22 czerwca 2022
22 czerwca klasa 1tk brała udział w wycieczce do Muzeum Techniki. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z polską myślą techniczną.
Opiekunowie p. Jolanta Arendarska i p. Małgorzata Aleksandrowska
22 czerwca 2022
22 czerwca klasa 1tk brała udział w wycieczce do Muzeum Techniki. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z polską myślą techniczną.
Opiekunowie p. Jolanta Arendarska i p. Małgorzata Aleksandrowska
21.06.2022
21 czerwca 2022 roku w Młodzieżowym Domu Kultury miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród Burmistrza Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy dla najlepszych uczniów ochockich szkół. Miło nam poinformować, że wśród laureatów nagrody znalazł się tegoroczny absolwent naszej szkoły - Błażej Wiśniewski z klasy 4c.
Gratulujemy i życzymy dalszych naukowych sukcesów!
13.06.2022
13 czerwca 2022 r. odwiedzili nas ze swoimi nauczycielami uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 177 z ul. Szczęśliwickiej. Od p. Marii Pilich usłyszeli najpierw ciekawostki z historii "Kolejówki", a następnie z zainteresowaniem oglądali szkolne muzeum. Szczególnie podobały się im modele pociągów.
Na zakończenie goście zostali obdarowani broszurkami o tematyce komunikacyjnej i słodyczami. Ich nauczyciele już pytają o możliwość kolejnej wizyty.
13-15.06.2022
W dniach 13-15 czerwca uczniowie naszej szkoły z klas 3w, 3g oraz 3oze udali się na trzydniową wycieczkę na południe Polski.
Pierwszego dnia wraz z przewodnikiem odwiedziliśmy Rynek w Krakowie, przeszliśmy trasą Królewską kończąc spacer na Wawelu.
W kolejnym dniu zwiedzanie rozpoczęliśmy od niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Tam uczniowie poznali tragiczne losy, jakie spotkały wielu ludzi w czasie II wojny światowej. Pozostając w zadumie tego dnia udaliśmy się jeszcze do Wadowic, gdzie urodził się Jan Paweł II. Zapoznaliśmy się wnikliwie z historią tego wielkiego Polaka odwiedzając Muzeum Jana Pawła II.
W ostatnim dniu w ramach rozrywki całą grupą udaliśmy się do Energylandii, gdzie mogliśmy skorzystać z największych rollercoasterów w Europie. W czasie wyjazdu uczniowie mieli okazję nie tylko odpocząć od obowiązków szkolnych, ale również otrzymali sporą dawkę wiedzy, która jak się okazało pozostała w głowach młodych ludzi.
Opiekunami uczniów byli Pan Kacper Hawryluk oraz Pani Małgorzata Niedzieska.
14.06.2022
14 czerwca 2022 r. szkolny poczet sztandarowy (opiekun p. Maria Pilich)
i uczniowie klasy 3 tk (opiekun p. Agnieszka Królak) wzięli udział w
uroczystości na Cmentarzu Powązkowskim z okazji 177. rocznicy
uruchomienia Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Pierwszym punktem
programu było oficjalne spotkanie przy grobie inżyniera Stanisława
Wysockiego – jej projektanta i budowniczego. Były przemówienia,
zostały złożone kwiaty, zapłonęły znicze.
Następnie ze zniczami odwiedzono groby ponad 20 osób – zasłużonych
dyrektorów, nauczycieli i wychowanków naszej szkoły m. in. bardzo
lubianego przez uczniów dyrektora (1915-1929) Wacława Gniazdowskiego i
dyrektora (1945–1965) Aleksandra Uzarowicza, dzięki któremu po II
wojnie światowej szkoła rozpoczęła zajęcia już w marcu 1945 r.
jako pierwsza w lewobrzeżnej Warszawie.
Organizatorami uroczystości byli Fundacja Grupy PKP i Polskie
Stowarzyszenie Miłośników Kolei, a spacer cmentarnymi alejkami
prowadził p. Marek Moczulski , znawca historii kolei i zasłużonych
kolejarzy, absolwent Technikum Kolejowego z 1970 r. Trasa spaceru
nawiązywała do zbliżającej się 150. rocznicy istnienia naszej
„Kolejówki”.
14.06.2022
14 czerwca klasa 2s wybrała się z wychowawczynią p. Martą Kowalczyk i opiekunką p. Svitlaną Różańską do Muzeum Narodowego w Warszawie. Tam poszukiwali matematyki w malarstwie i rzeźbiarstwie. Możecie być zdziwieni, ale obrazy i rzeźby często są inspirowane regułami matematycznymi. Świadczy to o interdyscyplinarności matematyki.
Samą nauką człowiek nie żyje, więc 2s drugą część wycieczki spędziła na trampolinach, świetnie się bawiąc.
9-10.06.2022
W dniach 9-10 czerwca 2022r. odbyła się wycieczka klas 2eg i 3eg do Piły i Szczecina. Uczniowie mieli okazję zwiedzić nastawnię dysponującą stacji Piła Główna, poobserwować bieżącą pracę dyżurnych ruchu i zwrotniczego, a nawet zapowiedzieć konkretne pociągi.
Następnego dnia była możliwość zwiedzania Sekcji Utrzymania Taboru spółki POLREGIO S.A. i Izby Historii Kolei na Pomorzu Zachodnim. Dzięki uprzejmości pracowników Zachodniopomorskiego Oddziału POLREGIO S.A. uczniowie zwiedzili wagon motorowy SN-61, odbyli wirtualną podróż na symulatorze jednostki Impuls1, a także otrzymali drobne pamiątki.
Opiekunowie: p. Paulina Patoka-Wieteska, p. Mateusz Częstochowski
13.06.2022
13 czerwca klasa 2eg wzięła udział w wycieczce do Muzeum Życia w PRL. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ówczesną rzeczywistością.
Opiekunowie: p. Renata Kędziora i p. Małgorzata Aleksandrowska
10.06.2022
10 czerwca odbyła się wycieczka uczniów klasy 1e.
Jej celem była integracja uczniów, jak również forma wynagrodzenia za cały rok wytężonej pracy.
Wyjście klasowe w całości zorganizowali uczniowie, tj. zbiórka pieniędzy, wybranie kina oraz filmu.
Wybrana została optymalna trasa:
- spacer ze Szkoły na Dworzec Zachodni
- podróż 7-mio minutowa Kolejką do Dworca Śródmieście
- spacer z Dworca Śródmieście do Kina w Złotych Tarasach.
Opiekunowie: p. Justyna Gędek oraz p. Dariusz Różański zapewniali opiekę pedagogiczną.
13.06.2022
Dnia 13.06 w ramach lekcji w pracowni Mechatroniki odwiedził nas przedstawiciel firmy Seb-Comp. Uczniowie kierunków technicznych, mechatronicznych i kolejowych dowiedzieli się dużo na temat druku 3D, przygotowania modeli do druku 3D oraz skanowania 3D. Na zajęciach była używana drukarka M200 firmy Zortrax oraz skaner Creality. Lekcja pozwoliła na powiększenie wiedzy w temacie biurkowych maszyn CNC drukujących w technologii FDM i SLA. Skaner 3D, który był wykorzystywany pozwolił na stworzenie modelu naszego ucznia. Nasza inicjatywa wywołała zainteresowanie wielu uczniów z naszej szkoły.
12.06.2022
Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 1 tk Kamil Trepczyński, zainspirowany przez p. Marię Pilich, wziął udział w konkursie literackim „Opowiem Wam Historię. Warszawa - dzielnice." (kategoria: Wiersz i zestaw wierszy).
Współorganizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna w dzielnicy Ochota m. st. Warszawy, która przysłała okolicznościowy dyplom.
10.06.2022
W dniach 3.06-10.06 odbyły się finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej kategorii Licealiada. Reprezentanci naszej szkoły po wygraniu zmagań dzielnicowych reprezentowali nasze Technikum oraz dzielnicę Ochota w rozgrywkach miejskich.
Pierwszego dnia zmagań niestety nie było nam dane zagrać meczu o stawkę, ponieważ nasi przeciwnicy nie stawili się na rozgrywki. Tym samym automatycznie awansowaliśmy do ćwierćfinałów, gdzie przyszło nam się zmierzyć z dzielnicą Śródmieście, którą reprezentowało IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej. W tym meczu doznaliśmy porażki i nie udało nam się awansować do półfinałów, gdzie toczy się walka o miejsca 1-6.
Dla całej drużyny należą się wielkie brawa oraz gratulację, za wytrwałość i poświęcenie w ostatnich miesiącach. Jest to dobra lekcja dla wszystkich, że jeśli nad czymś się ciężko pracuje, to można osiągnąć swoje cele oraz realizować marzenia.
Gratulacje również należy złożyć opiekunowi reprezentacji, którym był Pan Kacper Hawryluk
8.06.2022
Zdjęcie z wycieczki 2eg i 3k do SKM Warszawa 8.06.
Tematyka: zapoznanie się z bhp przy sieciach trakcyjnych oraz zagadnieniami związanym z taborem i trakcją elektryczną.
Opiekunowie: M. Przybyszewski i M.Częstochowski
2.06.2022
14.06.2022
JUBILEUSZOWE REFLEKSJE
z okazji 150-lecia warszawskiej „KOLEJÓWKI”
na spacer alejkami Starych Powązek
szlakiem grobów nauczycieli i wychowanków szkoły
zapraszają
FUNDACJA GRUPY PKP
i POLSKIE STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW KOLEI
spacer poprowadzi absolwent szkoły
MAREK MOCZULSKI
(trakcja elektryczna, 1970 rok)
Zbiórka: Stare Powązki, brama św. Honoraty, 14 czerwca 2022 (wtorek), godzina 10.30. Zakończenie: około 12.00.
Na chwilę refleksji, modlitewnej zadumy zatrzymamy się przy grobach m.in.: inżyniera Stanisława WYSOCKIEGO (1805-1868), projektanta i budowniczego Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, od września 1998 roku patrona szkoły; kompozytora Zygmunta NOSKOWSKIEGO (1846-1909); pioniera krajoznawstwa Aleksandra JANOWSKIEGO (1866-1944); biskupa Zygmunta CHOROMAŃSKIEGO (1892-1968); językoznawcy Stanisława SZOBERA (1879-1938); kilku dyrektorów szkoły, nauczycieli i uczniów.
02.06.2022
W technikach czerwiec jest gorącym okresem dla wielu Uczniów, nie tylko ze względu na klasyfikację, ale przede wszystkim ze względu na egzaminy zawodowe. Wszystkim zdającym życzymy powodzenia podczas tegorocznych egzaminów. Oby wyniki, które uzyskacie, odpowiadały Waszym oczekiwaniom. Zbierajcie kolejne doświadczenia i chwalcie się tym, co wypracowaliście przez tych kilka lat przygotowań. Nie zamartwiajcie się! Bądźcie dobrej myśli, niech w tych ważnych dniach nie opuszcza Was optymizm. Pamiętajcie, nie jesteście sami. Trzymamy za Was kciuki i życzymy pomyślności! Powodzenia :)
01.06.2022
Uroczyste wręczenie dyplomów dla uczniów klasy 3p, którzy wzięli udział w projekcie "Nowoczesny Technik AGD" zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego nr 2.
25.05.2022
24 maja uczniowie klas 2lg, 1lg i 1e zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku - Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady. W ciszy, skupieniu i z przejęciem wsłuchiwali się w słowa przewodników po obozie. Opowiadania o faktach wzmocnione były emocjonalnymi wspomnieniami więźniów obozowych, którzy przeżyli to piekło na ziemi.
Nazwa Majdanek pochodzi od dzielnicy Lublina nazywanej Majdan Tatarski. Na jej terenie w roku 1941, Niemcy rękami więźniów wybudowali obóz koncentracyjny z barakami, komorami gazowymi i krematorium. Przez obóz przeszło ok. 150 tysięcy więźniów. Zamordowanych zostało tam ok. 78 tysięcy. W zdecydowanej większości ofiarami byli Żydzi i Polacy.
Wyjazd do miejsca martyrologii tylu tysięcy ludzi, zorganizowany przez księdza Daniela Szafarza był dla uczniów i opiekunów dużym przeżyciem, ale tez czasem refleksji i zadumy.
Opiekunowie: ks. Daniel Szafarz, p. Kacper Hawryluk, p. Ewa Łapińska, p. Agnieszka Królak
23.05.2022
23 maja klasa 3 ca wraz z wychowawczynią, Panią Emilią Augustyn i Panią Martą Kowalczyk wzięła udział w spektaklu pt. Wszechmocni w sieci w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Spektakl został przygotowany przez Teatr Kamienica, głównym przesłaniem sztuki było zwrócenie uwagi młodych ludzi na wszechogarniający hejt w internecie. Spektakl robi wrażenie zarówno dzięki treści, którą porusza, ale również dzięki sferze wizualnej. Jednak na największe uznanie zasługuje doskonała gra aktorska.
22.05.2022
22 maja dwóch wolontariuszy Technikum nr 7 wraz z opiekunem ks. Danielem Szafarzem pomogli w zakupie sprzętu AGD dla działaczki antykomunistycznej. Uczniowie pomogli w zamontowaniu sprzętu oraz wyjaśnili zasady jego funkcjonowania.
Powered by aSc EduPage