• Dzień Maturzysty 2020
     • Dzień Maturzysty 2020

     • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy zapraszają do udziału w cyklu wydarzeń on-line dedykowanych tegorocznym maturzystom i kandydatom na studia. 

      3 czerwca 2020r. o godzinie 13.30 na stronie studia.gov.pl rozpocznie się wirtualny Dzień Maturzysty. Młodzi ludzie przystępujący do matury w tym trudnym roku będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o zasadach egzaminów, harmonogramie, prawach                                   i obowiązkach zdających. Dostaną te informacje z najlepszego źródła – od dr. Marcina Smolika, dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
      Natomiast od 22 do 26 czerwca na platformie studia.gov.pl zaplanowaliśmy Kierunkowskaz Kariery, czyli cykl prezentacji kierunków studiów i zawodów, który ułatwi dokonanie optymalnego wyboru ścieżki dalszego kształcenia.

      Więcej informacji oraz harmonogram znajdują się poniżej:

      oke_waw_2523Komunikat_na_3_czerwca_.pdf.pdf

    • Projekt eTwinning
     • Projekt eTwinning

     •  

      Szkolny projekt „My Perfect School” na platformie eTwinning.

       

      W maju 2020 roku uczniowie klas 1ca, 1cb, 1w, 1eg, 1lg i 2c wzięli udział w szkolnym projekcie pod tytułem: „My Perfect School”, realizowanego przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych          w ramach eTwinning.

      Celem projektu była promocja naszej szkoły za pomocą filmów wideo lub prezentacji multimedialnych wykonanych przez uczniów. Mieli oni za zadanie wykonanie krótkiego filmu lub krótkiej prezentacji multimedialnej, w których przedstawili, dlaczego wybrali Technikum nr 7 w Warszawie jako swoją szkołę oraz zaprezentowali swoje zainteresowania związane z kierunkiem, który wybrali.

      Uczniowie prace wykonali w dwóch językach: w języku polskim i w języku angielskim. Klasy wykonały zadanie celująco. Wkrótce kolejne projekty w ramach eTwinning. 

      Koordynatorami projektu były p. Ewa Łapińska i p. Paulina Kostecka. 

    • Szkolny konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II
     • Szkolny konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

     •  

      „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi"- św. Jan Paweł II.

       

      Rok 2020 został ustanowiony rokiem św. Jana Pawła II. 18 maja 1920 roku na świat przyszedł Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Był to człowiek, który dla wielu ludzi stał się autorytetem.

      Dla przybliżenia jego sylwetki, nasza szkoła Technikum nr 7 zorganizowała konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału.

      Pierwsze miejsce zajął Kamil Gąska z klasy 2p, drugie miejsce - Mateusz Skrzypczak z klasy 1cb,             a trzecie miejsce - Antoni Pal z klasy 1mb. Gratulujemy!

      Nagrody dla laureatów w postaci tabletów, ufundowała parafia NMP Królowej Świata w Warszawie.

       

    • 152. rocznica śmierci Patrona Szkoły
     • 152. rocznica śmierci Patrona Szkoły

     • 175 LAT DROGI ŻELAZNEJ WARSZAWSKO-WIEDEŃSKIEJ

       

      Cudowny miesiąc maj, w którym zieleń jest najbardziej zielona, 
      a zapachy i kolory kwiatów najcudowniejsze, to także miesiąc książek,
      bibliotek, czytania i wszystkiego, co z tym się kojarzy. Ja wspominam
      kiermasze, te dawniejsze z Alej Ujazdowskich, sąsiedztwa Pałacu
      Kultury i Nauki oraz mniej odległe w czasie – targi ze Stadionu
      Narodowego.

      Dlatego majowy, z konieczności wirtualny spacer „Warszawskim szlakiem
      Stanisława Wysockiego”
       proponuję odbyć w towarzystwie książek,
      które wspólnie z Wiesławem Wojasiewiczem poświęciłem pionierowi
      kolejnictwa polskiego. Trasę wytyczają miejsca, o których wspominamy
      na ich stronach. Nim jednak zaczniemy wędrować od Pałacu Mostowskich
      do pozostałości dworca kolei Warszawsko-Terespolskiej na Pradze
      odwiedźmy Stare Powązki i grób Stanisława Wysockiego, na którym 
      w 152. rocznicę jego śmierci przedstawiciele Fundacji Grupy PKP 
      i Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei złożyli wieniec 
      i zapalili znicze.

      Marek Moczulski

      https://www.pkp.pl/pl/grupa-pkp/fundacja
       

       

    • Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej
     • Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej

     • Drodzy Kandydaci,

      chociaż tej wiosny nie możemy się z Wami spotkać podczas imprezy organizowanej na terenie Politechniki Warszawskiej, to jednak mamy ciekawą alternatywę. Zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnych Drzwiach Otwartych, które odbędą się 22, 23 i 24 maja – w Waszych komputerach, telefonach                          i tabletach :)

      Możecie się spodziewać solidnej dawki informacji o rekrutacji, studiach i wszystkim, co związane z życiem studenckim. Pokażemy Wam różne oblicza PW i fascynujących ludzi, którzy tworzą naszą uczelnię. Jedyne, czego potrzebujecie, to dostęp do Internetu i wygodny fotel ;)

      Szczegółowe informacje o Drzwiach Otwartych znajdziecie na stronie www.pw.edu.pl/drzwiotwarte, a także na Facebooku.

      Do zobaczenia!

      Pozdrawiamy
      Politechnika Warszawska
      Biuro ds. Promocji i Informacji
      www.pw.edu.pl

       

    • KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II
     • KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II

     •  

      Technikum nr 7 i Parafia NMP Królowej Świata zapraszają,

      uczniów na Konkurs Wiedzy o Św. Janie Pawle II,

      w 100 rocznicę Jego urodzin.

      Konkurs odbędzie się 18.05.2020r on-line.

       

      Informacje i zapisy u ks. Daniela Szafarza

       

    • Harmonogram egzaminów
     • Harmonogram egzaminów

     • Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych. Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie potrwają od 22 czerwca do 9 lipca. Tak wygląda harmonogram tegorocznych wiosennych egzaminów.

       

      Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.

      Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.

       

      Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-egzaminow-2020

    • Abiturienci!
     • Abiturienci!

     • Drodzy Abiturienci!

      Wyjątkowo kończy się dla Was ten rok szkolny. Nie będzie oficjalnego wręczenia świadectw, spotkania       z dyrekcją, nauczycielami i wychowawcami…

      Chcemy podziękować Wam za te lata, które mogliśmy spędzić razem z Wami w murach naszej szkoły. Wszystkie chwile i wspomnienia z Wami związane zostaną nam w pamięci na długo. Zapisaliście się        w historii Technikum nr 7, a ono w historii Waszego życia. Mamy nadzieję, że będziecie wspominać tylko te dobre momenty i w myślach nieraz będziecie do nas wracać.

      Życzymy Wam spełnienia marzeń, obrania właściwej drogi w życiu i dojścia do zamierzonego celu. Jesteście młodzi, korzystajcie z tego jak najlepiej i jak najwięcej, ale nie zapominajcie                                    o niebezpieczeństwach jakie na Was czekają.

      Adam Asnyk napisał: „Życie jest biegiem, staraj się o to abyś je dokończył”. Mamy nadzieję, że Wasz bieg będzie szczęśliwy i bez upadków i dobiegniecie do mety z uśmiechem na twarzy, bez większych kłopotów              i zmartwień.

      Życzymy Wam tego z całego serca! POWODZENIA!

       

    • Poradnia na Radomskiej
     • Poradnia na Radomskiej

     • INFORMACJA  DLA   SZKÓŁ   Z   REJONU   WARSZAWY   OCHOTA

      Szanowni Państwo, przesyłamy informację o dyżurach, jakie specjaliści naszej Poradni będą pełnić dla dzieci, rodziców i nauczycieli szkól z naszego rejonu na Skypie rozpoczynając od 27 kwietnia 2020 r. aż do odwołania. Poniżej zamieszczamy dostępność poszczególnych specjalistów w określonych dniach i godzinach. Naszą Poradnię można znaleźć na Skypie pod nazwą PPP 9 Radomska. Zapraszamy serdecznie do kontaktu!

      dyzury_na_skyp-ie.docx​​​​​​​

    • „Status lotu” dla drużyny Astro Warning z Technikum nr 7!
     • „Status lotu” dla drużyny Astro Warning z Technikum nr 7!

     • Projekt badawczy stworzony przez uczniów naszej szkoły: Błażeja Wiśniewskiego, Konrada Kruczyka, Jakuba Jałowieckiego, Pavlo Hrabovskyego, Kamila Szostka, Romana Chacińskiego i Roberta Oksieńciuka, zostanie przeprowadzony na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

      Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) ogłosiła listę zespołów, które otrzymały „status lotu”. Wśród drużyn reprezentujących Polskę jest nasz szkolny zespół Astro Warning, utworzony z uczniów wywodzących się z klas o profilu mechatronicznym.

      Lista polskich zespołów zakwalifikowanych do etapu trzeciego (wdrożenie) i  etapu czwartego (analiza) konkursu European Astro Pi– Misja laboratorium kosmiczne jest dostępna na stronie ESA: https://esero.kopernik.org.pl/astro-pi-status-lotu/

      Gratulujemy zespołowi Astro Warning!

    • Apel Policji
     • Apel Policji

     • SZANOWNI PAŃSTWO,

      W ZWIĄZKU Z NOWYMI OBOSTRZENIAMI  W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO, MAZOWIECKA POLICJA PRZYGOTOWAŁA KOLEJNY APEL DO RODZICÓW I UCZNIÓW. BARDZO PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI.

      Kuratorium Oświaty w Warszawie      Mazowiecka Policja Apeluje!

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie!


      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

      Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

      Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

      Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

      Wyłączeni z tego obowiązku będą:

      - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

      - a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.


      Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  


      Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

      Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

      Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

      Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.


      Drodzy uczniowie!
      Mazowiecka Policja apeluje:


      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

      Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

      Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

      Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

      Unikajcie miejsc publicznych!

      Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!      POWYŻSZE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ RÓWNIEŻ W LINKU PONIŻEJ:

      NOWY_apel_KWP.docx

      ORAZ W FORMIE PREZENTACJI:

      NOWY_Apel_Koronawirus.pptx