• Dzień Ziemi!
          • Dzień Ziemi!

          • Dzień Ziemi!

            Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 1 wykonali plakaty pod tytułem „Chrońmy nasze gatunki”. Ich zadaniem było przedstawienie kilku zagrożonych gatunków z Polski lub świata  - podanie informacji co im grozi i jak możemy im pomóc.

            Wystawę najlepszych prac możecie podziwiać w holu na 2. piętrze. Zapraszamy!

            Opiekun Anna Olszak

             

             

             

             

             

             

        • SZKOLNY KONKURS
          • SZKOLNY KONKURS

          • Czy masz ochotę zostać łowcą cząstek kosmicznych?

            Jeśli tak, to weź udział w szkolnym konkursie z nagrodami pt. „Skuteczny łowca cząstek kosmicznych”. Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Dosięgnąć kosmosu z Technikum nr 7…” współfinansowanego ze środków Biura Edukacji m.st. Warszawy.

            Celem konkursu jest schwytanie przy pomocy aplikacji CREDO Detector jak największej ilości cząstek promieniowania kosmicznego.

            Konkurs jest częścią projektu pt. „CREDO – Łowcy cząstek kosmicznych”.

            Regulamin konkursu: https://credo.science/lowcyczastek/

            lub RegulaminCREDO.docx

            Wszystkich zainteresowanych zapraszam na spotkanie w dn. 30.04.2019r. (wtorek), godz. 11.25-11.45, sala 107.

            Magdalena Kołodziejska – koordynator projektu

        • Klasa 2g w Centrum Pieniądza NBP
          • Klasa 2g w Centrum Pieniądza NBP

          •  

            W dniu 25 kwietnia 2019r. klasa 2g uczestniczyła w zajęciach z zakresu bankowości, zorganizowanych w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka. Uczniowie dowiedzieli się, jak rodzaje banków wyróżniamy oraz w jaki sposób one funkcjonują.  Mieli także możliwość dowiedzieć się, jak  transportowane są pieniądze miedzy bankami oraz ile waży sztabka złota.

            Opiekunami podczas wyjścia do CP były nauczycielki: M. Kołodziejska i R. Kędziora.

             

        • Zawody MiniSumo
          • Zawody MiniSumo

          • Kolejna rywalizacja w zawodach miniSumo Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy już za nami.

            Każda drużyna wróciła z wygraną. Najwięcej walk wygrał  Ciastkobot 2.0 pokonując wszystkich rywali w eliminacjach, wygrywając 8 walk.

            Niestety do finału zabrakło nam jednej wygranej w rozgrywkach półfinałowych, ale uczniowie się nie poddają i już teraz obmyślają poprawki w swoich konstrukcjach i strategie na przyszły rok.

            Udział wzięli: Oskar Imiołek z klasy 2p, Mateusz Gutowski, Aleksander Szczepański, Kacper Olszewski, Bartłomiej Jonasz, Sławomir Feliksiak z klasy 3c oraz Piotr Szubert z klasy 4c. 

            Opiekunowie: p. A. Imiołek i p. M. Imiołek. 

        • Misja kosmiczna!!!
          • Misja kosmiczna!!!

          • Już po raz drugi uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w misji Sally Ride EarthKAM.

            Naszym zadaniem było zamówienie zdjęć satelitarnych konkretnych miejsc na Ziemi, które zrobił specjalnie dla nas satelita okrążający naszą planetę. Efekty tej pracy są bardzo ciekawe. Mogliśmy się przekonać jak miejsca nam znane wyglądają z przestrzeni kosmicznej. Uzyskaliśmy wiele ciekawych ujęć, które niedługo zaprezentujemy na wystawie.

            W projekcie brały udział klasy 4g, 4o, 2t, 2w i 1g.

            Opiekunowie: Magdalena Kołodziejska, Anna Olszak

             

        • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej.
          • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej.

          • W dniach 3-4 kwietnia 2019 odbył się w Sieradzu etap centralny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. 3 kwietnia 2019 odbyły się jego dwie części, test oraz zadanie laboratoryjne.
            Startowało w nim 16 uczniów z całej Polski – po dwóch z każdego okręgu. Naszą Szkołę, a jednocześnie okręg centralny (województwo mazowieckie i łódzkie) reprezentował uczeń klasy 4w Piotr Wasilewski, który zakwalifikował się do ścisłego finału konkursu.
            Finał odbył się następnego dnia o godzinie 9:00. W efekcie dogrywki, ostatecznie Piotr Wasilewski zajął V miejsce w Finale IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Serdecznie gratulujemy!

             

             

             

             

             

             

             

        • I MIEJSCE W KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
          • I MIEJSCE W KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

          • W dniu 5.04.2019. podczas uroczystej gali laureatów, zwycięską pracę w konkursie multimedialnym w ramach VIII Tygodnia Języka Angielskiego zaprezentował uczeń klasy 1c Paweł Sufczyński.

            Tematem prezentacji była wycieczka po Dublinie - „Dublin City Tour”. Po wręczeniu nagród, uczestnicy z opiekunami obejrzeli anglojęzyczne przedstawienie przygotowane przez uczniów Technikum nr 11. Po występach na wszystkich czekały pyszne słodkości.

            Dziękujemy organizatorom i gratulujemy Pawłowi I miejsca. Opiekun: p. E. Łapińska

            Fotorelacja:

        • Międzyszkolny Tydzień Języka Angielskiego
          • Międzyszkolny Tydzień Języka Angielskiego

          • W VIII Międzyszkolnym Tygodniu Języka Angielskiego pod hasłem: „Ireland and Northern Ireland is more to see, more to discover, more to remember...” wzięli udział uczniowie klas 1c, 1g, 3c oraz 3g.

            W konkursie wokalnym naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Jankowska z klasy 1g. W konkursie plastycznym udział wzięli Patrycja Jaszewska z klasy 1c, Aleksander Szczepański z 3c oraz Bartłomiej Zając z 3g. Natomiast Paweł Sufczyski z klasy 1c reprezentował szkołę w konkursie multimedialnym i zajął 1. miejsce (prezentacje multimedialne przygotowali również Maciej Mucha i Maciej Ramatowski z 3c).

            Relacja z gali laureatów wkrótce. Wszystkim gratulujemy! Opiekunowie: p. E. Łapińska oraz p. P. Szustak.

        • KONKURS MECHATRONICZNY
          • KONKURS MECHATRONICZNY

          • W tegorocznym Konkursie Mechatroniki, Automatyki i Robotyki organizowanym przez Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej uczniowie naszej szkoły zaprezentowali urządzenie gospodarstwa domowego sortujące odpady, co pozwoliło im na zakwalifikowanie się do kolejnego etapu.

            W drugim etapie wykazali się po raz kolejny wiedzą dzięki czemu już 7 kwietnia będą walczyć w finale o indeksy na Politechnice Warszawskiej. Do finału zakwalifikowali się Gutowski Mateusz 3c, Wierzbicki Michał 3c, Kwaśny Paweł 4c.

            Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał. 

        • „Houston, we have a problem.” - warsztaty językowe
          • „Houston, we have a problem.” - warsztaty językowe

          • 3 kwietnia 2019 r. uczniowie Technikum nr 7 wzięli udział w anglojęzycznych warsztatach pt. „Houston, we have a problem.” Zajęcia odbyły się w ramach projektu pt. „Dosięgnąć kosmosu z Technikum nr 7 …,” który jest współfinansowany ze środków Biura Edukacji m. st. Warszawy, w ramach programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne.

            Podczas warsztatów uczniowie zdobyli wiedzę na temat kosmosu w języku angielskim: czytali artykuł na temat katastrofy Apollo 13 oraz oglądali film  o pierwszym człowieku na księżycu. Dodatkowo rozwiązywali quiz Kahoot z ogólnej wiedzy o podboju kosmosu. Na koniec warsztatów uczniowie odbyli podróż po Centrum NASA. Zajęcia przygotowały i prowadziły: p. E. Łapińska i p. P. Szustak. Koordynatorem projektu jest p. M. Kołodziejska.

             

        • Pierwsze kroki w astronomii naszych uczniów
          • Pierwsze kroki w astronomii naszych uczniów

          • W dniu 1 kwietnia 2019 r. uczniowie Technikum nr 7 wzięli udział w warsztatach pt. „Miejsce Ziemi we Wszechświecie”, połączonymi z obserwacjami teleskopowymi. Zajęcia odbyły się w ramach projektu pt. „Dosięgnąć kosmosu z Technikum nr 7…”, który jest współfinansowany ze środków Biura Edukacji m.st. Warszawy w ramach programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne.

            Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję zweryfikować swoją dotychczasową wiedzę na temat budowy Wszechświata oraz poznali wiele ciekawostek, np. dotyczących ciemnych plam na Słońcu lub rozbłysków Słońca.  Mieli okazję odwiedzić różne planety Układu Słonecznego podróżując z aplikacją Solar Walk Lite, a także podziwiać gwieździste niebo  dzięki aplikacji Stellarium. Wiele pozytywnych emocji wzbudziła część zajęć przeprowadzona w szkolnym obserwatorium astronomicznym znajdującym się na dachu budynku szkoły. Uczniowie uczyli się rozstawiać teleskopy i przeprowadzać obserwacje Słońca i nie tylko. Zajęcia poprowadził p. Krzysztof Szcześniak – członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Koordynatorem projektu jest p. Magdalena Kołodziejska.

             

             

        •  „Dosięgnąć kosmosu z Technikum nr 7 i rozwinąć kompetencje”
          • „Dosięgnąć kosmosu z Technikum nr 7 i rozwinąć kompetencje”

          • W ramach projektu „Dosięgnąć kosmosu z Technikum nr 7 i rozwinąć kompetencje”, dofinansowanego przez m.st. Warszawa, prowadzone są zapisy uczniów na następujące warsztaty (liczba miejsc ograniczona):

            1. Miejsce Ziemi we Wszechświecie

            2. Obserwacje Ziemi z ISS

            3. Wszechświat jest w nas

            4. Houston, we have a problem (w j. angielskim)

            5. Prototypowanie lądowników I łazików marsjańskich

            6. Łowcy cząstek kosmicznych – przygotowanie do szkolnego konkursu z nagrodami

            7. Amatorska służba radiokomunikacyjna

            8. Misja balonowa.

             

            Zapraszamy do udziału! Zapisy u p. M. Kołodziejskiej (s. 107).

        • 10…9…8…7…6…5…4…3…2…1…START!
          • 10…9…8…7…6…5…4…3…2…1…START!

          • W naszej szkole właśnie wystartował projekt pt. „Dosięgnąć kosmosu z Technikum nr 7 i rozwinąć kompetencje”, którego celem jest rozbudzenie i wspieranie zainteresowań naukowych uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz rozwój kompetencji kluczowych. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne. Jego partnerami są ESERO Polska oraz Fundacja OPOR. Pomysłodawcą projektu oraz koordynatorem działań jest Magdalena Kołodziejska, nauczycielka chemii i biologii, ambasadorka kosmiczna ESERO.

            W ramach projektu zaplanowano szereg misji, których zwieńczeniem będzie majowy Kosmiczny Piknik Naukowy.

      • Kontakt

        • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
        • 22-822-32-52
        • Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56 02-353 Warszawa Poland
        • 519-717-515
        • 885-523-574
      • Logowanie