kontenera, który do nas przyjechał, uczestniczyli (pod kierunkiem p. Marii Pilich) uczniowie klas 1oze i 4g.

     • 81. ROCZNICA SOWIECKIEJ AGRESJI NA POLSKĘ

     • W dniu 17 września 2020 r., w  rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, poczet ze sztandarem szkoły (pod opieką p. Marii Pilich) wziął udział, podobnie jak w latach ubiegłych, w uroczystości pod pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie u zbiegu ulic Bonifraterskiej i Muranowskiej.

      Pomnik ten odsłonięty 17.09.1995 r. jest dziełem rzeźbiarza Maksymiliana M. Biskupskiego. Ma on formę ustawionej na nasypie toru kolejowego platformy sowieckiego wagonu deportacyjnego, wypełnionej krzyżami katolickimi, prawosławnymi oraz symbolami religijnymi innych wyznań.

      Na czterdziestu podkładach kolejowych widnieją nazwy regionów i miejscowości b. Związku Radzieckiego, miejsc walk i męczeństwa Polaków. Po lewej stronie wagonu umieszczona jest symboliczna zbiorowa mogiła obłożona kamieniami, z tablicą z orłem, napisem i datą sowieckiej agresji na Polskę 17.IX.1939 r.

     • Reaktywacja projektu Szkolna Liga Mini Sumo – Liga T7

     • W nowym roku szkolnym wznowione zostały działania w ramach projektu Szkolna Liga Mini Sumo – Liga T7. W projekcie aktywnie uczestniczą przedstawiciele klas o profilu mechatronicznym. Zespoły projektowe odbyły już kilka spotkań warsztatowych i rozpoczęły prace na swoimi robotami. Część elementów jest drukowana na drukarce 3D zakupionej na potrzeby projektu. Wkrótce cała społeczność szkolna będzie mogła obserwować zmagania uczniowskich robotów w ramach Ligi T7.

      Pomysłodawcami zorganizowania szkolnej Ligii Mini Sumo są uczniowie: Dominik Skalski (4c), Jakub Walachowski (4c) i Paweł Sufczyński (3c), którzy wspierają swoich młodszych kolegów w realizacji zadań projektowych. Szkolnym koordynatorem projektu jest p. Magdalena Kołodziejska, a opiekunami: p. Anna Imiołek i p. Maciej Imiołek.

      Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych.

     • Setna rocznica Bitwy Warszawskiej 1920

     • W związku z setną rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920 roku w dniu 11.09.2020 kl. 2t obejrzała wystawy plenerowe prezentujące plakaty wzywające do walki z bolszewikami oraz zdjęcia z okresu wojny z Rosją Radziecką. Opiekunowie: p. Agata  Pruszczyńska i p. Małgorzata Niedzieska