• Wycieczka dydaktyczna do Zakładów Taboru „PESA” S.A.

• 21 listopada 2023r. uczniowie klas 3 ega i 3 egb udali się na wycieczkę dydaktyczną do Zakładów Taboru „PESA” S.A. w Mińsku Mazowieckim. Po przybyciu na miejsce uczniowie zostali przeszkoleni z zasad BHP, obowiązujących w Zakładach. Następnie, przedstawiciel Działu Marketingu, Pan Michał Jackiewicz przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą historii Zakładu, a także stanu bieżącego i perspektyw rozwoju, i ofertę dotyczącą możliwości odbycia praktyk zawodowych. Po prezentacji, uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni po halach, gdzie odbywają się naprawy i przeglądy taboru kolejowego, taboru metra oraz tramwajowego.  Uczniowie zobaczyli też proces demontażu, przezwajania i montażu końcowego silników trakcyjnych oraz ich zabudowy w wózkach napędowych taboru.

Opiekunami wycieczki byli nauczyciele przedmiotów zawodowych: Pani Jolanta Arendarska, Pan Antoni Winiarski i Pan Roman Stachyra.

• Wycieczka edukacyjna do ZOO i Orientarium w Łodzi

• 24 listopada 2023 roku uczniowie klasy 2eg wybrali się na wycieczkę edukacyjną do ZOO i Orientarium w Łodzi.

Pogoda pozwoliła na obserwowanie zwierząt nie tylko w kompleksach zakrytych, ale również na wybiegach zewnętrznych. Młodzież miała okazję zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt m.in. zagrożonego wyginięciem tygrysa amurskiego, jedyne w Polsce orangutany sumatrzańskie, czy eksponowanego tylko w łódzkim ZOO krokodyla gawialowego.

Wiele emocji towarzyszyło uczniom w Wiwarium, kiedy to odważniejsi uczniowie zdecydowali się wziąć do ręki karaczany madagaskarskie, które początkowo wzbudzały w nich lekką niechęć.

Największe atrakcje czekały jednak uczniów w Orientarium - najnowocześniejszym kompleksie poświęconym faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej. Mieszkańców tej części ZOO obserwować można z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej i z góry. W słoniarni młodzież miała możliwość podziwiać wodne kąpiele słoni indyjskich, w tym największego i najstarszego przedstawiciela tego gatunku w Europie - słonia Aleksandra.

W niezwykle widowiskowym 26 metrowym podwodnym tunelu obserwowali 180 różnych, często unikatowych gatunków, które przepływały nad głowami m.in. rekiny brodate, żarłacze czy płaszczki. Na koniec uczniowie skorzystali z naturalnego zabiegu manicure w wykonaniu ryb z gatunku Garra rufa, które odżywiają się martwym naskórkiem przyjemnie przy tym relaksując.

Po wyjściu z ZOO był czas na spacer ulicą Piotrkowską -  reprezentacyjną ulicą Łodzi i jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie.

Opiekunkami wycieczki były Panie Natalia Michalczuk i Karolina Kozak.

• Razem stać nas na dobro!

• Przygotowanie Świątecznej Paczki ruszyło!

Do 7 grudnia trwać będzie zbiórka żywności trwałej oraz środków czystości (sale 11 oraz 157). Każda klasa wylosowała dla siebie konkretne produkty, którymi obdarujemy wspieraną przez naszą szkołę Rodzinę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów do włączenia się w akcję. Zgromadzone dary zostaną przekazane Rodzinie w weekend cudów (17-18 grudnia).

Opiekunowie wolontariatu chętnie odpowiedzą na pojawiające się pytania.