• Darmowe warsztaty „Szkoła z Gigantami” i „Nauczyciel Przyszłości”

     • Drodzy uczniowie i nauczyciele!

      Wystartowały zapisy na darmowe warsztaty "Szkoła z Gigantami" oraz "Nauczyciel Przyszłości", w których nasza szkoła może zdobyć atrakcyjne nagrody. W jesiennej edycji zajęć, uczniowie mogą sprawdzić się w programowaniu gier w środowisku Scratch lub tworzeniu własnych stron internetowych, natomiast nauczyciele zagłębiają się w narzędzia do nauki online oraz języki Scratch i Python. Zachęcamy do udziału, ponieważ to liczba zapisanych osób decyduje o przyznaniu nagrody. Pierwsze zajęcia startują już 30 listopada. Szczegóły i zapisy znajdują się na stronie www.szkolazgigantami.pl

     • Uczniowie Technikum nr 7 w obliczu kolejnej misji kosmicznej!

     • Zespół Motion Detection System 7 (MDS7) z naszej szkoły zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu European Astro Pi – Misja laboratorium kosmiczne.

      Skład zespołu: Konrad Kruczyk (2ca), Oskar Leszczyński (1m), Bartosz Bugajewski (1m), Tomasz Orłowski (1m) i Jacek Szymczak (1m). 

      Uczniowie przygotowali eksperyment, który planują zrealizować wykorzystując jeden z dwóch komputerów Astro Pi umieszczonych na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

      Lista wszystkich zespołów zakwalifikowanych do drugiego etapu jest dostępna na stronie Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA): https://esamultimedia.esa.int/docs/HRE/Selected_teams_2020-2021.pdf

      Gratulujemy zespołom naszych kosmicznych badaczy i trzymamy kciuki za powodzenie misji!

     • „Szkoła do hymnu”

     • W tegorocznej akcji „Szkoła do hymnu” wzięło udział 16 269 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z całego kraju. W załączeniu - pamiątkowy dyplom za udział w akcji.

     • #SzkołaDoHymnu w Technikum nr 7

     • 10 listopada 2020r. o godzinie 11:11 nasze technikum wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaDoHymnu. Z pełną powagą i zaangażowaniem, 17 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami i Dyrekcją zaśpiewało hymn narodowy za pomocą platformy komunikacyjnej. W ten sposób rozpoczęliśmy świętowanie 102 rocznicy odzyskania niepodległości  przez Polskę.

      NIECH ŻYJE POLSKA! CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

      Przygotowanie obchodów: p. Agnieszka Królak, p. Agata Pruszczyńska

     • 11 listopada

     • Technikum nr 7 zawsze uczestniczy w obchodach 11 listopada. Mimo, że jesteśmy zamknięci w domach, nadal mamy w sercach ten ważny dzień w historii Polski.

      Przygotowanie obchodów: Zespół ds. promocji szkoły

     • Święto Niepodległości

     • Biuro Programu „Niepodległa" zainicjowało akcję „Niepodległa do Hymnu.” W ramach akcji 11 listopada br. o godzinie 12:00 w wielu miejscach w Polsce zostanie uroczyście odśpiewany i zagrany „Mazurek Dąbrowskiego.” Ze względu na zaistniałą sytuację, świętowanie będzie miało charakter symboliczny. Więcej informacji o akcji na zamieszczonym zdjęciu.

     • Uczniowie Technikum nr 7 budują mini satelitę CanSat!

     • W dn. 2 listopada 2020 r. dotarła do nas radosna wiadomość, że drużyna reprezentująca naszą szkołę pokonała kolejny etap polskiej edycji międzynarodowego konkursu CanSat. Konkurs CanSat składa się z sześciu etapów. Trzy spośród nich zespół Technikum nr 7 ma już za sobą.

      CanSat to konkurs, w ramach którego uczniowie samodzielnie konstruują mini satelity i wykorzystują je do prowadzenia badań naukowych. Jego inicjatorem jest Europejska Agencja Kosmiczna (ang. European Space Agency, ESA). Działania konkursowe na terenie Polski koordynuje Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska mieszczące się w Centrum Nauki Kopernik.

      Drużyna reprezentująca Technikum nr 7 nazywa się 3ST7. W jej skład wchodzą uczniowie z klas o profilu mechatronicznym: Jan Grzybek (3c), Konrad Kruczyk (2ca), Dominik Skalski (4c), Sebastian Szafrański (2ca) oraz Błażej Wiśniewski (3c). Opiekunem drużyny jest p. Magdalena Kołodziejska. Uczniowie posiadają doświadczenie w realizacji projektów zarówno szkolnych jak i poza szkolnych, m.in. European Astro Pi – Misja laboratorium kosmiczne, misje balonowe, liga robotów mini sumo. Swój projekt badawczy, który zaprezentowali przedstawicielom ESERO-Polska opracowali podczas tegorocznych wakacji.

      Naszej kosmicznej drużynie życzymy powodzenia w tym prestiżowym konkursie.

      Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronach:

      http://esero.kopernik.org.pl/

      http://cansat.eu

     • Pierwsza szkolna Liga Mini Sumo już za nami!

     • W dniu 29 października 2020 r. w Technikum nr 7 odbyły się pierwsze w historii szkoły zawody robotów mini sumo. Turniej był częścią projektu pt. „Szkolna Liga Mini Sumo – Liga T7” realizowanego w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych i współfinansowanego ze środków Biura Edukacji m.st. Warszawy.

      Zmagania robotów przygotowanych przez uczniów z klas o profilu mechatronicznym: 1c, 2ma, 2ca i 2cb można było obserwować na żywo za pośrednictwem Facebooka. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali uczniowie – inicjatorzy projektu: Dominik Skalski (4c), Jakub Walachowski (4c) i Paweł Sufczyński (3c) oraz p. Magdalena Kołodziejska – koordynatorka projektu.

      Po kilkugodzinnych zmaganiach udało się wyłonić zwycięzców. Wygrał robot skonstruowany przez zespół w składzie: Mateusz Moroń (2ca), Jakub Berliński (2ca) i Sebastian Szafrański (2ca). Drugie miejsce zajął robot przygotowany przez Macieja Ulinowicza (2ma), Krystiana Linka (2ma) oraz Adriana Kowalczyka (2ma). Trzecie miejsce wywalczył robot zespołu z klasy 2cb – Grzegorza Faszczy, Mateusza Skrzypczaka i Michała Skrodzkiego. Gratulujemy zarówno zwycięzcom jaki i wszystkim uczestnikom, którzy do końca dzielnie walczyli i udoskonalali swoje roboty.

      W przygotowaniach do zawodów wspierali uczniów nauczyciele przedmiotów mechatronicznych: p. Anna Imiołek i p. Maciej Imiołek.

     • #SzkołaPamięta

     • Podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie i nauczyciele Technikum nr 7 przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”. Celem akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Ze względu na obostrzenia, związane z epidemią, nasze tegoroczne przygotowania koncentrowały się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych. Zapraszamy do obejrzenia załączonego filmiku, upamiętniającego zmarłych uczniów, nauczycieli i osoby związane z naszą szkołą.

      Przygotowanie obchodów: Samorząd Uczniowski, Zespół ds. promocji i koordynatorzy Pro Memoria.

     • Narodowe Czytanie

     • Z satysfakcją odnotowujemy otrzymanie listu od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu. Lekturą była „Balladyna” Juliusza Słowackiego – tragedia w 5 aktach, która ukazała się drukiem po raz pierwszy w 1839 roku.

      Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Nasza szkoła wzięła w niej udział po raz trzeci.Lekturą 10. edycji Narodowego Czytania w 2021 r. będzie "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

     • 14 października

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy zdrowia, zadowolenia i satysfakcji zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.

      Technikum nr 7

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich nauczycieli niespodziankę. Nauczyciele zostali obdarowani „receptami na szczęście” z okazji ich święta. Tę sympatyczną akcję nadzorowała p. Marta Kowalczyk.

     • Ślubowanie klas pierwszych

     • 12 października 2020r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem pani Dyrektor Agnieszki Borkowskiej-Gut, w którym skierowała wiele ciepłych słów do uczniów. Następnie pani Maria Pilich przybliżyła uczniom historię naszej szkoły oraz postać naszego patrona Stanisława Wysockiego.  Po przemówieniach nastąpiło ślubowanie. Po ślubowaniu uczniowie wysłuchali przemówienia swojego starszego kolegi – nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Macieja Bobera. Wszystkim, już pełnoprawnym uczniom życzymy dużo sukcesów w nowej szkole. Uroczystość poprowadziła pani Agata Pruszczyńska, a nad jej przebiegiem czuwała pani Marta Kowalczyk.

     • Lekcja online

     • Nasza szkoła wzięła udział w lekcji online zorganizowanej w dniu 24.09.2020 przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w ramach obchodów Światowego Dnia Morza. Szkołę prezentowali uczniowie klasy 2lg, którzy zdobyli wiedzę z zakresu logistycznej obsługi portu. Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielał  pan minister Marek Gróbarczyk. Zarząd Morskiego Portu w Gdańsk S.A. wyraził pisemne podziękowanie pani Teresie Pietrzak, przesyłając jednocześnie pamiątkowe gadżety.