• Dwóch uczniów Technikum nr 7 z nagrodami Prezesa Rady Ministrów!

     • W gronie najlepszych uczniów z całej Polski i wyróżnionych stypendiami znaleźli się uczniowie naszej szkoły Maciej Bober z klasy 4k oraz Maciej Ulinowicz z klasy 3 ma, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz najwyższą średnią ocen w szkole. Uczniowie odebrali dyplomy z rąk Pani Dyrektor, Agnieszki Borkowskiej- Gut.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG)

     • Uczniowie
      Hoinca Michał, Linek Krystian, Stypka Jakub, Szuba Mateusz, Kruczyk Konrad, Wiśniewski Błażej, Ostrowski Michał, Sufczyński Paweł, Kowalczyk Adrian, Krzemiński Jakub, Mazur Szymon, Ulinowicz Maciej, Kosicki Bartosz, Pacześniak Jakub, Strzelczyk Eryk, Brzeźkiewicz Mateusz, Malec Grzegorz, Penkul Jakub, Prokop Arkadiusz ukończyli właśnie I etap Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG).

      Nasi uczniowie pomimo, iż na co dzień uczą się zupełnie innej branży postanowili rozwinąć swoje kompetencje w zakresie zarządzania finansami i umiejętności obrotem akcjami.
      Każdy zespół na start dostaje wirtualnie 20000 zł do obrotu na giełdzie. Oczywiście jest to symulacja giełdy, ale oparta na rzeczywistych notowaniach giełdowych.
      Gratulacje odwagi i chęci. Z niecierpliwością czekamy na drugi etap...

      Projekt edukacyjny obejmuje cały kraj, a w tej edycji bierze udział aż 5080 zespołów.

      Osoby, które chciałyby wziąć w przyszłym roku informacje znajdą pod linkiem https://www.gpw.pl/sigg

      Koordynator p. Anna Imiołek

     • RANKING „PERSPEKTYWY - Technika 2022”

     • JESTEŚMY WŚRÓD NAJLEPSZYCH!

      RANKING „PERSPEKTYWY - Technika 2022”

      Nasze technikum zajęło 13. miejsce w Warszawie oraz 24. miejsce w województwie mazowieckim w tegorocznym rankingu najlepszych techników. Ogromnie cieszymy się z naszego wspólnego sukcesu.

      Dziękujemy nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i wytężoną pracę.

     • Projekt edukacyjny STEM PW

     • Do II etapu ogólnopolskiego Konkursu STEM PW zakwalifikowali się Maciej Ulinowicz z klasy 3ma oraz Błażej Wiśniewski z klasy 4c. Konkurs organizowany jest przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (WEiTI PW) wspólnie z XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Czackiego w Warszawie i Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie w ramach Projektu edukacyjnego STEM PW dla uczniów zainteresowanych naukami Science, Technology, Engineering, Mathematics. Nagrodą główną w konkursie są indeksy na wybrane kierunki Politechniki Warszawskiej.

      Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym uczniom i czekamy na kolejne osiągnięcia.

      Szkolny koordynator konkursu p. Anna Imiołek

     • Głębia ostrości. Pociąg do...

     • Na początku stycznia TVP INFO wykonało w naszej szkole zdjęcia do filmu pt."Głębia ostrości. Pociąg do..."

      "Stalowe potwory, czyli pociągi. Najcięższe i najdłuższe pojazdy lądowe, które na całym świecie przewożą ludzi i towary - od kawy czy herbaty począwszy, przez kombajny, na wyrzutniach rakietowych kończąc. Prowadzą je ludzie, którzy od dziecka marzyli o tym zawodzie i to o nich jest ta opowieść. Opowieść jednak nie tylko o pasji i spełnionych marzeniach, ale też o odpowiedzialności i tragedii. Tylko taki obraz, tak jak wagony podpięte do lokomotywy, jest prawdziwym obrazem każdego maszynisty." Reportaż Roberta Wiącka.

     • Świąteczne wyjście na łyżwy klasy 3eg

     • Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, klasa 3eg poszła potrenować jazdę na łyżwach na ochockim lodowisku. Pogoda i humory dopisywały, a klasą opiekował się pan K. Hawryluk i wychowawczyni P. Patoka.

     • Wesołych Świąt

     • „Jest taka siła i moc, co wszystko w dobro przemienia,

      to właśnie jest magia Świąt Bożego Narodzenia.”

       

       

      Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły!

       

      Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy pokoju, miłości, zrozumienia i ciepła rodzinnego. Niech te święta będą pełne radości, szczęścia oraz odpoczynku od powszednich trosk. Boże Narodzenie to czas pachnący pomarańczami i cynamonem, brzmiący kolędami. To czas niosący radosne przesłanie, niech napełnia otuchą Wasze serca. Wigilijne światło niech da poczucie bezpieczeństwa i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

      Zbliżający się 2022 Rok niech przyniesie wiele powodów do radości oraz nadzieję na realizację osobistych planów i zamierzeń.

       

       

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

     • Nie bądź sknera, kup pampera

     • Wolontariusze z naszej szkoły brali w akcji charytatywnej prowadzonej przez doktorantów IPPT PAN „NIE BĄDŹ SKNERA, KUP PAMPERA” . Wszystkie zebrane dobra trafią do dzieci niechcianych, pozostawionych w szpitalu, w oknach życia, przyniesionych dobrowolnie przez rodziców lub odebranych po interwencji.

      Opiekun: ks. Daniel Szafarz

     • Akcja długopis

     • Dobrze jest pomagać. Uczniowie uczniom.

      Młodzież naszej szkoły dzięki wsparciu rodziców pomogli przeprowadzić akcje długopis dla potrzebującej młodzieży z Kuby. Długopisy zostaną wysłane pocztą.

      Opiekun ks. Daniel Szafarz.

     • Mini Sumo

     • Obecnie w lidze pierwsze miejsce zajmuje zespół Nuclear, ale pamiętajmy o zaległych spotkaniach.

      W niektórych przypadkach zobaczyliśmy progres, robot zespołu Rompot pokazał klasę i wydaje się być pretendentem do tytułu. Ostatnia kolejka w tej serii zawodów odbyła się w środę 15 grudnia.

      Terminarz i wyniki:

      https://www.twoja-liga.pl/index.php?plik=liga/ligaog&cont=terminarz2&liga_id=15854

      Linki do relacji video:

      https://www.twitch.tv/kolomechatronicznet7?sr=a

      Opiekun: p. Rafał Kwiatkowski

     • Konkurs pt. "Norwidowskie impresje filmowe"

     • 16.XII.2021 r. odbył się finał mazowieckiego konkursu pt. "Norwidowskie impresje filmowe" zorganizowanego przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Z naszej szkoły wystartowały 3 drużyny pod opieką p. Agaty Pruszczyńskiej.

      Wszystkie odniosły sukces zdobywając:

      I miejsce – Jakub Stypka i Szymon Mazur z kl. 3 ma,

      III miejsce - Michał Hoinca, Mateusz Szuba i Maciej Ulinowicz z kl. 3 ma,

      Wyróżnienie - Krystian Linek i Adrian Kowalczyk z kl. 3 ma.

      Uczniowie wykazali się wiedzą na temat Cypriana Kamila Norwida, a także nieomal profesjonalnymi umiejętnościami nagrywania i montażu filmów.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Wycieczka do Opinogóry

     • 14 grudnia 2021r. klasy 3 g i 3 oze były na wycieczce w Opinogórze, w Muzeum Romantyzmu. Uczniowie zwiedzili kompleks pałacowy rodziny Krasińskich, spacerowali po pięknym, zaśnieżonym parku. Był również czas na zabawę śnieżkami i odpoczynek w Oranżerii.

      Opiekunowie: p. Aleksandra Retka, p. Renata Kędziora i p. Zbigniew Chałas

     • Świąteczny turniej tenisa stołowego

     • W dniu 15.12 odbył się świąteczny turniej tenisa stołowego. W turnieju wzięły udział 24 osoby. Pierwsze miejsca zajął uczeń klasy 4k Jakub Gnas, drugie miejsce Karol Witanowski klasa 3 oze, trzecie miejsce Przemysław Felczak z klasy 2tk.
      Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w turnieju.

      Organizatorzy: p. Piotr Rogowski, p. Marcin Zwolski.
       

     • O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor

     • W dniu 11 grudnia 2021 roku klasy 4c i 4g były na wycieczce w teatrze Komedia w Warszawie na spektaklu O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor. Autorem scenariusza jest Ken Ludwig, a na język polski przetłumaczyła ją Klaudyna Rozhin. Akcja toczy się w paryskim hotelu Ritz. W jednym z hotelowych pokoi spotyka się trzech tenorów m.in. Tito Marelli. Sztuka ukazuje ego wielkich śpiewaków, przedstawia ich życie za równo prywatne jak i zawodowe. Nad sporami między tenorami oraz ich problemami próbuje zapanować Henry Saunders, który jest organizatorem koncertu. Emocje powodują, iż jedni rezygnują z udziału w muzycznym przedsięwzięciu ze względu na to, że występują drudzy. Dochodzi między nimi do nieporozumień, które na koniec zostają wyjaśnione i odbywa się koncert. 

      Po obejrzeniu spektaklu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie, podczas którego mogli wysłuchać utworów z lat 50-tych, 60-tych, 70-tych oraz 80-tych. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni zarówno pięknym spektaklem, jak i wspaniałym koncertem. Po zakończeniu wydarzenia uczniowie wrócili do swoich domów.

      Opiekunami wycieczki były panie Renata Kędziora oraz Aleksandra Retka.