• Mazowiecki Konkurs Ekologiczny

     • 8.10.2022

      8 października 2022 r. Mateusz Kopeć, Daniel Kosek, Hubert Lewiński i Kacper Suchenek, uczniowie klasy 1e pod opieką prof. Zbigniewa Chałasa, wyróżnieniem ukończyli Mazowiecki Konkurs Ekologiczny na innowacyjny sposób gospodarowania elektrośmieciami.    

     • Spotkanie z Olimpiadą "ZWOLNIENI z TEORII"

     • 29.09.2022

      Już po raz kolejny Technikum nr 7 d. "Kolejówka" odwiedzili przedstawiciele Międzynarodowej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, tym razem wspólnie z przedstawicielem tegorocznego sponsora Olimpiady, BUDIMEX. Warto wspomnieć, że w naszej szkole były już realizowane projekty Zwolnionych z Teorii. Spotkanie było bardzo efektywne, zaraz po nim wyłoniło się grono chętnych. Mamy nadzieję, że nie będzie to "słomiany zapał". Zapraszamy. Możecie liczyć na pomoc nauczycieli, którzy też lubią być zwolnieni z teorii.

      Opiekun: Jolanta Arendarska

     • Wystawa "Satyry Kolejowe"

     • Makiety kolejowe z kolekcji księdza Janusza Grygiera, znanego w całym kraju pasjonata, kolekcjonera oraz twórcy takich małych „dzieł sztuki” uświetniły Forum Maszynistów i Instruktorów. Prezentowane eksponaty to tzw. satyry kolejowe, które ukazują różne scenki związane z koleją, podróżowaniem i życiem codziennym wokół kolei. Niektóre satyry są odbiciem rzeczywistości, inne ukazaniem jej w krzywym zwierciadle. Jest to wystawa skierowana do pasjonatów, których nie brakuje w naszej szkole. Jeszcze tylko do czwartku będzie możliwość podziwiania wystawy w Technikum nr 7.

      Dziękujemy autorowi za udostępnienie dioramów, mamy nadzieję na kolejne spotkania.

      Opiekun: Jolanta Arendarska

       

     • Wycieczka 4ca i 4eg

     • 20.09.2022

      W dniach 20-23 września klasy 4 ca i 4 eg, wraz z wychowawczyniami, uczestniczyły w wycieczce do Berlina, której głównym celem był udział w targach InnoTrans. Wyjazd do stolicy naszego zachodniego sąsiada był również okazją do poznania jego burzliwej historii oraz zwiedzania najważniejszych zabytków.

      Piękna wrześniowa pogoda była sprzymierzeńcem spacerów, podczas których młodzież podziwiała majestat Bramy Brandenburskiej, budynek Reichstagu i wiele innych budowli charakterystycznych dla miasta. Z Berlina udaliśmy się do Poczdamu, gdzie niebywałe wrażenie zrobił na młodzieży pałac Sanssoci, wpisany na listę UNESCO.

      Wycieczka była bardzo udana, wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń, do których wracać będziemy pamięcią jeszcze niejeden raz. Warto było!

     • Forum Maszynistów i Instruktorów SKM

     • 28.09.2022

      W dniu 28.09.2022 r. w Technikum nr 7 d. "Kolejówka"odbyło się Forum Maszynistów i Instruktorów SKM.

      O godzinie 9:30 Forum zostało uroczyście otwarte przez prezesa Szybkiej Kolei Miejskiej pana Alana Berouda. Następnie rozpoczęły się wykłady tematyczne, pierwszy wykład pt. Rola Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych szczegółowo zapoznał uczestników ze specyfiką pracy i postępowania w razie wypadków kolejowych. Po małej przerwie uczestnicy mogli wziąć udział w wykładzie pt. Prowadzenie Ruchu Kolejowego oraz zmiany w instrukcjach Zarządcy Infrastruktury, temat wzbudził ogromne zainteresowanie uczestników.

      Forum zakończyło się wykładem Prowadzenie Ruchu Kolejowego oraz zmiany w instrukcjach Zarządcy Infrastruktury. Tematyka wywołała żywą dyskusję i wymianę doświadczeń i spostrzeżeń między prowadzącym i uczestnikami.

      Forum było bardzo ważnym wydarzeniem i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.

     • Dzień Chłopaka

     • 30.09.2022

      30 września świętowaliśmy w naszym technikum “Dzień Chłopaka”. W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pt.” Dzień Krawata na Dzień Chłopaka”. I nagle w klasach i na korytarzach naszej szkoły pojawili się niezwykle eleganccy dżentelmeni, którzy prezentowali się wyjątkowo wytwornie. Nasi mężczyźni z dumą i wdziękiem eksponowali eleganckie, pomysłowe i często śmieszne krawaty, wzbudzając podziw i sympatię wszystkich szkolnych Pań i dziewczyn. Naszym wspaniałym Panom, zarówno starszym jaki młodszym składamy jeszcze raz serdeczne życzenia spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności.

     • Wycieczka 2oze i 3s

     • 27.09.2022

      W poniedziałek 27 września uczniowie klas 2 oze oraz 3s wraz z nauczycielami Renatą Kędziorą, Martą Kowalczyk i Aleksandrą Retką, byli na wycieczce w Nieborowie, Arkadii i  Sromowie .

      Uczniowie zwiedzili zabytkowy kompleks pałacowy, romantyczny park i muzeum ludowe.

     • Akcja Sprzątanie Świata pod hasłem Wszystkie śmieci są nasze

     • 15.09.2022

      15 września uczniowie Technikum 7 zaopatrzeni w worki i rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata". Akcja rozpoczęła się pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów. Uczniowie sprzątały teren wokół szkoły. Akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były widoczne.

      Udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

      Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.

     • Uroczystość z okazji 83. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę

     • 16.09.2022

      W dniu 16 września 2022 r., w przeddzień 83. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, poczet sztandarowy naszej szkoły (pod opieką p. Marii Pilich) wziął udział w dorocznej uroczystości patriotycznej pod pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. Pomnik ten stoi u zbiegu ulic Bonifraterskiej i Muranowskiej. Ma formę ustawionej na nasypie toru kolejowego platformy sowieckiego wagonu deportacyjnego, wypełnionej krzyżami katolickimi, prawosławnymi oraz symbolami religijnymi innych wyznań. Po lewej stronie wagonu umieszczona jest symboliczna zbiorowa mogiła obłożona kamieniami, z tablicą z orłem i datą sowieckiej agresji na Polskę 17.IX.1939 r. Na będących częścią pomnika podkładach kolejowych widnieją nazwy regionów i miejscowości b. Związku Radzieckiego, miejsc walk i męczeństwa Polaków.

     • Targi elektroenergetyczne ENERGETAB

     • ​​​​​​​13.09.2022

      W dniach 13-15 września uczniowie klasy 4el zwiedzili największe w Polsce targi elektroenergetyczne ENERGETAB, podziwiali piękne widoki Beskidu Śląskiego i atrakcje turystyczne Bielska Białej.

      Na targach uczestniczyli w 6 mini wykładach podczas których mieli okazję poznać najnowocześniejsze rozwiązania w branży elektrycznej.

     • Mecz Otwarcia Jubileuszu 150 - lecia Szkoły

     • 16.09.2022

      Doczekaliśmy się !!!

      16 września odbył się długo wyczekiwany Mecz Otwarcia Jubileuszu 150 - lecia szkoły UCZNIOWIE kontra NAUCZYCIELE. Wydarzenie to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak  i nauczycieli. Tym razem pogoda dopisała, trybuny były wypełnione do ostatniego miejsca. Pani Dyrektor, Agnieszka Borkowska - Gut, rozpoczęła wydarzenie krótkim przemówieniem, w którym zwróciła uwagę na bogatą historię Technikum nr 7. Następnie w niebo poszybowało 150 kolorowych balonów, które uświetniły rozpoczęcie Jubileuszu.

      Sam mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Nauczyciele bardzo dzielnie dotrzymywali kroku Uczniom i nie poddali się tak łatwo, walcząc do ostatnich sekund. 

      Po zaciętej grze, przepięknych zespołowych akcjach, przejęciach piłki, spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną zespołu Uczniów 8:2.

      Zwycięska drużyna odebrała puchar z rąk Pani Dyrektor, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na koniec zawodnicy obydwu drużyn zostali nagrodzeni gromkimi brawami wspaniałej publiczności za trud i wysiłek jaki włożyli w stworzenie tego fantastycznego widowiska.

      Z okazji rozpoczęcia Jubileuszu 150 - lecia Technikum nr 7 została również wykonana pamiątkowa fotografia, którą stworzyli Uczniowie. 

     • Giełda podręczników szkolnych

     • 12.09.2022

      W poniedziałek 12 września 2022 r. podczas obu długich przerw  w auli szkolnej odbywała się giełda podręczników szkolnych. Cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, przede wszystkim z klas pierwszych.

      Organizatorami byli p. Maria Pilich i p. Dariusz Wojtasik.

     • Uroczystość z okazji 83. rocznicy obrony Warszawy

     • 8.09.2022

      8 września 2022 r. szkolny poczet sztandarowy i delegacje uczniów klas 1al, 1e i 3eg wzięli udział w dorocznej uroczystości patriotycznej pod pomnikiem Barykada Września 1939 roku u zbiegu ulic Grójeckiej i Opaczewskiej. Opiekunami naszej młodzieży byli: p. Maria Pilich, p. Andrzej Gałan i p. Jakub Kusz.

      Wspomniany pomnik upamiętnia bohaterskie walki w obronie Warszawy w dniach 8-27 września 1939 r. Stoi w miejscu, gdzie znajdowała się najważniejsza barykada blokująca główny kierunek niemieckiego natarcia.  Odsłonięto go w 1979 r. Jego projektantem był jest Julian Pałka (1923-2002).

     • Światowy Dzień Umiejętności Czytania

     • 14.09.2022

      8 września przypadał Światowy Dzień Umiejętności Czytania. Celem tego święta, ogłoszonego w 1965 r. przez UNESCO, jest zwrócenie uwagi na fakt, jak ważna jest umiejętność czytania i pisania.

      We wrześniu 2022 r. rozpoczął się jubileuszowy rok szkolny - obchody 150- lecia naszej szkoły.

      Z tych dwóch okazji społeczność szkolna posłuchała, za pośrednictwem radiowęzła, kilku wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

      A dlaczego właśnie tego poety? Otóż mały Kostek był w r. szk. 1913/1914 uczniem klasy 1 „Kolejówki”, która w tym czasie była szkołą ogólnokształcącą z elementami zawodu kolejarza.

      Wiersze wybrała i przeczytała p. Maria Pilich

     • Spotkania z przedstawicielami pracodawców i Wojska Polskiego

     • 2,5.09.2022

      Początek roku szkolnego to czas stawiania sobie celów i planowania własnej przyszłości. Aby uczniom Technikum nr 7 ułatwić to zadanie Andrzej Dąbek – Kierownik Szkolenia Praktycznego zorganizował 2 i 5 września dla uczniów spotkania z przedstawicielami pracodawców i Wojska Polskiego.

      Uczniowie klas trzecich odbyli cykle spotkań z przedstawicielami poszczególnych branż zawodowych, poświęconych specyfice zawodu.

      Uczniowie w czasie spotkań mogli nawiązać bezpośredni kontakt z pracodawcami.

      2 i 5 września również uczniowie klas czwartych mogli zapoznać się z szeroką ofertą kształcenia i służby wojskowej od przedstawicieli Wojska Polskiego.

      Klasy czwarte odwiedziły też Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli tam w cyklu spotkań i wykładów dotyczących spedycji, logistyki i odnawialnych źródeł energii.

      Spotkanie z pracodawcami, przedstawicielami wojska i uczelni pozwoliły na wzbogacenie wiedzy uczniów.

     • Narodowe Czytanie

     • 2.09.2022

      2 września 2022 r. w Technikum nr 7 odbyło się Narodowe Czytanie.

      Rok 2022 został ogłoszony Rokiem Romantyzmu Polskiego, ponieważ 200 lat temu Adam Mickiewicz ogłosił drukiem Ballady i romanse. Z tej okazji dzieło to zostało wybrane jako tekst Narodowego Czytania przez prezydenta Andrzeja Dudę.

      2 września uczniowie Technikum nr 7 na zajęciach z wychowawcami odczytali fragmenty wybranych utworów.

     • Mecz Otwarcia Jubileuszu 150 - lecia Szkoły

     • 6.09.2022

      Rok szkolny 2022/2023 jest rokiem szczególnym dla całej społeczności Technikum nr 7 d. ,,Kolejówka, gdyż mija 150 lat od momentu, gdy w naszej szkole zadzwonił pierwszy dzwonek. Od tego czasu szkoła bardzo się zmieniła, a jej mury opuściło już kilka pokoleń absolwentów.  W ramach roku jubileuszowego odbędzie się szereg, imprez i konkursów, których głównym celem jest przypomnienie wydarzeń, osób, faktów, mających największy wpływ na tradycję i rangę naszej 150-letniej już instytucji oświatowo-wychowawczej, cieszącej się w środowisku lokalnym dużym uznaniem. Uroczystości jubileuszowe będą wspaniałą okazją do wspólnych spotkań, integracji społeczności szkolnej - absolwentów, byłych i obecnych pracowników, uczniów oraz ich rodziców.

      Przez mury naszej placówki przewinęło się przecież kilka pokoleń uczniów, a to właśnie uczniowie stanowią największą wartość szkoły i każdego związanego z nią wspomnienia. Zachęcamy do dzielenia się ciekawymi  przeżyciami z okresu szkoły średniej. Bardzo cenne będą także zdjęcia budynku i terenu wokół szkoły. Zebrane od Państwa materiały pragniemy opublikować. Prosimy je przesyłać na e-maile EAugustyn@eduwarszawa.pl oraz martakowalczyk@eduwarszawa.pl - zdjęcie powinno być opisane: imię i nazwisko właściciela, rok wykonania zdjęcia lub opisywanego wydarzenia, informacje o osobach znajdujących się na zdjęciu. Już w piątek, 9 września, zapraszamy całą społeczność szkolną na mecz otwarcia jubileuszu. Wspólnie rozpocznijmy wielkie świętowanie Jubilatki.