• Tramwaje Warszawskie

     • W poniedziałek 9 października 2023 r. w auli Technikum nr 7 odbyło się interesujące spotkanie zawodowe z przedstawicielami firmy Tramwaje Warszawskie.

      Uczniowie klas czwartych i piątych zapoznali się z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi - zgodnymi z obecnym trendem Transportu 4.0.

     • Sprzątanie Świata

     • Pod koniec września zakończyła się 30 akcja "Sprzątanie Świata" ,w której brali udział uczniowie Technikum nr 7. W tym roku młodzież zebrała około 10 kg elektrośmieci!

      Fundacja Ziemia Nasza wręczyła certyfikat uczestnictwa Technikum nr 7, a także certyfikaty, za szczególne zaangażowanie, uczniom klasy 3e oraz 1ae.

      Opiekunami akcji byli  p. Svitlana Różańska, p. Piotr Cyryl i p. Marzena Kocik

     • XII Warszawskich Dni Techniki. Wycieczka do Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie

     • 28 września z okazji XII Warszawskich Dni Techniki, klasa 3lg była na  wycieczce w  Zarządzie Dróg Miejskich. Tematem przewodnim wycieczki był zintegrowany system zarządzania ruchem w Warszawie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z przesuwaną ścianą graficzną. Młodzież dowiedziała się o zintegrowanej serwerowni systemu monitorowania i przekserowania zbyt wysokich pojazdów w tunelu, sterowaniu komunikacją świetlną, obsłudze tunelu – systemu działania wentylatorów, monitorowaniu stanu wód, sygnalizacji alarmowej oraz obsłudze ponad 200 kamer obrotowych, znajdujących się na skrzyżowaniach miasta Warszawy.

      Opiekunami wycieczki byli: p. Marcin Wiktorzak i p. Piotr Adamski

     • Wycieczka do Fabryki Obrabiarek Precyzyjnych AVIA

     • 4 października  klasa 3 m odwiedziła Fabrykę Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A.,

      Zakład powstał w 1902 roku i od ponad 70 lat jest czołowym producentem precyzyjnych obrabiarek wysokiej klasy.

      Opiekunami wycieczki byli p. Małgorzata Aleksandrowska i p. Jakub Rynkowski

     • Wycieczka

     • 3 października 2023 r. klasa 3 m odwiedziła Wydział Mechatroniki Uzbrojenia i Lotnictwa WAT.

      Uczniowie, w trakcie wycieczki, mieli okazję obejrzeć flotę wydziału, zasiąść za sterami helikoptera, a także zajrzeć do wnętrza samolotu pasażerskiego z lat 70-tych.

     • Zwolnieni z TEorii

     • 27 września 2023 r. Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka" spotkali się z przedstawicielką Międzynarodowej Olimpiady ”Zwolnieni z Teorii”, która przekazała najważniejsze informacje dotyczące udziału w olimpiadzie czyli, jak zarejestrować i zrealizować swój projekt społeczny oraz, jak uzyskać dostęp do praktycznych informacji z dziedziny zarządzania projektami. Poinformowała też, że za zrealizowane projekty uczestnicy mogą uzyskać międzynarodowe certyfikaty biznesowe, co spowodowało, że tuż po spotkaniu grupa uczniów zgłosiła chęć przystąpienia do projektu.

      Opiekunowie: Pani Jolanta Arendarska i Pani Svitlana Różańska

     • "Z SKS-u do AZS-u 2023"

     • Uczniowie Technikum nr 7 wzięli udział w eliminacjach do ogólnopolskiego turnieju "Z SKS-u do AZS-u 2023", w dyscyplinie Futsal, czyli piłce nożnej na hali. Rozgrywki stały na wysokim poziomie i niestety naszej drużynie nie udało się awansować do półfinałów.

      Opiekunem grupy był Pan Kacper Hawryluk.

     • Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w biegach przełajowych

     • 25 września 2023 roku odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w biegach przełajowych, w których wzięli udział Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka". Do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowali się Mieszko Chachurski, uczeń klasy 2ao i Rafał Skrzydlewski z klasy 3oze.

      Opiekunami były Panie, Ewa Kwarciana i Małgorzata Aleksandrowska

     • Terenowa lekcja biologii

     • W piątek 22 września, Uczniowie klasy 3m uczestniczyli w terenowej lekcji biologii w Parku Szczęśliwickim. Celem zajęć było zastosowanie metody badawczej w praktyce.

      Uczniami opiekowały się Panie: Magdalena Kołodziejska i Svitlana Różańska.

     • „Dzieła wszystkie Szekspira, w nieco skróconej wersji”

     • 21 września 2023 r. klasa 3oze obejrzała w teatrze Polonia spektakl pod tytułem „Dzieła wszystkie Szekspira, w nieco skróconej wersji”. Młodzież była pod ogromnym wrażeniem gry aktorów i zapowiedziała, że na pewno będzie to ich początek przygody z teatrem.

      Opiekunami grupy były Pani Renata Kędziora i Pani Agnieszka Borkowska-Gut.

     • Targi TRAKO 2023

     • 22 września 2023r. Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka" z klas o profilu elektroenergetyk transportu szynowego i technik transportu kolejowego uczestniczyli w tragach TRAKO 2023. Był czas na zwiedzanie stoisk branżowych oraz wystawy zewnętrznej. Jednym z oprowadzających po ekspozycji był absolwent naszej szkoły. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki udali się na molo w Brzeźnie.

      Do zobaczenia za dwa lata.

      Opiekunowie: Pani Karolina Kozak i Pan Mateusz Częstochowski.

     • Spływ kajakowy

     • W dniach 12 i 13 września 2023 r.  uczniowie  klas 1 bl oraz 2 e, uczestniczyli wraz z wychowawcami w spływie kajakowym. Była to świetna okazja do integracji i pogłębienia relacji wśród młodzieży. Wszyscy uczniowie doskonale bawili się, spędzając czas aktywnie na świeżym powietrzu. Na zakończenie spływu, wszyscy ze smakiem zjedli kiełbaski z grilla oraz inne smakołyki.

      Organizatorami wycieczki byli p. Kacper Hawryluk oraz p. Radosław Dudkowski.

     • Giełda podręczników

     • W środę 13 września 2023 r. podczas obu długich przerw  w auli szkolnej odbywała się giełda podręczników szkolnych. Cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, przede wszystkim z klas pierwszych.

      Organizatorami były p. Maria Pilich i p. Marta Olejarczyk.

     • 84. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

     • W dniu 18 września 2023 r., z okazji  84. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, poczet sztandarowy naszej szkoły (pod opieką Pani Marii Pilich) wziął udział w dorocznej uroczystości patriotycznej pod pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. Pomnik ten (autorstwa Maksymiliana Biskupskiego) stoi od 1995 r. u zbiegu ulic Bonifraterskiej i Muranowskiej. Ma formę ustawionej na nasypie toru kolejowego platformy sowieckiego wagonu deportacyjnego, wypełnionej krzyżami katolickimi, prawosławnymi oraz symbolami religijnymi innych wyznań. Po lewej stronie wagonu umieszczona jest symboliczna zbiorowa mogiła obłożona kamieniami, z tablicą z orłem i datą sowieckiej agresji na Polskę 17 IX 1939 r.

     • Dni Pracodawcy

     • W dniach 5-6 września 2023 r. w Technikum nr 7 d. "Kolejówka", odbyła się druga edycja - Dni Pracodawcy. Podczas tego wydarzenia uczniowie klas trzecich spotkali się z pracodawcami, zgodnie ze swoim kierunkiem zawodowym. Młodzież zapoznała się z ofertą poszczególnych pracodawców dotyczącą  praktyk zawodowych, stażów uczniowskich, prac wakacyjnych i stypendiów.

      Wydarzenie to służy budowaniu bezpośrednich relacji zawodowych pomiędzy uczniami a pracodawcami. W tym roku w  Dniach Pracodawcy udział wzięli przedstawiciele 39 firm. 

      Do grona naszych partnerów kształcenia zawodowego należą: 
      PKP IC 
      TAJ 
      WZE 
      PKP Cargo 
      Hellman WL 
      ENCO 
      Budimex
      NoLimit
      KONE
      WKD
      PKP CC
      Raill Mil
      Metro
      Farmacol
      PIAP
      SKM
      DSV
      ANSEC
      INTECO
      Semicon
      Markel
      FM
      PKP PLK
      Agroland
      KM
      MeraSystemy
      DHL
      Tramwaje Warszawskie
      Sodexo
      Raftrans
      PKP Energetyka
      EON
      Mennica 
      SPE
      LotAms
      GTV Poland
      Thales.

      Wydarzenie miało pozytywny wymiar i wzbogaciło uczniów pod kątem kształtowania ich zawodowej przyszłości.

      Organizatorem Dni Pracodawcy w Technikum nr 7 był Kierownik Szkolenia Praktycznego - Pan Andrzej Dąbek.

     • Narodowe Czytanie

     • W piątek 8 września 2023 r. nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w akcji Narodowego Czytania. Akcja ta została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku .

      Lekturą tegorocznej, 12. odsłony Narodowego Czytania było „Nad Niemnem”- najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Książka ukazała się w 1888 roku i  została entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów.
      Powieścią zainteresowało się też kino. Ekranizację książki ukończono w 1939 roku, ale obraz zaginął w czasie II wojny światowej. Kolejny film nakręcono w połowie lat 80. XX wieku. „Nad Niemnem” to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku.

      Fragmenty „Nad Niemnem” były 8 września czytane przez nauczycieli i uczniów podczas  lekcji języka polskiego, historii, zajęć z wychowawcami, ale też matematyki, informatyki, fizyki, chemii i przedmiotów mechatronicznych. Akcję koordynowały Pani Maria Pilich i Pani Marta Olejarczyk, które zapraszają do biblioteki szkolnej wszystkich, którzy chcieliby poznać całość utworu.

     • Sprzątanie Świata

     • 11 września Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka", po raz kolejny, uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata", której celem jest rozbudzenie świadomości ekologicznej i wyjaśnienie, jak ważne jest dla człowieka czyste środowisko.

      Wydarzenie rozpoczęło się ciekawym wykładem o bezpieczeństwie człowieka w świecie, po którym uczniowie przystąpili do pracy, sprzątając wyznaczone tereny wokół szkoły. Akcja przebiegła sprawnie. Teren wokół szkoły został uporządkowany, młodzież zebrała też zużyte baterie i akumulatorki.

      Udział w tym przedsięwzięciu pozwolił uczniom zrozumieć, że należy dbać  o środowisko oraz jak bardzo ważne ,dla zdrowia człowieka, jest czyste otoczenie.

      Opiekunami akcji byli: Pani Svitlana Różańska, Pani Marzena Kocik i Pan Piotr Curyl.

     • Pamiętamy

     • 4 września 2023 r., po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego, delegacja uczniów Technikum nr 7 w Warszawie złożyła kwiaty pod pomnikiem Pamięci Polaków Zesłanych na Syberię w XIX i XX w.

     • 4. Rajd Pieszy

     • 9 września 2023 roku Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka" wzięli udział w 4. Rajdzie Pieszym, upamiętniającym powstańców, wycofujących się w pierwszych dniach sierpnia z terenów Ochoty oraz uczestników Bitwy pod Pęcicami. 

      Celem Rajdu było propagowanie pamięci i budowanie świadomości mieszkańców o działaniach powstańczych na Ochocie. Rajd wyruszył spod parafii św. Jakuba. W trakcie marszu przybliżono historię Ochoty, ważne historyczne miejsca oraz ważne osoby walczące w powstaniu. Podczas rajdu odbyło się spotkanie z płk. Bogdanem Bartnikowskim, który opowiedział o przebiegu marszu żołnierzy. Po przybyciu na miejsce na uczestników rajdu czekał ciepły posiłek. Na miejscu odbył się Apel Pamięci oraz złożono kwiaty.

      Opiekunowie: ks. Daniel Szafarz i Pan Mateusz Częstochowski

  • Kontakt

   • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
   • 22-822-32-52
   • Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56
    02-353 Warszawa
    Poland
   • 519-717-515
   • 885-523-574
  • Logowanie