• Wesołego Alleluja

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele Szkoły!

      Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim wiosennego optymizmu, rodzinnego spokoju oraz pięknych chwil spędzonych z bliskimi przy świątecznym stole. Niech wiosna budząca świat do życia zawita również w Waszych sercach. Niech Zajączek przyniesie każdemu jakąś niespodziankę, a Dyngusowi niech towarzyszy śmiech i zabawa.

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Technikum nr 7

     • Wycieczka do Teatru Kamienica

     • W dniu 05.04.2022 odbyła się wycieczka klasy 3mb do Teatru Kamienica na spektakl pt. "Dopalacze. Siedem stopni donikąd" wyreżyserowany przez Wawrzyńca Kostrzewskiego. Sztuka w sposób przystępny, ciekawy i poruszający przekazała widzom rzetelną wiedzę na temat zagrożeń związanych z używaniem nowych substancji psychoaktywnych i tzw. dopalaczy, dla zdrowia i rozwoju nastolatków. Obejrzany spektakl okazał się wspaniałym punktem wyjścia do rozmowy z uczniami na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą dopalacze.

      Opieka: p. Magdalena Kołodziejska i p. Emilia Bieńkowska

     • Romeo i Julia

     • W dniu 30.03.2022 r. uczniowie klasy 1m, 2lg, 3ca, 3sp i 4c razem z opiekunami byli na przedstawieniu pt. "Romeo i Julia" w warszawskim Teatrze Studio Buffo. Spektakl w futurystyczny i zaskakujący sposób pokazał losy tytułowych bohaterów czym wzbudził w widzach wiele emocji przemyśleń. Bez wątpienia jest to przedstawienie, które pokazuje jak w nowoczesny sposób można zinterpretować klasykę literatury.

      Opieka: p. Paulina Patoka-Wieteska, p. Ewa Łapińska, p. Patrycja Gajdzik i p. Jolanta Niedzieska

     • Casus belli

     • "Casus belli" film o takim tytule mieli możliwość obejrzenia zaproszeni goście i młodzież Technikum nr 7 oraz zaprzyjaźnionych ochockich szkół ponadpodstawowych w Warszawie. Z inicjatywy władz dzielnicy Ochota obejrzeliśmy autorską wersję filmu o wojnie na Kaukazie.

      Przed projekcją zgromadzeni wysłuchali pani burmistrz Doroty Stegienki i wprowadzenia reżyserów filmu.

     • Spotkanie z przedstawicielami Wojska Polskiego

     • W czwartek 24.03.2022 na naszej auli odbyło się spotkanie młodzieży szkolnej z przedstawicielem Wojska Polskiego - WKU Ochota; na spotkaniu młodzież zapoznała się z ofertą Wojska w zakresie służby wojskowej i /lub dalszego kształcenia w szkolnictwie wojskowym.

     • WIOSENNY ŁAŃCUCH - SOLIDARNI z UKRAINĄ

     • 21 marca 2022r o godz. 12.00 społeczność szkolna Technikum nr 7 utworzyła ogromny, nierozerwalny WIOSENNY ŁAŃCUCH - SOLIDARNI z UKRAINĄ.

      Ten symbol jest wyrazem, że los każdego walczącego, kobiet, dzieci, młodzieży - nie jest nam obojętny.

     • "Kolejówka Cup" 2022

     • W dniu 21.03.2022 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się turniej piłki nożnej pod nazwą „Kolejówka Cup” 2022. W rywalizacji wzięło ostatecznie udział 12 zespołów co przełożyło się na liczbę około 100 zawodników. Należy jednak dodać, że chętnych było nieco więcej. Zmagania rozpoczęły się punktualnie o godzinie 8:00 i potrwały do godziny 16. Tego dnia rozegranych zostało 16 bardzo emocjonujących meczów. Poziom rywalizacji był wysoki, a zawodnicy bardzo zaangażowani co przełożyło się na zdobycie 85 bramek całym turnieju. Zwycięzcą został zespół RKS CHUWDU, na drugim miejscu podium uplasowała się drużyna Ultra Energy, natomiast trzecie miejsce zajął zespół pod nazwą Trzecia Kolejowa. Warto dodać, że nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika turnieju zdobył Jakub Czarnooki, a najlepszym bramkarzem okazał się Ruben Nieścieruk.

      Gratulujemy !!!

      Specjalne podziękowania za pomoc przy organizacji turnieju należą się również dla Oliwi Kołodziej, Łucji Chrzanowskiej oraz Bartłomieja Lisa.

      Organizator: p. Kacper Hawryluk

      Opiekun: p. Piotr Gil

     • Dzień bez plecaka

     • Pierwszy dzień wiosny upłynął w naszej szkole pod hasłem "Dzień bez plecaka". Jesteśmy pełni podziwu dla Waszej kreatywności i dziękujemy za wspólną zabawę ;)

      Organizator: Samorząd Uczniowski

     • Dzień otwarty Uczelni Techniczno–Handlowej im. H. Chodkowskiej

     • W dniu 18 marca 2022 r. klasa 3G wzięła udział w dniu otwartym Uczelni Techniczno – Handlowej im. H. Chodkowskiej. Uczniowie wysłuchali wykładu pracowników i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie na temat zakazanych pamiątek z egzotycznych podróży a także mogli zapoznać się z rolą i zadaniami psa służbowego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również prelekcja dotycząca tematyki wojennej przeprowadzona przez żołnierza jednostki specjalnej "GROM".

      Opiekunowie: p. Daria Idaszewska, p. Mariusz Kordalski

     • Pierwszy Dzień Wiosny - 21 marca 2022.

     • Samorząd Uczniowski zaprasza do zabawy w pierwszy Dzień Wiosny - 21 marca 2022. Udział w „No backpack day”, czyli Dniu bez plecaka nie przewiduje zwolnienia z przynoszenia książek czy zeszytów do szkoły.

      Opiekunki SU: p. Marta Kowalczyk i p. Paulina Patoka-Wieteska

     • Kopsnij Kanapkę

     • Kochani – Jesteście Wielcy!

      Dziękujemy za Wasze dobre serce i chęć pomocy!

      W akcji „Kopsnij Kanapkę” zebraliśmy 5 kartonowych skrzynek i 4 wielkie torby kanapek i słodkości, które zostały przekazane wolontariuszom na Dworcu Zachodnim i dalej powędrują do potrzebujących.

      Wolontariat i Samorząd Uczniowski

      Koordynatorzy akcji: p. Marta Kowalczyk, p. Paulina Patoka - Wieteska, ks. Daniel Szafarz

     • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

     • „Podziwu godna liczba Pi

      trzy koma jeden cztery jeden.

      Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe,

      pięć dziewięć dwa , ponieważ nigdy się nie kończy.

      Nie pozwala się objąć sześć pięć trzy pięć spojrzeniem

      osiem dziewięć obliczeniem

      siedem dziewięć wyobraźnią,

      a nawet trzy dwa trzy osiem żartem, czyli porównaniem

      cztery sześć do czegokolwiek

      dwa sześć cztery trzy na świecie […]”.

      Wisława Szymborska Liczba Pi (fragment)

      Ta niezwykle intrygująca i wyjątkowo fascynująca liczba jest stałą matematyczną, które ma swoje zastosowanie w wielu dziedzinach.. Dzień Liczby Pi jest obchodzony 14 marca. Nie bez kozery wybrano tę datę. Jak wiadomo, przybliżenie liczby Pi do dwóch miejsc po przecinku wynosi 3.14.

      CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NIEWYMIERNEGO i zapraszamy do zapoznania się z gazetką na 2 piętrze.

     • Dzień dobrych myśli

     • W ostatnich dniach przyszło nam żyć w trudnych czasach. Wojna na Ukrainie wywołuje w naszych głowach najróżniejsze myśli.

      Chcemy podnieść Cię na duchu…

      Ukoić Twój niepokój…

      Zredukować Twój stres…

      Dlatego w różnych zakątkach naszej szkoły możesz znaleźć Dobre Myśli – delektuj się nimi.

      Samych DOBRYCH MYŚLI życzy Samorząd Uczniowski T7

      Tłumaczenie: p. Svitlana Różańska

     • Wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły

     • 4 marca p. Dyrektor Agnieszka Borkowska-Gut wręczyła dyplomy uczniom, którzy uzyskali najlepszą średnią w pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/2022.

      Serdecznie gratulujemy!

     • projekt Zwolnieni z Teorii w Technikum nr 7

     • Ekonomia Dla Młodych to projekt w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Za projekt odpowiedzialni są uczniowie klasy 3ca: Konrad Kruczyk, Mateusz Moroń oraz Mateusz Skrzypczak. Podczas wykładów, które odbyły się 4 marca w auli szkolnej słuchacze zapoznali się z pojęciami ekonomicznymi, mieli okazję wypowiedzieć się na temat swojej przyszłości. Prowadzący zachęcali swoich kolegów do pracy nad sobą i wyznaczania celów. Tematyka projektu spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów.

      Opieka p. Svitlana Różańska