• #SzkołaPamięta

     • Podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie i nauczyciele Technikum nr 7 przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”. Celem akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Ze względu na obostrzenia, związane z epidemią, nasze tegoroczne przygotowania koncentrowały się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych. Zapraszamy do obejrzenia załączonego filmiku, upamiętniającego zmarłych uczniów, nauczycieli i osoby związane z naszą szkołą.

      Przygotowanie obchodów: Samorząd Uczniowski, Zespół ds. promocji i koordynatorzy Pro Memoria.

     • Narodowe Czytanie

     • Z satysfakcją odnotowujemy otrzymanie listu od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu. Lekturą była „Balladyna” Juliusza Słowackiego – tragedia w 5 aktach, która ukazała się drukiem po raz pierwszy w 1839 roku.

      Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Nasza szkoła wzięła w niej udział po raz trzeci.Lekturą 10. edycji Narodowego Czytania w 2021 r. będzie "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

     • 14 października

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy zdrowia, zadowolenia i satysfakcji zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.

      Technikum nr 7

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich nauczycieli niespodziankę. Nauczyciele zostali obdarowani „receptami na szczęście” z okazji ich święta. Tę sympatyczną akcję nadzorowała p. Marta Kowalczyk.

     • Ślubowanie klas pierwszych

     • 12 października 2020r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem pani Dyrektor Agnieszki Borkowskiej-Gut, w którym skierowała wiele ciepłych słów do uczniów. Następnie pani Maria Pilich przybliżyła uczniom historię naszej szkoły oraz postać naszego patrona Stanisława Wysockiego.  Po przemówieniach nastąpiło ślubowanie. Po ślubowaniu uczniowie wysłuchali przemówienia swojego starszego kolegi – nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Macieja Bobera. Wszystkim, już pełnoprawnym uczniom życzymy dużo sukcesów w nowej szkole. Uroczystość poprowadziła pani Agata Pruszczyńska, a nad jej przebiegiem czuwała pani Marta Kowalczyk.

     • Lekcja online

     • Nasza szkoła wzięła udział w lekcji online zorganizowanej w dniu 24.09.2020 przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w ramach obchodów Światowego Dnia Morza. Szkołę prezentowali uczniowie klasy 2lg, którzy zdobyli wiedzę z zakresu logistycznej obsługi portu. Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielał  pan minister Marek Gróbarczyk. Zarząd Morskiego Portu w Gdańsk S.A. wyraził pisemne podziękowanie pani Teresie Pietrzak, przesyłając jednocześnie pamiątkowe gadżety.

     • Nagroda im. Tadeusza Mazowieckiego dla młodych ludzi.

     • Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy dla osób młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego im. Tadeusza Mazowieckiego dedykowana jest zaangażowanym, pełnym pasji i wchodzącym w dorosłość obywatelom i obywatelkom. Chcemy docenić i uhonorować młodych ludzi, działających na rzecz miasta, za ich wkład we wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego, rozwój społeczności lokalnej i poszanowanie praw człowieka. Na zgłoszenia do Nagrody czekamy do 14 października.

      W tegorocznej edycji konkursu zostaną nagrodzone osoby indywidualne oraz osoby działające wspólnie za działania i projekty z 2019 roku. Spośród przesłanych zgłoszeń Kapituła wyłoni laureatów i laureatki w dwóch kategoriach wiekowych 15-19 lat oraz 20-26 lat, którzy otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 30 tysięcy złotych.

      Najważniejsze informacje o Nagrodzie oraz formularz zgłoszeniowy mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej: www.um.warszawa.pl/nagrodadlamlodych

      Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia, które znajduje się na profilu Młoda Warszawa na Facebooku: https://www.facebook.com/events/880582195807942

       

      WYSTAWA

      Nagrodzie towarzyszy wystawa pt. "Mazowiecki. Najpierw jest się człowiekiem", która została przygotowana przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Domem Spotkań z Historią. Wystawę można oglądać od 21 września do 14 października 2020 roku przy skwerze im. ks. Jana Twardowskiego (róg ulicy Karowej i ulicy Krakowskie Przedmieście) w Warszawie. Serdecznie zapraszamy!

      Szczegóły dotyczące wystawy mogą Państwo znaleźć w wydarzeniu opublikowanym przez Dom Spotkań z Historią: https://www.facebook.com/events/545093959606326/

     • Dzień krawata na Dzień Chłopaka

     • 30 września upłynął w naszej szkole pod hasłem "Dzień krawata na Dzień Chłopaka." Nasi uczniowie, którzy pojawili się w krawacie, w szkole, bądź na praktykach poza szkołą zwolnieni byli z odpowiedzi ustnej. Dodatkowo w Librusie poza ocenami i frekwencją można było znaleźć quiz wiedzy: "Ile mężczyźni wiedzą o kobietach?". Przykładowe pytania to: Czym jest zalotka? Na jaką część ciała nakłada się akryl? Co to są sztyblety? Co to jest cellulit? Quiz miał wyłonić największego znawcę kobiet, ale 34% testów, które do nas spłynęły były bezbłędnie wykonane, więc nie było możliwe wytypowanie tylko kilku Panów. Następnym razem testy będą trudniejsze. Cały dzień upłynął w miłej atmosferze. Wszystkim chłopcom i chłopakom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego! Organizator: Samorząd Uczniowski.

     • Europejski Dzień Języków

     • 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, mające na celu zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych i propagowanie zalet różnorodności językowej. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas przygotowali plakaty o krajach Unii Europejskiej w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Plakaty zostały wywieszone na wystawie. Szkolni opiekunowie akcji: p. Paulina Kostecka, p. Paulina Patoka, p. Martyna Bragiel-Barszcz i p. Ewa Łapińska.