• Na trasie do finału!

     • 11 lutego, czyli za niecałe dwa tygodnie odbędzie się finał międzyszkolnego konkursu Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego. Do rozgrywek finałowych zakwalifikowały się 3 osoby z naszej szkoły - trzecie miejsce na podium I Etapu zdobył Dominik Półtorak, a kolejne lokaty zajęli Michał Kubrak i Maksymilian Borek. Choć ta wygrana to dopiero początek, już dziś serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach w finale.

      Rywalizacja finałowa to merytoryczne spotkanie młodych innowatorów techniki z dwóch szkół - Technikum nr 7 im. inż. Stanisława Wysockiego oraz Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Małaszewiczach. Nowatorskie pomysły na bezpieczniejszą kolej będzie oceniać komisja konkursowa złożona z kolejowych ekspertów Stowarzyszenia Edukacja dla Rozwoju Kolei oraz przedstawiciele obu jednostek edukacyjnych. Zachęcamy społeczność szkoły do czynnego udziału w wydarzeniu - w ocenianie zgłoszonych wynalazków włączyć się może każdy z nas za pośrednictwem ankiety udostępnionej podczas finału. Wyniki badania opinii pozwolą wyłonić zdobywcę Nagrody Publiczności. Mamy nadzieję, że konkurs przypomni jak właściwy poziom bezpieczeństwa jest istotny dla transportu szynowego, a także rozwinie inżynierski zapał wśród młodzieży i obudzi interesujące dyskusje podczas wydarzenia oraz w szkolnych kuluarach. Warto dodać, że o bezpieczeństwie w naszej szkole mówi się od lat na zajęciach Kolejowego Koła Naukowego, dlatego nikogo nie powinno już dziwić, że aktywnie działamy i łączymy siły z innymi organizacjami, by jeszcze szerzej włączać się w misję szerzenia wiedzy o bezpieczeństwie na szynach.

      Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Edukacja dla Rozwoju Kolei: https://kolejnaciebie.pl/podsumowanie-i-etapu-konkursu/

     • Konsultacje

     • Maturzysto skorzystaj z konsultacji stacjonarnych w szkole!

      Zgłoś się do swojego nauczyciela przedmiotu przez Librusa.

     • Psychologiczne Centrum Wsparcia

     • Powyżej znajdują się informacje dotyczące Psychologicznego Centrum Wsparcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Przy telefonach dyżurują psycholodzy, psychoterapeuci i pedagodzy z czterech specjalistycznych poradni psychologiczno-pedagogicznych.

     • I edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego „Łap Chwilę”

     • Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do udziału w I edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego „Łap Chwilę” pod hasłem „Z perspektywy przechodnia”. Uczestnik może złożyć pracę na konkurs w dwóch kategoriach.

      I. Literackiej:

      1. poezja - maksymalnie dwa utwory poetyckie (wiersze, fraszki, teksty piosenek itp.);

      2. jeden krótki utwór literacki (opowiadanie, pamiętnik itp.) eseistyka i publicystyka (reportaż, esej itp.) do 3 stron A4 maszynopisu

       

      II. Fotograficznej:

      samodzielnie wykonane zdjęcie w formie odbitki o formacie 13×18 cm. Technika wykonania zdjęcia jest dowolna, lecz zachęcamy do korzystania z aparatu w telefonie.

       

      Szczegóły, regulamin, karta zgłoszenia uczestnika są dostępne są u pani Pauliny Kosteckiej i pani Pauliny Patoki. Prosimy zgłaszać się bezpośrednio do wymienionych nauczycielek najpóźniej do 14 lutego 2021 roku.

     • Podziękowanie za udział w III edycji Akcji „Razem na Święta”

     • Ponad 12 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. 

      „Razem na Święta” to akcja, w której zachęca się uczniów do niesienia pomocy innym. Powyżej podziękowanie za udział Technikum nr 7 w III edycji wydarzenia.

     • Plan lekcji od 18.01.2021

     • Od 18.01.2021 (poniedziałek) obowiązuje nowy plan lekcji. Znajduje się on w zakładce Uczniowie i Rodzice: plan lekcji.

      Zajęcia stacjonarne z wybranych przedmiotów na terenie szkoły mają klasy: 2ca, 2cb, 3c i 3p.

      Szczegółowe informacje zostaną przekazane przez Librusa.

     • Jak powstaje szkolny mini satelita?

     • Jesteśmy drużyną "3ST7", złożoną z uczniów Technikum nr 7. W tym roku szkolnym postanowiliśmy wziąć udział w konkursie CanSat.

      Zastanawia was, co to jest CanSat ?

      CanSat to konkurs, w ramach którego uczniowie samodzielnie konstruują mini satelity i wykorzystują je do prowadzenia zaplanowanych przez siebie badań naukowych. Jego inicjatorem jest Europejska Agencja Kosmiczna (ang. European Space Agency, ESA). Działania konkursowe na terenie Polski koordynuje Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska.

      Nasza drużyna pokonała już trzy etapy konkursu i obecnie jest jedną z 20 polskich drużyn, które  nadal uczestniczą w projekcie. Jednak nie chcielibyśmy na tym poprzestać. Walczymy i mamy nadzieję na jak najlepsze wyniki podczas polskiego finału konkursu oraz zakwalifikowanie się do finałów międzynarodowych.

      Realizując swój projekt wykorzystujemy doświadczenie, jakie nasza drużyna zdobyła podczas realizacji innych projektów (zarówno szkolnych, jak i poza szkolnych), m.in. European Astro Pi – Misja laboratorium kosmiczne, misje balonowe, Liga Robotów Mini Sumo.

      Sam pomysł na misję oraz pierwsze prace projektowe miały miejsce jeszcze podczas wakacji.

      Wszystkich zainteresowanych śledzeniem naszych dokonań zapraszamy do mediów społecznościowych, gdzie można również zadawać nam pytania.

      Korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim osobom, które wspierają nas przy realizacji projektu CanSat, a szczególnie przedstawicielom firmy SIM FACTOR – głównego sponsora naszego zespołu. 

      Naszą stronę na Facebooku znajdziecie pod linkiem:

       https://www.facebook.com/SurfaceScanSystemT7

     • Wesołych Świąt

     • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Współpracownikom Szkoły, by tegoroczne Święta upłynęły w spokojnej i rodzinnej atmosferze, pełnej ciepła, zrozumienia oraz radości, aby dodały sił. Niech będą one czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

      Życzymy także wszystkiego dobrego w zbliżającym się Nowym Roku, aby dał on szansę zrealizowania planów osobistych i zawodowych, aby był lepszy od obecnego.

      Dyrekcja Technikum nr 7

     • Życzenia od wolontariuszy T7

     • W roku 1998 Jan Paweł II powiedział, że „Bóg narodził się dla nas”.

      Kochani z tej okazji wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami pragną życzyć Wam i Waszym rodzinom: siły, która daje moc do pokonywania przeciwności, nadziei, że się uda mimo napotykanych trudności i miłości do siebie nawzajem.

      Coraggio

      Nie bój się - zaufaj

      #razemnaswieta

     • #razemnaswieta

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      zbliżają się najważniejsze dla Nas, Święta Bożego Narodzenia. Są one jednak w tym roku wyjątkowe ze względu na obecną sytuację epidemiczną w naszym kraju i na całym świecie. I choć nie możemy spotkać się bezpośrednio to o Was pamiętamy. Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku - Samorząd Uczniowski.

      Film do obejrzenia - https://fb.watch/2wcEfbOwup/

      Jeśli film spodobał się Wam, prosimy o udostępnianie go dalej z hashtagami: #T7 #technikumnr7 #T7warszawa #razemnaswieta

      Przygotowanie i realizacja: Samorząd Uczniowski i Zespół ds. promocji szkoły

     • Uwaga Konkurs!

     • Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do udziału w międzyszkolnym Konkursie Ambasadorzy Bezpieczeństwa Kolejowego stworzonym dla pasjonatów kolei i uczniów chcących poszerzyć swoją wiedzę związaną z bezpieczeństwem w transporcie kolejowym.

      Zapisz się na stronie internetowej https://kolejnaciebie.pl/konkurs-ambasadorzy.../ i weź udział w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei i Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Małaszewiczach. Po przesłaniu formularza zaprosimy Cię na zdalne spotkanie organizacyjne - specjaliści kolejnictwa przedstawią problematykę konkursu i przekażą szczegółowe zagadnienia konkursowe. Dołącz do Ambasadorów Bezpieczeństwa Kolejowego!

     • Film prezentujący finał XVII edycji Dzielnicowego Święta Wolontariusza "Wolontariat z Ochotą”

     • Z wielką radością prezentujemy film będący podsumowaniem tegorocznej - XVII edycji Dzielnicowego Święta Wolontariusza „Wolontariat z Ochotą”. Zapraszamy na kilkadziesiąt minut spędzonych w otoczeniu dobra, pięknych i bezinteresownych gestów ochockich wolontariuszy, słów uznania Zarządu Dzielnicy, wyjątkowej muzyki w wykonaniu Wokalnej Grupy Reprezentacyjnej MDK „Ochota”.

      Wśród laureatów znaleźli się uczniowie Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. S. Wysockiego d."Kolejówka": Jakub Pacześniak uczeń klasy 3c oraz Magdalena Górecka uczennica klasy 2g (34 minuta filmu).

      Serdecznie gratulujemy. Jesteśmy z Was bardzo dumni.

      Zapraszamy do obejrzenia filmu

      https://www.youtube.com/watch?v=5qRN0CUOaOI

     • Informacja

     • W dn. 24 grudnia 2020 r. szkoła zamknięta.


      Pracownicy administracji i obsługi odbierają dzień wolny za dzień świąteczny, który przypada w sobotę 26 grudnia 2020 r.

     • Stypendia Ministra Edukacji i Nauki oraz Prezesa Rady Ministrów

     • W 2020 r. 550 uczniów otrzymało stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2019/2020. W ubiegłym roku takie wsparcie otrzymało 389 stypendystów. Wzrosła także liczba uczniów, którzy zostali uhonorowani stypendium Prezesa Rady Ministrów. Na rok szkolny 2020/2021 przyznano je 7 092 osobom. W poprzednim roku szkolnym było ich 3 708.

      Naszymi stypendystami są: Piotr Borowy z klasy 2k oraz Mateusz Szuba z klasy 2ma. Serdecznie gratulujemy stypendystom.

     • Dzień Wolontariusza

     • 5 grudnia to Światowy Dzień Wolontariusza.

      Wolontariusze Technikum nr 7 czynnie włączają się w upamiętnienie tego dnia. 

     • 45. Olimpiada Języka Angielskiego

     • Z dumą ogłaszamy, że do etapu okręgowego 45. Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego pod hasłem: "Lepsza znajomość języków obcych jednym z głównych warunków zbliżenia między narodami" zakwalifikowali się:

      1. Jakub Berliński klasa 2 ca

      2. Norbert Jaworski klasa 2 ca

      3. Dominik Skalski klasa 4c

      Serdecznie gratulujemy!

      Dziękujemy również wszystkim uczestnikom i gratulujemy podjęcia wyzwania.

      Organizacja etapu szkolnego p. Paulina Patoka

     • 25 listopada - Dzień Kolejarza.

     • W roku 1981 Dniem Kolejarza ustanowiono dzień św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki polskich kolejarzy. Z tego powodu 25 listopada 2020 r.  Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza na otwarcie wystawy czasowej „Kolej na relaks. Sport i turystyka w życiu kolejarzy".

      https://www.muzeumsportu.waw.pl/wystawy/wystawy-czasowe/1001-wystawa-kolej-na-relaks-sport-i-turystyka-w-zyciu-kolejarzy

      Muzeum w październiku br otrzymało w darze do swoich zbiorów zdjęcia, puchary, medale, plakaty, proporczyki i okolicznościowe znaczki dokumentujące imprezy turystyczne i zawody sportowe związane (poprzez organizację lub aktywne uczestnictwo) z uczniami Technikum Kolejowego oraz znanymi absolwentami takimi jak lekkoatleci Marian Woronin i Zenon Nowosz.

      Mamy nadzieję, że część z tych pamiątek znalazła się na wystawie.