• Start rekrutacji do XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

     •  

      Drodzy Uczniowie, 

      każdego roku z okazji dnia dziecka Sejm RP organizuje sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, przez jeden dzień młodzież ma szansę zasiąść w ławach sejmowych i wziąć udział w posiedzeniu. Tegoroczna rekrutacja na to wydarzenie już ruszyła - więcej szczegółów można znaleźć pod adresem: https://liblink.pl/JEBsNunclf 

      Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji.

     • „Poznaj swojego pracodawcę”

     • Klasa 3ma oraz 3eg w dniach 26-27 stycznia 2022 r. odwiedziły Centrum Wystawiennicze EXPOXXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego podczas Targów  ELEKTROTECHNIKA

      Uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty uczestniczyli w warsztatach technicznych dla młodzieży pod nazwą „Poznaj swojego pracodawcę”. Na obszarze wystawowym, wydzielona została strefa edukacyjna w ramach Strefy Teletechniki.  Każdy uczeń otrzymał świadectwo ukończenia szkolenia.

      Na stanowiskach pokazowych uczniowie wykonywali zadania praktyczne oraz zostały im zaprezentowane nowe technologie i „dobre praktyki zawodowe” w dziedzinie teletechniki.  Przygotowane stanowiska dotyczyły zagadnień;
      * Złącz na kable LAN i koncentryczne TV - instalacje teletechniczne zarabianie złącz i podstawowe praktyki
      * Spawanie światłowodów - teoria i praktyka
      * Monitoring CCTV IP i Hybrydowy - teoria i praktyka

      Ćwiczenia prowadzone były przez ekspertów Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej oraz  Stowarzyszenia Teletechników Polskich XXI

      Uczniowie uczestniczyli również w pozostałej części Targów ELEKTROTECHNIKA oraz Targów ŚWIATŁO i Targów AUTOMATICON. Uczestnictwo szkół było bezpłatne.

      Opiekunowie Jolanta Arendarska i Ireneusz Filip.

     • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym

     • Dnia 01.03.2022 r. w naszej szkole odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

      W biegu na dystansie 1963m wzięło udział 31 uczniów oraz nauczyciel wychowania fizycznego pan Kacper Hawryluk. Najszybszy na trasie okazał się uczeń klasy 3w Tymon Misztal, a tuż za nim uplasował się Rafał Skrzydlewski z klasy 1oze. Trzecie miejsce zajął Nikodem Papież z klasy 3t. Wśród uczennic najszybsza była Oliwia Kołodziej z klasy 3w.

      Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe.

      Wszystkim biegaczom dziękujemy za udział.

     • Dzień Żołnierzy Wyklętych

     • 1 marca to Dzień Żołnierzy Wyklętych, z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia, pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej, na którą przybyli przedstawiciele władz oświatowych dzielnicy Ochota i młodzież ochockich szkół.

      Po krótkiej refleksji historycznej wygłoszonej przez pana burmistrza Grzegorza Wysockiego, kontekst historyczny i realia życia żołnierzy wyklętych zaprezentował p. Stanisław Płużański, autor książki pt. "Mróz, głód i wszy. Życie codzienne wyklętych", poświęconej tej tematyce.

      Tę ciekawą lekcję historii zakończył pokaz filmu, opowiadający o losach wybranych bohaterów.

     • 1 Marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • Pamiętamy o tych, którzy po II wojnie nie chcieli zaakceptować systemu władzy komunistycznej oraz zależności od Moskwy. Podjęli nierówną walkę z władzą ludową, przez propagandę komunistyczną nazywani zdrajcami, nękani przez aparat bezpieczeństwa. Nigdy się jednak Wyklęci, Niezłomni, nie poddawali. Pilecki, Siedzikówna, Fieldorf, Łupaszka, Rój, Anoda i wielu innych bohaterów, którzy wydani na próbę przetrwali ją wytrwale, dziś zasługują na godne miejsce w naszej pamięci! Żołnierze Wyklęci! Żołnierze Niezłomni!

       

      Zaszumiałaś, Polsko, biało - czerwonymi skrzydłami

      Dumnym orłem zawisłaś tam, hen, pod obłokami.

      Pieśń żołnierką, co czyn Twych bohaterów sławi,

      Odbiła się echem od morza aż do Tater grani.

      Co za siła jest w Tobie, Polsko,

      Ojczyzno moja,

      Że wciąż uparcie i dumnie powstajesz z swych kolan

      Niejedną bolesną i krwawą naznaczona blizną.

      Gwiaździstym diamentem w popiołach jaśniejesz, Ojczyzno.

      Bóg, Honor, Ojczyzna - te słowa święte, sprawę świętą

      W sercu wyryte miała Armia, nazwana Wyklętą.

      Tej świętości w kolebce uczyli ich ojcowie,

      Z matki mlekiem wyssali pacierz w polskiej mowie.

     • # Fundacja Ziemia i My

     • W dniu 18.02.2022 nasi uczniowie Michał Hoinca i Mateusz Szuba z klasy 3ma zrealizowali szkolenie w firmie FANUC POLSKA, które było nagrodą w konkursie organizowanym przez Fundację ZIEMIA I MY.

      Gratulujemy.

     • Konkurs Bożonarodzeniowy

     • 27 stycznia 2022 r. w Technikum nr 7 odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Diecezjalnym Konkursie wiedzy o Tradycjach Bożonarodzeniowych w kulturze polskiej, literaturze i sztuce. Konkurs składał się z dwóch etapów. Wzięła w nim udział młodzież z czterech szkół.1 miejsce zajął uczeń naszej szkoły Maciej Goszczyński, 2 miejsce Natalia Kultys, a 3 miejsce Olivia Kołodziejska.

      Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

      Dziękujemy Urzędowi do Spraw Kombatantów za pomoc w przygotowaniu nagród.

      Szkolni organizatorzy konkursu: ks. Daniel Szafarz, p. Paulina Kostecka, p. Emilia Augustyn

     • „Wszechmocni w sieci" w Teatrze Kamienica

     • 18 stycznia 2022 roku, Dyrekcja Technikum nr 7 wzięła udział w specjalnym pokazie spektaklu „Wszechmocni w sieci" w Teatrze Kamienica. Spektakl porusza bardzo aktualną tematykę - agresji w Internecie. Przedstawienie podejmuje problem cyberprzemocy i poprzez sztukę stara się zapobiegać temu zjawisku. Po spektaklu odbyła się debata pt. „Rola teatru w kształtowaniu osobowości młodego człowieka”, podczas której rozmawiano o wpływie teatru na młodych ludzi. Wzięli w niej udział zarówno przedstawiciele świata artystycznego, jak i oświaty.

     • Tropem Wilczym

     • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym – zachęcamy do udziału.

      Bieg odbędzie się w naszej szkole dnia 01.03.

      Zapisy w pokoju nauczycieli wf.

     • Dwóch uczniów Technikum nr 7 z nagrodami Prezesa Rady Ministrów!

     • W gronie najlepszych uczniów z całej Polski i wyróżnionych stypendiami znaleźli się uczniowie naszej szkoły Maciej Bober z klasy 4k oraz Maciej Ulinowicz z klasy 3 ma, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz najwyższą średnią ocen w szkole. Uczniowie odebrali dyplomy z rąk Pani Dyrektor, Agnieszki Borkowskiej- Gut.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG)

     • Uczniowie
      Hoinca Michał, Linek Krystian, Stypka Jakub, Szuba Mateusz, Kruczyk Konrad, Wiśniewski Błażej, Ostrowski Michał, Sufczyński Paweł, Kowalczyk Adrian, Krzemiński Jakub, Mazur Szymon, Ulinowicz Maciej, Kosicki Bartosz, Pacześniak Jakub, Strzelczyk Eryk, Brzeźkiewicz Mateusz, Malec Grzegorz, Penkul Jakub, Prokop Arkadiusz ukończyli właśnie I etap Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG).

      Nasi uczniowie pomimo, iż na co dzień uczą się zupełnie innej branży postanowili rozwinąć swoje kompetencje w zakresie zarządzania finansami i umiejętności obrotem akcjami.
      Każdy zespół na start dostaje wirtualnie 20000 zł do obrotu na giełdzie. Oczywiście jest to symulacja giełdy, ale oparta na rzeczywistych notowaniach giełdowych.
      Gratulacje odwagi i chęci. Z niecierpliwością czekamy na drugi etap...

      Projekt edukacyjny obejmuje cały kraj, a w tej edycji bierze udział aż 5080 zespołów.

      Osoby, które chciałyby wziąć w przyszłym roku informacje znajdą pod linkiem https://www.gpw.pl/sigg

      Koordynator p. Anna Imiołek