• 84. rocznica obrony Warszawy

     • 8 września 2023 r. szkolny poczet sztandarowy oraz delegacja uczniów klasy 1tka wzięli udział w dorocznej uroczystości patriotycznej pod pomnikiem Barykada Września 1939 roku u zbiegu ulic Grójeckiej i Opaczewskiej.

      Opiekunami młodzieży byli: p. Maria Pilich, p. Dawid Kowalczyk  i p. Jakub Kusz.

      Wspomniany pomnik upamiętnia bohaterskie walki w obronie Warszawy w dniach 8-27 września 1939 r. Stoi w miejscu, gdzie znajdowała się najważniejsza barykada blokująca główny kierunek niemieckiego natarcia.  Odsłonięto go w 1979 r.

     • Spotkanie z Rodzicami

     • Zapraszamy Rodziców na zebrania rodzicielskie, które odbędą się w czwartek, 7 września 2023 roku o godzinie 17.00.

      Rodziców Uczniów klas pierwszych zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją szkoły na godzinę 17.00 w auli szkolnej.

      Rodziców Uczniów klas piątych zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją szkoły na godzinę 18.00 w auli szkolnej.

      Karty informacyjne z wykazem sal zostaną zamieszczone na terenie szkoły.

     • Wręczenie aktów nadania na stopień nauczyciela mianowanego

     • Dzisiaj w naszym Technikum nr 7 d. "Kolejówka" miało miejsce wręczenie aktów nadania na stopień nauczyciela mianowanego. Dokumenty wręczali: Burmistrz Ochota - dzielnica m.st. Warszawy, Pani Dorota Patrycja Stegienka, Zastępca Burmistrza, Pan Sławomir Umiński oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania, Pan Krzysztof Grochowski.

      Wśród nauczycieli, którzy podnieśli swoje kwalifikacje zawodowe byli również nauczyciele Technikum nr 7 d. "Kolejówka":
      Pani Emilia Augustyn,
      Pani Paulina Patoka-Wieteska,
      Pan Mateusz Częstochowski,
      Pan Kacper Hawryluk,
      Pan Damian Wójcik.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim nauczycielom i życzymy satysfakcji z pracy, radości z sukcesów Waszych uczniów, bo ich sukcesy są Waszymi i anielskiej cierpliwości.

     • Apel pamięci bohaterów II wojny światowej i tajnego nauczania w okupowanej Polsce

     • 4 września o godzinie 12.00 Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka" wzięli udział w apelu pamięci bohaterów II wojny światowej i tajnego nauczania w okupowanej Polsce.

      Uroczystość miała miejsce pod pomnikiem nauczycieli Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. Uczniowie upamiętnili czyny polskich nauczycieli w czasie II wojny światowej.

     • Nowy rok szkolny

     • Nowy rok szkolny i ….  zaczynamy go w zupełnie nowej odsłonie.
      Podczas przerwy wakacyjnej, dzięki firmie Budimex SA został dokonany podział sali nr 219, tym samym do dyspozycji Uczniów została oddana nowa sala nr 220.
      Od dziś czynna jest nowa sala nr 4, przeznaczona głównie dla klas o profilu elektrycznym. Wyposażenie sali zostało ufundowane przez firmę Högert Technik
      Mamy nadzieję, że nowe sale będą służyć naszej społeczności szkolnej przez następne pokolenia.

      DZIĘKUJEMY BARDZO wszystkim za zaangażowanie, współpracę, wsparcie i pomoc.

     • Rok szkolny 2023/2024

     • Rok szkolny 2023/2024 możemy uznać za rozpoczęty !!!

      Witamy wszystkich po przerwie wakacyjnej! 

      Klasy pierwsze wzięły udział w uroczystości w auli szkolnej, pozostałe klasy odbyły spotkania ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.
      Przed nami 10 miesięcy pełnych przygód, wspólnie spędzonych chwil i nauki.

      Życzymy wszystkim, aby był to rok wyjątkowy, rok odkryć, dobrych relacji, spełniania marzeń i wielu radości płynącej z poznawania otaczającego świata.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • Dyrekcja Technikum nr 7 d. "Kolejówka" wraz z wychowawcami zaprasza na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się 4 września o godzinie 9.00

      Klasy pierwsze zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją i wychowawcami w auli szkolnej. Po spotkaniach z wychowawcami, Uczniowie klas pierwszych przystępują do testów diagnostycznych, dzielących na grupy językowe (bez ocen).

      Klasy drugie, trzecie, czwarte i piąte rozpoczynają rok szkolny z wychowawcami o godzinie 9.00 w wyznaczonych salach lekcyjnych.

     • Zakończenie roku szkolnego 2022-23

     • 23 czerwca o godzinie 9:00 zebraliśmy się w auli szkolnej, gdzie całą społeczność, przywitała Pani Dyrektor Agnieszka Borkowska-Gut. Gratulowała wszystkim Uczniom promocji do kolejnej klasy oraz życzyła spokojnych i bezpiecznych wakacji. Podziękowała także nauczycielom za ich całoroczną pracą, życzyła zasłużonego, dobrego wypoczynku.

      Uroczystość zakończenia roku szkolnego swoją obecnością uświetnili Pan Sławomir Umiński, Zastępca Burmistrza Ochota - dzielnica m.st. Warszawy oraz Pan Krzysztof Grochowski, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania.

      Po części oficjalnej, Uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach. Odebrali upragnione świadectwa i z radością w sercach opuścili szkolne mury….

     • Wycieczka klasy 4eg na Dolny Śląsk

     • Wycieczka klasy 4eg na Dolny Śląsk dobiega końca. Ostatniego dnia klasa odwiedziła zakład Kolei Dolnośląskich w Legnicy, w których zwiedzili zabytkowe pojazdy oraz hale napraw. Uczniowie mieli również okazję poćwiczyć prowadzenie pociągu w symulatorze kolejowym

     • Nagrody w konkursie TRANSPORT PRZYSZŁOŚCI rozdane

     • 20 czerwca 2023 r. miało miejsce uroczyste zakończenie konkursu plastycznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych pod hasłem TRANSPORT PRZYSZŁOŚCI.

      Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Ochota - dzielnica m.st. Warszawy Pani Dorota Stegienka i Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Pan Krzysztof Grochowski.

      Konkurs zorganizowany został z okazji obchodów 150. rocznicy powstania warszawskiej „Kolejówki”.

      Wpłynęło 212 prac z 18 placówek. Każdy rysunek był ładny i jury konkursowe długo zastanawiało się nad ich ocenieniem. Ostatecznie przyznano 50 nagród w 4 kategoriach (przedszkolaki i „zerówki”, klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII).

      Dla laureatów przygotowano nagrody - gry planszowe „Polska”, „Historia Polski” i „Zakodowany kosmos” oraz smycze z logo dzielnicy Ochota.

      Nagrody wręczały:  Burmistrz Dzielnicy Ochota Pani Dorota Stegienka, dyrektor szkoły Pani Agnieszka Borkowska-Gut, z-ca dyrektora Pani Agnieszka Królak i Pani Maria Pilich – organizatorka konkursu.

      Po otrzymaniu nagrody każdy laureat pokazywał zebranym swój rysunek.

      Wręczono również dyplomy dla placówek i podziękowania dla nauczycieli, pod kierunkiem których prace zostały wykonane.

      Po zakończonej uroczystości Pani Maria Pilich oprowadziła chętnych po naszym muzeum szkolnym, które bardzo się im podobało

     • Wycieczka klasy 4eg

     • Klasa 4eg wraz z Paniami, Pauliną Patoką-Wieteską i Emilią Augustyn przebywa na wycieczce we Wrocławiu. Uczniowie podziwiają uroki dolnośląskiego miasta i podążają śladami krasnali i latarnika z Ostrowa Tumskiego

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które rozpocznie się o godzinie 9.00 w auli szkolnej - Uczniowie klas I oraz Uczniowie wyróżnieni.

      9.30 - spotkanie Uczniów wszystkich klas z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych.

      Szczegółowe informacje u Wychowawców

     • Wizyta w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej

     • W dniu 19 czerwca, klasa 4eg odwiedziła Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, młodzież zwiedziła sale posiedzeń Sejmu, hall główny, windę papieską. Uczniowie powtórzyli tryb ustawodawczy.
      To była wielce pouczająca wizyta.

     • Lekcja biologii w warszawskim ZOO

     • Uczniowie klasy 2m wybrali się na nietypową lekcję biologii do warszawskiego ZOO, była to okazja, by miło spędzić czas na świeżym powietrzu i poznać tajniki życia dzikich zwierząt

     • 178. rocznica uruchomienia Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej

     • 14 czerwca 2023 r. szkolny poczet sztandarowy i Uczniowie klasy 3s z opiekunami, Panią Marią Pilich i Panią Patrycją Żurkowską wzięli udział w uroczystości na Cmentarzu Powązkowskim z okazji 178. rocznicy uruchomienia Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Pierwszym punktem programu było spotkanie przy grobie inżyniera Stanisława Wysockiego – jej projektanta i budowniczego, patrona Technikum nr 7 d. "Kolejówka". Zebrani wysłuchali informacji o Stanisławie Wysockim i krótkiej historii szkoły. Zostały złożone kwiaty, zapłonęły znicze. Następnie, z uwagi na 150-lecie "Kolejówki", z kwiatami i zniczami odwiedzono groby zasłużonych dyrektorów naszej szkoły m. in. Aleksandra Uzarowicza, dzięki któremu po II wojnie światowej szkoła rozpoczęła zajęcia już w marcu 1945 r. jako pierwsza w lewobrzeżnej Warszawie i Michała Ślusarskiego (kierował placówką w latach 1934-1941) oraz kierownika wydziału dróg i mostów kolejowych (w latach 1953-1955) Stefana Ołdaka.

      Organizatorami uroczystości byli Fundacja Grupy PKP i Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, a spacer cmentarnymi alejkami prowadził Pan Marek Moczulski, absolwent Technikum Kolejowego z 1970 r.

     • Bezpieczny przejazd

     • W środę 14 czerwca 2023 r. grupa uczniów z Technikum nr 7 wzięła udział w symulacji wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym, zorganizowanym przez PKP PLK SA, w ramach kampanii "Bezpieczny Przejazd". Jednym z elementów zaprezentowanych podczas spotkania był pokaz wyłamania rogatki. Kierowca, który utknął między rogatkami znalazł się w niebezpieczeństwie. W takiej sytuacji, kiedy auto jest sprawne technicznie, jedynym wyjściem jest wyłamanie rogatki.  Dzięki odpowiedniemu bezpiecznikowi w drągu rogatkowym wystarczy niewielka siła, aby rogatka została wyłamana, a kierowca mógł w bezpieczny sposób opuścić niebezpieczne miejsce.    

      Opiekunami wycieczki byli Krzysztof Nawrocki i Mateusz Częstochowski.

     • WYCIECZKA DO BUDZISZYNA, ŻYTAWY I SKALNEGO MIASTA

     • W dniach 9-11 czerwca 2023 r. uczniowie z Koła Kolejowego Technikum nr 7 w Warszawie uczestniczyli w wycieczce do Niemiec i Czech-Budziszyna, Żytawy i Skalnego Miasta. Podczas wyjazdu uczniowie mogli przyjrzeć się rozwiązaniom stosowanym na kolei u naszych sąsiadów. Jeden z odcinków wycieczki został pokonany autobusem "691", łączącym trzy kraje. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie przepięknej jeleniogórskiej starówki.

      Opiekunami wycieczki byli: Marta Jastrzębowska, Krzysztof Nawrocki i Mateusz Częstochowski.

     • Udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

     • Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tej akcji czytelniczej. 7 czerwca 2023 r. punktualnie o godz. 10.00 w całej Polsce, w 3500 różnych placówkach oświatowych, pod dachem i w plenerze rzesza kilkuset tysięcy przedszkolaków, uczniów w różnym wieku, ich rodziców i nauczycieli rozpoczęła czytanie swoich ulubionych książek.

      U nas w bibliotece szkolnej czytali uczniowie klasy 2tk z p. Dyr. Ewą Łapińską, p. Jolantą Arendarską i organizatorką akcji p. Marią Pilich. Były potem rozmowy o ulubionych książkach. Dużo humoru wprowadziła „Mała encyklopedia domowych potworów” prezentująca m. in. „Awanturellę” „Profesora zgubnika”, „Łakomca wielkiego”, „Telemaniaka”, „Gierkomaniaka ekranowego”, „Zazdrośnicę zawistną” i "Leniwca zaspanego"

      Zgodnie stwierdzono, że warto czytać!

     • Spotkanie z Billem Nelsonem

     • 2 czerwca 2023 roku w Centrum Nauki Kopernik, odbyło się spotkanie z Billem Nelsonem - administratorem NASA, senatorem reprezentującym stan Floryda, byłym uczestnikiem misji kosmicznej.

      Jednym z elementów jego wizyty było spotkanie z młodzieżą z Polski i Ukrainy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 2m, 1ek, 1m. Po wystąpieniu Billa Nelsona nastąpiła moderowana sesja, w trakcie której uczniowie mogli zadawać pytania oraz porozmawiać z gościem.

      Opiekunowie wycieczki byli Svitlana Różańska i Grzegorz Malinowski 

  • Kontakt

   • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
   • 22-822-32-52
   • Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56
    02-353 Warszawa
    Poland
   • 519-717-515
   • 885-523-574
  • Logowanie