• Dzień Kobiet

     • 8 marca w naszej szkole upłynął pod hasłem "Z koroną jesteś pod ochroną". Chłopcy obsypywali dziewczęta kwiatami, a dziewczęta czuły się jak prawdziwe królowe. Jeszcze raz życzymy wszystkim Kobietom wszystkiego najlepszego.

     • Zbiórka pieniężna

     • Technikum nr 7 we współpracy z fundacją Szansa bierze udział w zbiórce pieniężnej nr 2022/629/OR mającej na celu pomoc Ukrainie. Jeżeli ktoś jest w stanie wesprzeć zbiórkę, to odbędzie się ona w piątek 4.03.2022 r.

      W godzinach 8:50 - 11:25 Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą przychodzić do klas w czasie lekcji. Jeżeli chcecie wspomóc zbiórkę w czasie przerwy, to będzie taka możliwość w godzinach 11:25 -13:35 w sali 207.

      Zachęcamy do udziału w zbiórce. 

      Samorząd Uczniowski

     • Start rekrutacji do XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

     •  

      Drodzy Uczniowie, 

      każdego roku z okazji dnia dziecka Sejm RP organizuje sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, przez jeden dzień młodzież ma szansę zasiąść w ławach sejmowych i wziąć udział w posiedzeniu. Tegoroczna rekrutacja na to wydarzenie już ruszyła - więcej szczegółów można znaleźć pod adresem: https://liblink.pl/JEBsNunclf 

      Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji.

     • „Poznaj swojego pracodawcę”

     • Klasa 3ma oraz 3eg w dniach 26-27 stycznia 2022 r. odwiedziły Centrum Wystawiennicze EXPOXXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego podczas Targów  ELEKTROTECHNIKA

      Uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty uczestniczyli w warsztatach technicznych dla młodzieży pod nazwą „Poznaj swojego pracodawcę”. Na obszarze wystawowym, wydzielona została strefa edukacyjna w ramach Strefy Teletechniki.  Każdy uczeń otrzymał świadectwo ukończenia szkolenia.

      Na stanowiskach pokazowych uczniowie wykonywali zadania praktyczne oraz zostały im zaprezentowane nowe technologie i „dobre praktyki zawodowe” w dziedzinie teletechniki.  Przygotowane stanowiska dotyczyły zagadnień;
      * Złącz na kable LAN i koncentryczne TV - instalacje teletechniczne zarabianie złącz i podstawowe praktyki
      * Spawanie światłowodów - teoria i praktyka
      * Monitoring CCTV IP i Hybrydowy - teoria i praktyka

      Ćwiczenia prowadzone były przez ekspertów Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej oraz  Stowarzyszenia Teletechników Polskich XXI

      Uczniowie uczestniczyli również w pozostałej części Targów ELEKTROTECHNIKA oraz Targów ŚWIATŁO i Targów AUTOMATICON. Uczestnictwo szkół było bezpłatne.

      Opiekunowie Jolanta Arendarska i Ireneusz Filip.

     • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym

     • Dnia 01.03.2022 r. w naszej szkole odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

      W biegu na dystansie 1963m wzięło udział 31 uczniów oraz nauczyciel wychowania fizycznego pan Kacper Hawryluk. Najszybszy na trasie okazał się uczeń klasy 3w Tymon Misztal, a tuż za nim uplasował się Rafał Skrzydlewski z klasy 1oze. Trzecie miejsce zajął Nikodem Papież z klasy 3t. Wśród uczennic najszybsza była Oliwia Kołodziej z klasy 3w.

      Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe.

      Wszystkim biegaczom dziękujemy za udział.

     • Dzień Żołnierzy Wyklętych

     • 1 marca to Dzień Żołnierzy Wyklętych, z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia, pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej, na którą przybyli przedstawiciele władz oświatowych dzielnicy Ochota i młodzież ochockich szkół.

      Po krótkiej refleksji historycznej wygłoszonej przez pana burmistrza Grzegorza Wysockiego, kontekst historyczny i realia życia żołnierzy wyklętych zaprezentował p. Stanisław Płużański, autor książki pt. "Mróz, głód i wszy. Życie codzienne wyklętych", poświęconej tej tematyce.

      Tę ciekawą lekcję historii zakończył pokaz filmu, opowiadający o losach wybranych bohaterów.

     • 1 Marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • Pamiętamy o tych, którzy po II wojnie nie chcieli zaakceptować systemu władzy komunistycznej oraz zależności od Moskwy. Podjęli nierówną walkę z władzą ludową, przez propagandę komunistyczną nazywani zdrajcami, nękani przez aparat bezpieczeństwa. Nigdy się jednak Wyklęci, Niezłomni, nie poddawali. Pilecki, Siedzikówna, Fieldorf, Łupaszka, Rój, Anoda i wielu innych bohaterów, którzy wydani na próbę przetrwali ją wytrwale, dziś zasługują na godne miejsce w naszej pamięci! Żołnierze Wyklęci! Żołnierze Niezłomni!

       

      Zaszumiałaś, Polsko, biało - czerwonymi skrzydłami

      Dumnym orłem zawisłaś tam, hen, pod obłokami.

      Pieśń żołnierką, co czyn Twych bohaterów sławi,

      Odbiła się echem od morza aż do Tater grani.

      Co za siła jest w Tobie, Polsko,

      Ojczyzno moja,

      Że wciąż uparcie i dumnie powstajesz z swych kolan

      Niejedną bolesną i krwawą naznaczona blizną.

      Gwiaździstym diamentem w popiołach jaśniejesz, Ojczyzno.

      Bóg, Honor, Ojczyzna - te słowa święte, sprawę świętą

      W sercu wyryte miała Armia, nazwana Wyklętą.

      Tej świętości w kolebce uczyli ich ojcowie,

      Z matki mlekiem wyssali pacierz w polskiej mowie.

     • # Fundacja Ziemia i My

     • W dniu 18.02.2022 nasi uczniowie Michał Hoinca i Mateusz Szuba z klasy 3ma zrealizowali szkolenie w firmie FANUC POLSKA, które było nagrodą w konkursie organizowanym przez Fundację ZIEMIA I MY.

      Gratulujemy.

     • Konkurs Bożonarodzeniowy

     • 27 stycznia 2022 r. w Technikum nr 7 odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Diecezjalnym Konkursie wiedzy o Tradycjach Bożonarodzeniowych w kulturze polskiej, literaturze i sztuce. Konkurs składał się z dwóch etapów. Wzięła w nim udział młodzież z czterech szkół.1 miejsce zajął uczeń naszej szkoły Maciej Goszczyński, 2 miejsce Natalia Kultys, a 3 miejsce Olivia Kołodziejska.

      Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

      Dziękujemy Urzędowi do Spraw Kombatantów za pomoc w przygotowaniu nagród.

      Szkolni organizatorzy konkursu: ks. Daniel Szafarz, p. Paulina Kostecka, p. Emilia Augustyn

     • „Wszechmocni w sieci" w Teatrze Kamienica

     • 18 stycznia 2022 roku, Dyrekcja Technikum nr 7 wzięła udział w specjalnym pokazie spektaklu „Wszechmocni w sieci" w Teatrze Kamienica. Spektakl porusza bardzo aktualną tematykę - agresji w Internecie. Przedstawienie podejmuje problem cyberprzemocy i poprzez sztukę stara się zapobiegać temu zjawisku. Po spektaklu odbyła się debata pt. „Rola teatru w kształtowaniu osobowości młodego człowieka”, podczas której rozmawiano o wpływie teatru na młodych ludzi. Wzięli w niej udział zarówno przedstawiciele świata artystycznego, jak i oświaty.

     • Tropem Wilczym

     • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym – zachęcamy do udziału.

      Bieg odbędzie się w naszej szkole dnia 01.03.

      Zapisy w pokoju nauczycieli wf.