• RANKING „PERSPEKTYWY - Technika 2022”

     • JESTEŚMY WŚRÓD NAJLEPSZYCH!

      RANKING „PERSPEKTYWY - Technika 2022”

      Nasze technikum zajęło 13. miejsce w Warszawie oraz 24. miejsce w województwie mazowieckim w tegorocznym rankingu najlepszych techników. Ogromnie cieszymy się z naszego wspólnego sukcesu.

      Dziękujemy nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i wytężoną pracę.

     • Projekt edukacyjny STEM PW

     • Do II etapu ogólnopolskiego Konkursu STEM PW zakwalifikowali się Maciej Ulinowicz z klasy 3ma oraz Błażej Wiśniewski z klasy 4c. Konkurs organizowany jest przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (WEiTI PW) wspólnie z XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Czackiego w Warszawie i Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie w ramach Projektu edukacyjnego STEM PW dla uczniów zainteresowanych naukami Science, Technology, Engineering, Mathematics. Nagrodą główną w konkursie są indeksy na wybrane kierunki Politechniki Warszawskiej.

      Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym uczniom i czekamy na kolejne osiągnięcia.

      Szkolny koordynator konkursu p. Anna Imiołek

     • Głębia ostrości. Pociąg do...

     • Na początku stycznia TVP INFO wykonało w naszej szkole zdjęcia do filmu pt."Głębia ostrości. Pociąg do..."

      "Stalowe potwory, czyli pociągi. Najcięższe i najdłuższe pojazdy lądowe, które na całym świecie przewożą ludzi i towary - od kawy czy herbaty począwszy, przez kombajny, na wyrzutniach rakietowych kończąc. Prowadzą je ludzie, którzy od dziecka marzyli o tym zawodzie i to o nich jest ta opowieść. Opowieść jednak nie tylko o pasji i spełnionych marzeniach, ale też o odpowiedzialności i tragedii. Tylko taki obraz, tak jak wagony podpięte do lokomotywy, jest prawdziwym obrazem każdego maszynisty." Reportaż Roberta Wiącka.

     • Świąteczne wyjście na łyżwy klasy 3eg

     • Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, klasa 3eg poszła potrenować jazdę na łyżwach na ochockim lodowisku. Pogoda i humory dopisywały, a klasą opiekował się pan K. Hawryluk i wychowawczyni P. Patoka.

     • Wesołych Świąt

     • „Jest taka siła i moc, co wszystko w dobro przemienia,

      to właśnie jest magia Świąt Bożego Narodzenia.”

       

       

      Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły!

       

      Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy pokoju, miłości, zrozumienia i ciepła rodzinnego. Niech te święta będą pełne radości, szczęścia oraz odpoczynku od powszednich trosk. Boże Narodzenie to czas pachnący pomarańczami i cynamonem, brzmiący kolędami. To czas niosący radosne przesłanie, niech napełnia otuchą Wasze serca. Wigilijne światło niech da poczucie bezpieczeństwa i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

      Zbliżający się 2022 Rok niech przyniesie wiele powodów do radości oraz nadzieję na realizację osobistych planów i zamierzeń.

       

       

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

     • Nie bądź sknera, kup pampera

     • Wolontariusze z naszej szkoły brali w akcji charytatywnej prowadzonej przez doktorantów IPPT PAN „NIE BĄDŹ SKNERA, KUP PAMPERA” . Wszystkie zebrane dobra trafią do dzieci niechcianych, pozostawionych w szpitalu, w oknach życia, przyniesionych dobrowolnie przez rodziców lub odebranych po interwencji.

      Opiekun: ks. Daniel Szafarz

     • Akcja długopis

     • Dobrze jest pomagać. Uczniowie uczniom.

      Młodzież naszej szkoły dzięki wsparciu rodziców pomogli przeprowadzić akcje długopis dla potrzebującej młodzieży z Kuby. Długopisy zostaną wysłane pocztą.

      Opiekun ks. Daniel Szafarz.

     • Mini Sumo

     • Obecnie w lidze pierwsze miejsce zajmuje zespół Nuclear, ale pamiętajmy o zaległych spotkaniach.

      W niektórych przypadkach zobaczyliśmy progres, robot zespołu Rompot pokazał klasę i wydaje się być pretendentem do tytułu. Ostatnia kolejka w tej serii zawodów odbyła się w środę 15 grudnia.

      Terminarz i wyniki:

      https://www.twoja-liga.pl/index.php?plik=liga/ligaog&cont=terminarz2&liga_id=15854

      Linki do relacji video:

      https://www.twitch.tv/kolomechatronicznet7?sr=a

      Opiekun: p. Rafał Kwiatkowski

     • Konkurs pt. "Norwidowskie impresje filmowe"

     • 16.XII.2021 r. odbył się finał mazowieckiego konkursu pt. "Norwidowskie impresje filmowe" zorganizowanego przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Z naszej szkoły wystartowały 3 drużyny pod opieką p. Agaty Pruszczyńskiej.

      Wszystkie odniosły sukces zdobywając:

      I miejsce – Jakub Stypka i Szymon Mazur z kl. 3 ma,

      III miejsce - Michał Hoinca, Mateusz Szuba i Maciej Ulinowicz z kl. 3 ma,

      Wyróżnienie - Krystian Linek i Adrian Kowalczyk z kl. 3 ma.

      Uczniowie wykazali się wiedzą na temat Cypriana Kamila Norwida, a także nieomal profesjonalnymi umiejętnościami nagrywania i montażu filmów.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Wycieczka do Opinogóry

     • 14 grudnia 2021r. klasy 3 g i 3 oze były na wycieczce w Opinogórze, w Muzeum Romantyzmu. Uczniowie zwiedzili kompleks pałacowy rodziny Krasińskich, spacerowali po pięknym, zaśnieżonym parku. Był również czas na zabawę śnieżkami i odpoczynek w Oranżerii.

      Opiekunowie: p. Aleksandra Retka, p. Renata Kędziora i p. Zbigniew Chałas

     • Świąteczny turniej tenisa stołowego

     • W dniu 15.12 odbył się świąteczny turniej tenisa stołowego. W turnieju wzięły udział 24 osoby. Pierwsze miejsca zajął uczeń klasy 4k Jakub Gnas, drugie miejsce Karol Witanowski klasa 3 oze, trzecie miejsce Przemysław Felczak z klasy 2tk.
      Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w turnieju.

      Organizatorzy: p. Piotr Rogowski, p. Marcin Zwolski.
       

     • O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor

     • W dniu 11 grudnia 2021 roku klasy 4c i 4g były na wycieczce w teatrze Komedia w Warszawie na spektaklu O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor. Autorem scenariusza jest Ken Ludwig, a na język polski przetłumaczyła ją Klaudyna Rozhin. Akcja toczy się w paryskim hotelu Ritz. W jednym z hotelowych pokoi spotyka się trzech tenorów m.in. Tito Marelli. Sztuka ukazuje ego wielkich śpiewaków, przedstawia ich życie za równo prywatne jak i zawodowe. Nad sporami między tenorami oraz ich problemami próbuje zapanować Henry Saunders, który jest organizatorem koncertu. Emocje powodują, iż jedni rezygnują z udziału w muzycznym przedsięwzięciu ze względu na to, że występują drudzy. Dochodzi między nimi do nieporozumień, które na koniec zostają wyjaśnione i odbywa się koncert. 

      Po obejrzeniu spektaklu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie, podczas którego mogli wysłuchać utworów z lat 50-tych, 60-tych, 70-tych oraz 80-tych. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni zarówno pięknym spektaklem, jak i wspaniałym koncertem. Po zakończeniu wydarzenia uczniowie wrócili do swoich domów.

      Opiekunami wycieczki były panie Renata Kędziora oraz Aleksandra Retka.

     • Wykład

     • W środę 08.12.21 odbył się hybrydowy wykład prowadzony przez doktora Mateusza Mrukiewicza - wykładowcy z Wojskowej Akademii Technicznej; temat wykładu Światło nie może się zdecydować - o dwoistej naturze światła.

      Temat wykładu wybrany został przez p. Agnieszkę Antosik; organizator p. Andrzej Dąbek.

     • Przygotowania do świąt

     • Przygotowania do świąt uznajemy za otwarte. Klasa 2s wraz z wychowawczynią p. Martą Kowalczyk ubierała choinkę i zawieszała ozdoby na holu szkolnym. Święta już wiszą w powietrzu.

     • Uroczystość pod pomnikiem Gabriela Narutowicza

     • W dniu 9 grudnia 2021 r.  odbyła się uroczystość pod pomnikiem Gabriela Narutowicza na placu jego imienia w związku z  99. rocznicą wyboru Narutowicza na Prezydenta RP. Na uroczystości szkołę reprezentowały panie Magdalena Kołodziejska i Ewa Łapińska oraz poczet sztandarowy pod opieką p. Marii Pilich.

     • Mikołajki w T7!

     • W dniu 6.12.2021 r. korytarze Technikum nr 7 zostały przejęte przez Mikołajów, renifery, wróżki i skrzaty. W ten sposób uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili mikołajkowy poniedziałek. Inicjatywa została zorganizowana przez SU, aby umilić oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia.