• Konferencja MKO

          • 17. 11. 2021 r. w naszej szkole odbyła się konferencja pt. "Wzmacnianie kondycji psychicznej nastolatków w oparciu o badania i metody profilaktyki zintegrowanej." Została ona zorganizowana przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki "Społeczna Odpowiedzialność Nauki" we współpracy z Kuratorium Oświaty w Warszawie.

            Głównym celem konferencji było nawiązanie współpracy placówek województwa mazowieckiego z Instytutem Profilaktyki Zintegrowanej na rzecz wzmacniania kondycji psychicznej uczniów.

            Technikum nr 7 przystępuje do programu "Nawigacja w każdą pogodę." Dziękujemy za inspirujące spotkanie.

          • Bezpłatne zajęcia

          • Zapraszamy na bezpłatne zajęcia finansowane przez m.st. Warszawa do Ogniska Pracy Pozaszkolnej mieszczącego się przy ul. W. Skorochód-Majewskiego 17.

            Pełna oferta zajęć oraz zapisy na stronie:

            warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl

          • Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w Badmintonie

          • 15.11.2021 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy Ochota w Badmintonie. Po wyrównanej walce zajęliśmy 4. miejsce. Skład reprezentacji: Julian Dziełak, Zbigniew Witkowski, Jakub Niemirski. Opiekun p. Piotr Rogowski.

          • Polska Myśl Techniczna - wystawa

          • Zapraszamy na wystawę "Polska Myśl Techniczna" (hol II piętra).

            Wystawa przedstawia informacje o wybranych, wybitnych polskich wynalazcach, inżynierach, fizykach. Prezentowane są prace uczniów klas trzecich po gimnazjum. Organizator: p. Agnieszka Antosik

          • "Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie."

          • 05.10.2021 uczniowie klasy 2lg w ramach programu "Warszawa z klasą" wraz z księdzem Danielem Szafarzem obejrzeli film pt. "Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie."

            Losy wojenne księdza Stefana Wyszyńskiego - przyszłego prymasa Polski poruszyły uczniów i stały się punktem wyjścia do ciekawych rozmów podczas lekcji religii.

          • Tydzień z robotem

          • Fundacja ZIEMIA I MY wraz z firmą FANUC mają zaszczyt poinformować o wspólnej akcji organizowanej w dniach 15-19 listopada pn.: „Tydzień z robotem”. Wydarzenie odbędzie się na terenie Warszawy, w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1, oraz w czterech szkołach ponadpodstawowych zajmujących się kształceniem na kierunkach mechatronicznych.:

             

            1. Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 przy ul. Wiśniowej 57
            2. Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka" przy ul. Szczęśliwickiej 56
            3. Zespół Szkół Nr 36 im. Marcina Kasprzaka przy ul. Kasprzaka 19/21
            4. Zespół Szkół Łączności w Warszawie przy al. Stanów Zjednoczonych 24

             

            Naszym celem jest edukacja w zakresie robotyzacji i zachęcenie młodzieży do podjęcia nauki w tym zakresie. Codziennie przez cały tydzień robot będzie zmieniał miejsce i uatrakcyjniał naukę uczniom, dając możliwość sterowania nim, oraz poznania wielofunkcyjności robotów i wykorzystania ich w życiu codziennym.

             

            Prezentowany będzie robot FANUC współpracujący CRX-10iA/L który charakteryzuje się szerokim spektrum zastosowań w przemyśle. Oprócz tego, że robot może pracować ramię w ramię z człowiekiem, może być wyposażony w oprogramowanie narzędziowe umożliwiające zastosowanie tego robota w zasadzie do dowolnego procesu produkcji.

             

            Fundacja ZIEMIA I MY prowadzi działania na rzecz edukacji w zakresie nowych technologii oraz ochrony środowiska w przedsiębiorstwach, szkołach, instytucjach, innych organizacjach.  Promujemy nowoczesne podejście do przedsiębiorstwa i człowieka, polegające na wsparciu siebie nawzajem, przekazywaniu doświadczenia, promocji ciekawych i nowych technologii w oparciu o ekologiczne rozwiązania.

            Obecnie roboty wykorzystywane są w m.in. w przemyśle elektromaszynowym, górnictwie, rolnictwie, transporcie, budownictwie, łączności, przemyśle chemicznym, leśnictwie, medycynie, hotelarstwie, kosmonautyce, produkcji żywności i innych dziedzinach.

            Roboty przemysłowe stosuje się w celu zastąpienia ludzi w pracy na stanowiskach uciążliwych i niebezpiecznych. Najczęściej wykonują one zadania monotonne oraz ryzykowne (np. obsługa prasy lub praca w środowisku agresywnym chemicznie).

            Prezentowany robot, dzięki zainstalowanym systemom bezpieczeństwa może pracować razem z człowiekiem, co dodatkowo zwiększa spektrum możliwości użycia robota i wykorzystanie go np. do poprawienia ergonomii stanowiska pracy człowieka, lub precyzji wykonywanego przez niego procesu.

          • Szkoła do hymnu

          • 10 listopada 2021 roku o godzinie 11.11 nasze technikum wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaDoHymnu.

            Z powodu konieczności przejścia na naukę zdalną, również i ta akcja odbyła się w takiej formie. 103. rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy w klasach także specjalną lekcją historii, na której uczniowie obecni byli z symbolami narodowymi. Powstały również okolicznościowe prezentacje.

            Narodowe Święto Niepodległości to dla nas Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych - symbol miłości Ojczyzny, symbol wiary i zwycięstwa, pamięci o tych, którzy oddali swe życie za Polskę. Pomimo tymczasowego zamknięcia w domach uczniowie Technikum nr 7 okazali swój patriotyzm i przywiązanie do Ojczyzny.

          • Gra Miejska "Na barykadach - Warszawa 1939-1944"

          • 05. 10. 2021 r. reprezentacja Technikum nr 7 w składzie: Jakub Leszko, Nikodem Papież, Maksymilian Szymczyk i Mateusz Drozd z kl. 3t pod opieką p. Agaty Pruszczyńskiej - zwyciężyła w Dzielnicowej Grze Miejskiej pt. "Na barykadach - Warszawa 1939-1944"; zorganizowanej przez LXIX LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944.

            Reprezentacja Technikum nr 7 w przewidzianym czasie pokonała trasę Gry odnajdując punkty kontrolne oraz wykonała wszystkie zadania uzyskując z większości z nich maksymalną ilość punktów.

            Nasz zespół wykazał się umiejętnościami strzeleckimi, plastycznymi, a także wiedzą historyczną dotyczącą Warszawy i II wojny.

            Gratulujemy sukcesu!

          • #SzkołaPamięta

          • W tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

          • #SzkołaPamięta

          • „Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”

            Jak co roku pod koniec października uczniowie Technikum nr 7 razem z wychowawcami odwiedzili groby dawnych dyrektorów, nauczycieli i innych osób związanych z blisko 150-letnią historią naszej szkoły.

            Odwiedziliśmy 87 grobów. Na każdym zapaliliśmy znicz – symbol pamięci o tych którzy odeszli. Znicze zapłonęły również pod głazem-pomnikiem Zesłańców Syberyjskich, którym nasza szkoła się opiekuje. Organizatorzy: p. Agnieszka Antosik i p. Czesław Grzanka. 

            #SzkołaPamięta

          • Dzień Śpiocha

          • W piątek, 29 października, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Śpiocha, by zamanifestować zmianę czasu na zimowy. Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja świetnie się bawili, a kto był przebrany w nagrodę nie był odpytywany.

            Po takim dniu zastanawiamy się, czy może dobrym pomysłem nie byłoby wprowadzeniu jakiejś godziny leżakowania w ciągu dnia?

            Pomysł: Samorząd Uczniowski. Opiekunowie SU: p. Marta Kowalczyk i p. Paulina Patoka - Wieteska. 

          • 2. miejsce w piłce ręcznej

          • W minionym tygodniu reprezentacja naszej szkoły zdobyła drugie miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Ochota w Piłce Ręcznej. Nasi zawodnicy w składzie: Jakub Kutwin, Łukasz Hendrych, Bartosz Sitek, Jakub Madejczyk, Cezary Hauk, Rafał Skorupka, Adrian Chromiński, Jakub Trybek, Jakub Niemirski, Mateusz Rolek godnie reprezentowali Technikum nr 7. Gratulacje dla zawodników oraz opiekuna p. Kacpra Hawryluka.

          • Spotkanie z panem Markiem Moczulskim

          • 22. 10. 2021 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy 3k mieli okazję spotkać się z autorem książek i broszur o tematyce kolejowej, dziennikarzem p. Markiem Moczulskim. Opowiadał on o swoich wydawnictwach i zainteresowaniach m. in. osobami zasłużonymi dla rozwoju kolei w Polsce, a przede wszystkim postacią Stanisława Wysockiego - od 1998 r. patrona naszej "Kolejówki". Uczestnicy spotkania zostali obdarowani drobnymi upominkami od Fundacji Grupy PKP (serdecznie dziękujemy!), którą reprezentował nie tylko p. Marek Moczulski, ale także zarażony kolejową pasją jego syn Grzegorz. Organizatorem spotkania była p. Maria Pilich.

          • GPW

          • W dniu 20 października 2021r. klasa 3G odwiedziła Giełdę Papierów Wartościowych. Uczniowie zapoznali się z krótką prezentacją na temat giełdy, poznali fakty i zdarzenia z życia giełdy, a także mogli obejrzeć Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy. Opiekun p. Daria Idaszewska.

          • Pro Memoria w T7

          • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych – 1 listopada, kiedy wszyscy przypominamy sobie o naszych bliskich zmarłych, członkach rodziny bądź społecznościach, w których żyjemy i pracujemy. Uczniowie naszej szkoły udowadniają, że pamięć o tych co odeszli jest wartością, którą warto i należy pielęgnować. Jak co roku, Uczniowie Kolejówki pamiętają o pracownikach szkoły, nauczycielach i innych osobach, związanych z naszą szkołą, którzy odeszli. Naszą tradycją jest dbanie o lokalne groby na cmentarzach miejskich oraz pomniki pamięci, na każdym grobie zapalamy znicz – symbol pamięci o tych, których pośród nas już nie ma. Nasi Uczniowie podążają za przesłaniem Zbigniewa Herberta: ,,Naród, który traci pamięć, traci sumienie”, wartości takie jak, pamięć o tych, którzy byli tu przed nami oraz szacunek dla ich osiągnięć, nie są im obce.

          • Pielgrzymka 4 klas

          • 27.10. 2021. chętni uczniowie klas 4 wzięli udział w pieszej pielgrzymce do parafii św. Zofii Barat. Dystans 11 km pokonali pieszo. W miejscu docelowym uczestniczyli w różańcu i Mszy Św. Nie zabrakło również rozmów przy wspólnym posiłku. Składamy serdeczne podziękowania ks. Karolowi Alexandrowiczowi za wsparcie i pomoc w organizacji pielgrzymki. Opiekunowie: p. Krzysztof Nawrocki i p. Mateusz Częstochowski.

            Tekst: p. M. Częstochowski 

          • 3 kolejka mini sumo

          • Trzecia kolejka Mini Sumo to kolejne modyfikacje robotów. W tej kolejce zobaczyliśmy robota wyposażonego w kamerę sportową oraz robota, który musiał przed samą walką zostać zmodyfikowany a był wyposażony w pług zgarniający przeciwników. Miejmy nadzieję, że pług wróci do nas na kolejne zawody. Problemów z robotami jak zwykle nie zabrakło, co pozwala na naukę robotyki na najwyższym poziomie. Cztery zespoły obecnie zajmują pierwsze miejsce w lidze ze zgromadzonymi sześcioma punktami. Organizacja: p. Rafał Kwiatkowski

    • Kontakt

      • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
      • 22-822-32-52
      • Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56 02-353 Warszawa Poland
      • 519-717-515
      • 885-523-574
    • Logowanie