• Wycieczka do SKM Warszawa

     • 8.06.2022

      Zdjęcie z wycieczki 2eg i 3k do SKM Warszawa 8.06.

      Tematyka: zapoznanie się z bhp przy sieciach trakcyjnych oraz zagadnieniami związanym z taborem i trakcją elektryczną.

      Opiekunowie: M. Przybyszewski i M.Częstochowski

     • Spacer alejkami Starych Powązek

     • 14.06.2022

      JUBILEUSZOWE REFLEKSJE

       

      z okazji 150-lecia warszawskiej „KOLEJÓWKI”

      na spacer alejkami Starych Powązek

      szlakiem grobów nauczycieli i wychowanków szkoły

      zapraszają

      FUNDACJA GRUPY PKP

      i POLSKIE STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW KOLEI

      spacer poprowadzi absolwent szkoły

      MAREK MOCZULSKI

      (trakcja elektryczna, 1970 rok)

       

      Zbiórka: Stare Powązki, brama św. Honoraty, 14 czerwca 2022 (wtorek), godzina 10.30. Zakończenie: około 12.00.

       

      Na chwilę refleksji, modlitewnej zadumy zatrzymamy się przy grobach m.in.: inżyniera Stanisława WYSOCKIEGO (1805-1868), projektanta i budowniczego Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, od września 1998 roku patrona szkoły; kompozytora Zygmunta NOSKOWSKIEGO (1846-1909); pioniera krajoznawstwa Aleksandra JANOWSKIEGO (1866-1944); biskupa Zygmunta CHOROMAŃSKIEGO (1892-1968); językoznawcy Stanisława SZOBERA (1879-1938); kilku dyrektorów szkoły, nauczycieli i uczniów.

       

     • Egzaminy zawodowe

     • 02.06.2022

      W technikach czerwiec jest gorącym okresem dla wielu Uczniów, nie tylko ze względu na klasyfikację, ale przede wszystkim ze względu na egzaminy zawodowe. Wszystkim zdającym życzymy powodzenia podczas tegorocznych egzaminów. Oby wyniki, które uzyskacie, odpowiadały Waszym oczekiwaniom. Zbierajcie kolejne doświadczenia i chwalcie się tym, co wypracowaliście przez tych kilka lat przygotowań. Nie zamartwiajcie się! Bądźcie dobrej myśli, niech w tych ważnych dniach nie opuszcza Was optymizm. Pamiętajcie, nie jesteście sami. Trzymamy za Was kciuki i życzymy pomyślności! Powodzenia :)

     • Nowoczesny Technik AGD

     • 01.06.2022

      Uroczyste wręczenie dyplomów dla uczniów klasy 3p, którzy wzięli udział w projekcie "Nowoczesny Technik AGD" zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego nr 2.

     • Ludzie ludziom zgotowali ten los ...

     • 25.05.2022

      24 maja uczniowie klas 2lg, 1lg i 1e zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku - Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady. W ciszy, skupieniu i z przejęciem wsłuchiwali się w słowa przewodników po obozie. Opowiadania o faktach wzmocnione były emocjonalnymi wspomnieniami więźniów obozowych, którzy przeżyli to piekło na ziemi.

      Nazwa Majdanek pochodzi od dzielnicy Lublina nazywanej Majdan Tatarski. Na jej terenie w roku 1941, Niemcy rękami więźniów wybudowali obóz koncentracyjny z barakami, komorami gazowymi i krematorium. Przez obóz przeszło ok. 150 tysięcy więźniów. Zamordowanych zostało tam ok. 78 tysięcy.  W zdecydowanej większości ofiarami byli Żydzi i Polacy.

      Wyjazd do miejsca martyrologii tylu tysięcy ludzi, zorganizowany przez księdza Daniela Szafarza był dla uczniów i opiekunów dużym przeżyciem, ale tez czasem refleksji i zadumy.

      Opiekunowie: ks. Daniel Szafarz, p. Kacper Hawryluk, p. Ewa Łapińska, p. Agnieszka Królak

     • Wszechmocni w sieci

     • 23.05.2022

      23 maja klasa 3 ca wraz z wychowawczynią, Panią Emilią Augustyn i Panią Martą Kowalczyk wzięła udział w spektaklu pt. Wszechmocni w sieci w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Spektakl został przygotowany przez Teatr Kamienica, głównym przesłaniem sztuki było zwrócenie uwagi młodych ludzi na wszechogarniający hejt w internecie. Spektakl robi wrażenie zarówno dzięki treści, którą porusza, ale również dzięki sferze wizualnej. Jednak na największe uznanie zasługuje doskonała gra aktorska.

     • Zakup sprzętu AGD

     • 22.05.2022

      22 maja dwóch wolontariuszy Technikum nr 7 wraz z opiekunem ks. Danielem Szafarzem pomogli w zakupie sprzętu AGD dla działaczki antykomunistycznej. Uczniowie pomogli w zamontowaniu sprzętu oraz wyjaśnili zasady jego funkcjonowania.

     • Pomoc wolontariuszy

     • 19.05.2022

      19 maja wolontariusze pomagali w rozpakowaniu paczek dla Ukrainy w ramach współpracy z Fundacją Grupy PKP. W akcji wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły pod opieką ks. Daniela Szafarza

     • Wycieczka do PKP Energetyka

     • 18.05.2022

      W dniu 18 maja 2022r.odbyla się wycieczka do Sekcji Warszawa Zachodnia PKP Energetyka dla klas 2eg i 3k w celu zapoznania się z technologią pracy pociągu sieciowego oraz osprzętem sieci trakcyjnej.

      Opiekunowie: p. M. Przybyszewski i p. Zbigniew Chałas

     • Elektronika – by żyło się lepiej

     • 25.03.2022

      Maciej Ulinowicz i Jakub Stypka z klasy 3ma uczestniczyli w Konkursie „Elektronika – by żyło się lepiej” organizowanym przez Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej wraz z partnerami - firmami SIEMENS oraz KAMAMI.

      Zespół przedstawił do konkursu pracę  pt.: „Intel Infuser – Inteligentny zaparzacz „MaJa””. Urządzenie ma ułatwić proces parzenia ziół i herbat, podczas którego tak ważna jest temperatura i czas parzenia. Wykorzystanie urządzenia ma zapobiec popełnianiu błędów podczas parzenia. Jest szczególnie przydatne dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, którym umożliwia obsługę na odległość ale też i dla tych, którym „czas zbyt szybko ucieka”.

      Do konkursu można było zgłaszać tylko kompletnie zrealizowane projekty. Prace ograniczające się do pomysłu, koncepcji czy szkicu nie były przyjmowane. Zaparzacz MaJa zdobył wyróżnienie konkursowe.

      Gratuluję i dziękuje za zaufanie.

      Nauczyciel – opiekun Jolanta Arendarska

     • Spacer alejkami Starych Powązek z okazji 150-lecia warszawskiej „KOLEJÓWKI”

     • 14.05.2022

      W sobotę 14 maja 2022r.spod bramy św. Honoraty o godzinie 11.00 rozpoczął się spacer szlakiem grobów nauczycieli i wychowanków "Kolejówki". Na trasę wyruszyło 27 osób. Byli wśród nich nauczyciele i uczniowie szkoły -wyróżniali się żółtymi koszulkami z "7" na plecach; absolwenci - maturzyści sprzed prawie 60 lat; nastolatkowie zastanawiający się nad wyborem szkoły - niektórzy z rodzicami; kolejarze i fani kolejnictwa. Na trasie spaceru znalazły się groby 14 nauczycieli i 8 uczniów. Na chwilę zadumy i modlitwę zatrzymano się przy grobie projektanta i budowniczego Drogi Żelaznej Warszawsko - Wiedeńskiej, inżyniera Stanisław Wysockiego - od września1998 roku patrona szkoły.

      Opiekunowie: p. Agata Pruszczyńska i p. Agnieszka Królak

     • Koło Szachowe

     • 16.05.2022

      Szachy  Technikum  nr 7

       

      W  naszej  Szkole  każdy  może  nauczyć  się  grać  w  szachy

      a  najlepsi  mogą  wziąć  udział  w  Turnieju  o  tytuł  „Króla  64  pól”.

       

      Opiekun: p. Zbigniew Chałas

     • NOC MUZEÓW

     • 14.05.2022

      Nasza szkoła po raz piąty wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym, jakim jest NOC MUZEÓW.

      W sobotę 14 maja w godzinach 19-24 naszą najstarszą  średnią szkołę techniczną w Polsce odwiedziło ponad 400 osób.

      Była to dla nich podróż w czasie od 1873 r. do czasów obecnych. W muzeum szkolnym oglądali archiwalne dokumenty, legitymacje szkolne, zdjęcia, plakaty, książki, zeszyty, pomoce naukowe, odznaczenia,  medale... Mogli poznać sylwetki patronów, wybitnych  nauczycieli i uczniów „Kolejówki” oraz podziwiać modele pociągów.

      Współczesność czekała w szkolnych pracowniach elektrycznej i energii odnawialnej.

      Dużą atrakcją dla zwiedzających była możliwość wyjścia na dach, zobaczenia z bliska paneli fotowoltaicznych i …panoramy Ochoty.

      Gościliśmy m. in. absolwentów (2 najstarsze osoby przekroczyły wiek 80 lat), potomków nauczycieli, obecnych uczniów z rodzinami i licznych mieszkańców Ochoty. Spotykaliśmy się z wyrazami uznania i sympatii.

      Gości oprowadzali p. Maria  Pilich (organizator  wydarzenia) z małżonkiem, p. Zbigniew Chałas, p. Czesław Grzanka, p. Dariusz Wojtasik oraz szóstka absolwentów z ostatnich lat.

      W pracach przygotowawczych aktywnie uczestniczył p. Karol Falkiewicz, który nie mógł być obecny podczas Nocy Muzeów 2022.

     • "Tłuszczańskie Dni Kolei" zorganizowane przez absolwenta "Kolejówki"

     • 14.05.2022

      W  dniu 14 maja br. w Tłuszczu odbyło się spotkanie fanów Kolei. To drugie "Tłuszczańskie Dni Kolei" organizowane przez absolwenta szkoły Kacpra Kamińskiego. Impreza została wsparta przez spółki kolejowe. Nie zabrakło na niej absolwentów i uczniów naszej szkoły dawnej "Kolejówki". Jeżeli  ktoś z Was przeoczył w bieżącym roku to wydarzenie - organizator i wszyscy wolontariusze zapraszają za rok. Największą atrakcją  była wycieczka pociągiem Inter City do Wieliszewa (kolejarze wiedzą po co). Mnie osobiście zainteresował pociąg do układania /naprawy torów. Było super.

      Opiekun p. Jolanta Arendarska

     • Spotkanie z panem Markiem Moczulskim

     • 11.05.2022

      11.05.2022 r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek uczniowie klasy 1tk mieli okazję spotkać się i porozmawiać z autorem książek i folderów o tematyce kolejowej p. Markiem Moczulskim, absolwentem „Kolejówki”.  Opowiadał on o swoich wydawnictwach i zainteresowaniach m. in. osobami zasłużonymi dla rozwoju kolei w Polsce. Uczestnicy spotkania zostali przez autora obdarowani kalendarzykami i zakładkami z postacią patrona naszej szkoły inż. Stanisława Wysockiego.

      Organizatorem spotkania była p. Maria Pilich.

     • JUBILEUSZOWE REFLEKSJE

     • 14.05.2022

      JUBILEUSZOWE REFLEKSJE

       

      z okazji 150-lecia warszawskiej „KOLEJÓWKI”

      na spacer alejkami Starych Powązek

      szlakiem grobów nauczycieli i wychowanków szkoły

      zaprasza jej absolwent

      MAREK MOCZULSKI

      (trakcja elektryczna, 1970 rok)

       

      Zbiórka: Stare Powązki, brama św. Honoraty; 14 maja 2022, godzina 11.00. Spacer potrwa ponad dwie godziny.

       

      Na chwilę refleksji, modlitewnej zadumy zatrzymamy się przy grobach m.in.: inżyniera Stanisława WYSOCKIEGO (1805-1868), projektanta i budowniczego Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, od września 1998 roku patrona szkoły; kompozytora Zygmunta NOSKOWSKIEGO (1846-1909); pioniera krajoznawstwa Aleksandra JANOWSKIEGO (1866-1944); językoznawcy Stanisława SZOBERA (1879-1938); zapaśnika Władysława PYTLASIŃSKIEGO (1863-1933); kilku dyrektorów szkoły, jej nauczycieli i uczniów.