• Wycieczka do Muzeum Sochaczewskiej Kolei Wąskotorowej

     • W poniedziałek 22 i 25 maja 2023 r.  uczniowie klas 1e, 1tk oraz 2tk wzięli udział w wycieczce do Muzeum Sochaczewskiej Kolei Wąskotorowej W ramach programu „Kulturalna Szkoła na Mazowszu” uczniowie poznali dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej, której historia rozpoczęła się w 1922 roku. Młodzież dowiedziała się o wpływie wybudowania kolei na rozwój miasta, zniszczonego podczas 1 wojny światowej. Uczniowie poznali najciekawsze przykłady taboru i infrastruktury kolei oraz zasady działania parowozu. Kolejnym punktem wycieczki była przejażdżka Pociągiem Retro, w trakcie której zaplanowane zostały fotostopy. Podróż zabytkowym składem połączyła wyjazdową lekcję muzealną z rozbudowanymi elementami edukacyjnymi, realizowanymi w ciekawej i niebanalnej formie. Przewodnik w trakcie przejazdu, a także spaceru po Kampinoskim Parku Narodowym, objaśnił najciekawsze zagadnienia związane z koleją wąskotorową i ziemią sochaczewską. Ważnym punktem wycieczki, okazała się wizyta w Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Uczniowie zwiedzili dom   urodzenia kompozytora,a także park. Na wycieczki uczniowie pojechali zabytkowymi autobusami, Jelczem L11 - stworzonym na podwoziu Ikarusa 260, oraz Autosanem H9.

      Opiekunami wycieczek byli Małgorzata Kozik i Marcin Wiktorzak.

     • Szkolny Jubileuszowy Turniej Rummikub

     • 2 czerwca, z okazji 150-lecia naszego Technikum - najstarszej szkoły technicznej w Polsce - odbył się Szkolny Jubileuszowy Turniej Rummikub. W wydarzeniu wzięło udział 28 zawodników, którzy rywalizowali o tytuł Szkolnego Mistrza Rummikub. Wśród uczniów były osoby, które znały już tę grę wcześniej, jak również takie, które swoją przygodę z rummikubem zaczęły zaledwie kilka tygodni temu. Uczniowie, przez cały maj, mogli zapoznawać się z grą oraz trenować na specjalnych zajęciach, zorganizowanych przez pasjonatkę   gry -   Małgorzatę Deszczyńską. Podczas turnieju zawodnicy rozegrali 2 rundy po 3 gry, po których nastąpiła runda finałowa. Po pierwszej rundzie prowadził, z kompletem zwycięstw, Maciej Ulinowicz z kl. 4ma, a tuż za nim uplasowali się: Maciej Więckowski z kl. 1m i jedyna uczestniczka turnieju, Zuzanna Grabowska kl 3m. Zacięta rywalizacja podczas drugiej rundy spowodowała zmianę liderów. Do rundy finałowej zakwalifikowało się czterech uczniów: Maciej Więckowski kl.1m, Tomasz Orłowski kl.3m, Franciszek Fabianowicz kl.3m i Waldemar Łukaszewski kl.2oze.
      Po wielkich emocjach rundy finałowej, wyłoniono Szkolnego Mistrza Rummikub, którym został Franciszek Fabianowicz. Drugie miejsce zdobył Tomasz Orłowski, trzecie - Waldemar Łukaszewski, a czwarte - Maciej Więckowski. Franciszek Fabianowicz i Tomasz Orłowski wywalczyli  prawo do reprezentowania naszej szkoły w Mistrzostwach Polski Szkół w Rummikub. Najlepsi  zawodnicy otrzymali nagrody, bony do Empiku, a wśród wszystkich uczestników turnieju rozlosowano drobne upominki, które przekazała  firma TMToys. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratujemy i bardzo dziękujemy za udział w zawodach.

      Organizacją i przeprowadzeniem rozgrywek zajęła się Małgorzata Deszczyńska, z pomocą Jolanty Niedzieskiej i Jolanty Arendarskiej.

     • Wizyta w XI Czytelni Naukowej Biblioteki Publicznej Ochota

     • W dniu 1 VI  2023 r., w ramach promocji czytelnictwa, uczniowie klasy 2tk odwiedzili XI Czytelnię Naukową przy ul. Grójeckiej 77. Od kierowniczki tej placówki uzyskali cenne informacje o bogatej i różnorodnej ofercie ochockich bibliotek, katalogach bibliotecznych on-line i przydatnych stronach www dotyczących lektur szkolnych. Mieli również okazję samodzielnie wyszukiwać, zarówno w internecie jak i na półkach, wybrane pozycje książkowe.

      Opiekunami uczniów byli p. Maria Pilich (organizator i współprowadząca spotkanie) i p. Krzysztof Madej.

     • Akcja 150/150

     • Drodzy Darczyńcy,

      gratuluję nam wszystkim sukcesu akcji 150/150!

      Wczoraj (30.05.2023), po 15 dniach, akcja zakończyła się szerokimi uśmiechami pacjentów Kliniki Onkologii i Oddziału Dziennego Chemioterapii CZD.

      Dostarczyliśmy 150 wszelakich pluszaków, które są już przytulane. Za sprawą pomagających nam pracowników Fundacji Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii, reszta misiaków sprawi radość pacjentom przyjmowanym do Kliniki w kolejnych dniach.

      Baaaaaaaardzo dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję misiowo i/lub pomagały w kolejnych etapach.

      Brawa dla Wolontariuszy z klasy 1bl!

      Dziękujemy i załączamy fotorelację z wczorajszej wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka.

     • Zwiedzanie Katedry św. Jana Chrzciciela w Warszawie

     • 23 maja 2023 roku Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka" poznawali style architektoniczne. Tym razem dwa: gotycki i romański. Uczniowie zwiedzili Katedrę św. Jana Chrzciciela w Warszawie, zobaczyli podziemia katedry, zwracając uwagę na dwa wydarzenia, proces z roku 1339 oraz podpisanie Konstytucji Trzeciego Maja. Następnie udali się się do Archikolegiaty NMP Królowej i św. Aleksego, najstarszego kościoła wybudowanego w stylu romańskim. Niestety tylko z zewnątrz zobaczyli Muzeum Dziedzictwa Kościelnego i Grodzisko w Tumie.  

      Kolejnym punktem wycieczki była Łódź i Park Trampolin Saltos, tam młodzież przez dwie godziny integrowała się podczas wspólnej zabawy.

      Opiekunami byli: Pani Małgorzata Oknińska, Pan Jakub Kusz i ks. Daniel Szafarz

     • Piknik Naukowy

     • 7 maja 2023 r. 30 osobowa grupa uczniów Technikum nr 7 z klas 1e, 1m, 1eg, 2e, 2ega, 2egb, 2m wzięła udział w 26. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik na PGE Narodowym. Jest to największa w Europie plenerowa impreza promująca naukę. Tegorocznym tematem przewodnim  były  rewolucje naukowe.

      Uczniowie w ramach wolontariatu prezentowali wspólnie z opiekunami Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii z Warszawy pokazy i doświadczenia astronomiczne, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem uczestników pikniku.

      Opiekunem był p. Czesław Grzanka.

     • Zrobiło się misiowo

     • Dzisiaj odwiedziła nas ekipa telewizyjna z TVP3 Warszawa. Staramy się trafić z informacją o naszej akcji 150/150 do szerokiego grona osób, które podarują dzieciom z Kliniki Onkologii misiową radość.

      Akcja 150/150 trwa do piątku 26.05.2023!

      Podaruj dzieciom misia.

      Więcej o akcji 150/150 dzisiaj o godzinie 18.30 w TVP3 Warszawa!

     • Wycieczka do Zabrza

     • 27 kwietnia 2023 roku Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka" uczestniczyli w wycieczce do Zabrza. Wyjazd relacjonują następująco: ,,wyjechaliśmy z Warszawy Zachodniej pociągiem InterCity wcześnie rano, by odwiedzić w Zabrzu trzy miejsca. Jako pierwsze zwiedziliśmy Kopalnię Guiodo, potem przeszliśmy na wykład inż. Marty Kiel-Jamrozik na Politechnice Śląskiej na Wydziale Inżynierii Biomedycznej pt. "Biomimetyka - kiedy natura inspiruje technikę". Po wykładzie mogliśmy zobaczyć laboratorium mechatroniki i laboratorium badań biomedycznych Politechniki Śląskiej. Następnie przeszliśmy do Muzeum Sztolnia Królowa Luiza i przepłynęliśmy podziemnym korytarzem najstarszej części kopalni pod całym miastem Zabrze. Szczęśliwi wróciliśmy do Warszawy również pociągiem InterCity". 

      Wycieczka była możliwa dzięki szybkiej organizacji wszystkich Uczniów i opiekunów: Pani Natalii Michalczuk i Pani Małgorzaty Kozik.

      Fotoreporterem był Wiktor Walusiak z klasy 2e

     • Noc Muzeów

     • Nasza szkoła już po raz szósty wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym, jakim jest Noc Muzeów. W sobotę 13 maja w godzinach 18.30-24 odwiedziło nas przeszło 400 osób.
      Była to dla nich podróż w czasie od 1873 r. do czasów obecnych. W muzeum szkolnym oglądali archiwalne dokumenty, dzienniki szkole z przełomu XIX i XX w., legitymacje uczniowskie, zdjęcia, plakaty, książki, zeszyty, pomoce naukowe, odznaczenia, medale ... Mogli poznać sylwetki patronów, wybitnych nauczycieli i uczniów oraz podziwiać kunsztownie wykonane modele pociągów.
      Tematem przewodnim był tegoroczny jubileusz 150-lecia „Kolejówki”.
      Współczesność czekała w pracowniach elektrycznej i energii odnawialnej. Dużą atrakcją dla zwiedzających była też możliwość wyjścia na dach, zobaczenia z bliska paneli fotowoltaicznych i …panoramy Warszawy (była nawet widoczna tęcza).
      Gościliśmy absolwentów w różnym wieku (najstarsza to absolwentka z 1968 r.) z bliskimi, potomków nieżyjących nauczycieli i uczniów, obecnych wychowanków z rodzinami i przyjaciółmi, mieszkańców Warszawy i okolic (niektóre osoby przyszły już kolejny raz!), a nawet dwójkę Białorusinów z Mińska. Ogromnie zadowoleni byli syn i córka, którzy odnaleźli swojego nieżyjącego już ojca na zdjęciu absolwentów z 1965 r. Osobom obecnym w tym czasie w muzeum pokazali przyniesione przez siebie jego świadectwo promocyjne do klasy czwartej.
      Niezwykle miłe było spotkanie z rodziną dawnego patrona szkoły (z lat 1959-1990) inż. Jana Rabanowskiego. Syn Grzegorz  i wnukowie ze wzruszeniem oglądali gablotę poświęconą patronom szkoły, fotografowali się w muzeum, na dachu  i przed budynkiem, dzielili się osobistymi wspomnieniami i obiecali wzbogacić zbiory naszego muzeum swoimi rodzinnymi pamiątkami. 
      Gości oprowadzali p. Maria Pilich (organizator wydarzenia) z małżonkiem, p. Zbigniew Chałas, p. Czesław Grzanka i  p. Karol Falkiewicz oraz trójka absolwentów z ostatnich lat. Spotykali się oni z wyrazami sympatii i serdecznych podziękowań. Odwiedzający zadawali wiele pytań nie tylko o historię, ale też obecne możliwości nauki w Technikum nr 7. Wiele osób interesowało się, czy za rok będzie można także przyjść.

     • Po raz szósty miała miejsce u nas NOC MUZEÓW

     • Nasza szkoła już po raz szósty wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym, jakim jest Noc Muzeów. W sobotę 13 maja w godzinach 18.30-24 odwiedziło nas przeszło 400 osób.

      Była to dla nich podróż w czasie od 1873 r. do czasów obecnych. W muzeum szkolnym oglądali archiwalne dokumenty, dzienniki szkole z przełomu XIX i XX w., legitymacje uczniowskie, zdjęcia, plakaty, książki, zeszyty, pomoce naukowe, odznaczenia, medale ... Mogli poznać sylwetki patronów, wybitnych nauczycieli i uczniów oraz podziwiać kunsztownie wykonane modele pociągów.

      Tematem przewodnim był tegoroczny jubileusz 150-lecia „Kolejówki”.

      Współczesność czekała w pracowniach elektrycznej i energii odnawialnej. Dużą atrakcją dla zwiedzających była też możliwość wyjścia na dach, zobaczenia z bliska paneli fotowoltaicznych i …panoramy Warszawy (była nawet widoczna tęcza).

      Gościliśmy absolwentów w różnym wieku (najstarsza to absolwentka z 1968 r.) z bliskimi, potomków nieżyjących nauczycieli i uczniów, obecnych wychowanków z rodzinami i przyjaciółmi, mieszkańców Warszawy i okolic (niektóre osoby przyszły już kolejny raz!), a nawet dwójkę Białorusinów z Mińska. Ogromnie zadowoleni byli syn i córka, którzy odnaleźli swojego nieżyjącego już ojca na zdjęciu absolwentów z 1965 r. Osobom obecnym w tym czasie w muzeum pokazali przyniesione przez siebie jego świadectwo promocyjne do klasy czwartej.

      Niezwykle miłe było spotkanie z rodziną dawnego patrona szkoły (z lat 1959-1990) inż. Jana Rabanowskiego. Syn Grzegorz  i wnukowie ze wzruszeniem oglądali gablotę poświęconą patronom szkoły, fotografowali się w muzeum, na dachu  i przed budynkiem, dzielili się osobistymi wspomnieniami i obiecali wzbogacić zbiory naszego muzeum swoimi rodzinnymi pamiątkami. 

      Gości oprowadzali p. Maria Pilich (organizator wydarzenia) z małżonkiem, p. Zbigniew Chałas, p. Czesław Grzanka i  p. Karol Falkiewicz oraz trójka absolwentów z ostatnich lat. Spotykali się oni z wyrazami sympatii i serdecznych podziękowań. Odwiedzający zadawali wiele pytań nie tylko o historię, ale też obecne możliwości nauki w Technikum nr 7. Wiele osób interesowało się, czy za rok będzie można także przyjść.


       

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dla maturzystów

     • "Do zobaczenia w dorosłym życiu

      na innej drodze, na innym szlaku.

      Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu

      wśród masy pytań w pełnym plecaku.

      Przyszłość- jak wielki znak zapytania

      pełna rozterek i niepokoju.

      Bez odpowiedzi na takie pytania

      w codziennej pracy, w chwilach spokoju.

      Stoimy w progu tej naszej drogi

      tacy malutcy, tacy nieśmiali.

      Z cichą nadzieją, by los nie był srogi,

      byśmy do celu dotarli cali.

      Otwarci, prawi, pełni miłości,

      idźmy odważnie przez nasze życie,

      by w końcu drogi bez wątpliwości,

      w lustro popatrzeć na swe odbicie".

       

      Właśnie dobiegła końca nauka czwartoklasistów, których pożegnaliśmy 28 kwietnia. To ostatnie spotkanie stało się okazją do refleksji, podsumowań i wspomnień. Jak to bywa przy rozstaniu nie obyło się bez wzruszeń i łez.

      Chociaż upersonifikowana matura przeraża niejednego Abiturienta, mamy nadzieję, że czteroletnie przygotowania do egzaminu dojrzałości zaowocują sukcesem.

      Życzymy Wam, aby przejście w dorosłe życie było dla Was pozytywnym doświadczeniem, żeby wszystkie Wasze plany i marzenia zrealizowały się.

      Pamiętajcie jednak, aby w dążeniu do celu nie zatracić poczucia własnej wartości, aby mieć na uwadze dobro innych ludzi, aby czasem w ogólnym zabieganiu przystanąć na chwilę i rozejrzeć się dookoła siebie.

      Bądźcie radośni i cieszcie się małym. Ktoś mądry powiedział: ,,Zbieraj okruszyny szczęścia, a one dadzą ci chleb zadowolenia”.

      A więc życzymy Wam zadowolenia z życia. I pamiętajcie, że w trudnych chwilach możecie liczyć na pomoc byłych wychowawców, czekających w murach szkoły .

      Powodzenia! Trzymamy za Was kciuki!

       

     • Konkurs Transport Przyszłości

     • Zakończył się konkurs plastyczny dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych pod hasłem TRANSPORT PRZYSZŁOŚCI

       

      Konkurs plastyczny zorganizowany został z okazji obchodów 150. rocznicy powstania warszawskiej „Kolejówki”. Wpłynęło 212 prac. Każda była ładna i jury konkursowe długo zastanawiało się nad ich ocenieniem. Ostatecznie przyznano 35 nagród, których laureatami są:

       

      - W I kategorii: dzieci przedszkolne i „zerówki”:

      1. Antoni Bzinkowski z Przedszkola nr 59

      2. Julia Dwirkowa z MDK „Ochota”

      3. Anna Goszczyńska z Przedszkola nr 102

      4. Hanna Kaczmarek z Przedszkola nr 70

      5. Gabriela Kuśma z Przedszkola nr 239

      6. Jagoda Madeja z Przedszkola nr 225

      7. Szymon Maj z Przedszkola nr 59

      8. Oliwia Matusiak z Przedszkola nr 293

      9. Janusz Miśkiewicz z Przedszkola nr 114

      10. Antoni Mystkowski z Przedszkola nr 225

      11. Amelia Olak z Przedszkola nr 102

      12. Emilia Piecyk z Przedszkola nr 176

      13. Adrianna Walczuk z Przedszkola nr 312

      14. Helena Wiśniewska z Przedszkola nr 102

       

      - W kategorii II: klasy 1 – 3:

      1. Weronika Błońska z MDK „Ochota”

      2. Pola Dobrowolska ze Szkoły Podstawowej nr 61

      3. Oliwia Jackowska ze Szkoły Podstawowej nr 61

      4. Kalina Lewandowska z MDK „Ochota”

      5. Daria Nycz z MDK „Ochota”

      6. Stanisław Rolewski ze Szkoły Podstawowej nr 61

      - W kategorii III: klasy 4 – 6:

       1. Zofia Czajkowska ze Szkoły Podstawowej w Mrokowie

       2. Natalia Grabowska ze Szkoły Podstawowej nr 264

       3. Borys Grzegorczuk ze Szkoły Podstawowej nr 264

       4. Gabriela Grześkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 377

       5. Anna Kozłowska ze Szkoły Podstawowej nr 377

       6. Aleksandra Lesiak ze Szkoły Podstawowej nr 388

       7. Van Khanh Nguyen ze Szkoły Podstawowej nr 264

       8. Stanisław Rozbicki z MDK „Ochota”

       9. Zofia Sadkowska ze Szkoły Podstawowej w Mrokowie

      10. Adam Szczepański ze Szkoły Podstawowej w Mrokowie

      11. Alisa Wyzhyborska ze Szkoły Podstawowej w Mrokowie

       

      - W kategorii IV: klasy 7 – 8:

      1. Łucja Banasiak ze Szkoły Podstawowej nr 264

      2. Denis Dawidow ze Szkoły Podstawowej nr 61

      3. Zofia Radecka ze Szkoły Podstawowej nr 61

      4. Jan Szachnowski ze Szkoły Podstawowej nr 264.

       

      Laureatom nagród i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

      O terminie i miejscu wręczenia nagród powiadomimy za pośrednictwem sekretariatów placówek oświatowych.

       

     • Klasy 2 ega i 2 egb na wycieczkach zawodowych

     • 26.04 Uczniowie udali się na zaplecze SKM Warszawa w celu zapoznania z zasadami BHP przy sieci trakcyjnej oraz elementami taboru związanymi z zasilaniem.

      19.04 odwiedzili Sekcję Warszawa Zachodnia PKP Energetyka w celu zapoznania się z technologią pracy pociągu sieciowego oraz osprzętem sieci trakcyjnej.

      Opiekunem klas był Pan Michał Przybyszewski.

     • Konkurs Mechatroniki, Automatyki i Robotyki PW - Edycja 2023

     • Uczeń klasy 2m, Mateusz Błauciak, uzyskał tytuł Laureata Konkursu Mechatroniki, Automatyki i Robotyki Politechniki Warszawskiej.

      Pierwszy etap "Konkursu Mechatroniki, Automatyki i Robotyki Politechniki Warszawskiej  - edycja 2023" odbył się 1 marca 2023 roku. Miał on formę testu online, a udział w nim wzięło 231 osób, z czego 48 przeszło do etapu finałowego, który odbył się 1 kwietnia 2023 roku, na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

      Etap finałowy również miał formę testu, składającego się z 26 pytań zamkniętych.

      Z 48 osób, które zakwalifikowały się do etapu finałowego, 11 osób z najlepszymi wynikami uzyskało tytuł Laureata.

      Tytuł Laureata Konkursu MAiR zapewnia możliwość przyjęcia poza procedurą kwalifikacyjną na studia pierwszego stopnia na kierunkach:

      - Automatyka i Robotyka oraz Mechatronika na Wydziale Mechatroniki PW

      - Automatyka i Robotyka Stosowana na Wydziale Elektrycznym

      - wszystkich kierunkach na Wydziale Fizyki PW

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Mistrzostwa Dzielnicy ochota w piłce nożnej

     • W dniach 17.04 – 21.04, odbyły się Mistrzostwa Ochota - dzielnica m.st. Warszawy w piłce nożnej chłopców. Nasi Uczniowie przystępowali do tej rywalizacji jako obrońcy tytułu z zeszłego roku. W fazie grupowej wygraliśmy wszystkie spotkania, awansując tym samym do meczów półfinałowych z pierwszego miejsca w grupie. W meczu półfinałowym po rzutach karnych okazaliśmy się lepszym zespołem od VII LO im. Juliusza Słowackiego. Mecz finałowy został rozegrany w piątek, i jak w zeszłym roku zagraliśmy w finale z XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie, tym razem lepsi okazali się rywale wygrywając nieznacznie 1:0.

      Bardzo dziękujemy wszystkim szkołom za sportową rywalizację. Gratulacje dla całego zespołu oraz Pana Kacpra Hawryluka za dobre przygotowanie do zawodów, pomimo braku dostępności boiska.

      Szkołę reprezentowali: Bartosz Sitek, Łukasz Hendrych, Oskar Paczkowski, Ruben Nieścieruk, Sebastian Komosa, Jakub Kutwin, Maksymilian Czaplicki, Tomasz Grzesiak, Kacper Wrona, Antoni Sałapa,  Wiktor Ptak, Gabriel Dzienis.


      Wyniki meczów:

      Technikum nr 7     4 – 2     LO XLVIII

      Technikum nr 7     5 - 1      Technikum nr 10

      Technikum nr 7     4 – 3     ZSSiL


      Półfinał:

      Technikum nr 7     1 – 1   (k. 3:2)  LO VII  

      Finał:

      Technikum nr 7   0 – 1  LO XIV

     • Doniesienia z Eramusa +

     • ,,Za nami tydzień praktyk w Vitalis Gut Wehlitz w Schkeuditz. Uczniowie w dalszym ciągu zdobywają cenne doświadczenie zawodowe podczas zajęć praktycznych, ale też doświadczają różnorodności kulturowej przebywając w otoczeniu kolegów z Portugalii, Serbii, Litwy, czy Czech. W weekend również nie leniuchowaliśmy. Dobra pogoda pozwoliła nam zwiedzić piękne miasta - Berlin oraz Drezno!"

      Nam pozostaje jedynie zazdrościć.

     • Wyjście do kina

     • 20 kwietnia klasy 2m i 2lg, wraz z Paniami Wicedyrektor, Ewą Łapińską i Magdaleną Kołodziejską wybrały się do kina na film ,,Egzorcysta papieża" w wersji anglojęzycznej.

     • Wycieczka Koła Kolejowego

     • W dniach 15-16 kwietnia 2023 r. Absolwenci i Uczniowie naszej szkoły wybrali się w sentymentalną podróż po Podlasiu i Mazurach. Pierwszy etap prowadził z Warszawy przez Sarnaki, Białystok i Sokółkę do Augustowa. Jedną z atrakcji zatrzymania się w tym mieście była możliwość zwiedzania lokomotywy SU42 i rozmowy z maszynistą. Drugim etapem była trasa do Orzysza przez Suwałki, Olecko i Ełk. Na stacji w Ełku na uczestników wycieczki oczekiwała lokomotywa ST44. Przedostatnią częścią wyprawy był odcinek Orzysz - Białystok. Dzięki uprzejmości członków stowarzyszenia Kolejowe Podlasie w późnych godzinach nocnych najwytrwalsi mieli możliwość przejazdu na symulatorze EN-57 606.

      Opiekunowie: Pani Marta Jastrzębowska, Pan Mateusz Częstochowski

  • Kontakt

   • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
   • 22-822-32-52
   • Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56
    02-353 Warszawa
    Poland
   • 519-717-515
   • 885-523-574
  • Logowanie