• Wakacje

     • Życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.

      Do zobaczenia we wrześniu.

      Dyrekcja Technikum nr 7

     • Uczeń Kolejówki z nagrodą Burmistrza Ochoty

     • 18 czerwca 2021 roku w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Burmistrza Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy dla najlepszych uczniów z ochockich szkół. Z radością informujemy, że wśród laureatów znalazł się Maciej Bober z klasy 3k.
      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych ścieżkach edukacji.

     • 153. rocznica śmierci patrona szkoły inż. Stanisława Wysockiego.

     • 21 maja 2021 r. reprezentujący naszą szkolę uczniowie klasy 2k wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w obchodach 153. rocznicy śmierci inż. Stanisława Wysockiego, zorganizowanych przez Fundację Grupy PKP. Miało miejsce uroczyste spotkanie przy grobie patrona naszej szkoły na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy. Pod przewodnictwem p. Marka Moczulskiego uczestnicy uroczystości odwiedzili także groby innych osób zasłużonych dla kolei m. in. Leona Miaskowskiego (1822-1892) – maszynisty, który prowadził jeden z dwóch pierwszych pociągów Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej w dniu 14 czerwca 1845 r.

      Opiekunami młodzieży były p. Katarzyna Abramczyk, p. Marta Kowalczyk i p. Maria Pilich.

     • ,,Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy"

     • Drodzy Maturzyści,

      nadeszła chwila rozstania, czas refleksji, wspomnień i podsumowań. Dotarliście do mety ważnego etapu w Waszym życiu, jednak do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć znowu dalej. Sięgajcie po nowe doświadczenia, czerpcie z nich wskazówki i przestrogi. Osiągajcie sukcesy, pokonując wszelkie przeszkody, nie zatrzymujcie się nigdy.

      Dziękujemy za cztery lata spędzone w murach naszej szkoły, dziękujemy za radość i młodość, które wnieśliście.

      Życzymy Wam dojrzałych i odpowiedzialnych wyborów. Pamiętajcie, dojrzałość wymaga odpowiedzialności.

       

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

       

      Przekazujemy Wam garść wspomnień ,,Szczęśliwej drogi, już czas"

       

      https://fb.watch/5afB_JqfKx/

       

      Przygotowanie filmu:  Marta Kowalczyk, Karolina Kozak

       

      Tekst: Emilia Augustyn

     • 22 kwietnia - "Przywróćmy naszą planetę"

     • Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

     • Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 do Internatu Koedukacyjnego ZSG w Warszawie

     • INTERNAT KOEDUKACYJNY ZSG

      INTERNAT ZESPOŁU SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH IM. PROF. E. PIJANOWSKIEGO W WARSZAWIE przy ul. POZNAŃSKIEJ 6/8, to placówka opiekuńczo – wychowawcza znajdująca się w centrum Warszawy dla uczniów i uczennic warszawskich szkół średnich. Od ponad 55 lat pracy mamy przyjemność zapewniać młodzieży różnych typów szkół średnich m.in. licea, technika oraz szkoły branżowe – bezpieczne i dogodne warunki do nauki. Jesteśmy kojarzeni z doskonałą infrastrukturą (mamy 66 miejsc w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych) oraz rodzinną atmosferą. Internat jest placówką bardzo dobrze wyposażoną  w nowoczesny sprzęt i urządzenia, w każdym pokoju wychowankowie mają dostęp do bezprzewodowego internetu. Dysponujemy w pełni wyposażoną siłownią, salą gimnastyczną oraz boiskiem sportowym. Mamy do dyspozycji pokoje cichej nauki, nowoczesną kuchnię oraz pralnię. Zadbaliśmy też o doskonale wyposażoną bibliotekę, która liczy ponad 4000 woluminów. Jesteśmy znani z bezkonkurencyjnych cen za zakwaterowanie: 185 - zł/miesięcznie oraz 17 - zł/ dzienna stawka żywieniowa, na którą składają się 3 pełne posiłki (śniadanie i kolacja wydawane są w formie "bufetu szwedzkiego"). Do mocnych stron Internatu ZSG należy szeroka gama kół zainteresowań. Zapewniamy całodobową opiekę, wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Działamy przez cały rok szkolny!   

      O PRZYJĘCIU DO INTERNATU ZSG DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

      Sekretariat Internatu ZSG jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 – 14:00,  internat.zsg@admzsg.edu.pl, tel: 22 628 90 33, 510 051 937, 696 181 539

      ZAŁĄCZNIKI/LINKI:

      https://zsg.edu.pl/index.php/praca-szkoly/wydarzenia/rekrutacja/743-internat-zsg-z-pasja

      https://www.facebook.com/internatPoznanska

      https://www.youtube.com/watch?v=HhJJokpBToU&t=12s

     • Spis powszechny

     • Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat. Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna i bezpieczna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie i nie musimy kontaktować się z rachmistrzem. Aplikacja spisowa NSP 2021 jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/

      Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, powinny zgłosić się do Urzędu Gminy w miejscu zamieszkania. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko komputerowe z dostępem do sieci internetowej. W Urzędzie Dzielnicy Ochota przy ul. Grójeckiej 17A  przygotowano stanowisko komputerowe do samospisu. Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza. Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.

      Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

     • II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Kolejowej

     • Zapraszamy naszych uczniów do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Kolejowej pn. „Europa Pełną Parą 2021” organizowanym przez Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei razem ze "Stacją Muzeum" stworzonym dla pasjonatów kolei i uczniów kształcących się na kierunkach związanych z branżą kolejową. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny. Zapraszamy do udziału - formularz zgłoszeniowy: https://kolejnaciebie.pl/karta-zgloszeniowa-okwk-2021/.

      Konkurs pomaga przyswoić wiedzę z zakresu przedmiotów kolejowych i przekaże Ci cenną wiedzę potrzebną na egzaminach zawodowych. Materiały konkursowe przygotowują pracownicy kolei i dydaktycy, a udział w konkursie, oprócz wiedzy daje możliwość zdobycia certyfikatów, które pozwalają na zwiększenie konkurencyjności przyszłego absolwenta na rynku pracy.

      Konkurs pomaga uczniom przyswoić wiedzę z zakresu przedmiotów kolejowych i wspiera przygotowanie do egzaminów zawodowych. Wyróżnimy 5 najzdolniejszych uczniów ze szkół z całej Polski!