• Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 21 czerwca 2024 r.

      O godzinie 8.00 odbędzie się Msza Święta dla uczniów i nauczycieli na zakończenie roku szkolnego w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata przy ul. Opaczewskiej 20.

      O godzinie 9.00 rozpocznie się część oficjalna - na aulę szkolną zapraszamy klasy pierwsze.

      O godzinie 10.00 spotkania Uczniów klas drugich, trzecich i czwartych z wychowawcami w salach lekcyjnych.

      Wszystkich obowiązuje strój galowy.

     • Szkolny turniej Rummikub

     • Po raz drugi amatorzy Rummikuba z Technikum nr 7 w Warszawie, spotkali się na Szkolnym Turnieju. W środę, 29 maja w szranki stanęło 16 zawodniczek i zawodników, w tym kilkoro debiutantów. Po dwóch rundach zaciętej rywalizacji wyłoniono finałową czwórkę, która walczyła o najcenniejsze nagrody. Pierwszy stolik rundy finałowej został zdominowany przez mechatroników - zasiadło przy nim aż trzech reprezentantów tej specjalności oraz jeden uczeń z klasy o kierunku OZE. Szkolnym Mistrzem Rummikub AD 2024 został Maciej Więckowski, drugie miejsce zajął ubiegłoroczny Mistrz - Franciszek Fabianowicz, trzecie - Bartosz Radomski a czwarte - Igor Sadlik.

      Organizatorzy z zadowoleniem stwierdzają, że Turniej osiągnął zakładane cele - był okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale również do integracji i wspaniałej zabawy.

      Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za udział w zawodach.    

      Tradycyjnie organizacją Turnieju zajęła się pani Małgorzata Deszczyńska, przy wsparciu pań Jolanty Niedzieskiej i Jolanty Arendarskiej.

     • Wycieczka do Nieborowa i Arkadii

     • 28 maja 2024 r. uczniowie klas 2al i 2bo wyjechali na wycieczkę do Nieborowa i Arkadii. Celem wycieczki było poznanie historii, kultury i sztuki oświecenia oraz skoncentrowanie się na roli pałacu Radziwiłłów jako centrum kulturalnego i intelektualnego w okresie oświecenia, zapoznanie się z ideami i osiągnięciami epoki oraz ich wpływem na polską i europejską kulturę.

      Wycieczka rozpoczęła się od poszukiwania śladów oświecenia w Warszawie, uczniowie zobaczyli Pole Elekcyjne, Szkołę Rycerską, kształcącą oficerów zgodnie z ideami oświecenia, oraz Collegium Nobilium, promujące nowoczesne metody nauczania.

      Podczas wizyty w pałacu Radziwiłłów w Nieborowie, przewodniczka przedstawiła fascynującą historię rodu Radziwiłłów. Wizytę w Nieborowie młodzież zakończyła spacerem po malowniczym parku.

      Następnym punktem wycieczki była Arkadia - park w stylu sentymentalnym, założony z inicjatywy Heleny Radziwiłłowej. Zafascynowana romantycznym stylem, Helena kazała zbudować sztuczne ruiny, aby nadać Arkadii wyjątkowy charakter. Podczas spaceru po malowniczym parku, młodzież zachwycała się pięknem przyrody, harmonijnie współgrającej z architekturą, co uczyniło Arkadię niezwykle urokliwym zakątkiem.

      Wycieczka do Nieborowa i Arkadii była pouczającym doświadczeniem, które pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć dziedzictwo kulturowe oświecenia.

      Opiekunami uczniów były Pani Renata Kędziora i Pani Aleksandra Retka

     • Wycieczka do Berlina

     • Uczniowie klas 1ega, 1be, 2al zwiedzili Berlin w dniach 27-28 maja. Celem wycieczki było poznanie transportu szynowego, a także zabytków i historii miasta. Już na początku podróży pociągiem Berlin Warszawa Expres uczniowie spotkali się z kierownikiem pociągu i usłyszeli ciekawostki o pracy załogi na trasach międzynarodowych.

      Pierwszym miejscem zwiedzania był dworzec Berlin Hauptbahnhof (Bhf), który jest największym dworcem o formie wieżowej na świecie. Zatrzymują się na nim pociągi dalekobieżne, regionalne, kolejka miejska S-Bahn i metro U55.

      Uczniowie zobaczyli największe atrakcje turystyczne Berlina: Bramę Brandenburską wraz z Placem Paryskim, Plac Poczdamski z fragmentami Muru Berlińskiego i imponującymi wieżowcami, Pomnik Ofiar Holokaustu, Checkpoint-Charlie, czyli dawne przejście graniczne pomiędzy NRD a Berlinem Zachodnim. Z kopuły na gmachu Reichstagu uczestnicy wycieczki mogli podziwiać panoramę miasta.

      Młodzież „Kolejówki” testowała komfort jazdy i punktualność publicznych środków transportu. Za najbardziej komfortowy została okrzyknięta kolejka (S-Bahn), którą grupa udała się na Stadion Olimpijski. Drogę na Plac Aleksandra ze słynną Wieżą Telewizyjną i zegarem Urania uczniowie przemierzyli metrem. Warto dodać, że berlińskie tramwaje i składy metra mają charakterystyczny, żółty kolor.

      Pierwszy dzień pobytu zakończył się zwiedzeniem okolic ulicy Unter den Linden: Wyspy Muzeów, ewangelickiej Katedry Berlińskiej i Forum Humboldta.

      Uczniowie zobaczyli również bogatą ekspozycję Muzeum Techniki wraz z wystawami poświęconymi kolejnictwu, żegludze i lotnictwu. Zbiory zawierają m.in. zabytkowe lokomotywy z XIX w. oraz wagony z początków XX w. Gratką dla amatorów kolejnictwa jest luksusowy wagon dworski, którym podróżował niemiecki cesarz i król Prus Wilhelm II. W drodze powrotnej w kierunku dworca uczniowie wstąpili do kościoła św. Klemensa, jednego z nielicznych w centrum Berlina, kościołów katolickich.

      Uczniowie ocenili wyjazd jako bardzo udany, a obiekty, które zobaczyli pozwoliły im na poszerzenie swojej wiedzy na tematy związane z infrastrukturą transportową oraz historią i kulturą Berlina.

      Opiekunami wycieczki byli Pani Anna Potocka i ks. Daniel Szafarz.

     • Targi Battery Forum Poland

     • Klasa 1ao zwiedziła targi BATTERY FORUM POLAND, branżowe targi baterii i technologii magazynowania energii i zasilania w PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie. Targi odbywały się w dniach 22−24 maja. Ptak Warsaw Expo to Największe Centrum Targowo – Kongresowe w Europie Środkowej.

      Celem wycieczki był poznanie najnowszych technologii energetycznych w dziedzinie magazynowania energii. Uczniowie mieli okazję do obejrzenia bezpiecznych baterii i akumulatorów do pojazdów elektrycznych, inteligentnych domów, systemów energetycznych mikro sieci. Tematyka targów obejmowała również regenerację i recycling zużytych baterii energetycznych.

      Opiekunami wycieczki była Pani Anna Potocka i Pani Agata Gallewicz.

     • Noc Muzeów

     • Przed nami XX edycja akcji kulturalnej - Noc Muzeów w Warszawie!

      Technikum nr 7 d. "Kolejówka" po raz siódmy bierze udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zwiedzanie muzeum najstarszej średniej szkoły technicznej w Polsce, utworzonej 150 lat temu, to podróż w czasie od 1873 r. do dziś. Będzie można również zobaczyć współczesne pomoce naukowe i pokazy w wybranych szkolnych pracowniach technicznych.

      Zainteresowanych zapraszamy 18 maja (sobota) w godzinach 19-24!

     • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

     • ,,Ale to już było i nie wróci więcej, i choć tyle się zdarzyło, to do przodu wciąż wyrywa głupie serce. Były stopnie, klasówki, stres i przyjemne przerwy i przyjaźnie. Bo to zwykle tak w życiu jest, że w swych paczkach czujemy się raźniej. Było tyle radości i łez i spełnionych marzeń, nadziei, a wszystko, co przed nami jest tchnie radością słonecznych niedzieli. Nie przeraża nas przestrzeń i czas, ale czasem powrócić czas do swej klasy i do szkolnych marzeń".

      Kolejny rocznik opuścił mury Technikum nr 7 d. "Kolejówka". To jednocześnie pierwszy rocznik Uczniów, którzy ukończyli pięcioletnie technikum. Uroczysta akademia na zakończenie roku rozpoczęła się o godz.9.00 w auli szkolnej. Zwracając się do tych najważniejszych bohaterów uroczystości, Abiturientów, Pani Dyrektor, Agnieszka Borkowska-Gut złożyła podziękowania za uczciwą, rzetelną i wytężoną pracę. Wysiłki Uczniów to nie tylko praca nad własnym rozwojem, zdobywaniem kolejnych kwalifikacji zawodowych, ale także aktywność na rzecz szkoły, osiągnięcia sportowe oraz współtworzenie przyjaznej atmosfery. Życzenia Pani Dyrektor dotyczyły dalszych sukcesów, odwagi w życiowych wyborach i powodzenia na egzaminie maturalnym. W sumie szkołę ukończyło 153 Uczniów, a wśród nich Ci posiadający pełne kwalifikacje.

      Kochani! Żegnamy Was życzeniami płynącymi z głębi serca. Niech omijają Was troski, smutki i zwątpienia, a towarzyszy radość, zrozumienie, przyjaźń i jakże potrzebna nadzieja. Ukończenie szkoły nie oznacza rozłąki, ani zapomnienia o tych, którzy tu zostają: troskliwych nauczycielach i wychowawcach, młodszych kolegach i koleżankach. Przecież to tutaj rodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co było obce i nieznane – stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie. Mamy nadzieję, że wszystko to pozostanie w Waszej pamięci na całe życie

     • Otwarcie boiska szkolnego

     • Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie boiska szkolnego przy Technikum nr 7 d. "Kolejówka". Uroczystość otworzyła Pani Burmistrz Ochota - dzielnica m.st. Warszawy, Dorota Stegienka, następnie zabrał głos Zastępca Burmistrza, Pan Grzegorz Wysocki. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Pan Sławomir Umiński, Zastępca Burmistrza oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania, Pan Krzysztof Grochowski. Tego dnia, na boisku miała miejsce emocjonująca rywalizacja pomiędzy drużynami ,,Kolejówki" i ,,Samochodówki".

      Zacięty mecz towarzyski dostarczył kibicom wielu emocji. Otwarcie boiska szkolnego, to ważne wydarzenie dla społeczności lokalnej, które przynosi nowe możliwości dla aktywności sportowej i rekreacyjnej

     • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

     • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i cała społeczność Technikum nr 7 d. "Kolejówka" mają zaszczyt zaprosić Tegorocznych Abiturientów na uroczyste pożegnanie klas maturalnych, które odbędzie się 26 kwietnia 2024 roku o godzinie 9.00 w auli szkolnej.

      Serdecznie zapraszamy.

      Wszystkich obowiązuje strój galowy

     • Wycieczka 2eg i 2ek

     • Klasy 2eg i 2ek udały się do Sekcji Warszawa Zachodnia PGE Energetyka Kolejowa w celu poznania funkcjonowania pociągu sieciowego oraz osprzętu sieci trakcyjnej.

      Opiekunami klas byli Pan Michał Przybyszewski i Pani Marta Jastrzębowska.

     • Pamiętamy

     • Klasa 1 m posprzątała miejsce przy Obelisku Zesłańców Sybiru na skarpie przy Rondzie Zesłańców Syberyjskich. 13 kwietnia odbędą się tam uroczystości związane Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

      Opiekę nad Uczniami sprawowały Pani wicedyrektor, Ewa Łapińska oraz Pani Małgorzata Oknińska.

     • Big Brother is watching you

     • 9 kwietnia, Nasi Uczniowie poznali wizję świata według George’a Orwella…. Big Brother is watching you.

      Wizyta w teatrze Buffo na spektaklu anglojęzycznym, przygotowanym przez THE AMERICAN DRAMA GROUP oraz TNT THEATRE, była świetną okazją do doskonalenia umiejętności językowych.

     • Regionalista 2024

     • Członkowie Koła Absolwentów Technikum nr 7 zaprosili uczniów z Koła Kolejowego do udziału w projekcie Regionalista 2024. Podczas wycieczki uczestnicy zwiedzili toruńską starówkę. Główną atrakcją był przejazd zabytkowym składem po liniach węzłów: inowrocławskiego i bydgoskiego, a także wycieczka autobusem z poprzedniej epoki.

      Opiekunowie: Pan Czesław Grzanka i Pani Dorota Kowalewska - Kalinowska

     • Wesołego Alleluja!

     • Niech te święta wielkanocne będą pełne nadziei i wiary,

      Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.

      Ciepłych, pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego, rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole oraz smacznego święconego jajka

      życzy Dyrekcja Technikum nr 7 d. "Kolejówka" oraz Grono Pedagogiczne!

     • Kolejny sukces Mechatroników z Technikum nr 7 d. "Kolejówka"

     • Michał Hoinca, Mateusz Szuba, Maciej Ulinowicz oraz Mateusz Błauciak wzięli udział w Konkursie Mechatroniki, Automatyki i Robotyki Politechniki Warszawskiej. 

      Wszyscy zaprezentowali się wspaniale, a Michał Hoinca i Mateusz Błauciak uzyskali tytuł Laureata konkursu i mogą zostać przyjęci na studia poza procedurą rekrutacyjną.

      Mateusz Szuba i Maciej Ulinowicz zostali finalistami konkursu.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Nie daj się złapać w sieć - jak wzmocnić zdrowie i szczęście dzięki cyfrowej higienie?

     • 19.03.2024 w naszej szkole odbyły się wykłady dotyczące higieny cyfrowej. Dzięki Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa nasi uczniowie dowiedzieli się jaki wpływ na człowieka mają ekrany oraz w jaki sposób twórcy nowych technologii sterują naszym życiem, nie bacząc na zdrowie swoich odbiorców. Wykłady pod tytułem „Nie daj się złapać w sieć - jak wzmocnić zdrowie i szczęście dzięki cyfrowej higienie?” uzmysłowiły, że ludzki mózg potrzebuje higieny cyfrowej, ponieważ nieograniczony wpływ ekranów zdecydowanie obniża jego możliwości. Prowadzący - Pan Filip Dębowski  zapoznał uczniów ze sposobami dbania o higienę cyfrową, a w czasie przerw odpowiadał na indywidualne pytania uczniów, którzy byli żywo zainteresowani tematem. Nie tylko uczniom, ale i wszystkim użytkownikom ekranów, życzymy wytrwałości na drodze dbania o własną higienę cyfrową!

  • Kontakt

   • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
   • 22-822-32-52
   • Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56
    02-353 Warszawa
    Poland
   • 519-717-515
   • 885-523-574
  • Logowanie