• Ślubowanie

     • Ślubowanie klas pierwszych odbędzie się

      14 października 2021 o godzinie 9:00

      w auli szkolnej.

     • V WARSZAWSKA WYSTAWA MAKIETY KOLEJOWEJ. EDYCJA H0

     • V WARSZAWSKA WYSTAWA MAKIETY KOLEJOWEJ. EDYCJA H0

      w Stacji Muzeum w Warszawie

       

      Gdzie: Stacja Muzeum, ul. Towarowa 3, 00-811 Warszawa

      Kiedy: 16 października 2021 r., godz. 9:00-20:00

                  17 października 2021 r., godz. 9:00-16:00

       

      W dniach 16-17 października Stacja Muzeum, Mazowieckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, Klub Miłośników Kolei „Radomiak” i Świat Małej Kolei ks. Janusza Grygiera zapraszają na "V Warszawską Wystawę Makiety Kolejowej. Edycja H0". Będzie to prawdziwe święto miniaturowej kolei w muzealnej scenerii zabytkowych lokomotyw i wagonów.

      W tym roku dla pasjonatów modelarstwa przygotowaliśmy dużą, mierzącą aż 54 metry, makietę kolejową, po której poruszać się będą miniaturowe pociągi z różnych epok modelarskich: od zabytkowych parowozów, po nowoczesne lokomotywy elektryczne.

      Dodatkowymi elementami będzie wystawa modeli kolejowych i samochodowych oraz dioram o tematyce kolejowej.

      WSTĘP NA WYSTAWĘ W RAMACH BILETU WSTĘPU DO MUZEUM:

      • bilet normalny - 14 zł
      • bilet ulgowy - 7 zł
      • dzieci do lat 7 - wstęp wolny

      Organizatorzy: Stacja Muzeum, Mazowieckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, Klub Miłośników Kolei „Radomiak” i Świat Małej Kolei ks. Janusza Grygiera.

      Partnerzy: DB Cargo Polska S.A. i Fundacja Grupy PKP.

     • Samorząd Uczniowski

     • W piątek 08.10.2021. odbyło się pierwsze spotkanie Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Wzięło w nim udział wielu przedstawicieli klas. Mieliśmy okazję spotkać się, żeby zastanowić się i porozmawiać o tym, jak wyobrażamy sobie funkcjonowanie i działalność naszej organizacji. Kilka słów powiedział ustępujący ze stanowiska Przewodniczącego - Maciej Bober z 4k oraz nowy Przewodniczący - Jakub Madejczyk z klasy 3eg.Opiekunki SU: p. Marta Kowalczyk, p. Paulina Patoka-Wieteska

     • II Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kolejowej

     • 1 października 2021 roku w Stacji Muzeum odbył się finał II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kolejowej ,,Europa Pełną Parą 2021". Do drugiego etapu z naszej szkoły zakwalifikowało się dwóch uczniów: Grzegorz Gerek z klasy 3K oraz Maciej Bober z klasy 4K, który ostatecznie w całym konkursie zajął I miejsce.

      I etap konkursu z powodu nauki zdalnej odbywał się w formie elektronicznej, natomiast Gala Finałowa odbyła się stacjonarnie. Ścisły finał polegał na ustnym odpowiadaniu na pytania przed komisją. W pierwszej części pytania były krótkie z 60 sekundowym czasem na odpowiedź, w drugiej części wymagano, aby uczestnik szczegółowo omówił w ciągu 2 minut określone zagadnienie.

      Biorąc pod uwagę fakt, że w konkursie brały udział wyłącznie szkoły mające w swojej ofercie kształcenia kierunki kolejowe, uczestnicy konkursu mieli przed sobą poważne wyzwanie.

     • Sprzątanie Świata

     • W dniach 20 - 24 września 2021r. odbyła się w naszej szkole akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA. Rozpoczęto ją w dniu 17 września 2021 od pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji.

      Uczniowie sprzątali teren wokół szkoły, część klas udała się do Parku Szczęśliwickiego na wskazany rejon.

      Dzięki sprzyjającej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające – zebrano aż 12 worków.

      Aktywny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o środowisko oraz czystość otoczenia.

      Akcja miała również na celu zwrócenie uwagi na zmianę nawyków w codziennym życiu, segregacji i umiejętnym gospodarowaniu odpadami.

      Koordynatorzy akcji oraz Fundacja Nasza Ziemia dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.

     • Biegi przełajowe

     • Uczeń z klasy 1 oze Rafał Skrzydlewski reprezentował naszą szkołę w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 2000m. Rafał uzyskał bardzo dobry wynik i godnie reprezentował naszą szkołę i dzielnicę rywalizując również ze starszymi uczniami od siebie.

      Opiekun: p. Kacper Hawryluk

     • TRAKO

     • 22.09.2021 r. klasa 2 tk wraz z wychowawcą panem Marcinem Zwolskim i nauczycielem przedmiotów zawodowych panem Antonim Winiarskim udała się do Gdańska, aby wziąć udział w 14. edycji Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO.

      TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe spotkanie branży transportu szynowego w Polsce. Wstęp na teren targów klasa 2tk miała dzięki uprzejmości firmy Rail-Mil Computers Sp. z o.o.

      Zdjęcia: Adrian Wandrowski. Tekst i zdjęcia: Jonathan Onepunga - Yongo.

     • Wolontariat

     • 06.10.2021r. wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w pięknej akcji. Młodzież uczestniczyła w rozładunku żywności dla potrzebujących mieszkańców. Akcje zorganizowała fundacja Eva i bank żywności. Opiekunem był ks. Daniel Szafarz

     • Warsztaty szkolne

     • W dniach 6-22 września w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne „Rówieśnicza dobra zmiana”, „ARS – czyli jak dbać o miłość?”, „Wybieram”, „Bezpieczny cyberświat”, „Epsilon”, „Klasa bez problemu”. Wszystkie programy finansowane były ze środków Urzędu miasta stołecznego Warszawy. Uczniowie 32 klas pracowali z psychologami i pedagogami z Pracowni Perspektywa i z Centrum Edukacji i Profilaktyki. Podczas zajęć poruszane były problemy związane m. in. z uzależnieniami, bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni i relacjami. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Szkolny koordynator: p. Katarzyna Suwara

      Ponadto od 8 do 10 września we wszystkich klasach pierwszych odbyły się zajęcia integracyjne przeprowadzone przez psychologów szkolnych: p. Monikę Ładę oraz p. Emilię Bieńkowską.

     • Biegi przełajowe

     • 27.09.2021. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Dzielnicy Ochota w biegach przełajowych. Rafał Skrzydlewski z 1 oze zajął IV miejsce i awansował do Finału Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Gratulujemy. Opiekunowie: p. Małgorzata Aleksandrowska i p. Ewa Kwarciana.

     • Wolontariat

     • Wolontariusze jak zawsze okazali wielkie serce.

      Pomoc fundacji Eva.

      Oczekując na pracę.

      Opiekun: ks. Daniel Szafarz.

     • Targi ENERGETAB

     • W dniach 14-16 września klasa 3 ca wraz z wychowawczynią, panią Emilią Augustyn i nauczycielem przedmiotów zawodowych, panią Jolantą Arendarską wzięła udział w wycieczce do Bielska-Białej. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie ekspozycji oraz zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi prezentowanymi przez wystawców w ramach międzynarodowych targów ENERGETAB.

      Drugi dzień klasa spędziła na świeżym powietrzu z atrakcjami, a pogoda w pełni dopisała. Klasa zdobyła dwa szczyty w Beskidzie Śląskim – Szyndzielnię i Klimczok. Na Szyndzielnię Uczniowie wjechali kolejką gondolową, podziwiając panoramę miasta. Dłuższy postój nastąpił w Schronisku PTTK na Szyndzielni, położonym na wysokości 1001 m n.p.m., które jest najstarszym schroniskiem w Beskidach. Kolejny cel wycieczki to szczyt Klimczok – 1117 m n.p.m. Po długiej i męczącej wyprawie uczestnicy wrócili do kempingu, gdzie wspólnie zostało rozpalone ognisko. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Bielska-Białej.

     • 82. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

     • W dniu 17 września 2021 r., w 82. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, poczet ze sztandarem szkoły (pod opieką p. Marii Pilich) wziął udział w dorocznej uroczystości patriotycznej pod pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

      Pomnik ten, stojący u zbiegu ulic Bonifraterskiej i Muranowskiej, jest dziełem rzeźbiarza Maksymiliana Biskupskiego. Ma formę ustawionej na nasypie toru kolejowego platformy sowieckiego wagonu deportacyjnego, wypełnionej krzyżami katolickimi, prawosławnymi oraz symbolami religijnymi innych wyznań. Po lewej stronie wagonu umieszczona jest symboliczna zbiorowa mogiła obłożona kamieniami, z tablicą z orłem i datą sowieckiej agresji na Polskę 17.IX.1939 r. Na będących częścią pomnika podkładach kolejowych widnieją nazwy regionów i miejscowości b. Związku Radzieckiego, miejsc walk i męczeństwa Polaków.