• "Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze"

     • W myśl tego staropolskiego przysłowia obchodziliśmy tradycyjne andrzejki. Dla każdego znalazła się dobrą wróżba z magicznej kuli, albo ciekawa przepowiednia od naszych przepięknych wrożek, które jak nikt inny znają się na kabale i potrafią rozweselić największego smutasa.

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w zorganizowanie tego dnia oraz za wspólną zabawę.

     • Maria Skłodowska-Curie

     • 120 lat temu, w 1903 roku, Maria Skłodowska-Curie otrzymała nagrodę Nobla z fizyki. Była pierwszą kobietą – laureatką tej nagrody i przez następne 6 lat jedyną.

      Nadarzyła się więc znakomita okazja przypomnieć tę wyjątkową osobę.

      Profesor Tomasz Pospieszny z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor wielu książek o kobietach – naukowcach, spotkał się 29.11.2023 r. z uczniami i niezwykle interesująco opowiedział nie tylko o zasługach naukowych Noblistki, ale też o jej rodzinie, życiu prywatnym i zainteresowaniach pozanaukowych.

      Organizatorem spotkania, w którym wzięli uczniowie klas 1m i 1ae była Pani Maria Pilich.

      Wypowiedziom autora przysłuchiwała się również Pani Ewelina Wajs-Baryła z Wydawnictwa Sophia – wydawca książek Pana prof. Tomasza Pospiesznego oraz Pani Barbara Laszczkowska, radna dzielnicy Ochota.

      Na zakończenie odbył się krótki konkurs o Marii Skłodowskiej-Curie, w którym nagrodami były broszurki pokazujące związane z nią miejsca w Warszawie.

     • "Zło dobrem zwyciężaj"- bł. ks. Jerzy Popiełuszko

     • 21 listopada klasa 1Be odwiedziła Muzeum Księdza Popiełuszki.
      Na jednej ze ścian był napis ze zdaniem błogosławionego "by serce było wolne od nienawiści i chęci odwetu" - zdanie, które pozostaje aktualne do dzisiaj.

      Opiekunowie: Pani Agata Pruszczyńska, ks. Daniel Szafarz.

     • Zawody indywidualne i sztafetowe na ergometrze wioślarskim

     • Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka", wraz z nauczycielem, Panem Radosławem Dutkowskim, rywalizowali w zawodach indywidualnych i sztafetowych na ergometrach wioślarskich. Zawody odbyły się w VII LO im. J. Słowackiego. Zawody poprzez format sztafetowy są ukierunkowane na budowanie drużyny, pracy zespołowej, wspólnego dążenia do celu, pokonywanie barier oraz krzewienie ducha fair play. Podczas zawodów uczestnicy mieli wyjątkową i niepowtarzalną okazję na spotkanie i wspólną rozmowę z multimedalistką olimpijską Agnieszką Kobus-Zawojską. Pani Agnieszka Kobus-Zawojska, jako doświadczona zawodniczka oraz magister wychowania fizycznego, wspierała i udzielała porad uczestnikom zawodów.

      Nasi uczniowie w rywalizacji sztafet zajęli 3 miejsce.

      W rywalizacji indywidualnej kobiet: 
      6 miejsce zajęła - Daria Kozłowska, 

      W rywalizacji indywidualnej mężczyzn: 
      5 miejsce - Piotr Zborowski, 
      7 miejsce - Olaf Karlikowski, 
      8 miejsce - Daniel Kosek.

      W rywalizacji nauczycieli 2 miejsce po dwóch dogrywkach zajął Pan Radosław Dudkowski.

     • Wycieczka dydaktyczna do Zakładów Taboru „PESA” S.A.

     • 21 listopada 2023r. uczniowie klas 3 ega i 3 egb udali się na wycieczkę dydaktyczną do Zakładów Taboru „PESA” S.A. w Mińsku Mazowieckim. Po przybyciu na miejsce uczniowie zostali przeszkoleni z zasad BHP, obowiązujących w Zakładach. Następnie, przedstawiciel Działu Marketingu, Pan Michał Jackiewicz przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą historii Zakładu, a także stanu bieżącego i perspektyw rozwoju, i ofertę dotyczącą możliwości odbycia praktyk zawodowych. Po prezentacji, uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni po halach, gdzie odbywają się naprawy i przeglądy taboru kolejowego, taboru metra oraz tramwajowego.  Uczniowie zobaczyli też proces demontażu, przezwajania i montażu końcowego silników trakcyjnych oraz ich zabudowy w wózkach napędowych taboru.

      Opiekunami wycieczki byli nauczyciele przedmiotów zawodowych: Pani Jolanta Arendarska, Pan Antoni Winiarski i Pan Roman Stachyra.

     • Wycieczka edukacyjna do ZOO i Orientarium w Łodzi

     • 24 listopada 2023 roku uczniowie klasy 2eg wybrali się na wycieczkę edukacyjną do ZOO i Orientarium w Łodzi.

      Pogoda pozwoliła na obserwowanie zwierząt nie tylko w kompleksach zakrytych, ale również na wybiegach zewnętrznych. Młodzież miała okazję zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt m.in. zagrożonego wyginięciem tygrysa amurskiego, jedyne w Polsce orangutany sumatrzańskie, czy eksponowanego tylko w łódzkim ZOO krokodyla gawialowego.

      Wiele emocji towarzyszyło uczniom w Wiwarium, kiedy to odważniejsi uczniowie zdecydowali się wziąć do ręki karaczany madagaskarskie, które początkowo wzbudzały w nich lekką niechęć.

      Największe atrakcje czekały jednak uczniów w Orientarium - najnowocześniejszym kompleksie poświęconym faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej. Mieszkańców tej części ZOO obserwować można z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej i z góry. W słoniarni młodzież miała możliwość podziwiać wodne kąpiele słoni indyjskich, w tym największego i najstarszego przedstawiciela tego gatunku w Europie - słonia Aleksandra.

      W niezwykle widowiskowym 26 metrowym podwodnym tunelu obserwowali 180 różnych, często unikatowych gatunków, które przepływały nad głowami m.in. rekiny brodate, żarłacze czy płaszczki. Na koniec uczniowie skorzystali z naturalnego zabiegu manicure w wykonaniu ryb z gatunku Garra rufa, które odżywiają się martwym naskórkiem przyjemnie przy tym relaksując.

      Po wyjściu z ZOO był czas na spacer ulicą Piotrkowską -  reprezentacyjną ulicą Łodzi i jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie.

      Opiekunkami wycieczki były Panie Natalia Michalczuk i Karolina Kozak.

     • Razem stać nas na dobro!

     • Przygotowanie Świątecznej Paczki ruszyło!

      Do 7 grudnia trwać będzie zbiórka żywności trwałej oraz środków czystości (sale 11 oraz 157). Każda klasa wylosowała dla siebie konkretne produkty, którymi obdarujemy wspieraną przez naszą szkołę Rodzinę.

      Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów do włączenia się w akcję. Zgromadzone dary zostaną przekazane Rodzinie w weekend cudów (17-18 grudnia).

      Opiekunowie wolontariatu chętnie odpowiedzą na pojawiające się pytania.

     • Wycieczka do parku trampolin Stacja Grawitacja

     • 21 listopada klasa 1cl wraz z opiekunami, Panią Anną Olszak i Panią Żanetą Suszczyńską wybrała się na wycieczkę do parku trampolin Stacja Grawitacja. Nasza młodzież, podczas wspinaczki na ściance, mogła wykazać się skocznością "wywijając koziołki", a także zręcznością i siłą w parku linowym. Wycieczka sprawiła uczniom dużo radości i umożliwiła integrację klas

     • Wycieczka do Muzeum Historii Polski i do Muzeum Katyńskiego

     • 17 listopada uczniowie klas 1ao i 1ae wzięli udział w wycieczce do Muzeum Historii Polski i do Muzeum Katyńskiego w warszawskiej Cytadeli. Młodzież obejrzała wystawę „Wielkie i małe historie. Tworzenie kolekcji Muzeum Historii Polski”. Ekspozycja prezentuje kilkaset obiektów z kolekcji Muzeum, stanowi panoramę ponad 1000 lat historii państwa i narodu. Mieści się w nowym, imponującym gmachu o ciekawej architekturze. Uczniom przekazano również informacje o pozyskiwaniu obiektów muzealnych.

      Następnie uczniowie obydwu klas udali się spacerem wzdłuż murów Cytadeli do Muzeum Katyńskiego. Jest ono miejscem upamiętniającym zbrodnię katyńską, dokonaną na 22 tys. jeńców i więźniów przetrzymywanych w latach 1939-1940 w sowieckich obozach i więzieniach.

      Opiekunami byli: Pani Anna Potocka, Pani Marzena Kocik, pani Marta Szczepanik oraz pan Dawid Kowalczyk.

     • Wycieczka do Muzeum Historii Polski

     • 23 listopada klasa 3 egb odbyła wycieczkę do Muzeum Historii Polski, które zostało otwarte bardzo niedawno, bo w sierpniu bieżącego roku. Uczniowie zwiedzili wystawę czasową prezentującą przykłady twórczości artystycznej i rzemiosła, zabytki o kluczowym znaczeniu dla historii Polski i Polaków, ale też zwyczajne przedmioty, które często były świadkami poruszających losów ich właścicieli.

      Opiekunowie: Pani Agata Pruszczyńska i Pan Dariusz Wojtasik

     • ,,Wieczór kawalerski, czyli na gorącym uczynku"

     • Nie samą nauką żyje młodzież. W myśl tej zasady, Uczniowie z klas 5 el i 5 mb, razem z Panią Emilią Augustyn oraz Panią Agnieszką Królak obejrzeli przezabawną farsę w gwiazdorskiej obsadzie.
       

      Serdecznie polecamy.

     • Centrum Nauki Kopernik

     • 17.11.2023 klasa 2 bo w towarzystwie Pani Natalii Michalczuk oraz Pani Olgi Chojnackiej odwiedziła Centrum Nauki Kopernik. Młodzież miała okazję poruszać mechaniczną ręką, przemieszczać się na latającym dywanie, wytworzyć chmury mgły, czy porozmawiać z samym Mikołajem Kopernikiem, działającym na zasadzie sztucznej inteligencji. Niezwykle ciekawym, okazał się czas spędzony w Teatrze Wysokich Napięć. Jednym z kilku prezentowanych tam eksperymentów fizyczynych było odtworzenie przez wyładowania transformatorów Tesli piosenki The Black Pearl. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik z pewnością zaowocuje nie tylko integracja klasy, ale również dobrymi ocenami z fizyki!

     • Zbiórka długopisów z okazji dnia św. Marcina zakończona!

     • Wspólnie udało się uzbierać aż 2417 długopisów! Serdeczne podziękowania dla wszystkich klas, które wzięły udział w akcji!

      17 listopada siostra Anna Pękowska odebrała długopisy, by obdarować nimi potrzebujących na Kubie oraz opowiedziała o swojej posłudze misyjnej.

      W spotkaniu wzięły udział klasy 2bo, 3oze, 2ek oraz 1tka.

      Jeszcze raz serdecznie dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w zbiórkę, a klasie 2bo gratulujemy uzbierania największej ilości długopisów i życzymy dobrej zabawy na kręglach!

     • ,,Kartka z Powstania" oraz ,,Wiktoria 1920"

     • W dniach 16 i 17 listopada Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka" mieli okazję wzięcia udziału w innowacyjnej lekcji historii. Młodzież obejrzała dwa seanse w technologii wirtualnej rzeczywistości. Projekcja dotyczyła dwóch filmów historycznych: ,,Kartka z Powstania" oraz ,,Wiktoria 1920". Nasza aula została przystosowana do pokazu w ścianki wydzielające przestrzeń, projektor, nagłośnienie oraz obrotowe fotele. Uczniowie otrzymali także gogle VR. Była to niepowtarzalna okazja, kiedy Uczniowie mogli przenieść się w bieg wydarzeń historycznych.

      Koordynatorem projektu była Pani wicedyrektor, Agnieszka Królak.

     • Spotkanie z Panem Danielem Buczyńskim

     • ,,Naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje dobrego jutra."

      Idąc za tym przesłaniem w czwartek, 9 listopada przyjęliśmy w skromnych progach naszej szkoły Pana Daniela Buszyńskiego, rekonstruktora z Grupy Rekonstrukcji Historycznej ''Chrobry I'' oraz pracownika Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Spotkanie stało się okazją do przybliżenia uczniom Technikum nr 7 historii Powstania Warszawskiego na Ochocie, pokazu strojów oraz broni powstańczej. Nie zabrakło również wątków lokalnych, związanych z miastem, z którego pochodzi nasz gość.

      Organizatorem spotkania z ramienia szkoły był Pan Dawid Kowalczyk

     • Spotkanie z doradcami zawodowymi

     • 7 listopada 2023 r. nasze technikum odwiedzili doradcy zawodowi ze szkół podstawowych, którzy mieli okazję zobaczyć pracownie, w których uczniowie przygotowują się do egzaminów zawodowych. Rozmawiali także z nauczycielami przedmiotów zawodowych, a na koniec Pani Maria Pilich zapoznała ich ze zbiorami szkolnego muzeum.

      Organizator: Pani Daria Idaszewska

     • Park rozrywki Suntago

     • 25 października 2023 r. uczniowie klas 1tka oraz 1be udali się w niezapomnianą podróż do parku rozrywki Suntago w podwarszawskiej Wręczy. Na miejscu czekała na nich niezliczona ilość wodnych atrakcji, w tym wiele zjeżdżalni, basenów czy leżaków pod palmami. Wyjazd stał się okazją do integracji wewnętrznej oraz pogłębienia koleżeńskich relacji pomiędzy klasami. Na zakończenie młodzież udała się do Centrum Handlowego Janki, aby napełnić żołądki pożywnym obiadem.

      W dobrej zabawie starali się nie przeszkadzać opiekunowie: Panie Magdalena Artym, Olga Chojnacka i Karolina Kozak oraz Pan Dawid Kowalczyk.

     • Pomagamy

     • Bogaty nie jest ten, co posiada, ale ten, kto potrafi się tym podzielić - św. Jan Paweł II.

      Jako Grono Pedagogiczne podjęliśmy decyzję o adopcji niewidomego chłopca z Indii, któremu pomagamy zdobyć wykształcenie. Uczeń został objęty pomocą Sióstr ze Zgromadzenia Franciszkanek Służebnic Krzyża.

      Mohammad Aslenuddin urodził się niewidomy 28 listopada 2016 roku. Uczy się w ośrodku Jyothi Seva School for the Blind (Służba Światłu Szkoła dla Niewidomych) w Bangaluru (Południe Indii) w I klasie. Pochodzi z ubogiej rodziny, ma dwie siostry i brata. Jego ojciec i jedna z sióstr są również niewidomi.

      Opiekunami akcji są: ks. Daniel Szafarz, Pani Olga Chojnacka i Pani Monika Lange.

     • Chłopi

     • 30 października 2023r., w ramach akcji "Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą", uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych Technikum nr 7 obejrzeli film „Chłopi”, polski animowany dramat w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana.

      Opiekunami byli wychowawcy klas.

  • Kontakt

   • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
   • 22-822-32-52
   • Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56
    02-353 Warszawa
    Poland
   • 519-717-515
   • 885-523-574
  • Logowanie