• Wycieczka na Wydział SIMR Politechniki Warszawskiej

     • W dniu 27 kwietnia klasa 3 cb wzięła udział w wycieczce na Wydział SIMR Politechniki Warszawskiej. Zaprezentowano badanie wytrzymałości materiałów i podstaw konstrukcji maszyn. Uczestnicy mieli okazję obserwować próbę rozciągania próbek metali stopów według prawa Hooke'a, próbę badania twardości stali metodą Brinella, Rockwella i Vickersa. Uczniowie obejrzeli również badanie drgań pręta oraz metodę udarową badania próbek stalowych za pomocą młota Charpy'ego.

      Opiekunowie: p. Małgorzata Aleksandrowska oraz p. Grzegorz Malinowski.

     • Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w piłce nożnej chłopców

     • W kwietniu odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w piłce nożnej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w tych zawodach i tym samym wywalczyła historyczny awans na rozgrywki Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Ciężka praca uczniów na zajęciach pozalekcyjnych oraz szereg wyrzeczeń przyniosły końcowy sukces. Słowa uznania należą się również dla opiekuna zespołu Pana Kacper Hawryluka za odpowiednie przygotowanie oraz zmotywowanie zawodników.

      Technikum nr 7 reprezentowali: Wietrzyński Bartosz, Skowroński Bartłomiej, Grądziel Wiktor, Komosa Sebastian, Nieścieruk Ruben, Paczkowski Oskar, Kutwin Jakub, Hendrych Łukasz, Maliszewski Jakub, Sitek Bartosz, Wysokiński Konrad, Borkowski Jakub, Szadkowski Stanisław.

     • Wycieczka edukacyjna do firmy DMG MORI

     • 20 kwietnia Uczniowie z klas mechatronicznych wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do firmy DMG MORI w Pleszewie, zorganizowanej przez Fundację Ziemia i My.

      Głównym celem wycieczki było poznanie przez młodzież procesu technologicznego i produkcyjnego, profilu zakładu, stanowisk pracy, struktury zatrudnienia, organizacji pracy oraz rzeczywistych warunków pracy. Uczniowie z bliska obserwowali potężne maszyny i przyglądali się każdemu stanowisku pracy w przedsiębiorstwie.

      W czasie wycieczki zapoznali się z pracą w takich działach Firmy DMG MORI jak: produkcja komponentów – obróbka CNC, dział kontroli jakości, magazyn, montaż maszyn serii CMX, CLX, montaż wrzecion.

      Opieka: Emilia Augustyn i Agnieszka Królak

     • Uroczyste podpisanie Umowy Patronackiej z PKP S.A.

     • W poniedziałek 25.04.2022 odbyło się uroczyste podpisanie Umowy Patronackiej z PKP S.A. Z naszej strony umowę podpisała Pani Dyrektor Agnieszka Borkowska-Gut, a ze strony PKP S.A Członkowie Zarządu Pan Rafał Zgorzelski oraz Pan Ireneusz Maślany. Umowa patronacka obejmuje klasy dla kierunku technik logistyk.

      W ramach porozumienia organizowane mogą być praktyczna nauka zawodu, wykłady tematyczne, wycieczki zawodowe i studyjne mające na celu zaprezentowanie uczniom funkcjonowanie przedsiębiorstw z obszaru logistyki.

      Podpisanie tej umowy pozwoli na poszerzenie współpracy i tworzenie nowych wartości dodanych dla naszych uczniów.

     • Spotkanie z firmą LOTAMS

     • We wtorek 12.04.2022 w naszej Auli odbyło się spotkanie z firmą LOTAMS; uczniowie z różnych kierunków zawodowych zapoznali się z ofertą zatrudnienia i rozwoju zawodowego zgodnego z indywidualnymi preferencjami; po spotkaniu wieloosobowa grupa uczniów została na szczegółowe rozmowy zawodowe.

      Organizacja: p. Andrzej Dąbek

     • Targi Kielce

     • Nasi młodzi mechatronicy zawsze znajdą sposób, aby nie nudząc się przyswoić jak najwięcej wiedzy związanej z ich zawodem. Klasa 1m Technikum nr 7 pojechała do Kielc zwiedzać województwo świętokrzyskie oraz wziąć udział w targach "Przemysłowa Wiosna".

      W pierwszym dniu odwiedziliśmy Zamek Krzyżtopór, wzniesiony w latach 1627-1644 przez wojewodę Krzysztofa Ossolińskiego. Następnie udaliśmy się się na Święty Krzyż, gdzie dzięki przewodnikowi mogliśmy dowiedzieć się więcej o zlotach czarownic, gołoborzu oraz historii bazyliki i klasztoru na Łysej Górze. Drugiego dnia byliśmy na Targach "Przemysłowa Wiosna" w halach Targów Kielce. Roboty przemysłowe i maszyny CNC były głównym tematem na targach wraz z ich odmianami takimi jak urządzenia do spawania, wycinania plazmowego, laserowego, wodnego oraz drukarki 3D. Podczas targów można było nawiązać kontakty i dowiedzieć się, jak wygląda nowoczesna technologia przemysłowa. Trzeciego dnia skierowaliśmy swoje kroki do Jaskini Raj oraz do Zamku Chęciny.

      Opieka: p. Rafał Kwiatkowski i p. Jolanta Arendarska

     • Pamięci Polaków Zesłanych Na Syberię

     • 13  kwietnia 2022 r. przypadła rocznica drugiej masowej deportacji, która objęła polskich urzędników państwowych, policjantów, nauczycieli, działaczy politycznych i przedstawicieli ziemiaństwa. 13 kwietnia 1940 r. wywieziono na Sybir ok. 61 tys. Polaków.

      Z tej okazji delegacja uczniów posprzątała okolice pamiątkowego głazu przy rondzie Zesłańców Syberyjskich i zapaliła okolicznościowy znicz.

      Organizatorzy: p. Maria Pilich i p. Andrzej Dąbek.

     • Wesołego Alleluja

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele Szkoły!

      Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim wiosennego optymizmu, rodzinnego spokoju oraz pięknych chwil spędzonych z bliskimi przy świątecznym stole. Niech wiosna budząca świat do życia zawita również w Waszych sercach. Niech Zajączek przyniesie każdemu jakąś niespodziankę, a Dyngusowi niech towarzyszy śmiech i zabawa.

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Technikum nr 7

     • Wycieczka do Teatru Kamienica

     • W dniu 05.04.2022 odbyła się wycieczka klasy 3mb do Teatru Kamienica na spektakl pt. "Dopalacze. Siedem stopni donikąd" wyreżyserowany przez Wawrzyńca Kostrzewskiego. Sztuka w sposób przystępny, ciekawy i poruszający przekazała widzom rzetelną wiedzę na temat zagrożeń związanych z używaniem nowych substancji psychoaktywnych i tzw. dopalaczy, dla zdrowia i rozwoju nastolatków. Obejrzany spektakl okazał się wspaniałym punktem wyjścia do rozmowy z uczniami na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą dopalacze.

      Opieka: p. Magdalena Kołodziejska i p. Emilia Bieńkowska

     • Romeo i Julia

     • W dniu 30.03.2022 r. uczniowie klasy 1m, 2lg, 3ca, 3sp i 4c razem z opiekunami byli na przedstawieniu pt. "Romeo i Julia" w warszawskim Teatrze Studio Buffo. Spektakl w futurystyczny i zaskakujący sposób pokazał losy tytułowych bohaterów czym wzbudził w widzach wiele emocji przemyśleń. Bez wątpienia jest to przedstawienie, które pokazuje jak w nowoczesny sposób można zinterpretować klasykę literatury.

      Opieka: p. Paulina Patoka-Wieteska, p. Ewa Łapińska, p. Patrycja Gajdzik i p. Jolanta Niedzieska

     • Casus belli

     • "Casus belli" film o takim tytule mieli możliwość obejrzenia zaproszeni goście i młodzież Technikum nr 7 oraz zaprzyjaźnionych ochockich szkół ponadpodstawowych w Warszawie. Z inicjatywy władz dzielnicy Ochota obejrzeliśmy autorską wersję filmu o wojnie na Kaukazie.

      Przed projekcją zgromadzeni wysłuchali pani burmistrz Doroty Stegienki i wprowadzenia reżyserów filmu.