• Szkoła do hymnu

     • 10 listopada 2021 roku o godzinie 11.11 nasze technikum wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaDoHymnu.

      Z powodu konieczności przejścia na naukę zdalną, również i ta akcja odbyła się w takiej formie. 103. rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy w klasach także specjalną lekcją historii, na której uczniowie obecni byli z symbolami narodowymi. Powstały również okolicznościowe prezentacje.

      Narodowe Święto Niepodległości to dla nas Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych - symbol miłości Ojczyzny, symbol wiary i zwycięstwa, pamięci o tych, którzy oddali swe życie za Polskę. Pomimo tymczasowego zamknięcia w domach uczniowie Technikum nr 7 okazali swój patriotyzm i przywiązanie do Ojczyzny.

     • Gra Miejska "Na barykadach - Warszawa 1939-1944"

     • 05. 10. 2021 r. reprezentacja Technikum nr 7 w składzie: Jakub Leszko, Nikodem Papież, Maksymilian Szymczyk i Mateusz Drozd z kl. 3t pod opieką p. Agaty Pruszczyńskiej - zwyciężyła w Dzielnicowej Grze Miejskiej pt. "Na barykadach - Warszawa 1939-1944"; zorganizowanej przez LXIX LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944.

      Reprezentacja Technikum nr 7 w przewidzianym czasie pokonała trasę Gry odnajdując punkty kontrolne oraz wykonała wszystkie zadania uzyskując z większości z nich maksymalną ilość punktów.

      Nasz zespół wykazał się umiejętnościami strzeleckimi, plastycznymi, a także wiedzą historyczną dotyczącą Warszawy i II wojny.

      Gratulujemy sukcesu!

     • #SzkołaPamięta

     • W tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

     • #SzkołaPamięta

     • „Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”

      Jak co roku pod koniec października uczniowie Technikum nr 7 razem z wychowawcami odwiedzili groby dawnych dyrektorów, nauczycieli i innych osób związanych z blisko 150-letnią historią naszej szkoły.

      Odwiedziliśmy 87 grobów. Na każdym zapaliliśmy znicz – symbol pamięci o tych którzy odeszli. Znicze zapłonęły również pod głazem-pomnikiem Zesłańców Syberyjskich, którym nasza szkoła się opiekuje. Organizatorzy: p. Agnieszka Antosik i p. Czesław Grzanka. 

      #SzkołaPamięta

     • Dzień Śpiocha

     • W piątek, 29 października, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Śpiocha, by zamanifestować zmianę czasu na zimowy. Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja świetnie się bawili, a kto był przebrany w nagrodę nie był odpytywany.

      Po takim dniu zastanawiamy się, czy może dobrym pomysłem nie byłoby wprowadzeniu jakiejś godziny leżakowania w ciągu dnia?

      Pomysł: Samorząd Uczniowski. Opiekunowie SU: p. Marta Kowalczyk i p. Paulina Patoka - Wieteska. 

     • 2. miejsce w piłce ręcznej

     • W minionym tygodniu reprezentacja naszej szkoły zdobyła drugie miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Ochota w Piłce Ręcznej. Nasi zawodnicy w składzie: Jakub Kutwin, Łukasz Hendrych, Bartosz Sitek, Jakub Madejczyk, Cezary Hauk, Rafał Skorupka, Adrian Chromiński, Jakub Trybek, Jakub Niemirski, Mateusz Rolek godnie reprezentowali Technikum nr 7. Gratulacje dla zawodników oraz opiekuna p. Kacpra Hawryluka.

     • Spotkanie z panem Markiem Moczulskim

     • 22. 10. 2021 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy 3k mieli okazję spotkać się z autorem książek i broszur o tematyce kolejowej, dziennikarzem p. Markiem Moczulskim. Opowiadał on o swoich wydawnictwach i zainteresowaniach m. in. osobami zasłużonymi dla rozwoju kolei w Polsce, a przede wszystkim postacią Stanisława Wysockiego - od 1998 r. patrona naszej "Kolejówki". Uczestnicy spotkania zostali obdarowani drobnymi upominkami od Fundacji Grupy PKP (serdecznie dziękujemy!), którą reprezentował nie tylko p. Marek Moczulski, ale także zarażony kolejową pasją jego syn Grzegorz. Organizatorem spotkania była p. Maria Pilich.

     • GPW

     • W dniu 20 października 2021r. klasa 3G odwiedziła Giełdę Papierów Wartościowych. Uczniowie zapoznali się z krótką prezentacją na temat giełdy, poznali fakty i zdarzenia z życia giełdy, a także mogli obejrzeć Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy. Opiekun p. Daria Idaszewska.

     • Pro Memoria w T7

     • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych – 1 listopada, kiedy wszyscy przypominamy sobie o naszych bliskich zmarłych, członkach rodziny bądź społecznościach, w których żyjemy i pracujemy. Uczniowie naszej szkoły udowadniają, że pamięć o tych co odeszli jest wartością, którą warto i należy pielęgnować. Jak co roku, Uczniowie Kolejówki pamiętają o pracownikach szkoły, nauczycielach i innych osobach, związanych z naszą szkołą, którzy odeszli. Naszą tradycją jest dbanie o lokalne groby na cmentarzach miejskich oraz pomniki pamięci, na każdym grobie zapalamy znicz – symbol pamięci o tych, których pośród nas już nie ma. Nasi Uczniowie podążają za przesłaniem Zbigniewa Herberta: ,,Naród, który traci pamięć, traci sumienie”, wartości takie jak, pamięć o tych, którzy byli tu przed nami oraz szacunek dla ich osiągnięć, nie są im obce.

     • Pielgrzymka 4 klas

     • 27.10. 2021. chętni uczniowie klas 4 wzięli udział w pieszej pielgrzymce do parafii św. Zofii Barat. Dystans 11 km pokonali pieszo. W miejscu docelowym uczestniczyli w różańcu i Mszy Św. Nie zabrakło również rozmów przy wspólnym posiłku. Składamy serdeczne podziękowania ks. Karolowi Alexandrowiczowi za wsparcie i pomoc w organizacji pielgrzymki. Opiekunowie: p. Krzysztof Nawrocki i p. Mateusz Częstochowski.

      Tekst: p. M. Częstochowski 

     • 3 kolejka mini sumo

     • Trzecia kolejka Mini Sumo to kolejne modyfikacje robotów. W tej kolejce zobaczyliśmy robota wyposażonego w kamerę sportową oraz robota, który musiał przed samą walką zostać zmodyfikowany a był wyposażony w pług zgarniający przeciwników. Miejmy nadzieję, że pług wróci do nas na kolejne zawody. Problemów z robotami jak zwykle nie zabrakło, co pozwala na naukę robotyki na najwyższym poziomie. Cztery zespoły obecnie zajmują pierwsze miejsce w lidze ze zgromadzonymi sześcioma punktami. Organizacja: p. Rafał Kwiatkowski

     • ElektroEkologia

     • 20.10. 2021. klasa 3el była na warsztatach edukacyjnych w Centrum ElektroEkologii w CIC przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie. Celem zajęć było tworzenie prawidłowych ekonawyków wśród młodzieży, m. in. jak postępować z zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym, a także jakie są konsekwencje i niebezpieczeństwa czyhające na amatorów wydobywania cennych kruszców z elektroniki. Opiekunowie: p. Zbigniew Chałas i p. Czesław Grzanka

     • Och Teatr

     • Dnia 20.10.2021 roku młodzież z klasy 3w wraz z wychowawcą p. Kacprem Hawrylukiem udała się na spektakl pod tytułem „Biała Bluzka” do Och Teatr. Był to bardzo kulturalny wieczór przepełniony sztuką i pewna odskocznia od codziennych obowiązków szkolnych dla naszych uczniów.

     • Warsztaty edukacyjne w Centrum ElektroEkologii w CIC przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie

     • Celem zajęć było tworzenie prawidłowych ekonawyków wśród młodzieży, m. in. jak postępować z zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym, a także jakie są konsekwencje i niebezpieczeństwa czyhające na amatorów wydobywania cennych kruszców z elektroniki. Opiekunowie: p. Zbigniew Chałas i p. Dariusz Wojtasik

     • Ślubowanie i Dzień Edukacji Narodowej 2021

     • 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, zwany popularnie Dniem Nauczyciela. Upamiętnia on rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 r. Tego dnia w naszej szkole miało również miejsce ślubowanie klas pierwszych. Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego wszyscy odśpiewali hymn narodowy, następnie głos zabrała Pani Dyrektor, Agnieszka Borkowska-Gut, która w ciepłych słowa zwróciła się do pierwszoklasistów. Następnie rozbrzmiało uroczyste ,,Ślubujemy!" Tradycji stało się zadość – uczniowie klas I zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej Technikum nr 7. Życzenia i słowa otuchy dla pierwszoklasistów padły również z ust Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, Jakuba Madejczyka, który w tym dniu odebrał Akt Powołania na Przewodniczącego Szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ślubowanie było bardzo uroczyste. Uroczystość ślubowania integruje nie tylko uczniów klas pierwszych, ale całą społeczność Technikum nr 7 – dyrekcję, wychowawców, nauczycieli i uczniów.

      Witamy pierwszoklasistów i życzymy samych sukcesów.

      Tekst: p. Emilia Augustyn

     • Dzień Edukacji Narodowej 2021

     • "Wykształcenie, to dobro którego nic nie jest w stanie nas pozbawić".

      Samorząd Uczniowski Technikum nr 7 obdarował nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej voucherem na szczęście, z terminem ważności - bezterminowy w postaci odrobiny słodkości i czterolistnej koniczynki.

      Chcielibyśmy by naszym pedagogom, to szczęście sprzyjało na każdej płaszczyźnie ich życia.

      Opiekunki SU: p. Marta Kowalczyk i p. Paulina Patoka - Wieteska.

     • Szkolna Liga Mini Sumo

     • Druga kolejka zawodów Szkolnej Ligi Mini Sumo okazała się niewątpliwym sukcesem. Dużą zasługę w tym miała publiczność, która przybyła licznie i głośno dopingowała zawodników. Nasi zawodnicy stawili się na miejsce z ulepszonymi robotami. Niestety, w jednym przypadku drużyna przegrała walkowerem, z powodu problemów technicznych z robotem. Miejmy nadzieję, że robot wróci do siebie po kontuzji i weźmie udział w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się już za tydzień. Przygotowanie p. Rafał Kwiatkowski