• Ważne: 2 września 2020

     • W dniu 02.09.2020r. zapraszamy do szkoły wszystkich uczniów na godzinę 7:50.

      Wykaz sal jest zamieszczony przy portierni - wejście główne.

      Informacje dotyczące planu lekcji przekażą wychowawcy klas.

      O podręcznikach szkolnych poinformują uczniów nauczyciele poszczególnych przedmiotów.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w dniu 1 września

     • Poszczególne godziny rozpoczęcia roku szkolnego:

      gr. 1. - klasy IV i klasy III - godz. 9:00

      gr. 2. - klasy II - godz.10:00

      gr. 3. - klasy I - godz.11:00

      Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

      dla klas pierwszych odbędzie się w auli szkolnej.

      Pozostałe klasy spotykają się z wychowawcami zgodnie z wykazem sal znajdującym się przy wejściu do szkoły.

      W związku z Covid-19, rodzice uczniów pozostają przed budynkiem szkoły. Dziękujemy za wyrozumiałość.

     • Aplikacja ProteGO Safe

     • Na prośbę ministerstwa zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGO Safe.

      To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół. ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

      List Ministra Edukacji Narodowej: 20200818_protegosafe_listmenigis.pdf

     • Bufet szkolny

     •  

      Szanowni Państwo

      w roku szkolnym 2020/2021 operatorem i organizatorem żywienia zbiorowego w naszej placówce będzie firma SZWAJCARKA Marcin Sikorski. 

      W celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami zapraszamy na stronę internetową firmy - https://szwajcarka.net/zs-kolejowka/

       

     • Wynajem Bufetu Szkolnego

     • Informujemy, że po zapoznaniu się z ofertami

      na wynajem pomieszczenia na Bufet Szkolny

      komisja wybrała ofertę firmy SZWAJCARKA Marcin Sikorski.

     • Geocaching

     • Bartłomiej Makuch z klasy 2k proponuje świetną zabawę dla tych, co nudzą się w wakacje i nie tylko. Uczeń gwarantuje, że jeśli ktoś spróbuje raz tej gry, to wciągniecie się na dłużej.

      Kilka zdań o tej aktywności.

      Geocaching to gra terenowa użytkowników odbiorników GPS, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrytek uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy. Ukrywane przeważnie w interesujących miejscach skrytki zawierają dziennik odwiedzin, do którego wpisują się kolejni znalazcy, a także drobne upominki na wymianę. Lokalizacja miejsca ukrycia skrytki przekazywana jest przez jej założyciela innym uczestnikom gry poprzez wprowadzenie współrzędnych geograficznych w jednej ze specjalnych internetowych baz danych, tzw. serwisów geocachingowych.

      Na czym polega gra?

      Nadrzędną ideą zabawy jest zachęcenie jej uczestników do odwiedzenia, w wyniku poszukiwań, miejsc w których ukryte są skrytki. Niektóre miejsca wybrane przez chowających są trudno dostępne, mało znane, rzadko odwiedzane, a przy tym atrakcyjne i jako takie uznane za godne prezentacji innym uczestnikom gry. Znalazca w nagrodę zabiera jeden z ukrytych w pojemniku upominków, zostawia nowy nie mniej atrakcyjny oraz wpisuje swój identyfikator i datę do dziennika odwiedzin skrytki. Oprócz danych dotyczących lokalizacji (długość i szerokość geograficzna, w systemie WGS 84) chowający umieszcza w serwisie geocachingowym opis skrytki zawierający dodatkowe informacje ułatwiające jej znalezienie, a także informacje o charakterze krajoznawczym dotyczące miejsca ukrycia i ewentualnych innych atrakcji turystycznych w okolicy. Ponadto opis skrytki zawierać powinien ostrzeżenia o możliwych zagrożeniach w trakcie poszukiwań.

      Gra znana jest na całym świecie. W Polsce znajduje się ponad 50 000 skrytek. Jedna z nich znajduje się przy naszej szkole. Kto chciałby ją znaleźć? Zapraszamy do zabawy. 

       

      Więcej informacji o grze znajduje się w linkach poniżej:

      www.geocaching.com

      www.geocaching.pl

      Tekst: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geocaching

       

     • Letnie aktywności

     • Pomimo lata i przerwy wakacyjnej prace przygotowujące nowy rok szkolny są w toku. We czwartek, 02.07.2020. odbyło się spotkanie Dyrekcji z przedstawicielami 4 przedsiębiorstw transportu szynowego (PKP IC, PKP Cargo, PKP Energetyka, Tramwaje Warszawskie) poświęcone zajęciom zawodowym w kolejnym roku szkolnym. Spotkanie zakończyło się owocnymi ustaleniami, dzięki którym uczniowie klas kolejowych będą mieli dostęp do edukacji praktycznej w przedsiębiorstwach transportu szynowego.

     • Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

     • Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice,

      wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.

      Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w połowie marca zostały zawieszone tradycyjne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem dla nas wszystkich: dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz uczniów.

      Dzięki zaangażowaniu i determinacji nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazujemy wyrazy szacunku i uznania. 

      Dziękujemy nauczycielom za pełne zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych. Dziękujemy także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc.

      Życzymy spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Niech zbliżające się wakacje pozwolą na odpoczynek od codziennych obowiązków i dadzą energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

      Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

      Z serdecznymi pozdrowieniami

      Dyrekcja Technikum nr 7

     • Nagroda Burmistrza Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

     • Uczeń klasy 1ma, Mateusz Szuba otrzymał nagrodę Burmistrza Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy za wyróżniającą się osobowość, osiągnięcia w nauce i aktywne uczestnictwo w życiu szkoły. 

      Serdecznie gratulujemy.

      Wychowawca: p. Anna Imiołek

     • "Elektronika - by żyło się łatwiej"

     • Uczeń klasy pierwszej mechatronicznej Technikum nr 7 Mateusz Szuba odniósł znaczący sukces. Rywalizując z tegorocznymi maturzystami w konkursie Politechniki Śląskiej "Elektronika - by żyło się łatwiej" uzyskał wyróżnienie II stopnia. GRATULACJE.

      Opiekun p. A. Imiołek