• Spotkanie z panem Markiem Moczulskim

     • 11.05.2022

      11.05.2022 r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek uczniowie klasy 1tk mieli okazję spotkać się i porozmawiać z autorem książek i folderów o tematyce kolejowej p. Markiem Moczulskim, absolwentem „Kolejówki”.  Opowiadał on o swoich wydawnictwach i zainteresowaniach m. in. osobami zasłużonymi dla rozwoju kolei w Polsce. Uczestnicy spotkania zostali przez autora obdarowani kalendarzykami i zakładkami z postacią patrona naszej szkoły inż. Stanisława Wysockiego.

      Organizatorem spotkania była p. Maria Pilich.

     • JUBILEUSZOWE REFLEKSJE

     • 14.05.2022

      JUBILEUSZOWE REFLEKSJE

       

      z okazji 150-lecia warszawskiej „KOLEJÓWKI”

      na spacer alejkami Starych Powązek

      szlakiem grobów nauczycieli i wychowanków szkoły

      zaprasza jej absolwent

      MAREK MOCZULSKI

      (trakcja elektryczna, 1970 rok)

       

      Zbiórka: Stare Powązki, brama św. Honoraty; 14 maja 2022, godzina 11.00. Spacer potrwa ponad dwie godziny.

       

      Na chwilę refleksji, modlitewnej zadumy zatrzymamy się przy grobach m.in.: inżyniera Stanisława WYSOCKIEGO (1805-1868), projektanta i budowniczego Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, od września 1998 roku patrona szkoły; kompozytora Zygmunta NOSKOWSKIEGO (1846-1909); pioniera krajoznawstwa Aleksandra JANOWSKIEGO (1866-1944); językoznawcy Stanisława SZOBERA (1879-1938); zapaśnika Władysława PYTLASIŃSKIEGO (1863-1933); kilku dyrektorów szkoły, jej nauczycieli i uczniów.

     • Wycieczka klasy 1tk do STACJI MUZEUM

     • 5.04.2022

      W kwietniu klasa 1tk odwiedziła STACJĘ MUZEUM – muzeum kolejnictwa na Dworcu Głównym w Warszawie.  Nie dla wszystkich to były nieznane tematy. Po Muzeum kolegów oprowadził Dominik Szurgot. Dominik wykazał się bardzo dużą znajomością taboru, urządzeń i historii kolei.

      Ciekawostką była ekspozycja czasowa „Satyry kolejowe” autorstwa ks. Janusza Grygiera (z Mostówki). To było bardzo udane wyjście.

      Zdjęcia Szymon Trojanowski i Jolanta Arendarska.

      Opiekunami byli: Małgorzata Niedzieska i wychowawca – Jolanta Arendarska

     • Powodzenia podczas egzaminów maturalnych!

     • 4.05.2022

      Trzeciego maja, oprócz obchodów rocznicy uchwalenia konstytucji, nasze myśli krążą wokół Maturzystów. Kwitnące kasztany przypominają, że to już jutro dla wielu Abiturientów rozpoczną się jedne z najważniejszych egzaminów w życiu.

      Maturzyści, życzymy Wam, by wszystkie polecenia okazały się łatwe, a temat rozprawki pozwolił na szybki dobór właściwych tekstów. Wierzymy w Was, wiemy że stres, który teraz odczuwacie, łatwo zamienicie w intensywną pracę nad kolejnymi zadaniami. Wszyscy trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!

      Na wszelki wypadek powtórzcie "Pana Tadeusza", "III część Dziadów" i "Wesele"

     • XVIII edycja akcji kulturalnej Nocy Muzeów

     • 14.05.2022

      Przed nami 14 maja i XVIII edycja akcji kulturalnej Nocy Muzeów!

      Nasza szkoła po raz piąty bierze udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zwiedzanie muzeum najstarszej (w 2023 r. będzie obchodzone 150-lecie!) średniej szkoły technicznej w Polsce to wyjątkowa podróż w czasie od 1873 r. do dziś. Ponadto będzie można zobaczyć współczesność w kilku szkolnych pracowniach technicznych.

      Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 14 maja (sobota) w godzinach19-24!

     • Wręczenie Uczniom klas czwartych świadectwa ukończenia Technikum nr 7.

     • 29.04.2022

      Dzisiaj wręczyliśmy Uczniom klas czwartych świadectwa ukończenia Technikum nr 7. Radością napełnia nas fakt, że nasi Abiturienci nie tylko uzyskali wysokie wyniki w nauce, ale też pięknie zaznaczyli się w historii Szkoły pracą społeczną, sukcesami sportowymi i artystycznymi. Drodzy Abiturienci, każdy koniec to nowy początek… życzymy Wam dzisiaj szerokiej drogi! Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci Was los, będziecie godnie reprezentować naszą szkołę. Pamiętajcie też, że jej drzwi będą dla Was zawsze otwarte. Idźcie odważnie przez życie. Nie bójcie się marzyć i spełniajcie swoje marzenia. Wytyczajcie sobie ambitne cele i realizujcie je. Nigdy nie traćcie nadziei, ani wiary we własne siły i umiejętności. Pamiętajcie, że o wartości człowieka decyduje to co ma w sercu. Życzymy Wam wytrwałości, radości i powodzenia na egzaminie dojrzałości!!!

      Niech słowa Marii Skłodowskiej-Curie towarzyszą Wam na każdym etapie życia ,,Nikomu z nas życie, zdaje się, bardzo łatwo nie idzie, ale cóż robić, trzeba mieć odwagę i głównie wiarę w siebie, w to, że się jest do czegoś zdolnym i że do tego czegoś dojść potrzeba. A czasem wszystko się pokieruje dobrze, wtedy kiedy najmniej się człowiek tego spodziewa".

     • Mistrzostwa Mini Sumo w Technikum nr 7 w Warszawie

     • 28.04.2022

      Mistrzostwa Mini Sumo w Technikum nr 7 w Warszawie to impreza zorganizowana przez Koło Mechatroniczne, która odbyła się w czwartek 28 kwietnia 2022 w naszej szkole.

      Zespoły, które wzięły udział w imprezie składały się z uczniów klas mechatronicznych: 3ma, 3ca, 3cb, 1m. Każdy zespół przybrał nazwę, pod którą występował w konkursie. Nasi kibice stawili się licznie. Większość uczniów naszej szkoły chociaż przez chwilę uczestniczyła w zawodach jako publiczność. Pula nagród w tym roku dzięki naszym Sponsorom (NN oraz Radzie Rodziców Technikum Nr 7) wynosiła niemal 4000 zł.

      Po zawodach nagrody zostały wręczone przez Panie Dyrektor. Szczęśliwcy z zespołu BDM otrzymali drukarki 3D Ender 3. Zespoły z miejsc 2 i 3 także otrzymały nagrody.

     • Wycieczka do Teatru Kamienica

     • 25.04.2022

      W dniu 25.04.2022 r. odbyła się wycieczka klasy 3mb oraz 1m do Teatru Kamienica na sztukę pt. My dzieci z dworca ZOO. Spektakl powstał w oparciu o reportaż Kaia Hermanna i Horsta Riecka o tym samym tytule. Dziennikarze niemieckiego Sterna w serii wywiadów przeprowadzonych w połowie lat 70 XX wieku, ujawnili wstrząsający obraz młodzieży berlińskiej, która w latach 60. i 70. XX wieku, w okolicach dworca kolejowego Berlin ZOO, pozbawiona opieki i wsparcia popadała w narkomanię, alkoholizm i nędzę. Sztuka "My, dzieci z dworca ZOO" jest opowieścią nie tylko o uzależnieniu i jego skutkach, ale przede wszystkim o tym, jak cienka jest granica między zabawą a tragedią.

      Wycieczka odbyła się pod opieką p. Magdaleny Kołodziejskiej oraz p. Emilii Bieńkowskiej.

     • V Ogólnopolski Konkurs "Technik OZE Wszystko Może"

     • 21-22.04.2022

      WIELKI SUKCES w V Ogólnopolskim Konkursie "Technik OZE Wszystko Może" Misztal Tymon oraz Korzeniewski Kacper zajęli bardzo dobre 6 miejsce w Polsce .

      W dniach 21-22.04.2022 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku odbył się V Ogólnopolski Konkurs „Technik OZE wszystko może”.

      Konkurs składał się z etapu teoretycznego (test wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii) oraz praktycznego (wykonaniu instalacji hydraulicznej ze stali, miedzi oraz polipropylenu a następnie musieli wykonać odejścia od powstałych instalacji).

      Po zmaganiach w części teoretycznej uczestnicy wybrali się na wycieczkę do zakładu produkującego maszyny rolnicze.

      W konkursie centralnym wzięło udział 12 drużyn z różnych części kraju, tj. Warszawy, Zielonki, Golądkowa, Lęborka, Swarożyna, Kartuz, Słupska, Miętnego, Gdyni, Gdańska, Torunia oraz zespół gospodarzy z miasteckiego ZSOiT.

      Gratulujemy uczniom osiągniętego wyniku i wzorowej postawy w czasie konkursu.

      Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z konkursu.

      Opiekun: p.Jakub Niewczas

     • Wycieczka na Wydział SIMR Politechniki Warszawskiej

     • W dniu 27 kwietnia klasa 3 cb wzięła udział w wycieczce na Wydział SIMR Politechniki Warszawskiej. Zaprezentowano badanie wytrzymałości materiałów i podstaw konstrukcji maszyn. Uczestnicy mieli okazję obserwować próbę rozciągania próbek metali stopów według prawa Hooke'a, próbę badania twardości stali metodą Brinella, Rockwella i Vickersa. Uczniowie obejrzeli również badanie drgań pręta oraz metodę udarową badania próbek stalowych za pomocą młota Charpy'ego.

      Opiekunowie: p. Małgorzata Aleksandrowska oraz p. Grzegorz Malinowski.

     • Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w piłce nożnej chłopców

     • W kwietniu odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w piłce nożnej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w tych zawodach i tym samym wywalczyła historyczny awans na rozgrywki Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Ciężka praca uczniów na zajęciach pozalekcyjnych oraz szereg wyrzeczeń przyniosły końcowy sukces. Słowa uznania należą się również dla opiekuna zespołu Pana Kacper Hawryluka za odpowiednie przygotowanie oraz zmotywowanie zawodników.

      Technikum nr 7 reprezentowali: Wietrzyński Bartosz, Skowroński Bartłomiej, Grądziel Wiktor, Komosa Sebastian, Nieścieruk Ruben, Paczkowski Oskar, Kutwin Jakub, Hendrych Łukasz, Maliszewski Jakub, Sitek Bartosz, Wysokiński Konrad, Borkowski Jakub, Szadkowski Stanisław.

     • Wycieczka edukacyjna do firmy DMG MORI

     • 20 kwietnia Uczniowie z klas mechatronicznych wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do firmy DMG MORI w Pleszewie, zorganizowanej przez Fundację Ziemia i My.

      Głównym celem wycieczki było poznanie przez młodzież procesu technologicznego i produkcyjnego, profilu zakładu, stanowisk pracy, struktury zatrudnienia, organizacji pracy oraz rzeczywistych warunków pracy. Uczniowie z bliska obserwowali potężne maszyny i przyglądali się każdemu stanowisku pracy w przedsiębiorstwie.

      W czasie wycieczki zapoznali się z pracą w takich działach Firmy DMG MORI jak: produkcja komponentów – obróbka CNC, dział kontroli jakości, magazyn, montaż maszyn serii CMX, CLX, montaż wrzecion.

      Opieka: Emilia Augustyn i Agnieszka Królak

     • Uroczyste podpisanie Umowy Patronackiej z PKP S.A.

     • W poniedziałek 25.04.2022 odbyło się uroczyste podpisanie Umowy Patronackiej z PKP S.A. Z naszej strony umowę podpisała Pani Dyrektor Agnieszka Borkowska-Gut, a ze strony PKP S.A Członkowie Zarządu Pan Rafał Zgorzelski oraz Pan Ireneusz Maślany. Umowa patronacka obejmuje klasy dla kierunku technik logistyk.

      W ramach porozumienia organizowane mogą być praktyczna nauka zawodu, wykłady tematyczne, wycieczki zawodowe i studyjne mające na celu zaprezentowanie uczniom funkcjonowanie przedsiębiorstw z obszaru logistyki.

      Podpisanie tej umowy pozwoli na poszerzenie współpracy i tworzenie nowych wartości dodanych dla naszych uczniów.

     • Spotkanie z firmą LOTAMS

     • We wtorek 12.04.2022 w naszej Auli odbyło się spotkanie z firmą LOTAMS; uczniowie z różnych kierunków zawodowych zapoznali się z ofertą zatrudnienia i rozwoju zawodowego zgodnego z indywidualnymi preferencjami; po spotkaniu wieloosobowa grupa uczniów została na szczegółowe rozmowy zawodowe.

      Organizacja: p. Andrzej Dąbek

     • Targi Kielce

     • Nasi młodzi mechatronicy zawsze znajdą sposób, aby nie nudząc się przyswoić jak najwięcej wiedzy związanej z ich zawodem. Klasa 1m Technikum nr 7 pojechała do Kielc zwiedzać województwo świętokrzyskie oraz wziąć udział w targach "Przemysłowa Wiosna".

      W pierwszym dniu odwiedziliśmy Zamek Krzyżtopór, wzniesiony w latach 1627-1644 przez wojewodę Krzysztofa Ossolińskiego. Następnie udaliśmy się się na Święty Krzyż, gdzie dzięki przewodnikowi mogliśmy dowiedzieć się więcej o zlotach czarownic, gołoborzu oraz historii bazyliki i klasztoru na Łysej Górze. Drugiego dnia byliśmy na Targach "Przemysłowa Wiosna" w halach Targów Kielce. Roboty przemysłowe i maszyny CNC były głównym tematem na targach wraz z ich odmianami takimi jak urządzenia do spawania, wycinania plazmowego, laserowego, wodnego oraz drukarki 3D. Podczas targów można było nawiązać kontakty i dowiedzieć się, jak wygląda nowoczesna technologia przemysłowa. Trzeciego dnia skierowaliśmy swoje kroki do Jaskini Raj oraz do Zamku Chęciny.

      Opieka: p. Rafał Kwiatkowski i p. Jolanta Arendarska

     • Pamięci Polaków Zesłanych Na Syberię

     • 13  kwietnia 2022 r. przypadła rocznica drugiej masowej deportacji, która objęła polskich urzędników państwowych, policjantów, nauczycieli, działaczy politycznych i przedstawicieli ziemiaństwa. 13 kwietnia 1940 r. wywieziono na Sybir ok. 61 tys. Polaków.

      Z tej okazji delegacja uczniów posprzątała okolice pamiątkowego głazu przy rondzie Zesłańców Syberyjskich i zapaliła okolicznościowy znicz.

      Organizatorzy: p. Maria Pilich i p. Andrzej Dąbek.