• ,,Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy"

     • Drodzy Maturzyści,

      nadeszła chwila rozstania, czas refleksji, wspomnień i podsumowań. Dotarliście do mety ważnego etapu w Waszym życiu, jednak do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć znowu dalej. Sięgajcie po nowe doświadczenia, czerpcie z nich wskazówki i przestrogi. Osiągajcie sukcesy, pokonując wszelkie przeszkody, nie zatrzymujcie się nigdy.

      Dziękujemy za cztery lata spędzone w murach naszej szkoły, dziękujemy za radość i młodość, które wnieśliście.

      Życzymy Wam dojrzałych i odpowiedzialnych wyborów. Pamiętajcie, dojrzałość wymaga odpowiedzialności.

       

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

       

      Przekazujemy Wam garść wspomnień ,,Szczęśliwej drogi, już czas"

       

      https://fb.watch/5afB_JqfKx/

       

      Przygotowanie filmu:  Marta Kowalczyk, Karolina Kozak

       

      Tekst: Emilia Augustyn

     • 22 kwietnia - "Przywróćmy naszą planetę"

     • Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

     • Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 do Internatu Koedukacyjnego ZSG w Warszawie

     • INTERNAT KOEDUKACYJNY ZSG

      INTERNAT ZESPOŁU SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH IM. PROF. E. PIJANOWSKIEGO W WARSZAWIE przy ul. POZNAŃSKIEJ 6/8, to placówka opiekuńczo – wychowawcza znajdująca się w centrum Warszawy dla uczniów i uczennic warszawskich szkół średnich. Od ponad 55 lat pracy mamy przyjemność zapewniać młodzieży różnych typów szkół średnich m.in. licea, technika oraz szkoły branżowe – bezpieczne i dogodne warunki do nauki. Jesteśmy kojarzeni z doskonałą infrastrukturą (mamy 66 miejsc w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych) oraz rodzinną atmosferą. Internat jest placówką bardzo dobrze wyposażoną  w nowoczesny sprzęt i urządzenia, w każdym pokoju wychowankowie mają dostęp do bezprzewodowego internetu. Dysponujemy w pełni wyposażoną siłownią, salą gimnastyczną oraz boiskiem sportowym. Mamy do dyspozycji pokoje cichej nauki, nowoczesną kuchnię oraz pralnię. Zadbaliśmy też o doskonale wyposażoną bibliotekę, która liczy ponad 4000 woluminów. Jesteśmy znani z bezkonkurencyjnych cen za zakwaterowanie: 185 - zł/miesięcznie oraz 17 - zł/ dzienna stawka żywieniowa, na którą składają się 3 pełne posiłki (śniadanie i kolacja wydawane są w formie "bufetu szwedzkiego"). Do mocnych stron Internatu ZSG należy szeroka gama kół zainteresowań. Zapewniamy całodobową opiekę, wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Działamy przez cały rok szkolny!   

      O PRZYJĘCIU DO INTERNATU ZSG DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

      Sekretariat Internatu ZSG jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 – 14:00,  internat.zsg@admzsg.edu.pl, tel: 22 628 90 33, 510 051 937, 696 181 539

      ZAŁĄCZNIKI/LINKI:

      https://zsg.edu.pl/index.php/praca-szkoly/wydarzenia/rekrutacja/743-internat-zsg-z-pasja

      https://www.facebook.com/internatPoznanska

      https://www.youtube.com/watch?v=HhJJokpBToU&t=12s

     • Spis powszechny

     • Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat. Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna i bezpieczna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie i nie musimy kontaktować się z rachmistrzem. Aplikacja spisowa NSP 2021 jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/

      Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, powinny zgłosić się do Urzędu Gminy w miejscu zamieszkania. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko komputerowe z dostępem do sieci internetowej. W Urzędzie Dzielnicy Ochota przy ul. Grójeckiej 17A  przygotowano stanowisko komputerowe do samospisu. Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza. Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.

      Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

     • II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Kolejowej

     • Zapraszamy naszych uczniów do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Kolejowej pn. „Europa Pełną Parą 2021” organizowanym przez Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei razem ze "Stacją Muzeum" stworzonym dla pasjonatów kolei i uczniów kształcących się na kierunkach związanych z branżą kolejową. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny. Zapraszamy do udziału - formularz zgłoszeniowy: https://kolejnaciebie.pl/karta-zgloszeniowa-okwk-2021/.

      Konkurs pomaga przyswoić wiedzę z zakresu przedmiotów kolejowych i przekaże Ci cenną wiedzę potrzebną na egzaminach zawodowych. Materiały konkursowe przygotowują pracownicy kolei i dydaktycy, a udział w konkursie, oprócz wiedzy daje możliwość zdobycia certyfikatów, które pozwalają na zwiększenie konkurencyjności przyszłego absolwenta na rynku pracy.

      Konkurs pomaga uczniom przyswoić wiedzę z zakresu przedmiotów kolejowych i wspiera przygotowanie do egzaminów zawodowych. Wyróżnimy 5 najzdolniejszych uczniów ze szkół z całej Polski!

     • Programowanie nie jest trudne!

     • Chcesz nauczyć się programowania, bądź spróbować czegoś nowego? Zajęcia Stowarzyszenia Edukacja dla Rozwoju Kolei pomogą Ci zrealizować ten cel.

      Podczas bezpłatnych zajęć:

      - Nauczysz się tworzyć programy na androida (na telefon) oraz gry komputerowe w języku Java lub Python,

      - Zdobędziesz kompetencje, dzięki którym można bardziej profesjonalnie zaprezentować przed przyszłym pracodawcą.

      W języku Java został napisany m.in. Minecraft albo Gmail. Zdobytą wiedzę wykorzystasz do stworzenia swojego własnego programu lub gry komputerowej, oczywiście pod czujnym okiem instruktora, który chętnie pomoże Ci w razie problemów.

      Zapisz się i dołącz do grupy: https://forms.gle/FX3pKqoHk4BYKdXG6

      Zajęcia odbędą się zdalnie na platformie Teams, po południu - po zajęciach lekcyjnych.

      Czekamy na Ciebie!

     • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

     • Zachęcamy do wysłuchania koncertu „Młodzi Niezłomnym” w poniedziałek, 1 marca o godz. 20:05 w Programie I Polskiego Radia.

      Widowisko można obejrzeć na profilu MEiN na Facebooku

      https://www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki/

      oraz w serwisie You Tube

      https://www.youtube.com/watch?v=qOYQlsjb3P0&feature=youtu.be.

      Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem. Oprawę artystyczną widowiska zapewnił zespół SOUL Sanok.

      Koncert „Młodzi Niezłomnym” to jedna z form uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz oddania hołdu tym, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

     • Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych

     • Celem projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” jest wzrost efektywności i skuteczności w zakresie kształcenia zawodowego tak, aby odpowiadało ono na potrzeby zmieniającego się rynku pracy. W latach 2020/2021 stypendium otrzyma kolejnych 518 uczniów o wysokości około 5000 zł. Rok rocznie nasi uczniowie znajdują się w gronie najlepszych. W tym roku miło nam pogratulować naszemu uczniowi z klasy drugiej mechatronicznej Mateuszowi Szubie znalezienia się w gronie stypendystów.

     • 10 lutego 2021 r.

     • W 81. rocznicę pierwszej masowej wywózki Polaków w głąb Związku Sowieckiego pod pomnikiem-głazem przy Rondzie Zesłańców Syberyjskich odbyła się kameralna dzielnicowa uroczystość. Z powodów epidemicznych nie uczestniczył w niej szkolny poczet sztandarowy. Nie zabrakło jednak dowodu, że pamiętamy.

       

     • Kolej na bezpieczeństwo!

     • Serdecznie zapraszamy całą Społeczność Szkolną na Galę Finałową międzyszkolnego Konkursu Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego w czwartek 11.02. o godz. 16:00.

      Poznaj pomysły rówieśników na temat innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa kolejowego - podczas spotkania swoje pomysły zaprezentuje 9 finalistów - 3 osoby z Technikum nr 7 w Warszawie oraz 6 osób z Zespołu Szkół w Małaszewiczach.

      Gala odbędzie się w formie zdalnej poprzez platformę MS Teams:

      https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3a1eb557ff7c6a4c91b1767f742fed830a%40thread.tacv2/1612862592911?context=%7b%22Tid%22%3a%22149c2083-3212-4475-982a-6b06f8a0c480%22%2c%22Oid%22%3a%224ebcf41e-fa70-4edd-9ded-de82e274358a%22%7d

      W takcie tego spotkania poznamy laureatów, których pomysły nagrodzi Komisja Konkursowa złożona z ekspertów transportu i kolei. Będzie również możliwość udziału w ankiecie i wyboru najlepszego pomysłu w głosowaniu Nagrody Publiczności. Zachęcamy Społeczność szkoły do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

      Optymalizacja technologii, podniesienie jakości czy projektowanie z myślą o bezpieczeństwie to wyzwania kolei XXI wieku, których świadomi, kształcimy uczniów pokazują najnowocześniejsze rozwiązania oraz angażujemy się w udział w konkursach i innych przedsięwzięciach promujących rozwój myśli technicznej wśród młodzieży.

      Zapraszamy do udziału!

      Opiekunem Szkolnego Koła Kolejowego jest p. Jolanta Arendarska