• Święto Niepodległości

     • Biuro Programu „Niepodległa" zainicjowało akcję „Niepodległa do Hymnu.” W ramach akcji 11 listopada br. o godzinie 12:00 w wielu miejscach w Polsce zostanie uroczyście odśpiewany i zagrany „Mazurek Dąbrowskiego.” Ze względu na zaistniałą sytuację, świętowanie będzie miało charakter symboliczny. Więcej informacji o akcji na zamieszczonym zdjęciu.

     • Uczniowie Technikum nr 7 budują mini satelitę CanSat!

     • W dn. 2 listopada 2020 r. dotarła do nas radosna wiadomość, że drużyna reprezentująca naszą szkołę pokonała kolejny etap polskiej edycji międzynarodowego konkursu CanSat. Konkurs CanSat składa się z sześciu etapów. Trzy spośród nich zespół Technikum nr 7 ma już za sobą.

      CanSat to konkurs, w ramach którego uczniowie samodzielnie konstruują mini satelity i wykorzystują je do prowadzenia badań naukowych. Jego inicjatorem jest Europejska Agencja Kosmiczna (ang. European Space Agency, ESA). Działania konkursowe na terenie Polski koordynuje Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska mieszczące się w Centrum Nauki Kopernik.

      Drużyna reprezentująca Technikum nr 7 nazywa się 3ST7. W jej skład wchodzą uczniowie z klas o profilu mechatronicznym: Jan Grzybek (3c), Konrad Kruczyk (2ca), Dominik Skalski (4c), Sebastian Szafrański (2ca) oraz Błażej Wiśniewski (3c). Opiekunem drużyny jest p. Magdalena Kołodziejska. Uczniowie posiadają doświadczenie w realizacji projektów zarówno szkolnych jak i poza szkolnych, m.in. European Astro Pi – Misja laboratorium kosmiczne, misje balonowe, liga robotów mini sumo. Swój projekt badawczy, który zaprezentowali przedstawicielom ESERO-Polska opracowali podczas tegorocznych wakacji.

      Naszej kosmicznej drużynie życzymy powodzenia w tym prestiżowym konkursie.

      Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronach:

      http://esero.kopernik.org.pl/

      http://cansat.eu

     • Pierwsza szkolna Liga Mini Sumo już za nami!

     • W dniu 29 października 2020 r. w Technikum nr 7 odbyły się pierwsze w historii szkoły zawody robotów mini sumo. Turniej był częścią projektu pt. „Szkolna Liga Mini Sumo – Liga T7” realizowanego w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych i współfinansowanego ze środków Biura Edukacji m.st. Warszawy.

      Zmagania robotów przygotowanych przez uczniów z klas o profilu mechatronicznym: 1c, 2ma, 2ca i 2cb można było obserwować na żywo za pośrednictwem Facebooka. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali uczniowie – inicjatorzy projektu: Dominik Skalski (4c), Jakub Walachowski (4c) i Paweł Sufczyński (3c) oraz p. Magdalena Kołodziejska – koordynatorka projektu.

      Po kilkugodzinnych zmaganiach udało się wyłonić zwycięzców. Wygrał robot skonstruowany przez zespół w składzie: Mateusz Moroń (2ca), Jakub Berliński (2ca) i Sebastian Szafrański (2ca). Drugie miejsce zajął robot przygotowany przez Macieja Ulinowicza (2ma), Krystiana Linka (2ma) oraz Adriana Kowalczyka (2ma). Trzecie miejsce wywalczył robot zespołu z klasy 2cb – Grzegorza Faszczy, Mateusza Skrzypczaka i Michała Skrodzkiego. Gratulujemy zarówno zwycięzcom jaki i wszystkim uczestnikom, którzy do końca dzielnie walczyli i udoskonalali swoje roboty.

      W przygotowaniach do zawodów wspierali uczniów nauczyciele przedmiotów mechatronicznych: p. Anna Imiołek i p. Maciej Imiołek.

     • #SzkołaPamięta

     • Podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie i nauczyciele Technikum nr 7 przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”. Celem akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Ze względu na obostrzenia, związane z epidemią, nasze tegoroczne przygotowania koncentrowały się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych. Zapraszamy do obejrzenia załączonego filmiku, upamiętniającego zmarłych uczniów, nauczycieli i osoby związane z naszą szkołą.

      Przygotowanie obchodów: Samorząd Uczniowski, Zespół ds. promocji i koordynatorzy Pro Memoria.

     • Narodowe Czytanie

     • Z satysfakcją odnotowujemy otrzymanie listu od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu. Lekturą była „Balladyna” Juliusza Słowackiego – tragedia w 5 aktach, która ukazała się drukiem po raz pierwszy w 1839 roku.

      Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Nasza szkoła wzięła w niej udział po raz trzeci.Lekturą 10. edycji Narodowego Czytania w 2021 r. będzie "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

     • 14 października

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy zdrowia, zadowolenia i satysfakcji zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.

      Technikum nr 7

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich nauczycieli niespodziankę. Nauczyciele zostali obdarowani „receptami na szczęście” z okazji ich święta. Tę sympatyczną akcję nadzorowała p. Marta Kowalczyk.

     • Ślubowanie klas pierwszych

     • 12 października 2020r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem pani Dyrektor Agnieszki Borkowskiej-Gut, w którym skierowała wiele ciepłych słów do uczniów. Następnie pani Maria Pilich przybliżyła uczniom historię naszej szkoły oraz postać naszego patrona Stanisława Wysockiego.  Po przemówieniach nastąpiło ślubowanie. Po ślubowaniu uczniowie wysłuchali przemówienia swojego starszego kolegi – nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Macieja Bobera. Wszystkim, już pełnoprawnym uczniom życzymy dużo sukcesów w nowej szkole. Uroczystość poprowadziła pani Agata Pruszczyńska, a nad jej przebiegiem czuwała pani Marta Kowalczyk.

     • Lekcja online

     • Nasza szkoła wzięła udział w lekcji online zorganizowanej w dniu 24.09.2020 przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w ramach obchodów Światowego Dnia Morza. Szkołę prezentowali uczniowie klasy 2lg, którzy zdobyli wiedzę z zakresu logistycznej obsługi portu. Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielał  pan minister Marek Gróbarczyk. Zarząd Morskiego Portu w Gdańsk S.A. wyraził pisemne podziękowanie pani Teresie Pietrzak, przesyłając jednocześnie pamiątkowe gadżety.

     • Nagroda im. Tadeusza Mazowieckiego dla młodych ludzi.

     • Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy dla osób młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego im. Tadeusza Mazowieckiego dedykowana jest zaangażowanym, pełnym pasji i wchodzącym w dorosłość obywatelom i obywatelkom. Chcemy docenić i uhonorować młodych ludzi, działających na rzecz miasta, za ich wkład we wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego, rozwój społeczności lokalnej i poszanowanie praw człowieka. Na zgłoszenia do Nagrody czekamy do 14 października.

      W tegorocznej edycji konkursu zostaną nagrodzone osoby indywidualne oraz osoby działające wspólnie za działania i projekty z 2019 roku. Spośród przesłanych zgłoszeń Kapituła wyłoni laureatów i laureatki w dwóch kategoriach wiekowych 15-19 lat oraz 20-26 lat, którzy otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 30 tysięcy złotych.

      Najważniejsze informacje o Nagrodzie oraz formularz zgłoszeniowy mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej: www.um.warszawa.pl/nagrodadlamlodych

      Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia, które znajduje się na profilu Młoda Warszawa na Facebooku: https://www.facebook.com/events/880582195807942

       

      WYSTAWA

      Nagrodzie towarzyszy wystawa pt. "Mazowiecki. Najpierw jest się człowiekiem", która została przygotowana przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Domem Spotkań z Historią. Wystawę można oglądać od 21 września do 14 października 2020 roku przy skwerze im. ks. Jana Twardowskiego (róg ulicy Karowej i ulicy Krakowskie Przedmieście) w Warszawie. Serdecznie zapraszamy!

      Szczegóły dotyczące wystawy mogą Państwo znaleźć w wydarzeniu opublikowanym przez Dom Spotkań z Historią: https://www.facebook.com/events/545093959606326/

     • Dzień krawata na Dzień Chłopaka

     • 30 września upłynął w naszej szkole pod hasłem "Dzień krawata na Dzień Chłopaka." Nasi uczniowie, którzy pojawili się w krawacie, w szkole, bądź na praktykach poza szkołą zwolnieni byli z odpowiedzi ustnej. Dodatkowo w Librusie poza ocenami i frekwencją można było znaleźć quiz wiedzy: "Ile mężczyźni wiedzą o kobietach?". Przykładowe pytania to: Czym jest zalotka? Na jaką część ciała nakłada się akryl? Co to są sztyblety? Co to jest cellulit? Quiz miał wyłonić największego znawcę kobiet, ale 34% testów, które do nas spłynęły były bezbłędnie wykonane, więc nie było możliwe wytypowanie tylko kilku Panów. Następnym razem testy będą trudniejsze. Cały dzień upłynął w miłej atmosferze. Wszystkim chłopcom i chłopakom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego! Organizator: Samorząd Uczniowski.

     • Europejski Dzień Języków

     • 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, mające na celu zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych i propagowanie zalet różnorodności językowej. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas przygotowali plakaty o krajach Unii Europejskiej w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Plakaty zostały wywieszone na wystawie. Szkolni opiekunowie akcji: p. Paulina Kostecka, p. Paulina Patoka, p. Martyna Bragiel-Barszcz i p. Ewa Łapińska.

     • Uczniowie Technikum nr 7 w finale europejskiego konkursu Astro Pi

     • W roku szkolnym 2019/2020 zespół Astro Warning reprezentował naszą szkołę w konkursie European Astro Pi– Misja laboratorium kosmiczne. Uczniowie: Konrad Kruczyk, Jakub Jałowiecki, Pavlo Hrabovsky, Kamil Szostek, Roman Chaciński i Robert Oksieńciuk, przy wsparciu swojego starszego kolegi – Błażeja Wiśniewskiego (koordynatora zespołu) przygotowali projekt badawczy, który został przeprowadzony na  Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) z wykorzystaniem umieszczonych tam czujników. Na podstawie wyników badań członkowie zespołu opracowali raport końcowy, który został doceniony przez organizatorów konkursu. Uczestnicy otrzymali dyplomy od Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) – organizatora konkursu. Dyplomy przesłane przez ESA wręczyła uczniom Pani dyrektor – Agnieszka Borkowska-Gut.

      Serdecznie gratulujemy zespołowi Astro Warning!