• Nagrody w konkursie TRANSPORT PRZYSZŁOŚCI rozdane

     • 20 czerwca 2023 r. miało miejsce uroczyste zakończenie konkursu plastycznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych pod hasłem TRANSPORT PRZYSZŁOŚCI.

      Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Ochota - dzielnica m.st. Warszawy Pani Dorota Stegienka i Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Pan Krzysztof Grochowski.

      Konkurs zorganizowany został z okazji obchodów 150. rocznicy powstania warszawskiej „Kolejówki”.

      Wpłynęło 212 prac z 18 placówek. Każdy rysunek był ładny i jury konkursowe długo zastanawiało się nad ich ocenieniem. Ostatecznie przyznano 50 nagród w 4 kategoriach (przedszkolaki i „zerówki”, klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII).

      Dla laureatów przygotowano nagrody - gry planszowe „Polska”, „Historia Polski” i „Zakodowany kosmos” oraz smycze z logo dzielnicy Ochota.

      Nagrody wręczały:  Burmistrz Dzielnicy Ochota Pani Dorota Stegienka, dyrektor szkoły Pani Agnieszka Borkowska-Gut, z-ca dyrektora Pani Agnieszka Królak i Pani Maria Pilich – organizatorka konkursu.

      Po otrzymaniu nagrody każdy laureat pokazywał zebranym swój rysunek.

      Wręczono również dyplomy dla placówek i podziękowania dla nauczycieli, pod kierunkiem których prace zostały wykonane.

      Po zakończonej uroczystości Pani Maria Pilich oprowadziła chętnych po naszym muzeum szkolnym, które bardzo się im podobało

     • Wycieczka klasy 4eg

     • Klasa 4eg wraz z Paniami, Pauliną Patoką-Wieteską i Emilią Augustyn przebywa na wycieczce we Wrocławiu. Uczniowie podziwiają uroki dolnośląskiego miasta i podążają śladami krasnali i latarnika z Ostrowa Tumskiego

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które rozpocznie się o godzinie 9.00 w auli szkolnej - Uczniowie klas I oraz Uczniowie wyróżnieni.

      9.30 - spotkanie Uczniów wszystkich klas z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych.

      Szczegółowe informacje u Wychowawców

     • Wizyta w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej

     • W dniu 19 czerwca, klasa 4eg odwiedziła Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, młodzież zwiedziła sale posiedzeń Sejmu, hall główny, windę papieską. Uczniowie powtórzyli tryb ustawodawczy.
      To była wielce pouczająca wizyta.

     • Lekcja biologii w warszawskim ZOO

     • Uczniowie klasy 2m wybrali się na nietypową lekcję biologii do warszawskiego ZOO, była to okazja, by miło spędzić czas na świeżym powietrzu i poznać tajniki życia dzikich zwierząt

     • 178. rocznica uruchomienia Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej

     • 14 czerwca 2023 r. szkolny poczet sztandarowy i Uczniowie klasy 3s z opiekunami, Panią Marią Pilich i Panią Patrycją Żurkowską wzięli udział w uroczystości na Cmentarzu Powązkowskim z okazji 178. rocznicy uruchomienia Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Pierwszym punktem programu było spotkanie przy grobie inżyniera Stanisława Wysockiego – jej projektanta i budowniczego, patrona Technikum nr 7 d. "Kolejówka". Zebrani wysłuchali informacji o Stanisławie Wysockim i krótkiej historii szkoły. Zostały złożone kwiaty, zapłonęły znicze. Następnie, z uwagi na 150-lecie "Kolejówki", z kwiatami i zniczami odwiedzono groby zasłużonych dyrektorów naszej szkoły m. in. Aleksandra Uzarowicza, dzięki któremu po II wojnie światowej szkoła rozpoczęła zajęcia już w marcu 1945 r. jako pierwsza w lewobrzeżnej Warszawie i Michała Ślusarskiego (kierował placówką w latach 1934-1941) oraz kierownika wydziału dróg i mostów kolejowych (w latach 1953-1955) Stefana Ołdaka.

      Organizatorami uroczystości byli Fundacja Grupy PKP i Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, a spacer cmentarnymi alejkami prowadził Pan Marek Moczulski, absolwent Technikum Kolejowego z 1970 r.

     • Bezpieczny przejazd

     • W środę 14 czerwca 2023 r. grupa uczniów z Technikum nr 7 wzięła udział w symulacji wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym, zorganizowanym przez PKP PLK SA, w ramach kampanii "Bezpieczny Przejazd". Jednym z elementów zaprezentowanych podczas spotkania był pokaz wyłamania rogatki. Kierowca, który utknął między rogatkami znalazł się w niebezpieczeństwie. W takiej sytuacji, kiedy auto jest sprawne technicznie, jedynym wyjściem jest wyłamanie rogatki.  Dzięki odpowiedniemu bezpiecznikowi w drągu rogatkowym wystarczy niewielka siła, aby rogatka została wyłamana, a kierowca mógł w bezpieczny sposób opuścić niebezpieczne miejsce.    

      Opiekunami wycieczki byli Krzysztof Nawrocki i Mateusz Częstochowski.

     • WYCIECZKA DO BUDZISZYNA, ŻYTAWY I SKALNEGO MIASTA

     • W dniach 9-11 czerwca 2023 r. uczniowie z Koła Kolejowego Technikum nr 7 w Warszawie uczestniczyli w wycieczce do Niemiec i Czech-Budziszyna, Żytawy i Skalnego Miasta. Podczas wyjazdu uczniowie mogli przyjrzeć się rozwiązaniom stosowanym na kolei u naszych sąsiadów. Jeden z odcinków wycieczki został pokonany autobusem "691", łączącym trzy kraje. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie przepięknej jeleniogórskiej starówki.

      Opiekunami wycieczki byli: Marta Jastrzębowska, Krzysztof Nawrocki i Mateusz Częstochowski.

     • Udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

     • Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tej akcji czytelniczej. 7 czerwca 2023 r. punktualnie o godz. 10.00 w całej Polsce, w 3500 różnych placówkach oświatowych, pod dachem i w plenerze rzesza kilkuset tysięcy przedszkolaków, uczniów w różnym wieku, ich rodziców i nauczycieli rozpoczęła czytanie swoich ulubionych książek.

      U nas w bibliotece szkolnej czytali uczniowie klasy 2tk z p. Dyr. Ewą Łapińską, p. Jolantą Arendarską i organizatorką akcji p. Marią Pilich. Były potem rozmowy o ulubionych książkach. Dużo humoru wprowadziła „Mała encyklopedia domowych potworów” prezentująca m. in. „Awanturellę” „Profesora zgubnika”, „Łakomca wielkiego”, „Telemaniaka”, „Gierkomaniaka ekranowego”, „Zazdrośnicę zawistną” i "Leniwca zaspanego"

      Zgodnie stwierdzono, że warto czytać!

     • Spotkanie z Billem Nelsonem

     • 2 czerwca 2023 roku w Centrum Nauki Kopernik, odbyło się spotkanie z Billem Nelsonem - administratorem NASA, senatorem reprezentującym stan Floryda, byłym uczestnikiem misji kosmicznej.

      Jednym z elementów jego wizyty było spotkanie z młodzieżą z Polski i Ukrainy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 2m, 1ek, 1m. Po wystąpieniu Billa Nelsona nastąpiła moderowana sesja, w trakcie której uczniowie mogli zadawać pytania oraz porozmawiać z gościem.

      Opiekunowie wycieczki byli Svitlana Różańska i Grzegorz Malinowski 

     • Wycieczka do Muzeum Sochaczewskiej Kolei Wąskotorowej

     • W poniedziałek 22 i 25 maja 2023 r.  uczniowie klas 1e, 1tk oraz 2tk wzięli udział w wycieczce do Muzeum Sochaczewskiej Kolei Wąskotorowej W ramach programu „Kulturalna Szkoła na Mazowszu” uczniowie poznali dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej, której historia rozpoczęła się w 1922 roku. Młodzież dowiedziała się o wpływie wybudowania kolei na rozwój miasta, zniszczonego podczas 1 wojny światowej. Uczniowie poznali najciekawsze przykłady taboru i infrastruktury kolei oraz zasady działania parowozu. Kolejnym punktem wycieczki była przejażdżka Pociągiem Retro, w trakcie której zaplanowane zostały fotostopy. Podróż zabytkowym składem połączyła wyjazdową lekcję muzealną z rozbudowanymi elementami edukacyjnymi, realizowanymi w ciekawej i niebanalnej formie. Przewodnik w trakcie przejazdu, a także spaceru po Kampinoskim Parku Narodowym, objaśnił najciekawsze zagadnienia związane z koleją wąskotorową i ziemią sochaczewską. Ważnym punktem wycieczki, okazała się wizyta w Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Uczniowie zwiedzili dom   urodzenia kompozytora,a także park. Na wycieczki uczniowie pojechali zabytkowymi autobusami, Jelczem L11 - stworzonym na podwoziu Ikarusa 260, oraz Autosanem H9.

      Opiekunami wycieczek byli Małgorzata Kozik i Marcin Wiktorzak.

     • Szkolny Jubileuszowy Turniej Rummikub

     • 2 czerwca, z okazji 150-lecia naszego Technikum - najstarszej szkoły technicznej w Polsce - odbył się Szkolny Jubileuszowy Turniej Rummikub. W wydarzeniu wzięło udział 28 zawodników, którzy rywalizowali o tytuł Szkolnego Mistrza Rummikub. Wśród uczniów były osoby, które znały już tę grę wcześniej, jak również takie, które swoją przygodę z rummikubem zaczęły zaledwie kilka tygodni temu. Uczniowie, przez cały maj, mogli zapoznawać się z grą oraz trenować na specjalnych zajęciach, zorganizowanych przez pasjonatkę   gry -   Małgorzatę Deszczyńską. Podczas turnieju zawodnicy rozegrali 2 rundy po 3 gry, po których nastąpiła runda finałowa. Po pierwszej rundzie prowadził, z kompletem zwycięstw, Maciej Ulinowicz z kl. 4ma, a tuż za nim uplasowali się: Maciej Więckowski z kl. 1m i jedyna uczestniczka turnieju, Zuzanna Grabowska kl 3m. Zacięta rywalizacja podczas drugiej rundy spowodowała zmianę liderów. Do rundy finałowej zakwalifikowało się czterech uczniów: Maciej Więckowski kl.1m, Tomasz Orłowski kl.3m, Franciszek Fabianowicz kl.3m i Waldemar Łukaszewski kl.2oze.
      Po wielkich emocjach rundy finałowej, wyłoniono Szkolnego Mistrza Rummikub, którym został Franciszek Fabianowicz. Drugie miejsce zdobył Tomasz Orłowski, trzecie - Waldemar Łukaszewski, a czwarte - Maciej Więckowski. Franciszek Fabianowicz i Tomasz Orłowski wywalczyli  prawo do reprezentowania naszej szkoły w Mistrzostwach Polski Szkół w Rummikub. Najlepsi  zawodnicy otrzymali nagrody, bony do Empiku, a wśród wszystkich uczestników turnieju rozlosowano drobne upominki, które przekazała  firma TMToys. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratujemy i bardzo dziękujemy za udział w zawodach.

      Organizacją i przeprowadzeniem rozgrywek zajęła się Małgorzata Deszczyńska, z pomocą Jolanty Niedzieskiej i Jolanty Arendarskiej.

     • Wizyta w XI Czytelni Naukowej Biblioteki Publicznej Ochota

     • W dniu 1 VI  2023 r., w ramach promocji czytelnictwa, uczniowie klasy 2tk odwiedzili XI Czytelnię Naukową przy ul. Grójeckiej 77. Od kierowniczki tej placówki uzyskali cenne informacje o bogatej i różnorodnej ofercie ochockich bibliotek, katalogach bibliotecznych on-line i przydatnych stronach www dotyczących lektur szkolnych. Mieli również okazję samodzielnie wyszukiwać, zarówno w internecie jak i na półkach, wybrane pozycje książkowe.

      Opiekunami uczniów byli p. Maria Pilich (organizator i współprowadząca spotkanie) i p. Krzysztof Madej.

     • Akcja 150/150

     • Drodzy Darczyńcy,

      gratuluję nam wszystkim sukcesu akcji 150/150!

      Wczoraj (30.05.2023), po 15 dniach, akcja zakończyła się szerokimi uśmiechami pacjentów Kliniki Onkologii i Oddziału Dziennego Chemioterapii CZD.

      Dostarczyliśmy 150 wszelakich pluszaków, które są już przytulane. Za sprawą pomagających nam pracowników Fundacji Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii, reszta misiaków sprawi radość pacjentom przyjmowanym do Kliniki w kolejnych dniach.

      Baaaaaaaardzo dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję misiowo i/lub pomagały w kolejnych etapach.

      Brawa dla Wolontariuszy z klasy 1bl!

      Dziękujemy i załączamy fotorelację z wczorajszej wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka.

     • Zwiedzanie Katedry św. Jana Chrzciciela w Warszawie

     • 23 maja 2023 roku Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka" poznawali style architektoniczne. Tym razem dwa: gotycki i romański. Uczniowie zwiedzili Katedrę św. Jana Chrzciciela w Warszawie, zobaczyli podziemia katedry, zwracając uwagę na dwa wydarzenia, proces z roku 1339 oraz podpisanie Konstytucji Trzeciego Maja. Następnie udali się się do Archikolegiaty NMP Królowej i św. Aleksego, najstarszego kościoła wybudowanego w stylu romańskim. Niestety tylko z zewnątrz zobaczyli Muzeum Dziedzictwa Kościelnego i Grodzisko w Tumie.  

      Kolejnym punktem wycieczki była Łódź i Park Trampolin Saltos, tam młodzież przez dwie godziny integrowała się podczas wspólnej zabawy.

      Opiekunami byli: Pani Małgorzata Oknińska, Pan Jakub Kusz i ks. Daniel Szafarz

     • Piknik Naukowy

     • 7 maja 2023 r. 30 osobowa grupa uczniów Technikum nr 7 z klas 1e, 1m, 1eg, 2e, 2ega, 2egb, 2m wzięła udział w 26. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik na PGE Narodowym. Jest to największa w Europie plenerowa impreza promująca naukę. Tegorocznym tematem przewodnim  były  rewolucje naukowe.

      Uczniowie w ramach wolontariatu prezentowali wspólnie z opiekunami Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii z Warszawy pokazy i doświadczenia astronomiczne, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem uczestników pikniku.

      Opiekunem był p. Czesław Grzanka.

     • Zrobiło się misiowo

     • Dzisiaj odwiedziła nas ekipa telewizyjna z TVP3 Warszawa. Staramy się trafić z informacją o naszej akcji 150/150 do szerokiego grona osób, które podarują dzieciom z Kliniki Onkologii misiową radość.

      Akcja 150/150 trwa do piątku 26.05.2023!

      Podaruj dzieciom misia.

      Więcej o akcji 150/150 dzisiaj o godzinie 18.30 w TVP3 Warszawa!

     • Wycieczka do Zabrza

     • 27 kwietnia 2023 roku Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka" uczestniczyli w wycieczce do Zabrza. Wyjazd relacjonują następująco: ,,wyjechaliśmy z Warszawy Zachodniej pociągiem InterCity wcześnie rano, by odwiedzić w Zabrzu trzy miejsca. Jako pierwsze zwiedziliśmy Kopalnię Guiodo, potem przeszliśmy na wykład inż. Marty Kiel-Jamrozik na Politechnice Śląskiej na Wydziale Inżynierii Biomedycznej pt. "Biomimetyka - kiedy natura inspiruje technikę". Po wykładzie mogliśmy zobaczyć laboratorium mechatroniki i laboratorium badań biomedycznych Politechniki Śląskiej. Następnie przeszliśmy do Muzeum Sztolnia Królowa Luiza i przepłynęliśmy podziemnym korytarzem najstarszej części kopalni pod całym miastem Zabrze. Szczęśliwi wróciliśmy do Warszawy również pociągiem InterCity". 

      Wycieczka była możliwa dzięki szybkiej organizacji wszystkich Uczniów i opiekunów: Pani Natalii Michalczuk i Pani Małgorzaty Kozik.

      Fotoreporterem był Wiktor Walusiak z klasy 2e

     • Noc Muzeów

     • Nasza szkoła już po raz szósty wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym, jakim jest Noc Muzeów. W sobotę 13 maja w godzinach 18.30-24 odwiedziło nas przeszło 400 osób.
      Była to dla nich podróż w czasie od 1873 r. do czasów obecnych. W muzeum szkolnym oglądali archiwalne dokumenty, dzienniki szkole z przełomu XIX i XX w., legitymacje uczniowskie, zdjęcia, plakaty, książki, zeszyty, pomoce naukowe, odznaczenia, medale ... Mogli poznać sylwetki patronów, wybitnych nauczycieli i uczniów oraz podziwiać kunsztownie wykonane modele pociągów.
      Tematem przewodnim był tegoroczny jubileusz 150-lecia „Kolejówki”.
      Współczesność czekała w pracowniach elektrycznej i energii odnawialnej. Dużą atrakcją dla zwiedzających była też możliwość wyjścia na dach, zobaczenia z bliska paneli fotowoltaicznych i …panoramy Warszawy (była nawet widoczna tęcza).
      Gościliśmy absolwentów w różnym wieku (najstarsza to absolwentka z 1968 r.) z bliskimi, potomków nieżyjących nauczycieli i uczniów, obecnych wychowanków z rodzinami i przyjaciółmi, mieszkańców Warszawy i okolic (niektóre osoby przyszły już kolejny raz!), a nawet dwójkę Białorusinów z Mińska. Ogromnie zadowoleni byli syn i córka, którzy odnaleźli swojego nieżyjącego już ojca na zdjęciu absolwentów z 1965 r. Osobom obecnym w tym czasie w muzeum pokazali przyniesione przez siebie jego świadectwo promocyjne do klasy czwartej.
      Niezwykle miłe było spotkanie z rodziną dawnego patrona szkoły (z lat 1959-1990) inż. Jana Rabanowskiego. Syn Grzegorz  i wnukowie ze wzruszeniem oglądali gablotę poświęconą patronom szkoły, fotografowali się w muzeum, na dachu  i przed budynkiem, dzielili się osobistymi wspomnieniami i obiecali wzbogacić zbiory naszego muzeum swoimi rodzinnymi pamiątkami. 
      Gości oprowadzali p. Maria Pilich (organizator wydarzenia) z małżonkiem, p. Zbigniew Chałas, p. Czesław Grzanka i  p. Karol Falkiewicz oraz trójka absolwentów z ostatnich lat. Spotykali się oni z wyrazami sympatii i serdecznych podziękowań. Odwiedzający zadawali wiele pytań nie tylko o historię, ale też obecne możliwości nauki w Technikum nr 7. Wiele osób interesowało się, czy za rok będzie można także przyjść.

  • Kontakt

   • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
   • 22-822-32-52
   • Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56 02-353 Warszawa Poland
   • 519-717-515
   • 885-523-574
  • Logowanie