• Studniówka 2023

     • 28.01.2023

      Ach, co to był za bal!

      Doczekaliśmy się zdjęć ze studniówki, zatem wspomnijmy wytworne Panie i eleganckich Panów, piękną salę i udaną zabawę...

     • Warszawski neohHackaton

     • 4.03.2023

      W dniu 4 marca 2023 odbył się Pierwszy Warszawski neohHackaton, pod patronatem Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny Sternik, zorganizowany na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Sponsorem tego wydarzenia była firma Envelo. Głównym polem działania hackatonu był Internet Rzeczy (Internet of Things) a tematem: Złodzieje Czasu – czyli czas, jako zasób, który możemy oszczędzać za pomocą inteligentnych rozwiązań techniki.

      W hackatonie drużyna mechatroników z klasy 4 ma z Technikum numer 7, w składzie Michał Hoinca, Maciej Ulinowicz i Mateusz Szuba rywalizowała z 26 innymi zespołami z Warszawy. Opiekunem naszej drużyny był Pan Rafał Kwiatkowski. Całodniowe wydarzenie zakończyło się po godzinie 19, a nasza drużyna została laureatem tego wydarzenia zajmując pierwsze miejsce w kategorii SPLO.
      Relacja z rozdania nagród znajduje się na stronie Facebook pod adresem: 
      https://fb.watch/j46GvN64zH/

     • Mobilność edukacyjna – europejskie doświadczenie kształcenia zawodowego

     • 6.03.2023

      Uczniowie z klas 3e, 4el, 3oze i 4oze przygotowują się pod pilnym okiem nauczycieli do projektu pt. „Mobilność edukacyjna – europejskie doświadczenie kształcenia zawodowego” organizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Warszawie. W ramach projektu 14 uczniów uczących się w zekresie kształcenia i szkolenia zawodowego w CKZ1 odbędzie praktyki zawodowe w miejscowości Schkeuditz w Niemczech w dniach 16-29 kwietnia. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych, wiedzy i umiejętności praktycznych uczniów poprzez obserwację i uczenie się praktyczne. Będzie to doskonała okazja dla naszych uczniów, aby współpracować w międzynarodowym środowisku i zdobyć cenne doświadczenie zawodowe.

      Zajęcia przygotowujące z języka angielskiego, j. niemieckiego oraz pedagogiczne prowadzone są przez Panią Karolinę Kozak, Panią Jolantę Wiśniewską oraz Panią Małgorzatę Oknińską.
       

     • Podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Technikum nr 7 a firmą Budimex

     • 2.03.2023

      2 marca 2023r. została podpisana umowa partnerska pomiędzy Technikum nr 7 a firmą Budimex, która jest doświadczonym liderem na rynkach kolejowym, drogowym i budowlanym. Budimex aktualnie jest wykonawcą przebudowy stacji Warszawa Zachodnia, czyli jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce, a jej przebudowa ma na celu poprawę jakości usług transportowych oraz komfortu podróży dla wszystkich pasażerów. Zgodnie z zawartą umową, Uczniowie naszej szkoły będą mieli unikalną okazję uczestnictwa w praktykach i stażach w firmie Budimex.

      Firma Budimex stawia na jakość, otwartość, nowoczesność, poszukiwanie najnowszych technologii oraz podnoszenie kompetencji. Nasi Uczniowie będą mieli możliwość zdobycia praktycznych umiejętności oraz cennego doświadczenia w pracy u jednej z wiodących firm w branży budowlanej.

     • Wycieczka do Kinoteki w Pałacu Kultury i Nauki

     • 9.02.2023

      W czwartek, 9 lutego uczniowie klasy 4mb wybrali się do Kinoteki w Pałacu Kultury i Nauki na wyjątkową, prowadzoną przez zawodowego aktora, multimedialną lekcję „Kino jako narzędzie manipulacji”. Dzięki niej, uczniowie mieli okazję poznać odpowiedzi na pytania: Czym jest manipulacja? Jak odróżnić manipulację od perswazji? Co to jest mockdokument? Jaki wpływ na kino miała propaganda nazistowska i sowiecka? Jak mogą nami manipulować stereotypy, uogólnienia i zniekształcenia przekazu?
      Po lekcji uczniowie obejrzeli bardzo ciekawy, oparty na faktach, film Gavina Hooda „Brudna gra”. Lekcja w kinie była przykładem świetnego połączenia edukacji i rozrywki.

       

      Opiekunowie: M. Deszczyńska i M. Aleksandrowska

     • Wycieczka dydaktyczna klasa 4g

     • 8.02.2023

      8 lutego 2023r klasa 4g wzięła udział w wycieczce dydaktycznej, ukazującej martyrologię narodu polskiego podczas drugiej wojny światowej. W Mauzoleum Walki i Męczeństwa w alei Szucha w Warszawie, uczniowie zobaczyli siedzibę gestapo. W Muzeum Więzienia Pawiak na ulicy Dzielnej, młodzież wysłuchała poruszających grypsów i poznała tragiczne losy więźniów. Ostatnim punktem wycieczki był Cmentarz Powązkowski, na którym znajdują się groby znanych oraz zasłużonych osób, w tym żołnierzy powstań narodowych.

      Opiekunkami uczniów były Renata Kędziora i Aleksandra Retka.

     • Cele bezpieki

     • 27.02.2023

      27 II 2023 r. - nieomal w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – klasa 3 oze obejrzała ekspozycję „Cele bezpieki” w piwnicach dawnego aresztu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w Al. Ujazdowskich 11.

      Ekspozycja dokumentuje wszechwładzę komunistycznego reżimu oraz opór Polaków przeciwko totalitaryzmowi narzuconemu nam po II wojnie. Wystawa pozwala uzmysłowić sobie dramat polskich bohaterów, których komuniści skazali na represje, tortury, śmierć i zapomnienie.

      W katowni aresztu MBP w nieludzkich warunkach przetrzymywano i torturowano Powstańców Warszawskich, żołnierzy Armii Krajowej czy Narodowych Sił Zbrojnych oraz inne osoby oskarżane o działalność antykomunistyczną.

      Wśród przetrzymywanych w tym areszcie znaleźli się m.in.: gen. Emil Fieldorf „Nil”, mjr Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka” czy por. Jan Rodowicz „Anoda”.

      Warto zacytować słowa mjr „Łupaszki”: „Słuchajcie koledzy: bądźcie przekonani, że giniemy za słuszną sprawę”.

      Opiekunowie: Agata Pruszczyńska i Radosław Dudkowski.

     • Miłego wypoczynku!

     • 13.02.2023

      Z okazji ferii zimowych życzymy Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi oraz nabierzcie sił do dalszej nauki.

      Wszystkim Rodzicom życzymy na ten czas zdrowia oraz odpoczynku.

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Technikum nr 7 d. "Kolejówka"

     • 83. rocznica pierwszych masowych deportacji Polaków na Syberię

     • 10.02.2023

      10 lutego 2023 r. - w 83. rocznicę pierwszych masowych deportacji Polaków na Syberię odbyła się uroczystość pod głazem - pomnikiem przy ochockim rondzie Zesłańców Syberyjskich.

      Obecni byli: wiceburmistrz Ochota - dzielnica m.st. Warszawy, Pan Sławomir Umiński, Przewodniczący Rady Dzielnicy, Pan Krzysztof Wojciechowski, kombatanci, nauczyciele i młodzież ochockich szkół ponadpodstawowych. Uroczystość prowadziła Pani Zofia Pogodzińska - Prezes  Klubu Sybiraków Ochoty, Włoch i Ursusa, a okolicznościowe wspomnienie wygłosił dawny zesłaniec (w 1940 r. miał 12 lat) Pan Mieczysław Pogodziński. Złożono kwiaty, zapalono znicze.

      Na tej uroczystości Technikum nr 7 d. "Kolejówka" reprezentowały Panie Wicedyrektor, Agnieszka Królak i Ewa Łapińska oraz poczet sztandarowy pod opieką Pani Marii Pilich. Na ich ręce przedstawiciele klubu sybiraków składali serdeczne podziękowania za opiekę nad pomnikiem upamiętniającym Polaków zesłanych na Syberię.

     • Bal karnawałowy

     • 10.02.2023

      Nic tak nie łączy, jak wspólna zabawa!

      W piątek, 10 lutego na długiej przerwie korytarzami Technikum nr 7 d. "Kolejówka" można było podziwiać pędzący pociąg, jak na Kolejówkę przystało.

      Była głośna muzyka, były tańce, wodzirej poprowadził nas w świat zabawy. Wszystko za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który zorganizował bal karnawałowy, nie zabrakło również gustownych i kreatywnych przebrań.

      Dziękujemy Wszystkim za wspólną zabawę.

     • Wycieczka do Sejmu i integracja klasowa w kinie Helios

     • 6.02.2023

      W dniu 6 lutego 2023 r. klasa 2lg, wraz z opiekunami p. Jolantą Niedzieską i p. Mariuszem Gajosem, wybrała się na wycieczkę do Sejmu na ulicę Wiejską.

      Zwiedzanie rozpoczęło się od podziemnego korytarza, gdzie znajduje się makieta całego obszaru Sejmu i wysłuchania krótkiej prelekcji dotyczącej historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Następnie w dolnym holu uczniowie obejrzeli laski marszałkowskie uprzednich marszałków, kącik poświęcony Janowi Pawłowi II oraz salę sejmową znaną z komisji śledczych. Na schodach z wężowymi poręczami, wszyscy uczestnicy wycieczki, jak nakazuje tradycja, potarli, na szczęście, główki wężów. Na górnym – głównym holu uczniowie obejrzeli dwie tablice pamiątkowe. Jedna z nich upamiętnia Posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli walcząc o Polskę podczas II Wojny Światowej, a druga Smoleńsk 2010 roku.

      Na zakończenie, z balkonu, czyli miejsca przeznaczonego dla fotoreporterów, uczniowie mogli zobaczyć Salę Posiedzeń Sejmu.  

      Po zwiedzaniu Sejmu, dodatkową atrakcją wycieczki, był film „Kot w butach” w kinie Helios, w Blue City.

     • Wycieczka do Centrum Olimpijskiego

     • 17.01.2023

      W dniu 17 stycznia uczniowie klas 1e oraz 4w zwiedzili Centrum Olimpijskie i  spotkali się z panią Martyną Galewicz - biegaczką narciarską, uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang w 2018 roku. W czasie ponad godzinnego spotkania uczniowie dowiedzieli się jakie są warunki kwalifikacji biegaczy narciarskich na IO i jaką drogę musiała pokonać pani Martyna, aby w nich uczestniczyć .

      Opiekunami grupy byli nauczyciele wychowania fizycznego pan Kacper Hawryluk i pan Radosław Dudkowski.

     • Tablety dla Technikum nr 7

     • 6.02.2023

      W dniu 6 lutego 2023 r. nastąpiło uroczyste przekazanie tabletów, które Miasto st. Warszawa otrzymało od organizacji UNICEF.

      Sprzęt może być udostępniony każdemu potrzebującemu uczniowi i ma służyć integracji młodzieży.

     • Spotkanie Koła Strzeleckiego z Mateuszem Tyburskim

     • 19.01.2023

      19 stycznia 2023 roku w Technikum 7 Zespołu szkół im. inż. Stanisława Wysockiego w sali numer 6, absolwent tej szkoły pan Mateusz Tyburski, poprowadził spotkanie dla Koła Strzeleckiego oraz innych zainteresowanych uczniów, celem spotkania było propagowanie sportów strzeleckich.

      W trakcie spotkania przedstawione zostały zasady uzyskania pozwolenia na broń w naszym kraju oraz jak wygląda rozwój tego sportu w Polsce.

      Niewątpliwą atrakcją była demonstracja posiadanej przez niego broni, i możliwość jej dotknięcia, rozłożenia i złożenia.

      Koło Strzeleckie dziękuje za spotkanie i liczy na dalszą współpracę.

     • Wyjście integracyjne 4ma

     • 27.01.2023

      W piątek 27.01.2023r odbyło się wyjście integracyjne klasy 4ma. Zbiórka miała miejsce po trzeciej godzinie lekcyjnej w budynku szkoły. Po blisko godzinnej podróży autobusem linii 172 udało się dotrzeć na tor łyżwiarski Stegny. Kilku uczestników wyprawy posiadało swoje łyżwy, reszta skorzystała z wypożyczalni. Pomimo zróżnicowanego poziomu umiejętności poruszania się na łyżwach, uczniowie z zapałem i radością próbowali swoich sił wykonując kolejne okrążenia. Kilkugodzinna zabawa zakończyła się rozmową oraz wspólnym posiłkiem w jednej z sieciowych restauracji.

      Opiekun: p. Mariusz Kordalski

     • Spotkanie z przedstawicielem firmy Mostostal Warszawa S.A.

     • 24.01.2023

      24 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawiciela firmy Mostostal z uczniami klasy 2TK. W trakcie wykładu młodzież mogła dowiedzieć się o działaniach firmy na rzecz środowiska naturalnego, które są w pełni zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju.

      Organizatorem spotkania była pani Daria Idaszewska.

     • Powodzenia!

     • Drodzy Uczniowie, od jutra rozpoczynacie zdawanie egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, jest to najważniejszy egzamin w życiu każdego Ucznia szkoły kształcącej w zawodach. Wierzymy, że wiedza i umiejętności, które zdobyliście w trakcie nauki pomogą Wam osiągnąć najlepsze rezultaty. Życzymy Wam wymarzonych zadań na egzaminie, wiary we własne siły, a także, aby osiągnięte wyniki stały się przepustką do realizacji dalszych planów edukacyjnych i zawodowych. Powodzenia! Rodzicom natomiast życzymy spokoju i wiary w to, że młodzież kreatywnie wykorzysta zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności.

     • Turniej tenisa stołowego

     • 19.12.2022

      19 grudnia 2022 r. w Technikum nr 7 odbył się turniej tenisa stołowego, do którego przystąpiło 27 uczniów. Aby upamiętnić 150-lecie szkoły uczniowie konkurowali w odbijaniu piłeczki lewą i prawą ręką, w czasie 150 sekund. Zawodnicy, biorący udział w turnieju, zostali przyporządkowani do poszczególnych grup za pomocą losowania. Z każdej grupy awansowało dwóch najlepszych zawodników. Pierwsza część turnieju rozgrywana była systemem mieszanym, a finałowa szóstka w systemie „każdy z każdym” do dwóch setów. Do finału dostali się: Adam Skiba z kl. 1e, Dawid Wojciechowski z kl. 4ma, Aleksander Kołakowski z kl. 4lg, Emilian Haber z kl. 2e, Karol Witanowski z kl. 4oze i Filip Frankowski z kl. 1cl.   

      Podium zajęli: 

      III miejsce - Emilian Haber,  

      II miejsce - Karol Witanowski, 

      I miejsce - Filip Frankowski.  

      Turniej sędziowali : Marcin Wiktorzak, Piotr Adamski 

  • Kontakt

   • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
   • 22-822-32-52
   • Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56
    02-353 Warszawa
    Poland
   • 519-717-515
   • 885-523-574
  • Logowanie