• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

     • 1.09.2022

      1 września 2022 r. o godzinie 9.00 w auli Technikum nr 7, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

      W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście – przedstawiciele współpracujących ze szkołą firm oraz uczelni wyższych.

      Dyrektor szkoły Pani Agnieszka Borkowska – Gut serdecznie przywitała wszystkich przybyłych gości, nauczycieli, uczniów klas pierwszych i ich rodziców.

      W trakcie wystąpienia zaznaczyła, że rok 2023, to rok jubileuszowy, w którym przypada 150 – lecie istnienia technikum – najstarszej średniej szkoły technicznej w Polsce.

      Na prośbę Pani Dyrektor zgromadzeni uczcili minutą ciszy 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

      Podczas uroczystości głos zabrali p. Piotr Wakuła – Dyrektor Biura Koleje Mazowieckie, st. kapral Przemysław Łuszczki, ze Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej oraz major Krzysztof Dziurdzia Szef Wydziału Wojskowego Centrum Rekrutacji Warszawa – Ochota.

      Na zakończenie wystąpił przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Jakub Madejczyk, który w imieniu starszych kolegów ciepło przywitał uczniów klas pierwszych.

      Dźwięk dzwonka tradycyjnie rozpoczął nowy rok szkolny 2022/23

     • Godziny pracy sekretariatu

     • 2.09.2022

      Godziny pracy sekretariatu

       

      Sekretariat Technikum nr 7 przyjmuje interesantów

      od poniedziałku do piątku w godzinach:

      09:00 - 15:00

       

      Sekretariat Uczniowski Technikum nr 7 przyjmuje interesantów

      od poniedziałku do czwartku w godzinach:

      8:30 - 15:30

       

      Kontakt telefoniczny:

      Sekretariat - 885 523 574

      Sekretariat Uczniowski - 519 717 515

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • 22.08.2022

      godz. 9:00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w auli szkolnej dla uczniów klas pierwszych.

      godz. 10:00 - Spotkanie wszystkich uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych.

       

      Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2022/2023 serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na Mszę Św. w parafii NMP Królowej Świata przy ul. Opaczewskiej 20, 1 września 2022 r. o godz. 8.00

     • LICENCJA MASZYNISTY

     • 11.07.2022

      Zapraszamy wszystkich chętnych do składania wniosków zgłoszeniowych w kolejnej edycji kursu na licencję maszynisty.

      Informujemy, że licencja maszynisty stanowi dopiero pierwszy krok do zdobycia uprawnień pozwalających na kierowanie pojazdami kolejowymi. Kolejnym, jest zdobycie świadectwa maszynisty u wybranego przez siebie przewoźnika kolejowego.

      Na stronie umieszczono najważniejsze informacje organizacyjne dotyczące kursu, a także formularz zgłoszeniowy.

      https://www.skm.warszawa.pl/szkolenia/

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • 24.06.2022

      24 czerwca 2022r. odbyło się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w auli szkolnej. Pani Dyrektor Agnieszka Borkowska-Gut wręczyła wyróżnienia oraz Nagrody Dyrektora Szkoły dla najlepszych uczniów.

      Podczas uroczystości p. Zbigniew Chałas ( opiekun Koła Szachowego) dokonał koronacji na Króla i Królową Szachów. Królem został uczeń klasy 3oze - Jakub Janiszewski, zwycięzca rocznych, szkolnych rozgrywek szachowych. Ponieważ "królowa może być tylko jedna", została nią p. Dyrektor Agnieszka Borkowska-Gut.
      Na zakończenie uroczystości wyświetlony został film będący wspomnieniem minionego roku szkolnego.

     • Wakacje 2022

     • 24.06.2022

      Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

      Rok szkolny 2021/2022 właśnie dobiega końca. Był to czas intensywnej pracy, który obfitował w szereg nowych wyzwań.

      Uczniowie, dziękujemy Wam za wielki wysiłek i zaangażowanie w zgłębianie tajników wiedzy, w zdobywanie nowych umiejętności. Gratulujemy wyników w nauce oraz sukcesów wielkich i małych. Szczególne słowa uznania kierujemy do tych, którzy odnosili znaczące sukcesy w zawodach sportowych i różnorakich konkursach. Swoją wiedzą i postawą godnie reprezentowali Naszą Szkołę. Wszystkie te działania służyły wspólnemu dobru i zasługują na ogromne uznanie. Odnosiliście sukcesy w wielu dziedzinach, co oznacza, iż Wasz potencjał i możliwości są nieocenione. Jesteśmy przekonani, że w nowym roku szkolnym będziecie kontynuować swój rozwój. Uważnie  przeanalizujcie rezultaty swojej pracy. Cieszcie się z sukcesów i wyciągnijcie właściwe wnioski z porażek. Nadszedł czas zasłużonego wypoczynku, mamy nadzieję, że wykorzystacie go w pełni, by nabrać sił przed kolejnym rokiem szkolnym. Na wakacyjny czas życzymy Wam: słońca, radości i bezpiecznego wypoczynku, abyśmy wszyscy już we wrześniu spotkali się, by ,,czytać kolejne strony księgi zdarzeń". Jeszcze raz gratulujemy Wszystkim!

      Rodzice i Przyjaciele Szkoły, jesteście szczególną częścią społeczności szkolnej, której rolę trudno przecenić. Składamy podziękowania Państwu za wspieranie wszelkich działań szkoły na rzecz wszechstronnego rozwoju uczniów oraz za współpracę z Dyrekcją, Wychowawcami i Nauczycielami. Podziękowania za współpracę kierujemy także w stronę Rady Rodziców. Życzymy wszystkim Rodzicom wytrwałości i sukcesów w Państwa codziennej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

       

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Technikum nr 7

     • Spacerkiem po warszawskiej starówce

     • 23.06.2022

      W piękny, słoneczny czwartek 23 czerwca, klasa 3tk wybrała się na Stare Miasto, aby razem spędzić miłe chwile przed upragnionymi wakacjami. Na trasie spaceru uczniowie poznali krótką historię Warszawy i popularnych zabytków jej starówki. Chłodząc się kolorowymi gałkami lodów, podziwialiśmy kamienice na rynku Starego Miasta, Warszawską Syrenkę i Zamek Królewski. Po kilkugodzinnym spacerze, głodni i trochę zmęczeni posililiśmy się w znanej pizzerii.

      Opiekunowie: p.  Agnieszka Królak, p. Emilia Augustyn

     • Kierunek Góry Świętokrzyskie!

     • 20-22.06.2022

      Klasa 3ca miłym akcentem zakończyła ten rok szkolny, w dniach 20-22 wraz z wychowawczynią, Panią Emilią Augustyn i Panią Martą Kowalczyk, wybrała się w malownicze tereny województwa świętokrzyskiego. Uczniowie zwiedzili stolicę województwa - Kielce, spacerowali ulicą Sienkiewicza, alejami Parku Miejskiego, a na Rynku poznali historię miasta. Kolejną ciekawą atrakcją był Rezerwat Przyrody - Kadzielnia, dawny kamieniołom pełen licznych skamieniałości. Młodzież podziwiała Amfiteatr Kadzielnia,  miejsce największych imprez i koncertów w Kielcach. Kadzielnia robi wrażenie nie tylko na zewnątrz, ale również i wewnątrz. Wśród wapiennych skał ukryta jest niezwykła siatka jaskiń ukazująca bogactwo zjawisk krasowych, które mogliśmy chociaż w części podziwiać. Miasto zadziwiło nas pięknymi zabytkami, miłą atmosferą i wielością rozrywek.Kolejnym ważnym punktem wycieczki było wejście na Łysą Górę, szczyt o wysokości 594 m n.p.m. Na szczycie podziwialiśmy charakterystyczne dla Gór Świętokrzyskich, tzw. gołoborze, zwiedziliśmy również Klasztor na Świętym Krzyżu. Ciekawą lekcję historyczno-geograficzną odbyliśmy w Centrum Kulturowo Archeologicznym w Nowej Słupi, gdzie poznaliśmy historię starożytnego górnictwa i hutnictwa. W ruinach zamku w  Chęcinach odbyliśmy żywą lekcję historii, przenieśliśmy się w czasy panowania największych królów polskich. Z baszty widokowej podziwialiśmy piękną panoramą najstarszych gór w Polsce - Gór Świętokrzyskich. Przed snem spacerowaliśmy nad pięknym zalewem Chańcza. Widoki, miłe chwile pozostaną na długo w naszej pamięci.....Do kolejnej wycieczki

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • godz. 9.00 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w auli szkolnej dla uczniów klas pierwszych  oraz wyróżnionych i nagrodzonych uczniów klas starszych w auli szkolnej

      godz. 9.40 - Spotkanie wszystkich uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych

     • Wycieczka klasy 1tk do Muzeum Techniki

     • 22 czerwca 2022

      22 czerwca klasa 1tk brała udział w wycieczce do Muzeum Techniki. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z polską myślą techniczną.

      Opiekunowie p. Jolanta Arendarska i p. Małgorzata Aleksandrowska

     • Nagroda Burmistrza Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy

     • 21.06.2022

      21 czerwca 2022 roku w Młodzieżowym Domu Kultury miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród Burmistrza Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy dla najlepszych uczniów ochockich szkół. Miło nam poinformować, że wśród laureatów nagrody znalazł się tegoroczny absolwent naszej szkoły - Błażej Wiśniewski z klasy 4c.

      Gratulujemy i życzymy dalszych naukowych sukcesów!

     • Odwiedziny uczniów Szkoły Podstawowej nr 177

     • 13.06.2022

      13 czerwca 2022 r. odwiedzili nas ze swoimi nauczycielami uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 177 z ul. Szczęśliwickiej. Od p. Marii Pilich usłyszeli najpierw ciekawostki z historii "Kolejówki", a następnie z zainteresowaniem oglądali szkolne muzeum. Szczególnie podobały się im modele pociągów.

      Na zakończenie goście zostali obdarowani broszurkami o tematyce komunikacyjnej i słodyczami. Ich nauczyciele już pytają o możliwość kolejnej wizyty.

     • Wycieczka klas 3w, 3g i 3oze

     • 13-15.06.2022

      W dniach 13-15 czerwca uczniowie naszej szkoły z klas 3w, 3g oraz 3oze udali się na trzydniową wycieczkę na południe Polski. 

      Pierwszego dnia wraz z przewodnikiem odwiedziliśmy Rynek w Krakowie, przeszliśmy trasą Królewską kończąc spacer na Wawelu.

       

      W kolejnym dniu zwiedzanie rozpoczęliśmy od niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Tam uczniowie poznali tragiczne losy, jakie spotkały wielu ludzi w czasie II wojny światowej. Pozostając w zadumie tego dnia udaliśmy się jeszcze do Wadowic, gdzie urodził się Jan Paweł II. Zapoznaliśmy się wnikliwie z historią tego wielkiego Polaka odwiedzając Muzeum Jana Pawła II.
       

      W ostatnim dniu w ramach rozrywki całą grupą udaliśmy się do Energylandii, gdzie mogliśmy skorzystać z największych rollercoasterów w Europie. W czasie wyjazdu uczniowie mieli okazję nie tylko odpocząć od obowiązków szkolnych, ale również otrzymali sporą dawkę wiedzy, która jak się okazało pozostała w głowach młodych ludzi.

      Opiekunami uczniów byli Pan Kacper Hawryluk oraz Pani Małgorzata Niedzieska.

     • Uroczystość na Cmentarzu Powązkowskim

     • 14.06.2022

      14 czerwca 2022 r. szkolny poczet sztandarowy (opiekun p. Maria Pilich)

      i uczniowie klasy 3 tk (opiekun p. Agnieszka Królak) wzięli udział w

      uroczystości na Cmentarzu Powązkowskim  z okazji 177. rocznicy

      uruchomienia  Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Pierwszym punktem

      programu było oficjalne spotkanie przy grobie inżyniera Stanisława

      Wysockiego – jej projektanta i budowniczego. Były przemówienia,

      zostały złożone kwiaty, zapłonęły znicze.

       

      Następnie ze zniczami odwiedzono groby ponad 20 osób – zasłużonych

      dyrektorów, nauczycieli i wychowanków naszej szkoły m. in. bardzo

      lubianego przez uczniów dyrektora (1915-1929) Wacława Gniazdowskiego i

      dyrektora (1945–1965) Aleksandra Uzarowicza, dzięki któremu po II

      wojnie światowej szkoła rozpoczęła zajęcia już w marcu 1945 r.

      jako pierwsza w lewobrzeżnej Warszawie.

       

      Organizatorami uroczystości byli Fundacja Grupy PKP i Polskie

      Stowarzyszenie Miłośników Kolei, a spacer cmentarnymi alejkami

      prowadził p. Marek Moczulski , znawca historii kolei i zasłużonych

      kolejarzy, absolwent Technikum Kolejowego z 1970 r. Trasa spaceru

      nawiązywała do zbliżającej się 150. rocznicy istnienia  naszej

      „Kolejówki”.

     • Wycieczka klasy 2s do Muzeum Narodowego w Warszawie

     • 14.06.2022

      14 czerwca klasa 2s wybrała się z wychowawczynią p. Martą Kowalczyk i opiekunką p. Svitlaną Różańską do Muzeum Narodowego w Warszawie. Tam poszukiwali matematyki w malarstwie i rzeźbiarstwie. Możecie być zdziwieni, ale obrazy i rzeźby często są inspirowane regułami matematycznymi. Świadczy to o interdyscyplinarności matematyki.

      Samą nauką człowiek nie żyje, więc 2s drugą część wycieczki spędziła na trampolinach, świetnie się bawiąc.

     • Wycieczka klas 2eg i 3eg do Piły i Szczecina

     • 9-10.06.2022

      W dniach 9-10 czerwca 2022r. odbyła się wycieczka klas 2eg i 3eg do Piły i Szczecina. Uczniowie mieli okazję zwiedzić nastawnię dysponującą stacji Piła Główna, poobserwować bieżącą pracę dyżurnych ruchu i zwrotniczego, a nawet zapowiedzieć konkretne pociągi.
       

      Następnego dnia była możliwość zwiedzania Sekcji Utrzymania Taboru spółki POLREGIO S.A. i Izby Historii Kolei na Pomorzu Zachodnim. Dzięki uprzejmości pracowników Zachodniopomorskiego Oddziału POLREGIO S.A. uczniowie zwiedzili wagon motorowy SN-61, odbyli wirtualną podróż na symulatorze jednostki Impuls1, a także otrzymali drobne pamiątki.

      Opiekunowie: p. Paulina Patoka-Wieteska, p. Mateusz Częstochowski

     • Wycieczka do Muzeum Życia w PRL

     • 13.06.2022

      13 czerwca klasa 2eg wzięła udział w wycieczce do Muzeum Życia w PRL. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ówczesną rzeczywistością.

      Opiekunowie: p. Renata Kędziora i p. Małgorzata Aleksandrowska