• Spis powszechny

     • Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat. Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna i bezpieczna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie i nie musimy kontaktować się z rachmistrzem. Aplikacja spisowa NSP 2021 jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/

      Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, powinny zgłosić się do Urzędu Gminy w miejscu zamieszkania. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko komputerowe z dostępem do sieci internetowej. W Urzędzie Dzielnicy Ochota przy ul. Grójeckiej 17A  przygotowano stanowisko komputerowe do samospisu. Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza. Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.

      Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

     • II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Kolejowej

     • Zapraszamy naszych uczniów do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Kolejowej pn. „Europa Pełną Parą 2021” organizowanym przez Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei razem ze "Stacją Muzeum" stworzonym dla pasjonatów kolei i uczniów kształcących się na kierunkach związanych z branżą kolejową. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny. Zapraszamy do udziału - formularz zgłoszeniowy: https://kolejnaciebie.pl/karta-zgloszeniowa-okwk-2021/.

      Konkurs pomaga przyswoić wiedzę z zakresu przedmiotów kolejowych i przekaże Ci cenną wiedzę potrzebną na egzaminach zawodowych. Materiały konkursowe przygotowują pracownicy kolei i dydaktycy, a udział w konkursie, oprócz wiedzy daje możliwość zdobycia certyfikatów, które pozwalają na zwiększenie konkurencyjności przyszłego absolwenta na rynku pracy.

      Konkurs pomaga uczniom przyswoić wiedzę z zakresu przedmiotów kolejowych i wspiera przygotowanie do egzaminów zawodowych. Wyróżnimy 5 najzdolniejszych uczniów ze szkół z całej Polski!

     • Programowanie nie jest trudne!

     • Chcesz nauczyć się programowania, bądź spróbować czegoś nowego? Zajęcia Stowarzyszenia Edukacja dla Rozwoju Kolei pomogą Ci zrealizować ten cel.

      Podczas bezpłatnych zajęć:

      - Nauczysz się tworzyć programy na androida (na telefon) oraz gry komputerowe w języku Java lub Python,

      - Zdobędziesz kompetencje, dzięki którym można bardziej profesjonalnie zaprezentować przed przyszłym pracodawcą.

      W języku Java został napisany m.in. Minecraft albo Gmail. Zdobytą wiedzę wykorzystasz do stworzenia swojego własnego programu lub gry komputerowej, oczywiście pod czujnym okiem instruktora, który chętnie pomoże Ci w razie problemów.

      Zapisz się i dołącz do grupy: https://forms.gle/FX3pKqoHk4BYKdXG6

      Zajęcia odbędą się zdalnie na platformie Teams, po południu - po zajęciach lekcyjnych.

      Czekamy na Ciebie!

     • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

     • Zachęcamy do wysłuchania koncertu „Młodzi Niezłomnym” w poniedziałek, 1 marca o godz. 20:05 w Programie I Polskiego Radia.

      Widowisko można obejrzeć na profilu MEiN na Facebooku

      https://www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki/

      oraz w serwisie You Tube

      https://www.youtube.com/watch?v=qOYQlsjb3P0&feature=youtu.be.

      Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem. Oprawę artystyczną widowiska zapewnił zespół SOUL Sanok.

      Koncert „Młodzi Niezłomnym” to jedna z form uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz oddania hołdu tym, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

     • Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych

     • Celem projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” jest wzrost efektywności i skuteczności w zakresie kształcenia zawodowego tak, aby odpowiadało ono na potrzeby zmieniającego się rynku pracy. W latach 2020/2021 stypendium otrzyma kolejnych 518 uczniów o wysokości około 5000 zł. Rok rocznie nasi uczniowie znajdują się w gronie najlepszych. W tym roku miło nam pogratulować naszemu uczniowi z klasy drugiej mechatronicznej Mateuszowi Szubie znalezienia się w gronie stypendystów.

     • 10 lutego 2021 r.

     • W 81. rocznicę pierwszej masowej wywózki Polaków w głąb Związku Sowieckiego pod pomnikiem-głazem przy Rondzie Zesłańców Syberyjskich odbyła się kameralna dzielnicowa uroczystość. Z powodów epidemicznych nie uczestniczył w niej szkolny poczet sztandarowy. Nie zabrakło jednak dowodu, że pamiętamy.

       

     • Kolej na bezpieczeństwo!

     • Serdecznie zapraszamy całą Społeczność Szkolną na Galę Finałową międzyszkolnego Konkursu Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego w czwartek 11.02. o godz. 16:00.

      Poznaj pomysły rówieśników na temat innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa kolejowego - podczas spotkania swoje pomysły zaprezentuje 9 finalistów - 3 osoby z Technikum nr 7 w Warszawie oraz 6 osób z Zespołu Szkół w Małaszewiczach.

      Gala odbędzie się w formie zdalnej poprzez platformę MS Teams:

      https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3a1eb557ff7c6a4c91b1767f742fed830a%40thread.tacv2/1612862592911?context=%7b%22Tid%22%3a%22149c2083-3212-4475-982a-6b06f8a0c480%22%2c%22Oid%22%3a%224ebcf41e-fa70-4edd-9ded-de82e274358a%22%7d

      W takcie tego spotkania poznamy laureatów, których pomysły nagrodzi Komisja Konkursowa złożona z ekspertów transportu i kolei. Będzie również możliwość udziału w ankiecie i wyboru najlepszego pomysłu w głosowaniu Nagrody Publiczności. Zachęcamy Społeczność szkoły do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

      Optymalizacja technologii, podniesienie jakości czy projektowanie z myślą o bezpieczeństwie to wyzwania kolei XXI wieku, których świadomi, kształcimy uczniów pokazują najnowocześniejsze rozwiązania oraz angażujemy się w udział w konkursach i innych przedsięwzięciach promujących rozwój myśli technicznej wśród młodzieży.

      Zapraszamy do udziału!

      Opiekunem Szkolnego Koła Kolejowego jest p. Jolanta Arendarska

     • Na trasie do finału!

     • 11 lutego, czyli za niecałe dwa tygodnie odbędzie się finał międzyszkolnego konkursu Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego. Do rozgrywek finałowych zakwalifikowały się 3 osoby z naszej szkoły - trzecie miejsce na podium I Etapu zdobył Dominik Półtorak, a kolejne lokaty zajęli Michał Kubrak i Maksymilian Borek. Choć ta wygrana to dopiero początek, już dziś serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach w finale.

      Rywalizacja finałowa to merytoryczne spotkanie młodych innowatorów techniki z dwóch szkół - Technikum nr 7 im. inż. Stanisława Wysockiego oraz Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Małaszewiczach. Nowatorskie pomysły na bezpieczniejszą kolej będzie oceniać komisja konkursowa złożona z kolejowych ekspertów Stowarzyszenia Edukacja dla Rozwoju Kolei oraz przedstawiciele obu jednostek edukacyjnych. Zachęcamy społeczność szkoły do czynnego udziału w wydarzeniu - w ocenianie zgłoszonych wynalazków włączyć się może każdy z nas za pośrednictwem ankiety udostępnionej podczas finału. Wyniki badania opinii pozwolą wyłonić zdobywcę Nagrody Publiczności. Mamy nadzieję, że konkurs przypomni jak właściwy poziom bezpieczeństwa jest istotny dla transportu szynowego, a także rozwinie inżynierski zapał wśród młodzieży i obudzi interesujące dyskusje podczas wydarzenia oraz w szkolnych kuluarach. Warto dodać, że o bezpieczeństwie w naszej szkole mówi się od lat na zajęciach Kolejowego Koła Naukowego, dlatego nikogo nie powinno już dziwić, że aktywnie działamy i łączymy siły z innymi organizacjami, by jeszcze szerzej włączać się w misję szerzenia wiedzy o bezpieczeństwie na szynach.

      Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Edukacja dla Rozwoju Kolei: https://kolejnaciebie.pl/podsumowanie-i-etapu-konkursu/

     • Konsultacje

     • Maturzysto skorzystaj z konsultacji stacjonarnych w szkole!

      Zgłoś się do swojego nauczyciela przedmiotu przez Librusa.

     • Psychologiczne Centrum Wsparcia

     • Powyżej znajdują się informacje dotyczące Psychologicznego Centrum Wsparcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Przy telefonach dyżurują psycholodzy, psychoterapeuci i pedagodzy z czterech specjalistycznych poradni psychologiczno-pedagogicznych.

     • I edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego „Łap Chwilę”

     • Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do udziału w I edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego „Łap Chwilę” pod hasłem „Z perspektywy przechodnia”. Uczestnik może złożyć pracę na konkurs w dwóch kategoriach.

      I. Literackiej:

      1. poezja - maksymalnie dwa utwory poetyckie (wiersze, fraszki, teksty piosenek itp.);

      2. jeden krótki utwór literacki (opowiadanie, pamiętnik itp.) eseistyka i publicystyka (reportaż, esej itp.) do 3 stron A4 maszynopisu

       

      II. Fotograficznej:

      samodzielnie wykonane zdjęcie w formie odbitki o formacie 13×18 cm. Technika wykonania zdjęcia jest dowolna, lecz zachęcamy do korzystania z aparatu w telefonie.

       

      Szczegóły, regulamin, karta zgłoszenia uczestnika są dostępne są u pani Pauliny Kosteckiej i pani Pauliny Patoki. Prosimy zgłaszać się bezpośrednio do wymienionych nauczycielek najpóźniej do 14 lutego 2021 roku.

     • Podziękowanie za udział w III edycji Akcji „Razem na Święta”

     • Ponad 12 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. 

      „Razem na Święta” to akcja, w której zachęca się uczniów do niesienia pomocy innym. Powyżej podziękowanie za udział Technikum nr 7 w III edycji wydarzenia.

     • Plan lekcji od 18.01.2021

     • Od 18.01.2021 (poniedziałek) obowiązuje nowy plan lekcji. Znajduje się on w zakładce Uczniowie i Rodzice: plan lekcji.

      Zajęcia stacjonarne z wybranych przedmiotów na terenie szkoły mają klasy: 2ca, 2cb, 3c i 3p.

      Szczegółowe informacje zostaną przekazane przez Librusa.