• Powodzenia!

• Drodzy Uczniowie, od jutra rozpoczynacie zdawanie egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, jest to najważniejszy egzamin w życiu każdego Ucznia szkoły kształcącej w zawodach. Wierzymy, że wiedza i umiejętności, które zdobyliście w trakcie nauki pomogą Wam osiągnąć najlepsze rezultaty. Życzymy Wam wymarzonych zadań na egzaminie, wiary we własne siły, a także, aby osiągnięte wyniki stały się przepustką do realizacji dalszych planów edukacyjnych i zawodowych. Powodzenia! Rodzicom natomiast życzymy spokoju i wiary w to, że młodzież kreatywnie wykorzysta zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności.

• Turniej tenisa stołowego

• 19.12.2022

19 grudnia 2022 r. w Technikum nr 7 odbył się turniej tenisa stołowego, do którego przystąpiło 27 uczniów. Aby upamiętnić 150-lecie szkoły uczniowie konkurowali w odbijaniu piłeczki lewą i prawą ręką, w czasie 150 sekund. Zawodnicy, biorący udział w turnieju, zostali przyporządkowani do poszczególnych grup za pomocą losowania. Z każdej grupy awansowało dwóch najlepszych zawodników. Pierwsza część turnieju rozgrywana była systemem mieszanym, a finałowa szóstka w systemie „każdy z każdym” do dwóch setów. Do finału dostali się: Adam Skiba z kl. 1e, Dawid Wojciechowski z kl. 4ma, Aleksander Kołakowski z kl. 4lg, Emilian Haber z kl. 2e, Karol Witanowski z kl. 4oze i Filip Frankowski z kl. 1cl.

Podium zajęli:

III miejsce - Emilian Haber,

II miejsce - Karol Witanowski,

I miejsce - Filip Frankowski.

Turniej sędziowali : Marcin Wiktorzak, Piotr Adamski

• konkurs "Mistrzowie energii"

• 5.01.2023

W styczniu 2023 roku uczniowie Technikum nr 7 dołączyli do konkursu "Mistrzowie energii", organizowanego przez Naukową i Akademicką  Sieć Komputerową. Celem konkursu jest promowanie zdrowych cyfrowych nawyków wśród uczniów i nauczycieli, zwiększenie wiedzy uczniów i nauczycieli na temat znaczenia oszczędzania energii i sposobów realizacji tego działania.

Podczas lekcji oraz projektów edukacyjnych młodzież zdobyła wiedzę na temat sposobów oszczędzania energii i płynących z tego korzyści.

Opiekunkami konkursu były panie Jolanta Arendarska i Svitlana Różańska .

• Konkurs popularyzujący wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym „Ekocyrkularni”

• W październiku 2022 skończyła się I edycja konkursu popularyzującego wiedzę o gospodarce w obiegu zamkniętym Ekocyrkularni. Podczas lekcji młodzież została uświadomiona, jak ważna jest dla wszystkich ludzi potrzeba zmian mentalnych, dotyczących  przetwarzania i segregacji  śmieci.
            Zdobyta wiedza, na temat sposobów wdrażania gospodarki w obiegu zamkniętym, przełoży się na ich życie i świadome wybory.

Opiekunem konkursu była Svitlana Różańska.