• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które rozpocznie się o godzinie 9.00 w auli szkolnej - Uczniowie klas I oraz Uczniowie wyróżnieni.

      9.30 - spotkanie Uczniów wszystkich klas z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych.

      Szczegółowe informacje u Wychowawców

     • 178. rocznica uruchomienia Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej

     • 14 czerwca 2023 r. szkolny poczet sztandarowy i Uczniowie klasy 3s z opiekunami, Panią Marią Pilich i Panią Patrycją Żurkowską wzięli udział w uroczystości na Cmentarzu Powązkowskim z okazji 178. rocznicy uruchomienia Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Pierwszym punktem programu było spotkanie przy grobie inżyniera Stanisława Wysockiego – jej projektanta i budowniczego, patrona Technikum nr 7 d. "Kolejówka". Zebrani wysłuchali informacji o Stanisławie Wysockim i krótkiej historii szkoły. Zostały złożone kwiaty, zapłonęły znicze. Następnie, z uwagi na 150-lecie "Kolejówki", z kwiatami i zniczami odwiedzono groby zasłużonych dyrektorów naszej szkoły m. in. Aleksandra Uzarowicza, dzięki któremu po II wojnie światowej szkoła rozpoczęła zajęcia już w marcu 1945 r. jako pierwsza w lewobrzeżnej Warszawie i Michała Ślusarskiego (kierował placówką w latach 1934-1941) oraz kierownika wydziału dróg i mostów kolejowych (w latach 1953-1955) Stefana Ołdaka.

      Organizatorami uroczystości byli Fundacja Grupy PKP i Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, a spacer cmentarnymi alejkami prowadził Pan Marek Moczulski, absolwent Technikum Kolejowego z 1970 r.

     • Bezpieczny przejazd

     • W środę 14 czerwca 2023 r. grupa uczniów z Technikum nr 7 wzięła udział w symulacji wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym, zorganizowanym przez PKP PLK SA, w ramach kampanii "Bezpieczny Przejazd". Jednym z elementów zaprezentowanych podczas spotkania był pokaz wyłamania rogatki. Kierowca, który utknął między rogatkami znalazł się w niebezpieczeństwie. W takiej sytuacji, kiedy auto jest sprawne technicznie, jedynym wyjściem jest wyłamanie rogatki.  Dzięki odpowiedniemu bezpiecznikowi w drągu rogatkowym wystarczy niewielka siła, aby rogatka została wyłamana, a kierowca mógł w bezpieczny sposób opuścić niebezpieczne miejsce.    

      Opiekunami wycieczki byli Krzysztof Nawrocki i Mateusz Częstochowski.

     • WYCIECZKA DO BUDZISZYNA, ŻYTAWY I SKALNEGO MIASTA

     • W dniach 9-11 czerwca 2023 r. uczniowie z Koła Kolejowego Technikum nr 7 w Warszawie uczestniczyli w wycieczce do Niemiec i Czech-Budziszyna, Żytawy i Skalnego Miasta. Podczas wyjazdu uczniowie mogli przyjrzeć się rozwiązaniom stosowanym na kolei u naszych sąsiadów. Jeden z odcinków wycieczki został pokonany autobusem "691", łączącym trzy kraje. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie przepięknej jeleniogórskiej starówki.

      Opiekunami wycieczki byli: Marta Jastrzębowska, Krzysztof Nawrocki i Mateusz Częstochowski.

     • Udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

     • Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tej akcji czytelniczej. 7 czerwca 2023 r. punktualnie o godz. 10.00 w całej Polsce, w 3500 różnych placówkach oświatowych, pod dachem i w plenerze rzesza kilkuset tysięcy przedszkolaków, uczniów w różnym wieku, ich rodziców i nauczycieli rozpoczęła czytanie swoich ulubionych książek.

      U nas w bibliotece szkolnej czytali uczniowie klasy 2tk z p. Dyr. Ewą Łapińską, p. Jolantą Arendarską i organizatorką akcji p. Marią Pilich. Były potem rozmowy o ulubionych książkach. Dużo humoru wprowadziła „Mała encyklopedia domowych potworów” prezentująca m. in. „Awanturellę” „Profesora zgubnika”, „Łakomca wielkiego”, „Telemaniaka”, „Gierkomaniaka ekranowego”, „Zazdrośnicę zawistną” i "Leniwca zaspanego"

      Zgodnie stwierdzono, że warto czytać!

     • Spotkanie z Billem Nelsonem

     • 2 czerwca 2023 roku w Centrum Nauki Kopernik, odbyło się spotkanie z Billem Nelsonem - administratorem NASA, senatorem reprezentującym stan Floryda, byłym uczestnikiem misji kosmicznej.

      Jednym z elementów jego wizyty było spotkanie z młodzieżą z Polski i Ukrainy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 2m, 1ek, 1m. Po wystąpieniu Billa Nelsona nastąpiła moderowana sesja, w trakcie której uczniowie mogli zadawać pytania oraz porozmawiać z gościem.

      Opiekunowie wycieczki byli Svitlana Różańska i Grzegorz Malinowski 

     • Wycieczka do Muzeum Sochaczewskiej Kolei Wąskotorowej

     • W poniedziałek 22 i 25 maja 2023 r.  uczniowie klas 1e, 1tk oraz 2tk wzięli udział w wycieczce do Muzeum Sochaczewskiej Kolei Wąskotorowej W ramach programu „Kulturalna Szkoła na Mazowszu” uczniowie poznali dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej, której historia rozpoczęła się w 1922 roku. Młodzież dowiedziała się o wpływie wybudowania kolei na rozwój miasta, zniszczonego podczas 1 wojny światowej. Uczniowie poznali najciekawsze przykłady taboru i infrastruktury kolei oraz zasady działania parowozu. Kolejnym punktem wycieczki była przejażdżka Pociągiem Retro, w trakcie której zaplanowane zostały fotostopy. Podróż zabytkowym składem połączyła wyjazdową lekcję muzealną z rozbudowanymi elementami edukacyjnymi, realizowanymi w ciekawej i niebanalnej formie. Przewodnik w trakcie przejazdu, a także spaceru po Kampinoskim Parku Narodowym, objaśnił najciekawsze zagadnienia związane z koleją wąskotorową i ziemią sochaczewską. Ważnym punktem wycieczki, okazała się wizyta w Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Uczniowie zwiedzili dom   urodzenia kompozytora,a także park. Na wycieczki uczniowie pojechali zabytkowymi autobusami, Jelczem L11 - stworzonym na podwoziu Ikarusa 260, oraz Autosanem H9.

      Opiekunami wycieczek byli Małgorzata Kozik i Marcin Wiktorzak.

     • Szkolny Jubileuszowy Turniej Rummikub

     • 2 czerwca, z okazji 150-lecia naszego Technikum - najstarszej szkoły technicznej w Polsce - odbył się Szkolny Jubileuszowy Turniej Rummikub. W wydarzeniu wzięło udział 28 zawodników, którzy rywalizowali o tytuł Szkolnego Mistrza Rummikub. Wśród uczniów były osoby, które znały już tę grę wcześniej, jak również takie, które swoją przygodę z rummikubem zaczęły zaledwie kilka tygodni temu. Uczniowie, przez cały maj, mogli zapoznawać się z grą oraz trenować na specjalnych zajęciach, zorganizowanych przez pasjonatkę   gry -   Małgorzatę Deszczyńską. Podczas turnieju zawodnicy rozegrali 2 rundy po 3 gry, po których nastąpiła runda finałowa. Po pierwszej rundzie prowadził, z kompletem zwycięstw, Maciej Ulinowicz z kl. 4ma, a tuż za nim uplasowali się: Maciej Więckowski z kl. 1m i jedyna uczestniczka turnieju, Zuzanna Grabowska kl 3m. Zacięta rywalizacja podczas drugiej rundy spowodowała zmianę liderów. Do rundy finałowej zakwalifikowało się czterech uczniów: Maciej Więckowski kl.1m, Tomasz Orłowski kl.3m, Franciszek Fabianowicz kl.3m i Waldemar Łukaszewski kl.2oze.
      Po wielkich emocjach rundy finałowej, wyłoniono Szkolnego Mistrza Rummikub, którym został Franciszek Fabianowicz. Drugie miejsce zdobył Tomasz Orłowski, trzecie - Waldemar Łukaszewski, a czwarte - Maciej Więckowski. Franciszek Fabianowicz i Tomasz Orłowski wywalczyli  prawo do reprezentowania naszej szkoły w Mistrzostwach Polski Szkół w Rummikub. Najlepsi  zawodnicy otrzymali nagrody, bony do Empiku, a wśród wszystkich uczestników turnieju rozlosowano drobne upominki, które przekazała  firma TMToys. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratujemy i bardzo dziękujemy za udział w zawodach.

      Organizacją i przeprowadzeniem rozgrywek zajęła się Małgorzata Deszczyńska, z pomocą Jolanty Niedzieskiej i Jolanty Arendarskiej.

     • Wizyta w XI Czytelni Naukowej Biblioteki Publicznej Ochota

     • W dniu 1 VI  2023 r., w ramach promocji czytelnictwa, uczniowie klasy 2tk odwiedzili XI Czytelnię Naukową przy ul. Grójeckiej 77. Od kierowniczki tej placówki uzyskali cenne informacje o bogatej i różnorodnej ofercie ochockich bibliotek, katalogach bibliotecznych on-line i przydatnych stronach www dotyczących lektur szkolnych. Mieli również okazję samodzielnie wyszukiwać, zarówno w internecie jak i na półkach, wybrane pozycje książkowe.

      Opiekunami uczniów byli p. Maria Pilich (organizator i współprowadząca spotkanie) i p. Krzysztof Madej.

     • Akcja 150/150

     • Drodzy Darczyńcy,

      gratuluję nam wszystkim sukcesu akcji 150/150!

      Wczoraj (30.05.2023), po 15 dniach, akcja zakończyła się szerokimi uśmiechami pacjentów Kliniki Onkologii i Oddziału Dziennego Chemioterapii CZD.

      Dostarczyliśmy 150 wszelakich pluszaków, które są już przytulane. Za sprawą pomagających nam pracowników Fundacji Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii, reszta misiaków sprawi radość pacjentom przyjmowanym do Kliniki w kolejnych dniach.

      Baaaaaaaardzo dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję misiowo i/lub pomagały w kolejnych etapach.

      Brawa dla Wolontariuszy z klasy 1bl!

      Dziękujemy i załączamy fotorelację z wczorajszej wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka.

   • Kontakt

    • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
    • 22-822-32-52
    • Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56
     02-353 Warszawa
     Poland
    • 519-717-515
    • 885-523-574
   • Logowanie