• Wynajem Bufetu Szkolnego

     • Informujemy, że po zapoznaniu się z ofertami

      na wynajem pomieszczenia na Bufet Szkolny

      komisja wybrała ofertę firmy SZWAJCARKA Marcin Sikorski.

     • Geocaching

     • Bartłomiej Makuch z klasy 2k proponuje świetną zabawę dla tych, co nudzą się w wakacje i nie tylko. Uczeń gwarantuje, że jeśli ktoś spróbuje raz tej gry, to wciągniecie się na dłużej.

      Kilka zdań o tej aktywności.

      Geocaching to gra terenowa użytkowników odbiorników GPS, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrytek uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy. Ukrywane przeważnie w interesujących miejscach skrytki zawierają dziennik odwiedzin, do którego wpisują się kolejni znalazcy, a także drobne upominki na wymianę. Lokalizacja miejsca ukrycia skrytki przekazywana jest przez jej założyciela innym uczestnikom gry poprzez wprowadzenie współrzędnych geograficznych w jednej ze specjalnych internetowych baz danych, tzw. serwisów geocachingowych.

      Na czym polega gra?

      Nadrzędną ideą zabawy jest zachęcenie jej uczestników do odwiedzenia, w wyniku poszukiwań, miejsc w których ukryte są skrytki. Niektóre miejsca wybrane przez chowających są trudno dostępne, mało znane, rzadko odwiedzane, a przy tym atrakcyjne i jako takie uznane za godne prezentacji innym uczestnikom gry. Znalazca w nagrodę zabiera jeden z ukrytych w pojemniku upominków, zostawia nowy nie mniej atrakcyjny oraz wpisuje swój identyfikator i datę do dziennika odwiedzin skrytki. Oprócz danych dotyczących lokalizacji (długość i szerokość geograficzna, w systemie WGS 84) chowający umieszcza w serwisie geocachingowym opis skrytki zawierający dodatkowe informacje ułatwiające jej znalezienie, a także informacje o charakterze krajoznawczym dotyczące miejsca ukrycia i ewentualnych innych atrakcji turystycznych w okolicy. Ponadto opis skrytki zawierać powinien ostrzeżenia o możliwych zagrożeniach w trakcie poszukiwań.

      Gra znana jest na całym świecie. W Polsce znajduje się ponad 50 000 skrytek. Jedna z nich znajduje się przy naszej szkole. Kto chciałby ją znaleźć? Zapraszamy do zabawy. 

       

      Więcej informacji o grze znajduje się w linkach poniżej:

      www.geocaching.com

      www.geocaching.pl

      Tekst: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geocaching

       

     • Letnie aktywności

     • Pomimo lata i przerwy wakacyjnej prace przygotowujące nowy rok szkolny są w toku. We czwartek, 02.07.2020. odbyło się spotkanie Dyrekcji z przedstawicielami 4 przedsiębiorstw transportu szynowego (PKP IC, PKP Cargo, PKP Energetyka, Tramwaje Warszawskie) poświęcone zajęciom zawodowym w kolejnym roku szkolnym. Spotkanie zakończyło się owocnymi ustaleniami, dzięki którym uczniowie klas kolejowych będą mieli dostęp do edukacji praktycznej w przedsiębiorstwach transportu szynowego.

     • Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

     • Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice,

      wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.

      Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w połowie marca zostały zawieszone tradycyjne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem dla nas wszystkich: dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz uczniów.

      Dzięki zaangażowaniu i determinacji nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazujemy wyrazy szacunku i uznania. 

      Dziękujemy nauczycielom za pełne zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych. Dziękujemy także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc.

      Życzymy spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Niech zbliżające się wakacje pozwolą na odpoczynek od codziennych obowiązków i dadzą energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

      Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

      Z serdecznymi pozdrowieniami

      Dyrekcja Technikum nr 7

     • Nagroda Burmistrza Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

     • Uczeń klasy 1ma, Mateusz Szuba otrzymał nagrodę Burmistrza Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy za wyróżniającą się osobowość, osiągnięcia w nauce i aktywne uczestnictwo w życiu szkoły. 

      Serdecznie gratulujemy.

      Wychowawca: p. Anna Imiołek

     • "Elektronika - by żyło się łatwiej"

     • Uczeń klasy pierwszej mechatronicznej Technikum nr 7 Mateusz Szuba odniósł znaczący sukces. Rywalizując z tegorocznymi maturzystami w konkursie Politechniki Śląskiej "Elektronika - by żyło się łatwiej" uzyskał wyróżnienie II stopnia. GRATULACJE.

      Opiekun p. A. Imiołek

    • Dzień Maturzysty 2020
     • Dzień Maturzysty 2020

     • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy zapraszają do udziału w cyklu wydarzeń on-line dedykowanych tegorocznym maturzystom i kandydatom na studia. 

      3 czerwca 2020r. o godzinie 13.30 na stronie studia.gov.pl rozpocznie się wirtualny Dzień Maturzysty. Młodzi ludzie przystępujący do matury w tym trudnym roku będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o zasadach egzaminów, harmonogramie, prawach                                   i obowiązkach zdających. Dostaną te informacje z najlepszego źródła – od dr. Marcina Smolika, dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
      Natomiast od 22 do 26 czerwca na platformie studia.gov.pl zaplanowaliśmy Kierunkowskaz Kariery, czyli cykl prezentacji kierunków studiów i zawodów, który ułatwi dokonanie optymalnego wyboru ścieżki dalszego kształcenia.

      Więcej informacji oraz harmonogram znajdują się poniżej:

      oke_waw_2523Komunikat_na_3_czerwca_.pdf.pdf

    • Projekt eTwinning
     • Projekt eTwinning

     •  

      Szkolny projekt „My Perfect School” na platformie eTwinning.

       

      W maju 2020 roku uczniowie klas 1ca, 1cb, 1w, 1eg, 1lg i 2c wzięli udział w szkolnym projekcie pod tytułem: „My Perfect School”, realizowanego przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych          w ramach eTwinning.

      Celem projektu była promocja naszej szkoły za pomocą filmów wideo lub prezentacji multimedialnych wykonanych przez uczniów. Mieli oni za zadanie wykonanie krótkiego filmu lub krótkiej prezentacji multimedialnej, w których przedstawili, dlaczego wybrali Technikum nr 7 w Warszawie jako swoją szkołę oraz zaprezentowali swoje zainteresowania związane z kierunkiem, który wybrali.

      Uczniowie prace wykonali w dwóch językach: w języku polskim i w języku angielskim. Klasy wykonały zadanie celująco. Wkrótce kolejne projekty w ramach eTwinning. 

      Koordynatorami projektu były p. Ewa Łapińska i p. Paulina Kostecka. 

    • Szkolny konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II
     • Szkolny konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

     •  

      „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi"- św. Jan Paweł II.

       

      Rok 2020 został ustanowiony rokiem św. Jana Pawła II. 18 maja 1920 roku na świat przyszedł Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Był to człowiek, który dla wielu ludzi stał się autorytetem.

      Dla przybliżenia jego sylwetki, nasza szkoła Technikum nr 7 zorganizowała konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału.

      Pierwsze miejsce zajął Kamil Gąska z klasy 2p, drugie miejsce - Mateusz Skrzypczak z klasy 1cb,             a trzecie miejsce - Antoni Pal z klasy 1mb. Gratulujemy!

      Nagrody dla laureatów w postaci tabletów, ufundowała parafia NMP Królowej Świata w Warszawie.

       

    • 152. rocznica śmierci Patrona Szkoły
     • 152. rocznica śmierci Patrona Szkoły

     • 175 LAT DROGI ŻELAZNEJ WARSZAWSKO-WIEDEŃSKIEJ

       

      Cudowny miesiąc maj, w którym zieleń jest najbardziej zielona, 
      a zapachy i kolory kwiatów najcudowniejsze, to także miesiąc książek,
      bibliotek, czytania i wszystkiego, co z tym się kojarzy. Ja wspominam
      kiermasze, te dawniejsze z Alej Ujazdowskich, sąsiedztwa Pałacu
      Kultury i Nauki oraz mniej odległe w czasie – targi ze Stadionu
      Narodowego.

      Dlatego majowy, z konieczności wirtualny spacer „Warszawskim szlakiem
      Stanisława Wysockiego”
       proponuję odbyć w towarzystwie książek,
      które wspólnie z Wiesławem Wojasiewiczem poświęciłem pionierowi
      kolejnictwa polskiego. Trasę wytyczają miejsca, o których wspominamy
      na ich stronach. Nim jednak zaczniemy wędrować od Pałacu Mostowskich
      do pozostałości dworca kolei Warszawsko-Terespolskiej na Pradze
      odwiedźmy Stare Powązki i grób Stanisława Wysockiego, na którym 
      w 152. rocznicę jego śmierci przedstawiciele Fundacji Grupy PKP 
      i Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei złożyli wieniec 
      i zapalili znicze.

      Marek Moczulski

      https://www.pkp.pl/pl/grupa-pkp/fundacja
       

       

    • Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej
     • Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej

     • Drodzy Kandydaci,

      chociaż tej wiosny nie możemy się z Wami spotkać podczas imprezy organizowanej na terenie Politechniki Warszawskiej, to jednak mamy ciekawą alternatywę. Zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnych Drzwiach Otwartych, które odbędą się 22, 23 i 24 maja – w Waszych komputerach, telefonach                          i tabletach :)

      Możecie się spodziewać solidnej dawki informacji o rekrutacji, studiach i wszystkim, co związane z życiem studenckim. Pokażemy Wam różne oblicza PW i fascynujących ludzi, którzy tworzą naszą uczelnię. Jedyne, czego potrzebujecie, to dostęp do Internetu i wygodny fotel ;)

      Szczegółowe informacje o Drzwiach Otwartych znajdziecie na stronie www.pw.edu.pl/drzwiotwarte, a także na Facebooku.

      Do zobaczenia!

      Pozdrawiamy
      Politechnika Warszawska
      Biuro ds. Promocji i Informacji
      www.pw.edu.pl