• Podziękowanie dla Technikum nr 7
     • Podziękowanie dla Technikum nr 7

     • Podziękowania dla Technikum nr 7 od Prezydenta Andrzeja Dudy, za udział w akcji Narodowego Czytania, podczas której przeczytaliśmy utwory M. Konopnickiej, E. Orzeszkowej, B. Prusa, W. S. Reymonta, S. Żeromskiego, H. Sienkiewicza, B. Schulza i H. Rzewuskiego.
      Akcja pozwoliła nam na nowo odkryć Nowele polskie.
      Za przeprowadzenie Narodowego Czytania w naszej szkole była odpowiedzialna p. Maria Pilich.

    • Uczeń Technikum nr 7 stypendystą Prezesa Rady Ministrów
     • Uczeń Technikum nr 7 stypendystą Prezesa Rady Ministrów

     • Uczeń Technikum nr 7 – Paweł Sufczyński, w elitarnym gronie stypendystów Prezesa Rady Ministrów

      W dn. 27.11.2019r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wśród stypendystów znalazł się nasz uczeń – Paweł Sufczyński, któremu podczas uroczystości towarzyszyli rodzice oraz dyrektor Technikum nr 7 – pani Agnieszka Borkowska-Gut.

      Stypendystom nagrody wręczali wicekuratorzy: pani Dorota Skrzypek oraz pan Krzysztof Wiśniewski.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Promocja szkoły w CKZ
     • Promocja szkoły w CKZ

     • W dn. 21-22.XI.19r. nasza szkoła promowała się podczas dni otwartych w  CKZ na ul. Mińskiej.
      Uczniowie z klas mechatronicznych i elektrycznych pod opieką nauczycieli prezentowali urządzenia wykorzystywane w szkole do nauki poszczególnych zawodów. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych.

    • Lekcja angielskiego w Teatrze Buffo
     • Lekcja angielskiego w Teatrze Buffo

     • 20.11.2019. w ramach realizacji programu edukacyjnego „Kolej na kulturę”, klasy 2c i 4c obejrzały spektakl anglojęzyczny, pod tytułem: „Tom Sawyer”, który jest adaptacją powieści Marka Twaina. Teatr Buffo gościł aktorów z TNT Theatre Britain, którzy po mistrzowsku przypomnieli uczniom przygody amerykańskiego chłopca. Była to wyjątkowa lekcja języka angielskiego, podczas której uczniowie mogli osłuchać się z brytyjskim akcentem. Organizacja i opieka: p. Ewa Łapińska i p. Paulina Kostecka

    • Programowanie w przestrzeni kosmicznej!
     • Programowanie w przestrzeni kosmicznej!

     • Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) ogłosiła listę zespołów, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu European Astro Pi – Misja laboratorium kosmiczne. Wśród 18 drużyn reprezentujących Polskę, dwie wywodzą się z Technikum nr 7.


      Nasi przedstawiciele to drużyna Astro Warning w składzie: Konrad Kruczyk, Robert Oksieńciuk, Kamil Szostek, Pavlo Hrabovsky, Jakub Jałowiecki, Roman Chaciński oraz zespół turtlepi – reprezentowany przez Sebastiana Szafrańskiego, Jakuba Berlińskiego, Jana Mikołajczaka-Kuśmirka, Piotra Czamarę, Zygmunta Karpińskiego i Grzegorza Faszczę. Koordynatorem zespołu Astro Warning jest Błażej Wiśniewski, ubiegłoroczny uczestnik konkursu. Wszyscy chłopcy wywodzą się z klas o profilu mechatronicznym.


      Drużyny przygotowały projekty badawcze, które chciałyby zrealizować wykorzystując czujniki znajdujące się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

      Lista wszystkich zespołów zakwalifikowanych do drugiego etapu jest dostępna na stronie ESA: https://esamultimedia.esa.int/docs/edu/AstroPi_2020.pdf…
       

      Gratulujemy zespołom naszych kosmicznych badaczy i trzymamy kciuki za powodzenie misji!

    • Podziękowanie za udział w akcji #SzkołaPamięta
     • Podziękowanie za udział w akcji #SzkołaPamięta

     • Szanowni Państwo,

      w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji "Szkołapamięta", która miała swój finał w piątek, 25 października br.

      Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

      DO AKCJI "SZKOŁA PAMIĘTA" PRZYŁĄCZYŁO SIĘ PRAWIE 1,3 MLN UCZNIÓW ORAZ 108 TYS. NAUCZYCIELI. OTRZYMALIŚMY W SUMIE 11 208 ZGŁOSZEŃ OD SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH.

      Łączę wyrazy szacunku,

      Anna Ostrowska - Rzecznik Prasowy MEN

    • Technikum nr 7 w hołdzie nauczycielom z okresu zaborów
     • Technikum nr 7 w hołdzie nauczycielom z okresu zaborów

     • #SzkołaPamięta

      Przy okazji obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości, nie można pominąć zasług polskich nauczycieli, patriotów, którzy narażając własną wolność i życie, prowadzili walkę o umysły i serca młodych Polaków wynaradawianych w szkołach zaborców.

      W dn. 12 listopada 2019 r. delegacja Technikum nr 7, składająca się z uczniów klasy 3g oraz opiekunów: p. Agnieszki Królak i p. Agaty Pruszczyńskiej, uczestniczyła w uroczystości złożenia wieców pod Pomnikiem Pracy Nauczycieli w parku im. Romualda Traugutta. Pomnik ten w postaci głazu został odsłonięty 12.11.1938 r., z okazji Dnia Nauczyciela, w 20. rocznicę odzyskania niepodległości.

    • Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości na Ochocie
     • Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości na Ochocie

     • Technikum nr 7, jak co roku, włączyło się w obchody Narodowego Święta  Niepodległości na Ochocie. W dniu 11 listopada 2019 r., poczet sztandarowy naszej szkoły, pod opieką p. Marii Pilich uczestniczył we mszy świętej za Ojczyznę w kościele św. Jakuba oraz w uroczystym złożeniu kwiatów pod pomnikiem Gabriela Narutowicza.

      W obchodach udział wzięli m.in. burmistrz Katarzyna Łęgiewicz, jej zastępczynie Ewa Kacprzak-Szymańska i Maria Środoń, radni Ochoty, radni m.st. Warszawy, reprezentanci środowiska kombatantów, harcerze, młodzież szkolna oraz mieszkańcy dzielnicy.

    • Na urodzinach Marii Skłodowskiej-Curie
     • Na urodzinach Marii Skłodowskiej-Curie

     • 07.11.2019 przedstawiciele klasy 1mb wraz z wychowawczynią p. Pauliną Piętą uczestniczyli w obchodach 152. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie.

      Zaproszenie skierowane bezpośrednio do naszej szkoły jest owocem kontaktów z muzeum noblistki przy ul. Freta 16 - organizatorem uroczystości.

      Obchody rozpoczęto złożeniem kwiatów pod pomnikiem Marii Skłodowskiej-Curie na Nowym Mieście (przy ul. Kościelnej), dalsza część uroczystości odbyła się w siedzibie muzeum. Nasi uczniowie mieli okazję poznać potomków Marii Skłodowskiej-Curie: prawnuczkę jej siostry Heleny oraz wnuczkę i prawnuka jej brata Józefa.

      Skoro były urodziny – nie mogło się obyć bez smacznego urodzinowego tortu!

      Klasa 1mb w imieniu całej społeczności Technikum nr 7 wpisała się do pamiątkowej księgi gości muzeum.

    • 11 Listopada
     • 11 Listopada

     • 11 listopada 1918r. wszystko się zmieniło. Tego dnia symbolicznie otworzyliśmy nową kartę w historii naszego narodu. Rozpoczęliśmy budowę nowej Polski.

      Obchody Dnia Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się od obejrzenia filmu pod tytułem: „Wolność we krwi”. W projekcji filmu uczestniczyły klasy pierwsze: 1ca i 1p. Widowisko „Wolność we krwi” jest spojrzeniem na losy typowej polskiej rodziny, która przez pokolenia, mimo wielu przeciwności, pozostała wierna pragnieniu prawdziwej wolności. Premiera przedstawienia odbyła się 15 sierpnia 2018r. na placu Piłsudskiego w Warszawie. Na koniec projekcji, p. Agnieszka Królak przypomniała jak wyglądała historia Polski w latach 70. i 80. Przygotowanie: p. Paulina Kostecka.

      Delegacja uczniów z p. Marią Pilich złożyła kwiaty pod Pomnikiem ku czci Polaków zesłanych na Syberię, którym szkoła się opiekuje.

      Na korytarzach szkolnych uczniowie i nauczyciele mogli podziwiać „Niepodległą Wystawę” przygotowaną przez p. Agnieszkę Królak i p. Agatę Pruszczyńską.

       

      „11 Listopada”

      Ludwik Wiszniewski

      Dzisiaj wielka jest rocznica –
      jedenasty listopada!…
      Tym, co zmarli za Ojczyznę,
      hołd wdzięczności Polska składa.
       
      Przystrojony portret „Dziadka”,
      wzdłuż ram spływa czarna wstęga…
      Odszedł od nas Wódz w zaświaty –
      ból do głębi serca sięga.
       
      Żył dla Polski, walczył za nią,
      na bój krwawy wiódł legiony,
      siał i orał dla Ojczyzny –
      my zbieramy dzisiaj plony.

      Żołnierzyków mamy dzielnych,
      bacznie strzegą granic kraju –
      od nas tylko dziś zależy,
      aby było nam jak w raju.

      Więc o przyszłość walczmy społem,
      pod sztandarem z Orłem Białym,
      tylko pracą i nauką
      przysporzymy Polsce chwały!

    • #SzkołaPamięta
     • #SzkołaPamięta

     • Wzorem lat ubiegłych, uczniowie Technikum nr 7 odwiedzili grób patrona szkoły – inż. Stanisława Wysockiego oraz groby zmarłych nauczycieli, znajdujące się zarówno na warszawskich cmentarzach, jak i w okolicznych miejscowościach.

      Tradycja odwiedzania grobów osób związanych z naszą szkołą jest kultywowana od kilkudziesięciu lat, a w tym roku wpisuje się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”.

      Społeczność szkoły, w tym szczególnym okresie pamięci, o tych którzy odeszli, dba również o miejsce pamięci poświęcone Zesłańcom Syberyjskim. W dn. 31.10.2019r. uczniowie pod opieką p. M. Pilich uporządkowali Pomnik Zesłańców Syberyjskich znajdujący się przy rondzie ich imienia w Warszawie. Pomnik Zesłańców Syberyjskich od wielu lat pozostaje pod opieką naszej szkoły.

       

      Ludzie żyją tak długo,

      jak długo inni pielęgnują pamięć o nich…” 

       

    • Dom Samotnej Matki
     • Dom Samotnej Matki

     • 28.10. 2019r. wolontariusze Technikum nr 7 wzięli udział w spotkaniu z kobietami z Domu Samotnej Matki. Bardzo dziękujemy Paniom za miłe przyjęcie. Podczas rozmowy Panie opowiedziały historie swojego życia. Podczas spotkania pomogliśmy w przygotowaniu (malowaniu) aniołków na coroczną kwestę.

      Opiekun ks. Daniel Szafarz. Wolontariusze: Klaudia, Patrycja, Martyna, Rafał, Kuba, Paweł.

    • Spotkanie z seniorami
     • Spotkanie z seniorami

     • 26.10.2019r. w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie: "Poznajmy się, byśmy się szanowali i sobie wzajemnie pomagali" .Wolontariusze naszej szkoły zainicjowali cykl spotkań z seniorami. W programie była: modlitwa, poczęstunek, śpiew, zabawa, a nawet zajęcia na symulatorze. Uczniowie na ten czas zostali instruktorami. Zabawa była przednia.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom wolontariatu Technikum nr 7 i młodzieży Ruchu Lednickiego z parafii NMP Królowej Świata w Warszawie. Opiekun: ks. Daniel Szafarz.

    • Rozgrywki piłki ręcznej wolontariatu
     • Rozgrywki piłki ręcznej wolontariatu

     • 13.10.2019r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Warszawie odbyły się rozgrywki piłki ręcznej dzieci i młodzieży z Domów Dziecka. Zabawa była przednia, ale co najważniejsze wszyscy mogli się zintegrować i się nawzajem poznać. Bardzo dziękujemy wolontariuszom Technikum nr 7, którzy mimo niedzieli poświęcili swój wolny czas😉 Opiekun: ks. Daniel Szafarz. Udział wzięli: Aleksander, Ania, Rafał, Marcin, Michał, Kuba, Paweł

    • Konkurs "Arsenał - Warszawa"
     • Konkurs "Arsenał - Warszawa"

     • 25.10.2019r. uczniowie klasy 4c - Aleksander Szczepański, Michał Wierzbicki, Mateusz Gutowski i Kacper Olszewski - zdobyli II nagrodę w konkursie historycznym "Arsenał - Warszawa". Opiekun: p. Agata Pruszczyńska.

      Gratulujemy wygranej.

    • (Nie)zwykła lekcja historii
     • (Nie)zwykła lekcja historii

     • W dniu 24.10.2019 roku uczniowie klas 3g i 4g uczestniczyli w projekcji filmu o repatriantach z Kazachstanu, która odbyła się w naszej szkole w ramach Kampanii Społecznej  "Złączyć się z Narodem". Celem kampanii jest przybliżenie Polakom historii repatriantów. Film ukazuje realne życie Polaków mieszkających w Kazachstanie. Po projekcji filmu uczniowie mieli możliwość dyskusji z jego producentem na temat wysiedlenia Polaków na Wschód oraz ich powrotu do Ojczyzny.
      Więcej informacji dotyczących kampanii znajduje się na stronie http://repatrianci.pl/, a zwiastun filmu można obejrzeć na stronie http://12gwiazd.org/filmy.

    • Edukacja poza salą lekcyjną
     • Edukacja poza salą lekcyjną

     • W dniu 17.10.2019 klasy 2c oraz 2t miały szansę zdobywać wiedzę poza salą lekcyjną.
      Uczniowie zwiedzili Skansen w Sromowie, gdzie podziwiali sztukę ludową oraz zespół pałacowo-parkowy: Nieborów-Arkadia.

      Kierownik wycieczki: p. Małgorzata Aleksandrowska. Opiekunowie: p. Małgorzata Deszczyńska, p. Ewa Kwarciana

     • Nr konta Rady Rodziców

     • Nr konta Rady rodziców: 76 1020 1055 0000 9102 0016 5001

      Bank: PKO B.P.

      Odbiorca: Rada Rodziców przy Technikum nr 7 w Warszawie, ul. Szczęśliwicka 56, Warszawa

    • Szkolne Koło Astronomiczne
     • Szkolne Koło Astronomiczne

     • W nowym roku szkolnym swoją działalność wznowiło Szkolne Koło Astronomiczne. W czwartek 17 października br. uczniowie klasy 1 ca, wyposażeni w "specjalistyczny sprzęt", tzn. ścierki, szczotki i detergenty, usunęli z kopuły teleskopu słonecznego nagromadzony tam przez ostatnie miesiące kurz i brud. Następnie rozmontowali urządzenia (nie wszystkie oczywiście) i przeczyścili styki, które na powietrzu pokrywają się tlenkami kilka razy szybciej niż w warunkach pokojowych.
      Nie wszystko udało się zrobić, więc to jeszcze nie koniec prac konserwacyjnych. Gdy porządki dobiegną końca, to rozpoczną się obserwacje Słońca, planet i gwiazd, co nastąpi już niebawem.
      Najważniejsze to entuzjazm i dobre chęci, których w klasie 1ca - jak widać, nie brakuje. Na zdjęciach członkowie Koła Astronomicznego: Pavlo Hrabowsky, Jakub Jałowiecki, Konrad Kruczyk, Kamil Szostek. Koło zaprasza wszystkich uczniów zainteresowanych astronomią.  Opiekunami Koła Astronomicznego są panowie: Krzysztof Szcześniak i Karol Falkiewicz.