• Ludzie ludziom zgotowali ten los ...

     • 25.05.2022

      24 maja uczniowie klas 2lg, 1lg i 1e zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku - Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady. W ciszy, skupieniu i z przejęciem wsłuchiwali się w słowa przewodników po obozie. Opowiadania o faktach wzmocnione były emocjonalnymi wspomnieniami więźniów obozowych, którzy przeżyli to piekło na ziemi.

      Nazwa Majdanek pochodzi od dzielnicy Lublina nazywanej Majdan Tatarski. Na jej terenie w roku 1941, Niemcy rękami więźniów wybudowali obóz koncentracyjny z barakami, komorami gazowymi i krematorium. Przez obóz przeszło ok. 150 tysięcy więźniów. Zamordowanych zostało tam ok. 78 tysięcy.  W zdecydowanej większości ofiarami byli Żydzi i Polacy.

      Wyjazd do miejsca martyrologii tylu tysięcy ludzi, zorganizowany przez księdza Daniela Szafarza był dla uczniów i opiekunów dużym przeżyciem, ale tez czasem refleksji i zadumy.

      Opiekunowie: ks. Daniel Szafarz, p. Kacper Hawryluk, p. Ewa Łapińska, p. Agnieszka Królak

     • Wszechmocni w sieci

     • 23.05.2022

      23 maja klasa 3 ca wraz z wychowawczynią, Panią Emilią Augustyn i Panią Martą Kowalczyk wzięła udział w spektaklu pt. Wszechmocni w sieci w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Spektakl został przygotowany przez Teatr Kamienica, głównym przesłaniem sztuki było zwrócenie uwagi młodych ludzi na wszechogarniający hejt w internecie. Spektakl robi wrażenie zarówno dzięki treści, którą porusza, ale również dzięki sferze wizualnej. Jednak na największe uznanie zasługuje doskonała gra aktorska.

     • Zakup sprzętu AGD

     • 22.05.2022

      22 maja dwóch wolontariuszy Technikum nr 7 wraz z opiekunem ks. Danielem Szafarzem pomogli w zakupie sprzętu AGD dla działaczki antykomunistycznej. Uczniowie pomogli w zamontowaniu sprzętu oraz wyjaśnili zasady jego funkcjonowania.

     • Pomoc wolontariuszy

     • 19.05.2022

      19 maja wolontariusze pomagali w rozpakowaniu paczek dla Ukrainy w ramach współpracy z Fundacją Grupy PKP. W akcji wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły pod opieką ks. Daniela Szafarza

     • Wycieczka do PKP Energetyka

     • 18.05.2022

      W dniu 18 maja 2022r.odbyla się wycieczka do Sekcji Warszawa Zachodnia PKP Energetyka dla klas 2eg i 3k w celu zapoznania się z technologią pracy pociągu sieciowego oraz osprzętem sieci trakcyjnej.

      Opiekunowie: p. M. Przybyszewski i p. Zbigniew Chałas

     • Elektronika – by żyło się lepiej

     • 25.03.2022

      Maciej Ulinowicz i Jakub Stypka z klasy 3ma uczestniczyli w Konkursie „Elektronika – by żyło się lepiej” organizowanym przez Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej wraz z partnerami - firmami SIEMENS oraz KAMAMI.

      Zespół przedstawił do konkursu pracę  pt.: „Intel Infuser – Inteligentny zaparzacz „MaJa””. Urządzenie ma ułatwić proces parzenia ziół i herbat, podczas którego tak ważna jest temperatura i czas parzenia. Wykorzystanie urządzenia ma zapobiec popełnianiu błędów podczas parzenia. Jest szczególnie przydatne dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, którym umożliwia obsługę na odległość ale też i dla tych, którym „czas zbyt szybko ucieka”.

      Do konkursu można było zgłaszać tylko kompletnie zrealizowane projekty. Prace ograniczające się do pomysłu, koncepcji czy szkicu nie były przyjmowane. Zaparzacz MaJa zdobył wyróżnienie konkursowe.

      Gratuluję i dziękuje za zaufanie.

      Nauczyciel – opiekun Jolanta Arendarska

     • Spacer alejkami Starych Powązek z okazji 150-lecia warszawskiej „KOLEJÓWKI”

     • 14.05.2022

      W sobotę 14 maja 2022r.spod bramy św. Honoraty o godzinie 11.00 rozpoczął się spacer szlakiem grobów nauczycieli i wychowanków "Kolejówki". Na trasę wyruszyło 27 osób. Byli wśród nich nauczyciele i uczniowie szkoły -wyróżniali się żółtymi koszulkami z "7" na plecach; absolwenci - maturzyści sprzed prawie 60 lat; nastolatkowie zastanawiający się nad wyborem szkoły - niektórzy z rodzicami; kolejarze i fani kolejnictwa. Na trasie spaceru znalazły się groby 14 nauczycieli i 8 uczniów. Na chwilę zadumy i modlitwę zatrzymano się przy grobie projektanta i budowniczego Drogi Żelaznej Warszawsko - Wiedeńskiej, inżyniera Stanisław Wysockiego - od września1998 roku patrona szkoły.

      Opiekunowie: p. Agata Pruszczyńska i p. Agnieszka Królak

     • Koło Szachowe

     • 16.05.2022

      Szachy  Technikum  nr 7

       

      W  naszej  Szkole  każdy  może  nauczyć  się  grać  w  szachy

      a  najlepsi  mogą  wziąć  udział  w  Turnieju  o  tytuł  „Króla  64  pól”.

       

      Opiekun: p. Zbigniew Chałas

     • NOC MUZEÓW

     • 14.05.2022

      Nasza szkoła po raz piąty wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym, jakim jest NOC MUZEÓW.

      W sobotę 14 maja w godzinach 19-24 naszą najstarszą  średnią szkołę techniczną w Polsce odwiedziło ponad 400 osób.

      Była to dla nich podróż w czasie od 1873 r. do czasów obecnych. W muzeum szkolnym oglądali archiwalne dokumenty, legitymacje szkolne, zdjęcia, plakaty, książki, zeszyty, pomoce naukowe, odznaczenia,  medale... Mogli poznać sylwetki patronów, wybitnych  nauczycieli i uczniów „Kolejówki” oraz podziwiać modele pociągów.

      Współczesność czekała w szkolnych pracowniach elektrycznej i energii odnawialnej.

      Dużą atrakcją dla zwiedzających była możliwość wyjścia na dach, zobaczenia z bliska paneli fotowoltaicznych i …panoramy Ochoty.

      Gościliśmy m. in. absolwentów (2 najstarsze osoby przekroczyły wiek 80 lat), potomków nauczycieli, obecnych uczniów z rodzinami i licznych mieszkańców Ochoty. Spotykaliśmy się z wyrazami uznania i sympatii.

      Gości oprowadzali p. Maria  Pilich (organizator  wydarzenia) z małżonkiem, p. Zbigniew Chałas, p. Czesław Grzanka, p. Dariusz Wojtasik oraz szóstka absolwentów z ostatnich lat.

      W pracach przygotowawczych aktywnie uczestniczył p. Karol Falkiewicz, który nie mógł być obecny podczas Nocy Muzeów 2022.

     • "Tłuszczańskie Dni Kolei" zorganizowane przez absolwenta "Kolejówki"

     • 14.05.2022

      W  dniu 14 maja br. w Tłuszczu odbyło się spotkanie fanów Kolei. To drugie "Tłuszczańskie Dni Kolei" organizowane przez absolwenta szkoły Kacpra Kamińskiego. Impreza została wsparta przez spółki kolejowe. Nie zabrakło na niej absolwentów i uczniów naszej szkoły dawnej "Kolejówki". Jeżeli  ktoś z Was przeoczył w bieżącym roku to wydarzenie - organizator i wszyscy wolontariusze zapraszają za rok. Największą atrakcją  była wycieczka pociągiem Inter City do Wieliszewa (kolejarze wiedzą po co). Mnie osobiście zainteresował pociąg do układania /naprawy torów. Było super.

      Opiekun p. Jolanta Arendarska

     • Spotkanie z panem Markiem Moczulskim

     • 11.05.2022

      11.05.2022 r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek uczniowie klasy 1tk mieli okazję spotkać się i porozmawiać z autorem książek i folderów o tematyce kolejowej p. Markiem Moczulskim, absolwentem „Kolejówki”.  Opowiadał on o swoich wydawnictwach i zainteresowaniach m. in. osobami zasłużonymi dla rozwoju kolei w Polsce. Uczestnicy spotkania zostali przez autora obdarowani kalendarzykami i zakładkami z postacią patrona naszej szkoły inż. Stanisława Wysockiego.

      Organizatorem spotkania była p. Maria Pilich.

     • JUBILEUSZOWE REFLEKSJE

     • 14.05.2022

      JUBILEUSZOWE REFLEKSJE

       

      z okazji 150-lecia warszawskiej „KOLEJÓWKI”

      na spacer alejkami Starych Powązek

      szlakiem grobów nauczycieli i wychowanków szkoły

      zaprasza jej absolwent

      MAREK MOCZULSKI

      (trakcja elektryczna, 1970 rok)

       

      Zbiórka: Stare Powązki, brama św. Honoraty; 14 maja 2022, godzina 11.00. Spacer potrwa ponad dwie godziny.

       

      Na chwilę refleksji, modlitewnej zadumy zatrzymamy się przy grobach m.in.: inżyniera Stanisława WYSOCKIEGO (1805-1868), projektanta i budowniczego Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, od września 1998 roku patrona szkoły; kompozytora Zygmunta NOSKOWSKIEGO (1846-1909); pioniera krajoznawstwa Aleksandra JANOWSKIEGO (1866-1944); językoznawcy Stanisława SZOBERA (1879-1938); zapaśnika Władysława PYTLASIŃSKIEGO (1863-1933); kilku dyrektorów szkoły, jej nauczycieli i uczniów.

     • Wycieczka klasy 1tk do STACJI MUZEUM

     • 5.04.2022

      W kwietniu klasa 1tk odwiedziła STACJĘ MUZEUM – muzeum kolejnictwa na Dworcu Głównym w Warszawie.  Nie dla wszystkich to były nieznane tematy. Po Muzeum kolegów oprowadził Dominik Szurgot. Dominik wykazał się bardzo dużą znajomością taboru, urządzeń i historii kolei.

      Ciekawostką była ekspozycja czasowa „Satyry kolejowe” autorstwa ks. Janusza Grygiera (z Mostówki). To było bardzo udane wyjście.

      Zdjęcia Szymon Trojanowski i Jolanta Arendarska.

      Opiekunami byli: Małgorzata Niedzieska i wychowawca – Jolanta Arendarska

     • Powodzenia podczas egzaminów maturalnych!

     • 4.05.2022

      Trzeciego maja, oprócz obchodów rocznicy uchwalenia konstytucji, nasze myśli krążą wokół Maturzystów. Kwitnące kasztany przypominają, że to już jutro dla wielu Abiturientów rozpoczną się jedne z najważniejszych egzaminów w życiu.

      Maturzyści, życzymy Wam, by wszystkie polecenia okazały się łatwe, a temat rozprawki pozwolił na szybki dobór właściwych tekstów. Wierzymy w Was, wiemy że stres, który teraz odczuwacie, łatwo zamienicie w intensywną pracę nad kolejnymi zadaniami. Wszyscy trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!

      Na wszelki wypadek powtórzcie "Pana Tadeusza", "III część Dziadów" i "Wesele"

     • XVIII edycja akcji kulturalnej Nocy Muzeów

     • 14.05.2022

      Przed nami 14 maja i XVIII edycja akcji kulturalnej Nocy Muzeów!

      Nasza szkoła po raz piąty bierze udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zwiedzanie muzeum najstarszej (w 2023 r. będzie obchodzone 150-lecie!) średniej szkoły technicznej w Polsce to wyjątkowa podróż w czasie od 1873 r. do dziś. Ponadto będzie można zobaczyć współczesność w kilku szkolnych pracowniach technicznych.

      Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 14 maja (sobota) w godzinach19-24!

     • Wręczenie Uczniom klas czwartych świadectwa ukończenia Technikum nr 7.

     • 29.04.2022

      Dzisiaj wręczyliśmy Uczniom klas czwartych świadectwa ukończenia Technikum nr 7. Radością napełnia nas fakt, że nasi Abiturienci nie tylko uzyskali wysokie wyniki w nauce, ale też pięknie zaznaczyli się w historii Szkoły pracą społeczną, sukcesami sportowymi i artystycznymi. Drodzy Abiturienci, każdy koniec to nowy początek… życzymy Wam dzisiaj szerokiej drogi! Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci Was los, będziecie godnie reprezentować naszą szkołę. Pamiętajcie też, że jej drzwi będą dla Was zawsze otwarte. Idźcie odważnie przez życie. Nie bójcie się marzyć i spełniajcie swoje marzenia. Wytyczajcie sobie ambitne cele i realizujcie je. Nigdy nie traćcie nadziei, ani wiary we własne siły i umiejętności. Pamiętajcie, że o wartości człowieka decyduje to co ma w sercu. Życzymy Wam wytrwałości, radości i powodzenia na egzaminie dojrzałości!!!

      Niech słowa Marii Skłodowskiej-Curie towarzyszą Wam na każdym etapie życia ,,Nikomu z nas życie, zdaje się, bardzo łatwo nie idzie, ale cóż robić, trzeba mieć odwagę i głównie wiarę w siebie, w to, że się jest do czegoś zdolnym i że do tego czegoś dojść potrzeba. A czasem wszystko się pokieruje dobrze, wtedy kiedy najmniej się człowiek tego spodziewa".

  • Kontakt

   • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
   • 22-822-32-52
   • Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56 02-353 Warszawa Poland
   • 519-717-515
   • 885-523-574
  • Logowanie